HVACPORTAL BLOG

 
 

Bir Kızılderili Öğretisi diyor ki:Bir atın susuzluğunu giderdiği yerden su iç, at hiçbir zaman kötü su içmez.Kedinin yattığı yerde uyu, kurdun değdiği elmayı ye.Sivrisineklerin yerleştiği mantarları korkusuzca topla.Köstebeklerin kazdığı yere ağaç dik.Yılanın ısınmaya durduğu yere ev yap.Sıcak günlerde kuşların yuva yaptığı yere kuyu kaz.Horozlarla beraber uyu ve uyan ki tüm gün için en sarı mısırlara ulaşabilesin. Daha çok yeşillik ye ki bir hayvandaki gibi güçlü bacaklara ve dayanıklı bir kalbe sahip olabilesin.Daha çok yüzmeye git ki dünyada kendini bir balığın kendini denizde hissettiği gibi hissedebilesin.Daha sı..

Instagram hesabı kolay… Peki bir içerik stratejiniz var mı?Alternatif: Instagram hesabı açmak kolay… Peki Sonra? Zeynep SarptırŞirketiniz için Instagram hesabını bir çırpıda açtınız. Profil açıklamanızda şirket vizyonunuz ve web sitesi adresiniz tamam. Rakipleri incelediniz, en çok kullanılan hashtagleri belirlediniz, katalog görsellerini kare boyuta getirdiniz. Son projenizden fotoğraflar eklediniz. Her şey tamam görünüyor. Şimdilik… Peki ya katalog görselleriniz tükendiğinde?İçerikle pazarlama… Adını çok duyuyoruz değil mi? Bir blog açalım, mutlaka bir YouTube kanalımız olsun. Peki gerçekte üzerinde düşünüp hayata geçirdiğ..

Ahmet BAKAN - İSEDA Dernek Müdürü90’lı yılların başından itibaren bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler bilgi çağını başlatmış; bilgiye erişim modelleri ve erişilen bilginin kullanım yöntemlerinin de değişmesiyle birlikte yeni bir düzen gelişmiştir. Dijitalleşme… Temel olarak analog bilgilerin sayısal ifadelerle şifrelendirilmesi anlamına gelen Dijitalleştirme, bilgilerin teknolojik aletler aracılığıyla depolanması, işletilmesi, işletilen bilgiye erişimi ve paylaşımı çok daha kolay hale getirir. Böylelikle kütüphanelerden, ansiklopedilerden taradığımız bir bilgiye bilgisayarlar aracılığıyla çok daha hız..

Dijital dönüşüm'ün bir diğer konusu olan dijital pazarlama yapmak için günümüzde kullanılabilecek bir çok teknoloji mevcut. Dijital pazarlama hakkında çevrenizde bir çok yorum duymuş olabilirsiniz, peki hangisi diğerinden daha faydalı?2019 yılı için dijital pazarlamayı tam olarak anlamak için 12 başlıkta konuyu incelemek gerekiyor.1 . SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)Dijital pazarlamanın en önemli tekniklerinden birisidir. Arama motorlarının nasıl çalıştığını anlamak, içerikleri buna göre düzenlemek SEO için en büyük gereksinimdir. "SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini ..

Dijital dönüşümün bir çok boyutu vardır ancak bu yazıda iki açıdan ele almak anlamlı olacaktır. Kurum içerisindeki dijitalleşme çalışmaları (kurumsal dijitalleşme) ve bir ürünü/ hizmeti satmaya yönelik dijitalleşme çalışmaları (dijital pazarlama).Dijital Dönüşüm Nedir?Dijital dönüşüm, bilgi teknolojilerinin yoğun kullanımı ile iş süreçlerinin ve verilerin hızla, para ve zaman tasarrufu sağlayarak dijital (elektronik) ortama taşınmasıdır. Elektronik ortama taşınan veriler artık anlamlandırılabilir ve raporlandırılabilir hale gelir. Buda dijital dünyanın kolaylıklarını iş hayatımıza taşımamız anlamına gelir. Bir insan..

Günümüzde hızlı kazanmanın, ne olursa olsun satmaya çalışmanın ve belki de etik olmayan yollarla para kazanmanın bazen daha öncelikli olduğunu hepimiz gözlemliyoruzdur. Önemli olan kısa vade de karlı olmak mı, yoksa itibar kazanarak sürekli ve sürdürülebilir olmak; hep tercih edilen, örnek bir kuruluş olmak mı? Bana göre sürdürülebilir ve itibarlı olmak bir şirketin en büyük hedefi olmalıdır. Çünkü karlılık ve büyüme zaten bir sonuç olarak bilançolara otomatikman yansıyacaktır. Uluslararası ölçekte yapılan tüm saygın çalışmalar, etik kodları kurumsal yapılarının bir parçası haline getiren ş..

Kapalı devre olan bu sistem, merkezi bir kazan veya soğutucu (chiller) vasıtası ile serpantinleri beslemektedir. Isınan veya soğuyan serpantinler mahaldeki havanın fan vasıtası ile serpantinler üzerinden geçirilmesi sonucu yine mahale döndürülmektedir. Böylelikle serpantinlerden geçerken aldığı ısıyı mahale aktarmaktadır. Fan coiller kontrol edilebilmeleri için termostata ihtiyaç duyarlar. Birçok fonksiyona sahip oda termostatları mevcuttur. Fan coillerin en verimli bir şekilde çalışması için termostat seçimlerinin iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Seçim yapmamızda faydalı olacak bilgileri aşağıda soru cevap şeklinde açıklamaya çalışaca..

“HVAC TESİSATLARININ İLK GÖZE ÇARPAN KISMI ASKILAMA İMALATININ KALİTESİDİR”Modüler support sistemlerinin kullanımı ile kaynak işçiliğine gereksinimi ortadan kalkmakta, işçilikte % 70’e varan tasarruf sağlanmakta, dar alanlarda yapılan kaynak işçiliğinin beraberinde getirmiş olduğu iş güvenliği sıkıntılarını da ortadan kaldırmaktadır. Modüler montaj sistemlerinin montaj açısından çok esnek olması sayesinde tesisat birleşenlerinin düzgün bir biçimde askılama yapılmasına izin vermektedir. NEDEN MODÜLER MONTAJ SİSTEMLERİ • İŞÇİLİK MALİYETLERİNDEN % 70 ‘E VARAN TASARRUF SAĞLAR • MİNİMUM MALZEME FİRE ORANI İLE ÇALIŞILMASINA..

Havalandırma Kanalı ve Baca Temizliği sektörü tüm dünyada büyüyen bir sektördür ve gün geçtikçe işletmelerin artan temizlik ihtiyaçlarına bağlı olarak artmaktadır. Mevzuata uygunluk, uygun ve zamanında bakımların yangın risklerini azaltması ilk başta öne çıkan başlıklar olurken; mikroorganizmaların ve çeşitli hastalıkların havalandırma kanallarında atık olarak birikmesi ile hijyen başlığını da öne çıkarmaktadır. Fanlar ve kötü koku işletmeler için önemli bir sorun olabiliyorken aynı zamanda çalışan cihazların performanslarını bir diğer deyişle enerji maliyetlerini olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple yağlı kanal, baca ve havaland..

Rusya liderlik koltuğuna yeniden oturdu yurtdışı müteahhitlik güçlü tırmanışa geçti.İlişkilerin normalleşmesinin ardından Rusya, 2018’de yurtdışı müteahhitlik hizmetlerimizde pazar sıralamasında lider konumuna geri döndü. Türk müteahhitler 2018 yılında yurtdışında 19.9 milyar dolarlık iş üstlendi. Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri 20 - 30 milyar ABD Doları bandına doğru güçlü bir tırmanışa geçti. Hedef 2030’da 700 milyar dolar olması beklenen küresel inşaat pazarından yüzde 7 pay almak.Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), tüm ekonomi çevreleri ve sektör tarafından ilgiyle takip edilen analizini yayınladı. “2019’a G..

Tahran’ın merkezinde rezidans ve restoran kompleksini hayata geçiren ABO ATHASH NOWRUZ projesinde VENCO ürünleri tercih edildi. Projenin otoparkında kullanılan VENCO Jet Fan Sistemi hem otoparkın günlük havalandırma ihtiyacını karşılamaktadır, hem de olası bir yangın anında zararlı duman ve gazların kontrol altında tahliyesini sağlamaktadır. Toplam 21.240 m² alan üzerine kurulu olan kompleksin otoparkı 4 kattan oluşmaktadır. Ürün gamında Aksiyal ve Radyal Jet fanları bulunan VENCO Havalandırma, projenin otopark kat yükseklikleri 2,7 m altında olmasıyla nedeniyle proje için Radyal Jet Fan üretimi yapmıştır. Kompleks otoparkı için toplam 47 adet Rad..

İstanbul, Maslak’ta bulunan Acıbadem Hastanesinin genişletilmesi projesinde ISIDEM Yalıtım ürünleri kullanıldı. İstanbul, Maslak’ta bulunan Acıbadem Hastanesinin genişletilmesi kapsamında toplam 59.266 m² kapalı alana sahip yeni hastane yapılarının ısıtma-soğutma-havalandırma sistemlerinde ISIDEM Yalıtım’ın LEED sertifikalı tesislerinde ürettiği Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü ve Flexiduct esnek havalandırma kanalları kullanıldı...

Türkiye’de istenilen kalitede kauçuk ürün bulmak zor. Kullanılan ürünler çok ince ve çökme kabiliyetleri çok yetersiz. Sonuç olarak performanslar da yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple yurtdışından ithal ürünler getirilmektedir. DKM olarak, birtakım faaliyetler yürüterek pazara yeni ürünler sunmak için Ar-Ge çalışmalarına başladık. Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu REZONEX “Modüler Titreşim Alıcı” yı geliştirdik. Klasik kauçuklar, Neopren, EPDM, doğal kauçuktan yapılan ürünler kapalı gözenekli ve yüksek yoğunluklu ürün olması sebebiyle yalnızca çökme kabiliyetine sahiptir. Titreşimi kesme kabiliyetleri bulunmamaktadır. Fakat ..

Toplam maliyeti 250 milyon Dolar’ı bulması beklenen Ceyazir Tizi Ouzu Stadyumu’nun Isıtma-Soğutma-Havalandırma sistemlerinde, ISIDEM Yalıtım’ın LEED sertifikalı tesislerde ürettiği Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü ve Flexiduct esnek hava kanalı ürünleri kullanıldı. 50 bin seyirci kapasitesine sahip Tizi Ouzu Stadyumu Cezayir’in 100 km doğusunda bulunuyor. Sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı Coolflex’te Coolflex ürünü Yüksek Su Buharı Difüzyon Direnci Katsayısı ile korozyon riskini minimuma indirmek adına μ ≥   10.000 değeri ile üretiliyor. Bu değer şu ana kadar TSE tarafından tescillenmiş ürünler aras..

Makro Teknik 10 – 13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara ATO Congresium’da düzenlenen Sodex Fuarında düzenlenen Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı’na katıldı.Makro Teknik, sektördeki gelişmeleri takip ederek yurt içinde ve dışında organize edilen sektör fuarlarına çok önem vermektedir. Gerek katılımcı gerekse ziyaretçi olarak fuarlara iştirak ederek, müşterilerine yakınlaşmakta, yeni fikirlerin ve iş potansiyellerinin oluşmasını sağlamaktadır. Makro Teknik Kurucusu Nurettin Özdemir “Biz ‘Bu Dünya Hepimizin’ konsepti ile sürdürülebilir ve sür..

Makro Proaktif’ler dünyanın her köşesine hizmet götürecek! 2010 yılı ikinci yarısı ile birlikte bu stratejinin ikinci ayağı olan Makro Teknik Proaktif’ler devreye girdi. Makro Teknik Proaktif, sektörde tecrübeli, müşterileri tanıyan, ürünleri tanıyan, bilgi birikimi olan, donanımlı bireylerden oluşuyor. Bu proje  “size daha yakınız” prensiyle hizmetin bir ileri uzantısıdır. Matris organizasyon olarak adlandırılan bu sistemin temeli gerek yurt içinde gerekse yurtdışında müşterilere ulaşan mobil unsurlardır.Makro Proaktif, ilk olarak Arap coğrafyasında oluşturulmuştur. Suriye, Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan g..

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji