HVACPORTAL BLOG

 
 

Havalandırma Kanalı ve Baca Temizliği sektörü tüm dünyada büyüyen bir sektördür ve gün geçtikçe işletmelerin artan temizlik ihtiyaçlarına bağlı olarak artmaktadır. Mevzuata uygunluk, uygun ve zamanında bakımların yangın risklerini azaltması ilk başta öne çıkan başlıklar olurken; mikroorganizmaların ve çeşitli hastalıkların havalandırma kanallarında atık olarak birikmesi ile hijyen başlığını da öne çıkarmaktadır. Fanlar ve kötü koku işletmeler için önemli bir sorun olabiliyorken aynı zamanda çalışan cihazların performanslarını bir diğer deyişle enerji maliyetlerini olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple yağlı kanal, baca ve havaland..

Rusya liderlik koltuğuna yeniden oturdu yurtdışı müteahhitlik güçlü tırmanışa geçti.İlişkilerin normalleşmesinin ardından Rusya, 2018’de yurtdışı müteahhitlik hizmetlerimizde pazar sıralamasında lider konumuna geri döndü. Türk müteahhitler 2018 yılında yurtdışında 19.9 milyar dolarlık iş üstlendi. Yurtdışı müteahhitlik hizmetleri 20 - 30 milyar ABD Doları bandına doğru güçlü bir tırmanışa geçti. Hedef 2030’da 700 milyar dolar olması beklenen küresel inşaat pazarından yüzde 7 pay almak.Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), tüm ekonomi çevreleri ve sektör tarafından ilgiyle takip edilen analizini yayınladı. “2019’a G..

Tahran’ın merkezinde rezidans ve restoran kompleksini hayata geçiren ABO ATHASH NOWRUZ projesinde VENCO ürünleri tercih edildi. Projenin otoparkında kullanılan VENCO Jet Fan Sistemi hem otoparkın günlük havalandırma ihtiyacını karşılamaktadır, hem de olası bir yangın anında zararlı duman ve gazların kontrol altında tahliyesini sağlamaktadır. Toplam 21.240 m² alan üzerine kurulu olan kompleksin otoparkı 4 kattan oluşmaktadır. Ürün gamında Aksiyal ve Radyal Jet fanları bulunan VENCO Havalandırma, projenin otopark kat yükseklikleri 2,7 m altında olmasıyla nedeniyle proje için Radyal Jet Fan üretimi yapmıştır. Kompleks otoparkı için toplam 47 adet Rad..

İstanbul, Maslak’ta bulunan Acıbadem Hastanesinin genişletilmesi projesinde ISIDEM Yalıtım ürünleri kullanıldı. İstanbul, Maslak’ta bulunan Acıbadem Hastanesinin genişletilmesi kapsamında toplam 59.266 m² kapalı alana sahip yeni hastane yapılarının ısıtma-soğutma-havalandırma sistemlerinde ISIDEM Yalıtım’ın LEED sertifikalı tesislerinde ürettiği Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü ve Flexiduct esnek havalandırma kanalları kullanıldı...

Türkiye’de istenilen kalitede kauçuk ürün bulmak zor. Kullanılan ürünler çok ince ve çökme kabiliyetleri çok yetersiz. Sonuç olarak performanslar da yetersiz kalmaktadır. Bu sebeple yurtdışından ithal ürünler getirilmektedir. DKM olarak, birtakım faaliyetler yürüterek pazara yeni ürünler sunmak için Ar-Ge çalışmalarına başladık. Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu REZONEX “Modüler Titreşim Alıcı” yı geliştirdik. Klasik kauçuklar, Neopren, EPDM, doğal kauçuktan yapılan ürünler kapalı gözenekli ve yüksek yoğunluklu ürün olması sebebiyle yalnızca çökme kabiliyetine sahiptir. Titreşimi kesme kabiliyetleri bulunmamaktadır. Fakat ..

Toplam maliyeti 250 milyon Dolar’ı bulması beklenen Ceyazir Tizi Ouzu Stadyumu’nun Isıtma-Soğutma-Havalandırma sistemlerinde, ISIDEM Yalıtım’ın LEED sertifikalı tesislerde ürettiği Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü ve Flexiduct esnek hava kanalı ürünleri kullanıldı. 50 bin seyirci kapasitesine sahip Tizi Ouzu Stadyumu Cezayir’in 100 km doğusunda bulunuyor. Sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı Coolflex’te Coolflex ürünü Yüksek Su Buharı Difüzyon Direnci Katsayısı ile korozyon riskini minimuma indirmek adına μ ≥   10.000 değeri ile üretiliyor. Bu değer şu ana kadar TSE tarafından tescillenmiş ürünler aras..

Makro Teknik 10 – 13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara ATO Congresium’da düzenlenen Sodex Fuarında düzenlenen Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı’na katıldı.Makro Teknik, sektördeki gelişmeleri takip ederek yurt içinde ve dışında organize edilen sektör fuarlarına çok önem vermektedir. Gerek katılımcı gerekse ziyaretçi olarak fuarlara iştirak ederek, müşterilerine yakınlaşmakta, yeni fikirlerin ve iş potansiyellerinin oluşmasını sağlamaktadır. Makro Teknik Kurucusu Nurettin Özdemir “Biz ‘Bu Dünya Hepimizin’ konsepti ile sürdürülebilir ve sür..

Makro Proaktif’ler dünyanın her köşesine hizmet götürecek! 2010 yılı ikinci yarısı ile birlikte bu stratejinin ikinci ayağı olan Makro Teknik Proaktif’ler devreye girdi. Makro Teknik Proaktif, sektörde tecrübeli, müşterileri tanıyan, ürünleri tanıyan, bilgi birikimi olan, donanımlı bireylerden oluşuyor. Bu proje  “size daha yakınız” prensiyle hizmetin bir ileri uzantısıdır. Matris organizasyon olarak adlandırılan bu sistemin temeli gerek yurt içinde gerekse yurtdışında müşterilere ulaşan mobil unsurlardır.Makro Proaktif, ilk olarak Arap coğrafyasında oluşturulmuştur. Suriye, Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan g..

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji