12. MTMD Hakan Altepe Çalıştayı - "İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi"

14.05.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
302 Görüntüleme
logo
12. MTMD Hakan Altepe Çalıştayı - "İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi"

MTMD 12. Çalıştayı genç yaşta vefat eden Ekin Proje Mühendislik, kurucusu Hakan Altepe adına ATC Air Trade Center firmasının sponsorluğunda düzenlendi. 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Village ParkCountry Hotel’de gerçekleşen MTMD Çalıştayı MTMD 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Çelimli’nin açılış konuşmasıyla başladı. MTMD Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Çelimli Mekanik Tesisat Müteahhitlerini sıkıntıları hakkında açıklamalarda bulundu. Çalıştaya adını veren Hakan Altepe anısında hazırlanan kısa film, Hakan Altepe’nin çalışma arkadaşları olan katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

MTMD Başkan Yardımcısı İbrahim Biner'insunumunu üstlendiği "İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi" başlığındadüzenlenen çalıştayda Ekonomist Can Fuat Gürlesel, Alarko Holding Genel KoordinatörüAyhan Yavrucu ve HVAC sektöründe önemli firmalarda üst düzey yöneticilikyaptıktan sonra Taşkın Danışmanlık firmasını Kuran Levent Taşkın Zor ZamanlardaYönetin konularında sunumlar gerçekleştirildi.

İki gün süren çalıştayın ilk gününde konuşan Ekonomist Dr. Can Gürlesel; dünyada ve Türkiye’deki ekonomik durumu karşılaştırmalı olarak değerlendirdi. ABD ve Avrupa Merkez Bankası’nın stratejileri doğrultusunda USD ve EUR piyasalarındaki durumu hakkındaki görüşlerini açıklayan Gürlesel, Türk ekonomisinin ekonomik dengelemedeki yeri, mali disiplin, finansal istikrar verisk konularına vurgu yaptı. İnşaat sektörünün durumu hakkında rakamsal veriler ve olasılık senaryolarını yorumladı.

Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu sektördeki tecrübelerini aktardığı konuşmasında, şirketlerin bu zor dönemlerde yapması gerekenleri ve büyüme hedefindeki Türk ekonomisi için görüşlerini paylaştı. Yavrucu, zor dönemlerden birçok kez geçmiş bir üst düzey yönetici olarak geniş bir perspektiften değerlendirmeler yaptı, değerli tavsiyelerde ve öngörülerde bulundu.

Yönetim Danışmanı Levent Taşkın ise yönetimsel olarak değişimin ve gelişimin öneminden söz ederek başladığı konuşmasında mücadeleyi sürdürmenin, hızlı ve esnek olabilmenin, son teknoloji ve yeni metotları kullanabilmenin ve trendleri takip etmenin değerinin vurguladı. Liderlik kavramı ve liderlik stilleri konuşmanın bir diğer önemli başlığı idi. Taşkın’a göre kriz dönemlerinde öne çıkan bir başka konu da şirketin iletişim ve raporlama konusuydu. Etkili raporlama ile şirketin çizeceği rotayı ve çözüm üretme becerilerinin artacağını vurgulayan Taşkın, yurt dışı yönetim deneyimlerinden örneklerle iletişim, liderlik ve kriz yönetimi konusunda ışık tuttu.

Birinci gün programı sunumların ardından yapılan soru-cevap bölümlerinde konuşmacılar konuklardan gelen soruları yanıtladılar. Birinci günün son oturumu yapılan sunumlar çerçevesinde konukların da görüşlerini paylaştıkları interaktif bir oturum olarak gerçekleşti.

İkinci günde ise katılımcılar içinde bulunulan zor zamana ilişkin tespitlerini ve çıkış yolları hakkında çözüm önerilerini dile getirdiler. Bu çözümlerde yurt dışı pazarının, birlikte hareket etmenin önemi, ilkeli olmak, sözleşme şartlarının iyileştirilmesi ve yaşanan sorunların yatırımcı ve ana yüklenicilere anlatılması konuları ön plana çıktı.

 
logo 14.05.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
302 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji