Aiolos Air yenilikçi çözümleri ile faaliyete geçti

20.05.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
751 Görüntüleme
logo
Aiolos Air yenilikçi çözümleri ile faaliyete geçti

Yaklaşık 25 yıl iklimlendirme sektöründe profesyonel olarak çeşitli yerli ve yabancı firmaların üst düzey yöneticiliğini yapan Ozan Atasoy, 2 Alman ortağı ile birlikte iklimlendirme sektöründe global bir marka yaratmak üzere yola çıktı.

İklimlendirme pazarına yenilikçi ürünler sunmak üzere çalışmalarını yoğunlaştıran Aiolos Air, hem merkezi hem de bireysel havalandırma ve iklimlendirme ürünleri ile faaliyetlerine başladı. Aiolos Air, ilk günden itibaren vizyonunda belirlediği yenilikçi anlayışıyla, pazarda bugüne kadar yer almayan ya da çok az yer almış ürünleri Türkiye ve Dünya pazarına sunacak. Bu doğrultuda kendi marka ve tasarımlarını yaratarak yola koyulan Aiolos Air, yurt içi ve yurt dışı firmalar ile üretim anlaşmaları yaparak kendi markası ile geliştirdiği ürünlerin tanıtımına başladı.

YÜKSEK ENERJİ VERİMLİ, YENİLİKÇİ ÜRÜNLER

Ürün gruplarını iki ana segmentte konumlandıran Aiolos Air firması çok yüksek enerji verimli yenilikçi ürünlerini muadil sistemlerle ile aynı bütçelerde, hatta uygulamaya bağlı olarak daha ekonomik bütçelerle, yatırımcılara sunmakta, dolayısıyla hem ilk yatırım maliyeti, hemde enerji maliyetlerinde fark yaratan avantajlar sağlıyor. Akılcı mühendislik çözümleri ve IoT teknolojileri ile sunulan Aiolos Air ürünleri kullanıcı dostu olarak teknolojiyi kolay kullanılabilir bir formda sunuyor.


HYBRICOOL ENDİREKT EVAPORATİF SOĞUTMALI KLİMA

Aiolos Air markası ile HybriCool Endirekt Evaporatif Soğutmalı Klima (IEC) cihazlarını merkezi sistem uygulamaları için geliştiren Aiolos Air firması, evaporasyon enerjisinden faydalanarak çok yüksek verimlilikte doğal soğutma sağlıyor. %100 taze hava ile çalışan HybriCool IEC ünitesi herhangi bir mekanik soğutmaya ihtiyaç duymadan evaporasyon enerjisi ile ve çok yüksek ısı geri kazanım kapasitesi yardımı ile taze havayı iç ortam sıcaklıklarının altında değerlere kadar soğutuyor. Bunu yaparken iç ortam nem değerlerine olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Yüksek iç yüklerin ihtiyaç duyulduğu yapılarda ise ilave soğutma ihtiyacını yine yüksek verimli mekanik soğutma çözümleri ile sağlıyor. Özellikle taze hava soğutma yükünün fazla olduğu %100 taze havalı sistemlerde enerji maliyetlerini 50% den fazla azaltan HybriCool IEC cihazı soğutma için ihtiyaç duyulan yükün azalması ile soğutma tesisatında sağladığı avantaj ile ilk yatırım maliyetinde de kayda değer bir tasarruf yaratarak yatırım bütçenize önemli katkılar sağlamaktadır.

BİREYSEL HAVALANDIRMA SİTEMLERİ; SMARTAIR VE PLEASENTAIR

Bir diğer ürün grubu olan Bireysel Havalandırma Sitemlerinde ise SmartAir ve PleasentAir ürünleri hizmet veren Aiolos Air özellikle konut, otel yatak odaları ve hastane hasta yatak odalarının taze hava ihtiyaçlarını %90’a ulaşan ısı geri kazanım kapasitesine sahip yenilikçi ürünleri ile en enerji verimli ve ekonomik şekilde sağlıyor. Özellikle otel odaları ve hastahane hasta yatak odaları çözümleri merkezi sistemlere göre ilk yatırım maliyetlerinde kayda değer bir azalma yaratıyor.

ISI GERİ KAZANIMI PRENSİBİ

AiolosAir® SmartAir ısı geri kazanımına sahip kompakt yapıda olan bir havalandırma sistemidir. Çalışması için yapılması gereken tek şey, dış duvardan geçen bir deliğe sahip olmasıdır. Bu sayede havalandırma kanalı ile çalışan geleneksel sistemlere kıyasla çok daha avantajlıdır. Kolay kurulumu ve esnekliği SmartAir'i enerji tasarrufu yapan modern evlere oldukça uyumlu hale getirmektedir. Modüler tasarımı sayesinde bakımı ve onarımı oldukça basittir. Takıldıktan sonra, SmartAir sağladığı enerji tasarrufu sayesinde sadece oda havasının ısısını korumaya yardımcı olmaz, aynı zamanda enerji giderlerinizden yüksek oranlarda bir azalma sağlayacaktır.

BİREYSEL EV HAVALANDIRMASININ ARKASINDAKİ BASİT PRENSİP

Havalandırma için camın açıldığı geleneksel sistem enerji ihtiyacını arttırmaktadır. ısi tasarrufu sağlayan bireysel ev havalandırma sistemi ise bunu tamamen önlemektedir. Egzost edilen hava dışarı atılmadan önce içindeki ısı geri kazanılır. Bu basit prensip sayesinde çok büyük oranlarda enerji saklanır. Sonucunda da enerji faturalarından tasarruf edilir.

 

Detaylı bilgi için:

e-mail: info@aiolosair.com

web : www.aiolosair.com

 
logo 20.05.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
751 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji