Armacell 2018 yılında stratejik yatırımlar ile büyüdü

12.04.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
233 Görüntüleme
logo
Armacell 2018 yılında stratejik yatırımlar ile büyüdü

Armacell 2018 yılının mali sonuçlarını açıkladı, net satışlarını 610.3 milyon Avro'ya çıkardı. Bu olumlu performans, zayıflayan ABD doları karşısında güçlü dönüşüm döneminde sağlandı. Şirketin gelecekteki büyümesini devam ettirmek için Armacell, üretim sahalarını iyileştirmeye, ürün portföyünü genişletmeye ve yeniliğe önemli stratejik yatırımlar yaptı. Stratejik yatırım programının bir parçası olarak, Armacell üretim ayağını yeniden düzenledi ve 2018 yılında üç kıtada üç şirkete yatırım yaptı. Bu firmalar; Kanadalı Insuguard, boru destek çözümleri konusunda uzman olan TB Concept Inc., Çinli bir elastomerik yalıtım köpüğü üreticisi Guangdong De Xu Yalıtım Malzemeleri Ltd. Şti. ve yakın bir zamanda akustik yalıtım çözümleri üreticisi olan Guarto SRL.

Konuyla İlgili açıklamalarda bulunan Armacell Group Başkanı ve CEO'su Patrick Mathieu; “2018 yılında yalıtım sektöründe sağlam kararlar aldık ve stratejik yatırım programımızı başarıyla uyguladık. Bunlar; yeşil alan üretim tesisimiz olan Bahreyn'deki inşaat alanımız, Brezilya'daki yeni sürekli elastomerik üretim hattımız, ABD'nin Oklahoma ve Batı Virginia'daki tesislerimizde teknoloji yatırımlarımız ve Çin'deki ilave PET üretim kapasitemizin artışı olarak ifade edebiliriz. Geçtiğimiz yıl, değişken bir piyasa ortamında, FX ve hammadde kaynaklı sorunlara rağmen güçlü bir finansal performans sunduk. Sürdürülebilir kârlı büyüme Armacell'in ana odak noktasıdır ve önemlidir” dedi.

Armacell, Standard & Poor’s tarafından B (istikrarlı) ve Moody’s tarafından B3 (pozitif) olarak değerlendirildi.

Ekipman yalıtımı için elastomerik kauçuk köpüklerinde lider bir tedarikçi olan Armacell, müşterileri için sürdürülebilir değer yaratan yenilikçi ve güvenli termal, akustik ve mekanik çözümler geliştirmektedir. Armacell'in ürünleri, dünya çapında her gün fark yaratarak küresel enerji verimliliğine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. 17 ülkedeki 3.100 çalışanı ve 25 üretim tesisine sahiptir. Armacell teknik ekipman için izolasyon malzemeleri üzerine yoğunlaşmıştır.

 
logo 12.04.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
233 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji