Birleşim Grup Genel Merkez Binası Aiolos Air HybriCool® Endirekt Evaporatif Soğutmalı Klima Ünitesi ile Havalanıyor

29.03.2020 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
342 Görüntüleme
logo
Birleşim Grup Genel Merkez Binası Aiolos Air HybriCool® Endirekt Evaporatif Soğutmalı Klima Ünitesi ile Havalanıyor

2018 Yılında faaliyete geçen Aiolos Air İleri Havalandırma Teknolojileri A.Ş. ilk ürününü Birleşim Grup Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Genel Merkez Binası’nda taze hava ihtiyacını kış ve yaz sezonunda karşılamak üzere devreye aldı. Ekim 2019’dan bu yana çalışmakta olan HybriCool® Endirekt Evaporatif Soğutmalı Klima Ünitesi ile beraber standart olarak sunulan yenilikçi otomasyon sistemi ile, gerçek zamanlı uzaktan erişim sayesinde, kış çalışma sezonunda çalışma ve verimlilik değerleri izlendi. tasarım değerleri ile çalışma koşullarındaki verimlilik değerleri karşılaştırılması imkanı yaratıldı. Yapılan verimlilik analizlerinde tasarım şartlarındaki verimlilikle, çalışma değerlerinin birebir sağlandığı, üründe ihtiyaç halinde ilave ısıtma sağlaması için kullanılan ısıtıcı batarya kullanımına, çalışma zamanının büyük çoğunluğunda ya hiç ihtiyaç duyulmadı ya da çok düşük kapasitelerde devreye girdiği gözlendi.

Dış hava şartlarının uygun olduğu durumlarda cihaz ile beraber standart olarak sunulan entalpi sensörleri sayesinde ürün, “Free Cooling” çalışma moduna otomatik olarak geçtiği gözlenerek ekstra enerji verimliliği sağlandığı saptandı. Standard olarak %100 taze havalı olarak çalışan HybriCool® Endirekt Evaporatif Soğutmalı Klima Ünitesi, taze havanın ısıtma ve soğutmasında sağladığı yüksek verim sayesinde ısıtma ve soğutma giderlerinden büyük oranda tasassruf sağlayarak işletmelerde hem ilk yatırım maliyeti, hem de kullanım enerji maliyetlerinde büyük oranlarda avantajlar sağladığı görüldü.

Aiolos Air  “İnsanlar ve Doğa için sağlıklı, konforlu ve enerji verimli iklimlendirme ürünleri sunmaya adamıştır” misyonuyla yeni enerji verimli ürünler sunmaya devam ediyor.

 
logo 29.03.2020 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
342 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji