ETLİK ENTEGRE SAĞLIK KAMPÜSÜNDE ISIDEM YALITIM ÜRÜNLERİ KULLANILDI

25.04.2018 tarihinde
ISIDEM YALITIM / Ömer Akyıl Paylaştı
345 Görüntüleme
logo
ETLİK ENTEGRE SAĞLIK KAMPÜSÜNDE ISIDEM YALITIM ÜRÜNLERİ KULLANILDI

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Sağlıkta Dönüşüm” programının bir parçası olarak hayata geçen Etlik Entegre Sağlık Kampüsünün ısıtma-soğutma-havalandırma sistemlerinde ISIDEM Yalıtım’ın LEED sertifikalı tesislerinde ürettiği Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü kullanıldı.

 

Astaldi-Türkerler tarafından 2015 yılında ilk kazması vurulan inşaatın toplam bedeli 1.1 Milyar Euro olup, yap-işlet-devret modeliyle gerçekleşen yatırım, 27 yıl sonunda Sağlık Bakanlığına devredilecektir. 

 

Sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı Coolflex’te

Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü Yüksek Su Buharı Difüzyon Direnci Katsayısı ile korozyon riskini minimuma indirmek adına μ    10.000 değeri ile üretiliyor. Bu değer şu ana kadar TSE tarafından tescillenmiş ürünler arasında sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı olma özelliği taşıyor. Kapalı gözenekli ve homojen dağılımlı hücre yapısı sayesinde uygulandığı tesisatlarda maksimum termal performans ve yoğuşma kontrolü sağlayan Coolflex ürünleri, TS EN 13501-1 yangın yönetmeliğine göre levhalarda B,s3-d0, borularda BL,s2-d0 yangın performansıyla uluslararası standartlara uygunluğuyla öne çıkıyor.

 
logo 25.04.2018 tarihinde
ISIDEM YALITIM / Ömer Akyıl Paylaştı
345 Görüntüleme

 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji