Grohe "Sıfıra" gidiyor

01.12.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
111 Görüntüleme
logo
Grohe "Sıfıra" gidiyor

Grohe, enerji verimliliğini %24 artırıp sera gazı salınmalarını da %40 azaltarak sürdürülebilirlik hedeflerinin çok ötesine geçen Grohe, Temmuz 2019’da tüm üretim tesislerini yeşil elektrik ile çalışmak üzere dönüştürdü. Grohe, önüne geçilemeyen CO2 salımlarını ise önümüzdeki yıl başlatacağı telafi projeleri ile dengeleyecek. Hedef; “2020’ye kadar Karbon Nötr Üretim.”

Banyo çözümleri ve mutfak bataryaları markası Grohe, 2000’li yılların başında çevrenin ve kaynakların korunması amacıyla tüm ürün, süreç ve hizmetlerini sürekli olarak iyileştirmek için “sürdürülebilirlik prensipleri ve kılavuz ilkeleri”ni uygulamaya başladı. Grohe, o günden bu yana belirlediği yeni standartlar ile, çalışanları, tedarikçileri, müşterileri, süreçleri, ürünleri ve şirketin sosyal katkısını da içine alan 360 derece sürdürülebilirlik yaklaşımını uyguladı.

Sıhhi tesisat sektöründe 2020 yılına kadar karbon nötr üretime geçecek ilk büyük üretici olma hedefine odaklanan Grohe, taahhüdünü bir adım daha ileriye taşıdı. Temmuz ayında, “Grohe Sıfıra gidiyor” inisiyatifi kapsamında, dünya çapındaki beş üretim tesisinin tamamı ve Almanya’daki lojistik merkezleri, yeşil elektrik ile çalışacak şekilde dönüştürüldü. Grohe, Nisan 2020’de başlayacak yeni mali yılda hayata geçireceği iki telafi projesi ile de önüne geçilemeyen CO2 salımlarını dengeleyecek.

"CO2 sorunu ile aktif şekilde mücadele ediyoruz"


“Yıllardır sadece akıllı, sürdürülebilir çözümler üretmek için, araştırma ve geliştirmeye değil, aynı zamanda büyük ölçüde kaynak tasarrufu sağlayan bir değer zincirine de yatırım yapıyoruz." açıklamasında bulunan Grohe AG CEO’su Thomas Fuhr, Grohe Sıfıra gidiyor yaklaşımıyla tüm sektör için örnek oluşturduklarını belirterek, "Karbon salımlarından daha fazla kaçınarak, bu mümkün olmadığında da, bunları dengeleyerek CO2 sorunu ile aktif şekilde mücadele ediyoruz.”dedi.

Grohe tesislerinde alınan çok sayıdaki önlem sayesinde başarılı sonuçlar elde edilen sürdürülebilirlik girişimi, karbon ayak izinin uzun vadede azaltılması ve kaynakların korunmasını hedefliyor. Toplu ısıtma ve enerji santrallerine yatırım yapan Grohe, Tayland’ın Klaeng bölgesindeki tesisin genişletilmesi için Alman Sürdürülebilir Bina Konseyi tarafından gümüş sertifika ile ödüllendirildi. Almanya’nın Hemer şehrinde son teknolojiye sahip bir test laboratuvarı kurdu. Ayrıca bu yıl hayata geçirilen ve malzeme tasarrufu sağlayan 3D metal baskı işlemi gibi, sürdürülebilirliği artıran gelişmiş teknolojilere de odaklandı.


Tüm bunların sonucunda, Grohe, 2014 yılında sürdürülebilirlik programının hayata geçirilmesinden bu yana enerji verimliliğini %24 artırıp sera gazı salımlarını da yaklaşık %40 azaltmayı başardı. Bu sonuçlar markanın hali hazırda %20’lik 2021 hedeflerinin çok ötesine geçtiği anlamına geliyor.

 
logo 01.12.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
111 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji