GROHE Icon 3D, Blueprint Ödülleri’nde En İyi Ürün Tasarımı seçildi

07.11.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
233 Görüntüleme
logo
GROHE Icon 3D, Blueprint Ödülleri’nde En İyi Ürün Tasarımı seçildi

GROHE’nin ilham veren tasarıma ve yenilikçi bir üretim tekniğine sahip Icon 3D musluk ve bataryası, 2019 Blueprint Ödülleri’nde En İyi Ürün Tasarımı seçildi. 2019 Blueprint Ödülleri jüri üyesi Sir Nicholas Grimshaw, Icon 3D’yi, “3D metal baskı yöntemi ile üretilen, sade ama güzel ve ince detaylara sahip ürünler” olarak tanımladı.

En İyi Ürün Tasarımı kategorisinin birincisi olarak kazandıkları bu prestijli ödülle ilgili açıklama yapan GROHE UK Pazarlama Direktörü Raj Mistry, “Her biri kendi alanında çığır açan 14 güçlü rakip arasından bu prestijli ödülün sahibi olmak çok özel bir başarı. Sürekli olarak ürün tasarımında çıtayı daha da yükseltmek için çalışan global tasarım ekibimizin Blueprint’in bizi bu kategoride ödüle layık görmesi, öncü konumumuzu da açık bir şekilde gözler önüne seriyor. GROHE olarak, sektörü gerçekten ileriye taşımak amacıyla, 3D baskıya önemli ARGE yatırımı yaptık. Sektörde böylesine saygı gören yayın tarafından ödüllendirilmekten onur duyuyoruz.”

Geleceğin tasarımlarına ışık tutuyor

Temel özelliklerini ultra ince yapılar ve boş iç kısımların oluşturduğu, önde gelen bir Avrupalı sıhhi tesisat markası tarafından 3D metal baskı yöntemi ile üretilen bu ilk musluklar ile GROHE, görsel illüzyonun sıhhi tesisat tasarımını gelecekte nasıl etkileyebileceğini gösteriyor. Icon 3D, banyo ürünleri tasarımında yeni diyaloglar ve düşünüş biçimleri başlatmak için ortaya çıkarıldı. GROHE’nin tasarımı rötuşlayarak en sade haline indirgeme vizyonu, kıymetli kaynaklardan %50’ye varan oranlarda tasarruf edilmesini sağladığı gibi, su ve musluk tasarımında eşi görülmemiş, yeni bir deneyim de sunuyor.

GROHE Icon 3D’nin bileşenleri, GROHE’nin ARGE ekibi tarafından geliştirilen ve GROHE’ye özgü bir malzeme ile, toz yataklı lazer eritme işlemi kullanılarak, metal baskı ile üretiliyor. Her biri sadece birkaç mikrometre kalınlığında olan 4.000’den fazla toz katmanından oluşan musluk son derece sağlam bir forma sahip. Baskının ardından, her bir bileşen bir CNC freze tezgahında mekanik olarak işlendikten sonra, elle zımparalama ve ince fırçalama işleminden geçiriliyor.

Blueprint Magazine tarafından her yıl düzenlenen yarışmada, tasarım ve mimari alanlarında inovasyonun en ön saflarında yer alan markalar ödüllendiriliyor. Blueprint Ödülleri finalistlerini görmek için, www.blueprintawards.co.uk adresi ziyaret edilebilir.
 
logo 07.11.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
233 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji