Hantech klima pazarına iddialı girdi

11.11.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
812 Görüntüleme
logo
Hantech klima pazarına iddialı girdi

Hantech Türkiye pazarına 2019 Mart ayında girmesine rağmen kısa sürede önemli satış rakamlarına ulaştı, bayi ve servis ağını oluşturdu. Hantech split klimalar ve vantilatörleriyle sektöre girerken, yakın zaman içerisinde VRF ürün klimaları da ürün gamına eklemeyi hedefliyor.Almanya’nın Karlsruhe merkezinde kurulan Hantech, 2007 yılından beri iklimlendirme ürünleri, elektrikli ev aletleri alanlarında hizmet veriyor. Almanya merkezli bir Türk şirketi olan, Ramazan Hantik tarafından kurulan Hantech’in Türkiye ve Hong Kong’da grup şirketleri bulunuyor. İklimlendirme sektöründeki en önemli üreticilerden biri olan Çinli TCL firması ile olan uzun yıllara dayalı Alman mottosuyla üretim anlaşmalarıyla sağlam adımlar atan Hantech, 2019 yılında Türkiye klima pazarına hızlı bir giriş yaptı. Geçtiğimiz cumartesi günü Elite World Asya Otel’de ürün lansmanı yapan Hantech, pazara sunduğu ürünleri bayilerine tanıttı. Toplantının açılışında Ramazan Hantik katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür konuşması yaptı. Hantech Türkiye hizmet kadrosu katılımcılarla tanıştırıldı. Hantech’in şirket yapısı hakkında Hantech Türkiye Satış Müdürü Metin Uzun detaylı bilgiler verdi. Hantech’in iş ortakları Amanda şirketinin ve TCL şirketinin yetkilileri de kısa birer sunumla kendi firmalarından ve Hantech’le olan işbirliklerinden bahsettiler.  

Hantech Yönetim Kurulu Danışmanı Murat Özbakır, “Ramazan Hantik’in Türkiye Sevdası, Hantech Türkiye’yi kurdurdu”

Toplantıda söz alan Hantech Yönetim Kurulu Danışmanı Murat Özbakır, Hantech Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Hantik’in Türkiye İklimlendirme pazarına giriş hikâyesini katılımcılarla paylaştı. Kendisinin daha önceki tecrübelerinden dolayı Türkiye İklimlendirme pazarı hakkında olumsuz görüşler sunmasına rağmen Ramazan Hantik’in Türkiye sevdasından, memleketine olan hizmet aşkından dolayı bu yapılanmayı gerçekleştirdiğini söyledi.

HANTECH 81 İLDE YAPILANIYOR

2019 Mart ayından itibaren Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Hantech, kısa süre içerisinde ürün satışlarına başlayarak, önemli bir satış rakamı yakaladı.  Ürün satışlarıyla birlikte bayi ve yetkili servis çalışmalarını da tamamlamaya çalışan şirket, Türkiye genelinde 141 bayi ve yetkili servis sayısına ulaştı. Hantech Satış Müdürü Metin Uzun, kısa süre içerisinde önemli sayıda bayi ve yetkili servis sayısına ulaştıklarını, yakın zaman içerisinde 81 ilde yapılanmalarını tamamlayacaklarını belirtti. Uzun açıklamalarının devamında; “Hedefimiz, profesyonel satış ve servis anlayışımızla ülkemizin her sathında müşteri memnuniyeti sağlayarak tüketicilerimiz için yüksek kaliteyi ulaşılabilir kılmaktır. Şimdilik split klimalar, vantilatörler gibi ürün gamıyla hizmet vereceğiz. Yakın zaman içerisinde ürün gamımıza VRF sistemler de eklenecek. Türkiye’de üretim yapmak uzun vadeli planlarımız içerisinde…” açıklamasında bulundu. 

 
logo 11.11.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
812 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji