İklimlendirme Sektörü Birlikte Daha Güçlü

29.10.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
393 Görüntüleme
logo
İklimlendirme Sektörü Birlikte Daha Güçlü

İSİB (İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen çalıştayı, 20-23 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya'da, "Birlikte Daha Güçlüyüz" sloganıyla gerçekleştirildi.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen İSİB 2019 Antalya Çalıştayı'nda, iklimlendirme sektörünün son durumu ve gelecek vizyonu değerlendirildi, teknik bilgilendirme ve ihracat çalışmalarına yönelik çeşitli kurumların yetkilileri tarafında eğitim sunumları gerçekleştirildi. Bu yılki buluşmada, önümüzdeki yıllar içinde İSİB'in yapması gereken çalışmalar hakkında sektör mensuplarıyla istişarelerde bulunuldu. Çalıştay sonrasında yönetim kurulu üyeleri, sektör mensubu katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

Açılış konuşmasında İSİB Başkanı Mehmet Şanal, "Bu yılki çalıştayımızı "Birlikte Daha Güçlüyüz" sloganıyla gerçekleştiriyoruz. Daha iyi nasıl faaliyetler gerçekleştirebiliriz sorusunu cevabını üyelerimizle birlikte bulacağız. İklimlendirme sektörü ihracatında artış var. sektörün ihracatının 2019 yıl sonu itibariyle 5 milyar dolar seviyesinde olacağını tahmin ettiklerini belirten Şanal, "İSİB kurulalı 8 yıl oldu, öncesinde sektör sivil toplum kuruluşlarının önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini, sektörün bu kurumlar sayesinde iç iletişimini sağlıklı bir şekilde oluşan sinerji ile devam ettirdi. İSİB kurulduktan sonra özellikle yurt dışındaki aktivitelerimizi yine hep beraber yürütmeye çalışıyoruz. Bu yüzden "Birlikte Daha Güçlüyüz" diyoruz. Yurt dışındaki faaliyetlerimize ne kadar çok katılım sağlayabilirsek ülke imajımızı daha üst seviyelere taşıyabiliriz.” açıklamasında bulundu.  

EKONOMİK DEĞERLENDİRMELER VE EĞİTİMLERLE DOLU PROGRAM

İSİB 2019 Antalya Çalıştayı programı yoğun ekonomik değerlendirmeler ve eğitim seminerlerinden oluştu. İSİB Başkanı Mehmet Şanal'ın açılış konuşmasının ardından Ali Orhan Yalçınkaya, Güncel dünya ve Türkiye Ekonomisi sunumuyla, dünya ekonomisi ve Türkiye'ye olan etkilerini değerlendirerek ekonomik değerlendirmeler yaptı. Tunç Vidinli, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma başlıklı sunumuyla çoğunluğu aile şirketlerinden oluşan sektör firmalarına Türkiye'nin önemli aile şirketlerinin kurumsallaşmalarını örneklendirdi.

EKONOMİK VERİLER DEĞERLENDİRİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı, Türkiye'nin 2020-2022 dönemini kapsayan üç yıllık Yeni Ekonomi Programı'nı değerlendirerek konuşmasına başlayan Ekonomist Emre Alkin, Türkiye ekonomisinin geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Alkin'in ardından Ayşe Arzu Teymur, Avrupa İşletmeler Ağı hakkında sektör firmalarının yetkililerini bilgilendirdi.

YENİ STRATEJİ BELGESİ HAZIRLANIYOR

Çalıştay’ın ikinci günü İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Duruk, İklimlendirme sektörü için hazırlanan İklimlendirme Sektörü Strateji Belgesi hakkında katılımcı üyelere detaylı bilgiler verdi. Daha önce hazırlanan ilk strateji belgesinin birçok farklı sektöre örneklik teşkil ettiğini belirten Duruk, yeni belgenin hazırlanması için bütün herkesin katkı koyması gerektiğini, katkı koyacak herkesi görev üstlenmeye davet etti.


EUROVENT SUMMIT 2020 KÖPRÜLER KURACAK

Eurovent’in ilk Türk Başkanı olan ve bu göreve yakın zamanda tekrar seçilen Naci Şahin’in 22-25 Ekim 2020 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek olan, İSKİD’in de organizasyon ortağı olarak yer alacağı, Eurovent Summit Toplantısı hakkında sektör mensuplarını detaylı bilgiler verdi. 2020 Eurovent Summit buluşmasının ana temasının “Köprüler Kurmak” olduğunu belirten Şahin, sektördeki üreticileri, danışmanları, planlamacıları, montajcıları, ticari birlikleri ve politikacıları, sektörün sorunlarını ve gelecek öngörülerini konuşmak üzere bir araya getireceğini söyledi.   

FUAR MEMNUNİYETİ ÇOK YÜKSEK

Hannover-Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. Satış Müdürü Toros Utku da, 2-5 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen sektörün en büyük fuarlarından bir olan ISK-Sodex İstanbul Fuarı’nın verilerini katılımcılara aktardı. Utku bu yıl gerçekleştirilen fuarda özellikle yabancı ziyaretçilerin çokluğunun göz çarptığını, yaptıkları anketlerde fuardan memnuniyetin yüzde 95’lerde olduğunu söyleyerek, 2020 yılında gerçekleştirilecek Sodex Ankara Fuarı’na davet etti. 

 
logo 29.10.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
393 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji