İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı

23.05.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
186 Görüntüleme
logo
İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı

ASHRAE Turkish Chapter, “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı”  İSİB sponsorluğunda düzenlendi. Marmara Üniversitesi Sultanahmet Kampüsünde gerçekleştirilen Konferansta HVAC ve soğutma uzmanı Cihanda Nilhan Dalugoda, Prof. Roberto R. Aguilo ve HVAC Satış Mühendisi Karine Leblanc Yeşil Binalar ve HVAC konularında sunumlar gerçekleştirdiler.

 

ASHRAE Turkish Chapter Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ayhan ONAT, CTT Chair Dr. Öğr. Üyesi Deniz YILMAZ ve ASHRAE Yönetim Kurulu önderliğinde bu yıl birincisi düzenlenen “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı”nda; sürdürülebilirlik, soğutma ve yeşil bina uygulamalarının temelindeki yeni yaklaşımlar ele alındı. Uluslararası nitelikteki konferans; mimarlar, mühendisler, uygulamacılar, tedarikçiler ve işverenlere, yeşil binalar ile ilgili yeni bakış açıları kazandırmayı amaçlıyor.

“İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı Gelenekselleşecek”

İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı açılış konuşmasını ASHRAE Turkish Chapter Başkanı Doç. Dr. Ayhan Onat yaptı. Doç. Dr. Ayhan Onat, konuşmasında ASHRAE Turkish Chapter ve faaliyetleri hakkında çoğunluğu üniversitelerin makine mühendisliğinde eğitim gören öğrenci katılımcılara bilgiler verdi. İlk kez düzenlenen İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı’nın geleneksel hale getirilmesini hedeflediklerini söyleyen Onat, “ASHRAE Turkish Chapter’ın bütün sektörel dernek ve örgütlere eşit mesafede olduğunu hiçbir kuruluşa alternatif olmayan, sektör dernek ve kuruluşları ile el ele sektörümüze hizmet vermek ve ülkemizin ihracat potansiyeline katkı sağlamak isteyen Ashrae RAL Bölgesi’nde kurulmuş bir oluşumdur.  ” açıklamasında bulundu.  

BUNDAN SONRA DA ASHRAE İLE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Diğer bütün sektörel derneklerin de amaçladığı gibi ASHRAE Turkish Chapter’ın da amacı uluslararası ilişkileri kullanarak sektör firmalarımızın yeni pazarlara girmelerine destek vermektir. Geçtiğimiz yıl içerisinde yine İSİB sponsorluğunda Antalya’da Ashrae RAL CRS toplantımızı gerçekleştirdik. Bu organizasyon sayesinde dünyanın farklı bölgelerinden firma temsilcilerini, Türk firmalarımızın temsilcileri ile bir araya getirdik. Eminim ki bundan sonra da Ashrae ile önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Ashrae öğrencilere, genç mühendislere ve akademisyenlere çok değer vermektedir. Çünkü Ashrae geleceğini ve kaynağını buradan aldığını çok iyi bilmektedir.

UZMANLAR YEŞİL BİNALARI ANLATTI

Dört oturumdan oluşan konferansta; Sri Lanka, Dalugoda Consultant firması Yönetim Kurulu Başkanı, HVAC ve soğutma uzmanı Cihanda Nilhan Dalugoda, “Yeşil Binalar için Sürdürülebilir İklimlendirme Tasarımları ve Gelişen Ekonomilerde Karbon Ayak İzlerinin Azaltılması”, Hindistan, ACR Project Consultant firması Yönetim Kurulu Başkanı Arvind Surange, “Soğuk Zincire Giriş ve Sürdürülebilir Tasarımın Gerekliliği”, Arjantin, Universidad Nacional de Lujan’da Prof. Roberto R. Aguilo “Süpermarketlerde Soğutma Sistemi ve Sürdürülebilirlik”, Amerika, HVAC Satış Mühendisi Karine Leblanc “Profesyonel ve Kişisel Yaşamda Daha İyi Bir Birey Olabilmek için Duygusal Zekânın Önemi” konu başlıklarıyla gün boyu sunumlar gerçekleştirildi.

Programın akşamki bölümünde İSİB sponsorluğunda katılımcılar tekne ile boğaz turlu iftar programında bir araya geldiler.

 

 
logo 23.05.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
186 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji