İTO Başkanı Avdagiç: Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir

25.01.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
231 Görüntüleme
logo
İTO Başkanı Avdagiç: Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir

350 bin işletmeye 22 milyar lira kredi

İTO Başkanı Avdagiç
- “Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir”
- “Kredi kart borcuna taksit tüketiciye nefes, 22 milyar lira kredi 350 bin işletmeye kaynak, SGK prim desteği istihdama güç, bunların hepsi ise 2019’a ekonomide güçlü bir başlangıç demektir”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ekonomiye yönelik olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün açıkladığı tedbirler için, “Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir” dedi.

Avdagiç, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: “Kredi kart borcuna taksit tüketiciye nefes, 22 milyar lira kredi 350 bin işletmeye ciddi bir kaynak, SGK prim desteği istihdama güç, bunların hepsi ise 2019’a ekonomide güçlü bir başlangıç demektir.Biriken kredi kartı borcunu taksitlendiren tüketicinin büyük bir moral bulmasının yanı sıra bunun bereketi üretime de yansıyacak, piyasalar hareketlenecektir. İş dünyası olarak önce sosyal sebeple sonra ekonomiyi hızlandıracak olması yönüyle, tüketicinin alım gücünü artıracak her türlü tedbirin yanındayız. Çünkü tüketim olmadan ne üretimimiz olur ne de moralimiz. Bu bütüncül paket için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ekonomi yönetimine teşekkür ediyoruz.”

 
logo 25.01.2019 tarihinde
Hvac Portal / Hvac Portal Paylaştı
231 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji