KSB, Türkiye’nin 301. Ar-Ge Merkezi oldu

13.11.2020 tarihinde
KSB POMPA ARM. SAN. VE TİC. A.Ş. / Didem Direkçi Paylaştı
71 Görüntüleme
logo
KSB, Türkiye’nin 301. Ar-Ge Merkezi oldu

Dünya üzerinde 16 binden fazla çalışanı, hemen her kıtada bulunan üretim tesisleri ile KSB, bugün dünyanın lider santrifüj pompa ve vana üreticilerinden biri olmaya devam ediyor. KSB Pompa Armatür Sanayi ve Ticaret A.Ş., 02.12.2016 tarihi itibariyle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi statüsünü alarak Türkiye’nin 301. Ar-Ge Merkezi ilan edildi.

KSB’nin Dünya genelindeki 6. Ar-Ge Merkezi olarak ilan edilen KSB Türkiye Ar-Ge Merkezi; pompa ve vana gruplarının tasarım ve iyileştirme çalışmalarının merkezi olmanın yanı sıra KSB tarafından “Mekatronik Merkezi” olarak belirlendi. KSB Türkiye Ar-Ge merkezinin kurulması ile İsviçre’deki ve Danimarka’daki birim tamamen kapatılıp, Almanya’daki Ar-Ge ve Test birimleri Türkiye’ye kaydırıldı. Türkiye’de sıfırdan yapılan Endüstri 4.0’a uygun Fabrika yatırımlarıyla sektörün dünyaya açılan merkezi konumuna getirildi.

KSB Türkiye Ar-Ge Merkezi toplam 1100 metrekarelik kapalı alanı ile; Ar-Ge Ofisi, Ar-Ge Laboratuvarı ve Ar-Ge Test Merkezi olmak üzere üç birimde konumlandırıldı. Temel olarak Mekanik-Hidrolik Tasarım, Elektrik-Elektronik Tasarımı, Malzeme Teknolojileri, Ürün Geliştirme ve Endüstri 4.0 Üretim Teknolojilerinin Geliştirilmesi alanlarında faaliyet gösteriyor. Türkiye Ekonomisi’ne büyük bir katma değer yaratacak KSB Ar-Ge Merkezi, elektrik-elektroniğe yönelik entegrasyon ve gömülü sistem içeren; yenilenebilir enerjilere uyumlu sistemler, pompayı tribün gibi çalıştırma, yeni nesil IE8 Motor tasarımı gibi birçok projeyi hayata geçirdi. Merkez, malzeme teknolojileri kapsamında ise daha hafif, daha dayanıklı ve elde edilebilir yenilikçi malzeme araştırmaları ve uygulama çalışmaları gerçekleştiriyor. Ar-Ge Test Merkezinde oluşturulan ömür ve performans test sistemleri, aynı anda 250 pompayı 7/24 test edebilen, Scada ve Bulut Teknoloji destekli, istenen koşulları içeren tesisat sistemleri ile kontrolünü sağlayan ve kayıtları tutan kontrol elektroniğinden oluşuyor. Test merkezinde kullanılacak olan bulut sistemi üzerinden test ve performans çıktılarının herkes tarafından izlenebilir olması sağlandı. KSB Türkiye yetkilileri Ar-Ge Merkezinin daha pek çok uluslararası öneme sahip proje çalışmaları artarak devam edecektir. açıklamasında bulunuyorlar.  

 
logo 13.11.2020 tarihinde
KSB POMPA ARM. SAN. VE TİC. A.Ş. / Didem Direkçi Paylaştı
71 Görüntüleme


Etiketler : ar-ge KSB KSB Türkiye
 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji