Marriot otel, konut, avm ve ofis projesi yerli üretim olan TUNEX’i tercih etti

27.09.2018 tarihinde
DKM İnşaat ve Danışmanlık / Tuğba Çayır Paylaştı
442 Görüntüleme
logo
Marriot otel, konut, avm ve ofis projesi yerli üretim olan TUNEX’i tercih etti

İstanbul Şişli Halasgargazi Mahallesi’nde konumlanan Marriot Otel, Konut, AVM ve Ofis projesi Mehmet Uyanoğlu Şirketler Grubu ve Bertuğbey İnşaat tarafından yapımı gerçekleşmektedir. Proje 177 adet konut, 26 adet dükkan, 12 adet ofis ve 152 oda 304 yatak kapasiteli otel olarak tasarlanmıştır. Proje dahilindeki katlar arası darbe seslerinin optimum çözümü DKM İnşaat tarafından sağlanmıştır. Darbe ve vurma sesleri genel olarak topuk sesi olarak tanımlanır. Bu tür gürültü bina döşemelerinde de sık ve devamlı tekrar eden bir etki yaratır. Eğer döşeme yeterli ağırlığa sahipse hava doğuşlu seslere karşı tatmin edici korumayı sağlar fakat darbe kaynaklı gürültülere karşı bir etkisi olmaz. Gerçekte bu tip gürültüler hava doğuşlu olan seslere oranla çok daha yüksek enerjiye sahiptirler ve yapıyı doğrudan etkileyerek titreşime ve yüksek gürültünün iletimine sebep olurlar.

• Darbe Sesi Yalıtımı IIC55 dB
• Hava Sesi Yalıtımı STC65 dB
• LEED ve BREEAM Puanlamasına Katkı
• %100 Geri Dönüşüm Olması ile Çevreci
• Isı İletkenlik Katsayısı 0.047 W/mK
• Darbe Sesi Yalıtımı ΔLw 21-22-23 dB
• Yangına Mukavim
• Gürültü Yönetmeliklerine ve Binalarda Enerji Performans Yönetmeliğine Uygun DKM İnşaat tarafından geliştirilen Tunex “Darbe Sesi Yalıtım Membranı; yapılarda katlar arası ses geçişini en üst seviyede engeller. Bunun yanı sıra düşük ısı iletkenlik değeriyle ısı yalıtımına da katkı sağlar. 5 mm ve 8/4 mm kalınlığında şap altına, halı, parke, seramik gibi kaplamaların altına 17/8 mm kalınlığında mekanik hacimlerde pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

Ayrıca TUNEX, Enerji ve Atmosfer (EA), Malzeme ve Kaynaklar (MR), İç Mekan Yaşam Kalitesi (EQ), Inovasyon (IN) konularında yapıların LEED puanlamasına katkı sağlamaktadır. Kauçuğun geri dönüştürülerek üretilmesiyle elde edilen ürünlerin çevresel, ekonomik, sosyal katkısı ile yurtiçi ve yurtdışı projelerde büyük ilgi görmektedir.

 
logo 27.09.2018 tarihinde
DKM İnşaat ve Danışmanlık / Tuğba Çayır Paylaştı
442 Görüntüleme


 

Yorum YapınDiğer Haberler

hvacportal.org’a
HEMEN ÜCRETSİZ
ÜYE OLUN!

hvacportal.org üyelik avantajlarından hemen yararlanmaya başlayın.

Bilgilerinizi düzenleyin. HVAC dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkın !

Ve daha fazlası için hemen tıklayın...  
   

   
   
 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji