Pimtaş’ta kadın girişimciler bir araya geldi

31.03.2021 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
78 Görüntüleme
logo
Pimtaş’ta kadın girişimciler bir araya geldi

Pimtaş Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz’ın ev sahipliği yaptığı organizasyonda başta Opet Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Kalav Ve Kocaeli Sanayi Odası Kadın Girişimciler Bakanı Dilek Çınar ve sanayi bölgesi yöneticilerinin katılımıyla Pimtaş’ta kadın girişimciler bir araya geldi. 

Etkinlikte kadın girişimcilerle buluşan Pimtaş Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt ‘ Kadın girişimciliği, üreten kadın platformunu temel alan bu etkinlikte hem farkındalığın artmasına hem de karşılıklı iletişim içinde fikirlerin paylaşılmasına büyük katkı sağladı. Burada yapılan fikir ve bilgi alışverişleri herkes için ufuk açıcı kadını cesaretlendirici bir iklim oluşturdu. Bu anlamda kadın girişimciliğinin arttırılması noktasında bütün çalışmaları çok değerli buluyorum. Bu çalışmalara inanıyoruz ki kadın girişimciliği, kadın istihdamını istediğimiz yüksek seviyelere ulaşacak’ açıklamasında bulundu.

Projemiz ‘Üreten Kadın Platformu’ Dönüm Noktası Olacak 

Etkinlikte projeyle ilgili konuşan Özlem Kozankurt  ‘Kadının girişimcilikte, sosyal hayatta ve politikada güçlenmesi, üreten kadın ile toplumsal cinsiyet eşitliğin sağlanması heyecanıyla çalışıyoruz. Üreten Kadın Platformu projemizin, yeni fikirleri ile gençlere ve kadınlara ışık olma yolundayız. ‘’Evden Çık Yolun Açık’’ projesi ile kadınları sahaya çağırdıklarını, ‘’Mahalle Kumbara’’ projesi ile ihtiyaç sahiplerine yönelik proje geliştirdiklerini ve ‘’Mutfağım Bütçem’’ projesi ile çalışmayan kadınların evlerde ekonomiye katkı sağlayabileceklerini dile getirdi. Görme engelliler için ‘Gören Göz Projesi’ ile gençler içinde ‘Sınırsız Wireless’ projesinin olduğunu belirten Pimtaş Plastik, ayrıca KOBİ’lere yönelik başta fuar ve tanıtım desteği olmak üzere birçok proje geliştirdiklerini belirtti.

Kadın Girişimciler Üreten Kadın Platformu ile Büyüyecek 

Kamu ve özel sektörün kadın girişimcilerden ürün ve hizmet alması ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacağını ifade eden Özlem Kozankurt, Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren üreten kadın ile güçlü ve etkin bir dayanışma sağlanacak. Aynı zamanda üreten kadın platformu girişilecek yeni projeler içinde bir zemin niteliğinde.

Üreten Kadın İş Dünyasında Yerini Alır 

Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, ‘Gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikte kadınlarımızın ekonomiye katkı sağlamasında çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu anlamda elbirliği ile iş dünyasında olan Kadın Girişimcilerle gerçekleştireceğimiz projeler için güçlendirici ve tamamlayıcı bir güç olduğunu görüyoruz. Bu projeler ile iş kadınlarımızın güçlendiklerini, işlerinde başarıya ulaştıklarını ve diğer kadınlarımızın önünü açmak için çalıştıklarını görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim, yeni ufuklarda buluşmak dileğimle’ dedi.

 
logo 31.03.2021 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
78 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji