Sıcaklıklar arttı, klima bakım talepleri Türkiye’de ve Romanya’da tavan yaptı

02.07.2021 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
194 Görüntüleme
logo
Sıcaklıklar arttı, klima bakım talepleri Türkiye’de ve Romanya’da tavan yaptı

Türkiye’nin hizmet alanındaki online platformu Armut, hava sıcaklarının yükselmesiyle birlikte artan klima bakım taleplerini inceledi. Bu yıl klima montaj ve bakım taleplerinde büyük artış yaşanırken, benzer yoğunluğun Romanya’da da gerçekleştiğini gözlemlendi.

Armut.com, yazın ilk döneminde yükselişe geçen talepleri inceledi. Her sene olduğu gibi bu yaz da klima servislerinde yükselişler yaşandı. 2019 ve 2020 yıllarının mayıs ayında klima bakım ve montaj hizmetlerinde talepler artış gösterirken, bu sene ise aynı talepler, havaların haziran ayında ısınmasıyla yükselişe geçti. 2021 yılı haziran ayı verileri incelendiğinde klima bakım hizmetinde %154, klima montaj hizmetinde %116, klima servisi hizmetinde %289 ve klima tamiri hizmetinde ise %257 artış görüldü. 

HomeRun ile yurt dışı mercek altında

Polonya, Çekya, Macaristan, Romanya, Mısır, Suudi Arabistan ve İngiltere’de global markası HomeRun ile hizmet veren Armut.com, sıcaklıkların Balkan ülkelerinde de Türkiye’yle eş zamanlı olarak yükselmesiyle birlikte talep artışı yaşayan hizmetleri inceledi. Homerun.ro verilerine göre, Romanya'da önceki yıllarda klima hizmetleri taleplerinde temmuz ayında yoğunluk yaşanırken bu sene ise haziran ayında yükseliş gösterdi. Klima montajı taleplerinin %480, klima tamiri taleplerinin ise %454 artması dikkat çekti.

 
logo 02.07.2021 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
194 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji