Temiz ve %100 Taze Hava için AiolosAir

04.07.2021 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
237 Görüntüleme
logo
Temiz ve %100 Taze Hava için AiolosAir

2020 yılından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan ve küresel bir salgına dönüşen COVID-19 pandemisiyle birlikte virüsün havadan yayılımını önlemek amacıyla havalandırma sistemlerinde köklü değişikliklere gitme zorunluluğu doğmuştur. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) araştırmaları ve yönlendirmeleri doğrultusunda mevcut havalandırma sistemlerinin pandemiyle mücadelede yetersiz olduğu bir kez daha anlaşılmıştır; WHO tarafından yapılan açıklamalara göre iç ortamlarda temiz hava sirkülasyonu zorunlu hale gelmiştir. Dünyada ve ülkemizde kullanılan mevcut sistemlerin büyük çoğunluğu (fancoil, VRF, VRV, split klima, rooftop cihazlar, kanallı split  vb.) ortam havasını büyük oranda kullandıkları için hem Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hem de sağlık bakanlığımız tarafından kullanımları kısıtlanmış sistemler haline gelmişlerdir. AIOLOSAIR geliştirdiği %100 taze havalı HybriCool Flat-V cihazı ile COVİD-19 tedbirleri kapsamındaki tüm gereklilikleri karşılamaktadır. 

Standartların Üzerinde Performans

AIOLOSAIR, %100 taze havalı, dış ünitesiz, evaporatif soğutmalı HybriCool Flat-V salon tipi klima cihazıyla mevcut havalandırma sistemlerinde sağlanan verimlilik ve enerji tasarrufu standartlarının oldukça üstünde bir performans sergiliyor. Yaz ve kış modlarıyla farklı koşullara uyum sağlayabilen HybriCool Flat; yaz çalışma koşulunda dış ortam havasını (35°C %40 RH) 12,6°C’ye kadar soğutma, kış çalışma koşulunda ise dış ortam havasını (7°C) 39,9°C’ye kadar ısıtma kapasitelerine sahiptir. HybriCool Flat-V maksimum debideki bu işlemleri oldukça yüksek verimliliklerde (Soğutma %127, Isıtma %82), kendisine ait benzersiz otomasyon altyapısı ve doğal soğutma (hibrid soğutma) teknolojisiyle birlikte minimum güç (3,6 kW/h) tüketerek, maksimum performansta dahi oldukça sessiz (≤40 dB(A)) bir şekilde gerçekleştirir.

Ekstrem iklim koşullarında kesintisiz çalışma

HybriCool Flat-V en zorlu iklim şartlarında çalışmak üzere tasarlandı. -20 C sıcaklıkta kesintisiz ısıtma, +55 C sıcaklıkta yüksek performansta soğutma gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

Daha temiz hava için 2 kademeli  filtre   

Havadakiı partikülleri tutma kapasitesi ISO EN16890 standardına uygun bir şekilde yükseltilen ve standart olarak kullanılan G2 ISO Coarse ve F7 ePM2,5 %50 (F9 ePM1 %90) filtreleri ile HybriCool Flat-V, iki kademeli filtre yapısı sayesinde; dış ortamdan alınan taze hava, içerisindeki partiküllerden ayrıştırılarak iç ortama aktarılır ve daha sağlıklı bir iç ortam oluşturulur.

Yeni nesil havalandırma teknolojisi HybriCool Flat-V

HybriCool Flat-V yüksek enerji verimliliği, düşük maliyeti, enerji tasarruflu sistemi ve düşük ses seviyesi gibi özelliklerinin yanı sıra uzun ömürlü olması ve kendi maliyetini kısa sürede amorti etmesiyle de kullanıcıları üst düzeyde memnun etmektedir. Kompakt tasarımı, önden açılabilir kapakları ve filtrelerinin kolay değiştirilebilir olması, bakım sırasında da büyük kolaylık sağlamaktadır.


 
logo 04.07.2021 tarihinde
HVACPORTAL / Mehmet ÖREN Paylaştı
237 Görüntüleme


 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji