İSİB Haber Listesi

İSİB’in Sanal Heyet Organizasyonu Ukrayna İle Devam Ediyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) üçüncü sanal heyet organizasyonunu 17-19 Kasım 2020 tarihleri arasında Ukrayna’ya düzenliyor. Ukrayna Sanal Heyet organizasyonuna Türkiye’den 21 firma katılacak. Sanal heyet organizasyonuna katılan firmalar ısıtma, soğutma, tesisat, havalandırma ve klima ürün grupları ile heyete iştirak edecek.


İklimlendirme Sektörü, FIFA Dünya Kupası 2022’nin Havasını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Türk İklimlendirme Sektörü, 2022 yılında FIFA Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak olan Katar’ın iklimlendirme alanında yapacağı yatırımların adresi olmak istiyor. Bu doğrultuda çalışan İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 05-08 Ekim 2020 tarihleri arasında Katar’a düzenlediği ikinci sanal heyet organizasyonunu 80 saat süren toplam 150 adet iş görüşmesi ile tamamladı.


İSİB’in İkinci Sanal Heyet Organizasyonu Katar'a Yapılıyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) ikinci sanal heyet organizasyonunu 05-08 Ekim 2020 tarihleri arasında Katar’a düzenliyor. Katar Sanal Heyet organizasyonuna Türkiye’den 18 firma katılacak. Sanal heyet organizasyonuna katılan firmalar ısıtma, soğutma, havalandırma ve klima ürün grupları ile heyete iştirak edecek.


İklimlendirme sektöründe son durum

İSİB Başkanı Mehmet Şanal; "Pandemi ile birlikte İklimlendirme sektöründe Ar-Ge ve inovasyonun önemi daha da arttı. Çevre odaklı, sağlık ve hijyen merkezli ürün ve hizmet çeşitliliği de artacak." İSİB İklimlendirme sektörünün durumunu internet üzerinden gerçekleştirilen basın toplantısıyla paylaştı. Basın toplantısına İSİB Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Başkan Yardımcısı Ali Aktaş, İSİB ve OAİB yetkilileri katıldı. İSİB Başkanı Mehmet Şanal, İklimlendirme Sektörünün 2019’tan 2020 geçişi perspektifinden son Durumu & Büyüklükleri hakkında açıklamalarda bulundu.


İSİB, Sanal Heyetiyle Kazakistan’a Çıkarma Yaptı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) 15-16 Eylül 2020 tarihlerinde Kazakistan’a düzenlediği ilk sanal heyet organizasyonu 150 saat süren toplam 226 birebir görüşme ile tamamlandı. Türkiye’den 22 firmanın, Kazakistan tarafından ise 74 firmanın katıldığı sanal heyet organizasyonunda toplam 392 yetkili, toplantılarda ticari süreçlerin geliştirilmesi ve yürütülmesi yönünde bilgi alışverişinde bulundu.


İSİB, Türk İklimlendirme Sektörünü Temsilen Climate World Fuarı’ndaydı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Rusya’nın başkenti Moskova’da 10-14 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenen Climate World Fuarı’nda Türk iklimlendirme sektörünü tanıttı.


İSİB Aquatherm Moscow 2020 Fuarı’nda Info Stand'ında ağırladı

Aquatherm Moscow Fuarı 11-14 Şubat 2020 tarihlerinde Moskova-Rusya’da gerçekleştirildi. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin Info Stand ile iştirak ettiği fuara Türkiye’den toplamda 50 firma katılım sağladı. Fuara ziyarete gelen firmalar görüşmelerini İSİB standında gerçekleştirdi.


Fransa’ya İklimlendirme Ürünleri İhracatı %17,8 Arttı

05-08 Kasım 2019 tarihleri arasında Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen Interclima + Elec 2019 Fuarı’na milli katılım organizasyonu düzenleyen İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği'nin Başkan Vekili S. Zeki Poyraz, Fransa pazarına ve Interclima + Elec 2019 Fuarı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Poyraz; “Almanya, İngiltere ve İtalya’dan sonra Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı 4.ülke olan Fransa,son yıllarda Türkiye İklimlendirme Sektörünün ihracatında önemli bir artış trendi sergiliyor. Ocak-Ekim döneminde Fransa’ya yapılan sektör ihracatı %17,8 oranında artış göstererek 146 milyon dolardan, 172 milyon dolara çıktı."


İklimlendirme Sektörü Birlikte Daha Güçlü

İSİB (İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen çalıştayı, 20-23 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya'da, "Birlikte Daha Güçlüyüz" sloganıyla gerçekleştirildi. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen İSİB 2019 Antalya Çalıştayı'nda, iklimlendirme sektörünün son durumu ve gelecek vizyonu değerlendirildi, teknik bilgilendirme ve ihracat çalışmalarına yönelik çeşitli kurumların yetkilileri tarafında eğitim sunumları gerçekleştirildi.


İklimlendirme ihracatı her geçen yıl büyüyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, sektör ihracatının son 6 yıllık periyotta her yıl artış yaşadığını ifade etti. Sektörün Türkiye’nin ihracattaki büyümesinin üzerinde bir büyüme elde ettiğini belirten Şanal, buna bağlı olarak dış ticaret fazlası veren bir sektör konumuna ulaştıklarını kaydetti. İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal HvacPortal'ın sorularını yanıtladı.


İklimlendirme sektörü Nijerya’ya ihracatı artırmayı hedefliyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 16-17 Eylül tarihleri arasında Nijerya/Lagos’ta İklimlendirme Günleri düzenledi. Türk iklimlendirme sektörünün global pazarda tanınırlığının artması ve ihracat pazarlarının genişlemesi amacı ile uzak pazarlara yönelen İSİB, bu kapsamında Nijerya’da ikili iş görüşmeleri ve seminer programları gerçekleştirdi. Türkiye’den 14 iklimlendirme ihracatçısının katıldığı programa Nijeryalı firmaların da yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.


Türk iklimlendirme sektörü Güney Afrika pazarını mercek altına aldı

İhracat pazarlarını genişletmeye ve Türk iklimlendirme ürünlerinin uzak pazarlarda yer almasını sağlamaya çalışan İSİB, bu kapsamda hedef pazarlar arasına uzun süredir izlediği Güney Afrika’yı da ekledi. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) düzenlediği Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonunda İSİB üyesi 23 firma yetkilisi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yerel temsilcilerle ikili görüşmeler gerçekleştirdiler.


MTMD, Kolombiya Expo ACAIRE 2019'daydı

MTMD, Kolombiya'daki Expo ACAIRE 2019 Fuarı'nda ülkemizi temsil etti. İSİB organizasyonuyla kurulan MTMD standında Türk Mekanik Tesisat sektörü ziyaretçilere anlatıldı. Fuar çerçevesinde gerçekleştirilen panellerde MTMD Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Fevzi Durgun tarafından Türk Mekanik Tesisat sektörü anlatıldı.


İklimlendirme sektörü ihracat/ithalat dengesinde artıya geçti

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, iklimlendirme sektörünün 2019 Ocak-Mayıs döneminde ihracat fazlası verdiğini açıkladı. Sektörün İSİB’in kuruluşundan beri ihracatta olumlu bir seyir izlediğini ve ilk kez ihracatın ithalatı karşılama oranının artıya geçtiğini belirten Şanal, hedeflerinin dış ticaret fazlası oranındaki artışı yıl sonuna kadar korumak ve devam ettirmek olduğunu söyledi.


İSİB, Afrika pazarlarında emin adımlarla ilerliyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Nijerya’da düzenlenen Mega Clima 2019 Fuarı’na katıldı. Bu yıl 3. Düzenlenen fuarda toplam 15 Türk firması yer aldı. İklimlendirme sektörünün global pazarlarda tanınırlığının artması, rekabet gücünün gelişmesi ve ihracat pazarının genişlemesi amacı ile uzak pazarları hedef edinen İSİB, bu kapsamda Afrika’nın önemli fuar organizasyonu olan Mega Clima Fuarı'nda yerini aldı.


İklimlendirme ihracatında artış mayıs ayında da sürdü

İklimlendirme Sanayi ihracatı mayıs ayında yüzde 16,7 artışla 473 milyon dolara ulaştı. Böylelikle yılın 5 aylık ihracat geliri de 2 milyar 203 milyon dolar olarak gerçekleşti. Sektör ihracatı yılın ilk 5 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 5,7 oranında büyüdü.


İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı

ASHRAE Turkish Chapter, “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı” İSİB sponsorluğunda düzenlendi. Marmara Üniversitesi Sultanahmet Kampüsünde gerçekleştirilen Konferansta HVAC ve soğutma uzmanı Cihanda Nilhan Dalugoda, Prof. Roberto R. Aguilo ve HVAC Satış Mühendisi Karine Leblanc Yeşil Binalar ve HVAC konularında sunumlar gerçekleştirdiler.


Türk iklimlendirme sektörü Polonya’da

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen Polonya Sektörel Ticari Heyet Organizasyonu 19 üyenin katılımı ile 7-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Heyete başkanlık yapan İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş, Polonya iklimlendirme sektöründe 2018 yılında 8,5 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirildiğini söyleyerek, en fazla ithalat gerçekleştirdiği ilk 5 ülkenin sırasıyla Almanya, Çin, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Fransa olduğunu belirtti.


İklimlendirme İhracatı Ocak-Nisan döneminde yükseldi

İklimlendirme Sanayi ihracatı 2019 yılının Ocak-Nisan döneminde hem kg başına ihracatta hem de değer bazında yükselişini sürdürdü.


ASHRAE Turkish Chapter “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Bina Trendleri Konferansı” 22 Mayıs’ta

ASHRAE Turkish Chapter tarafından organize edilen İklimlendirme Sektöründe Yeşil Bina Trendleri Konferansının ilki 22 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Uluslararası davetli konuşmacıların yer alacağı konferansın her yıl düzenleneceği açıklandı.


İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, Olağan Genel Kurul’da birlik ve beraberlik mesajı verdi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu, İSİB üyelerinin katılımı ile Orta Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği hizmet binasındanda gerçekleştirildi. Genel Kurul’da İSİB’in 2018 Yılı çalışma raporları, bilanço gelir-gider hesapları, denetim kurulu raporu, 2019 yılı çalışma programı ve bütçesi ve yönetim kurulu ibrası oylamaya sunuldu. Gündem maddelerinin oy birliği ile kabul edildiği genel kurulda İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakkı Şanal da sektörün 2018 yılı performansı ve 2019 yılı hedeflerini üyelerle paylaştı.


İklimlendirme ihracatçısı Peru-Kolombiya kapısını araladı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) ihracatı artırmak ve pazar yelpazesini genişletmek amacı ile 2018 yılında başladığı uzak pazarlara yönelme faaliyetlerine 2019 yılında da hızla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Güney Amerika’da Şili ve Arjantin kapısını aralayan iklimlendirme ihracatçısı 2019 yılında da Peru ve Kolombiya sektörel ticari heyet organizasyonu ile yola devam ediyor. 21-28 Nisan tarihleri arasında Peru ve Kolombiya’yı ziyaret eden 22 kişilik heyet, proje firmaları ve ithalatçılar ile 200’ün üzerinde B2B görüşmesi gerçekleştirirken, İSİB’in organizasyonunun oldukça başarılı olduğunu, yapılan iş görüşmelerinin çok verimli ve ümit verici geçtiğini de belirtti.


MCE Milano’da Partner Ülke Türkiye

Türkiye, iklimlendirme sektörünün en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort’a partner ülke oldu.


Alarko Carrier’ın ihracat başarısı ödüllendirildi

Alarko Carrier, 2018 yılında gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle, İklimlendirme Sanayicileri İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından “En Çok Klima Santrali, Rooftop, Fancoil, Paket Tipi Klima İhracatı Yapan Firma” ödülüne layık görüldü.


Türk iklimlendirme sektörü Mısır’ı mercek altına aldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Pazar yelpazesini genişletme kapsamında oluşturduğu hedef Pazar ülkelerinden Mısır’a Ticari Heyet organizasyonu düzenledi. 30 kişilik iklimlendirme heyetine TİM Başkan Vekili ve İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Poyraz ile İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Duruk başkanlık etti.


MGT Filtre, yine “En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar” arasında yerini aldı

MGT Filtre dünyanın farklı bölgelerine gerçekleştirdiği ihracatıyla 2018 yılında da “En Çok Hava Temizleyiciler-Filtreler İhracatı Yapan Firma” dalında 2.lik ödülünü kazandı.


Bosch Termoteknik Manisa Fabrika’ya İSİB’den ihracat ödülü

Bosch Grubu’nun önemli ihracat üslerinden biri olan ve 41 ülkeye ihracat yapan Bosch Termoteknik Türkiye, İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından iklimlendirme sektöründe en çok ihracat yapan ve en çok kombi -su ısıtıcısı ihracatı yapan firma olarak 2 ayrı ödüle layık görüldü.


İklimlendirme Sektörü İhracatçıları ödüllendirildi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 2018 yılında başarı gösteren ihracatçılarını ödüllendirdi.


İSİB, ISH fuarında Türk firmalarına destek oldu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 11-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen Isıtma, Soğutma, Havalandırma fuarı ISH’da yerini aldı. 161 ülkeden yaklaşık 190 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda İSİB de üyelerine, üyesi olmayan katılımcılara ve tüm ziyaretçilere info standında ve fuar firması tarafından temin edilen toplantı salonlarında ikili iş görüşmeleri yapılabilmesi kapsamında imkanlar sundu.


İSİB ihracatçısına hedef ülke araştırmalarında bilgi desteği

İSİB'in Ülke İthalat Raporları ve verilerine isib.org.tr resmi sitesinden Bilgi Merkezi başlığı altından ulaşılabiliyor.


Climate World Fuarı İSİB’in de katılımı ile açıldı

4-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen Climate Word Fuarı, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, Rusya İklimlendirme Endüstrisi Derneği Başkanı Dimitry Kuzin, Rus Soğutma Endüstrisi Derneği Başkanı Yuri Dubrovin, Eurexpo Ceo’su Kirill Anisimov, Rusya Ticaret ve Sanayi Odaları İcra Müdürü Bikov Vladimir’in katıldığı tören ile açıldı.


İklimlendirme ihracatının yeni yüzü “www.isib.org.tr”

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) yeni web sitesi yayıma girdi


Türkiye ISH'da Partner Ülke

Türkiye’nin “Partner Ülke” olarak seçildiği ve enerji verimli ısıtma, iklimlendirme teknolojileri, yenilenebilir enerji ve yenilikçi banyo dizaynı konusunda dü


İklimlendirme Sektörü Hindistan'da

İSİB Hindistana Sektörel Ticaret Eyeti Programı gerçekleştirdi.


İSİB ISH FRANKFURT 2015 FUARI’NDA

Sektörün en büyük fuarlarında yer almaya devam ediyor.


İSİB Climate World 2015 Fuarı'nda!!!

İSİB Climate World 2015 Fuarına bir info stand ile katılım sağladı.


Mart Ayında Düzenlenecek ISH 2015’e Geri Sayım Başladı

Mart Ayında Düzenlenecek ISH 2015’e Geri Sayım Başladı


İSİB, Projelerini Kitaplaştırıyor

İSİB, Projelerini Kitaplaştırıyor


 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji