Dijitalleşme Haber Listesi

Schneider Electric Dijitalleşmede Kritik Rol Üstleniyor

Schneider Electric ve IDC ortaklığında hazırlanan ‘Uzmanlık Hizmetleri – Ticari ve Operasyonel Dayanıklılığı En Üst Düzeye Çıkarmak’ adlı araştırmaya göre, dijital dönüşüm sürecinde hizmet sağlayıcılardan destek almak, kurumları daha kârlı; toplumsal ve çevresel anlamda daha faydalı kılıyor. Dijitalleşme ile uçtan uca operasyon mükemmelliğinin sağlanması için kurumlara gerekli uzmanlığı sağlayan üçüncü parti kurumlar, şirketleri kendi iş alanlarına odaklanmaları ve rekabette güçlenmeleri için destekliyor.


Akıllı Şehirlerde Verimli Su Yönetiminin Yolu Yapay Zekadan Geçiyor

Dijital çözümleriyle suya yön veren Wilo, Nexos yapay zeka teknolojisine sahip Wilo-Rexa SOLID-Q ile atık su istasyonlarında akıllı pompa döneminin mimarı oldu. Kentsel nüfus oranının günden güne artmasıyla sürdürülebilir su ihtiyacının karşılanması ve oluşan atık suyun verimli bir şekilde yönetilmesi çağımızın en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor. İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını korumaya katkıda bulunan yeni nesil hizmet ve çözümler geliştiren pompa üreticisi Wilo, Nexos yapay zeka teknolojisine sahip Wilo-Rexa SOLID-Q ile akıllı şehirlere ve çağımızın ihtiyaçlarına son teknoloji akıllı sistem çözümü sunuyor. Yüksek işletim güvenilirliği, düşük bakım ihtiyacı, enerji verimliliği, ihtiyaca göre dizayn edilebilme gibi özellikleriyle dikkat çeken Wilo-Rexa SOLID-Q, sahip olduğu yazılım sayesinde tıkanmaya sebep olan maddeleri tespit ederek kendi kendini temizleyebiliyor. Akıllı ara yüzü sayesinde mobil cihazlarla etkileşime geçebilen Wilo-Rexa SOLID-Q, tüm verilere anlık olarak ulaşılmasını da sağlıyor. Arıtma teknolojilerinde yapay zekalı pompa döneminin mimarı Wilo, inovatif teknolojisi ile dikkat çeken Wilo-Rexa SOLID-Q ile dijitalleşmenin getirdiği avantajları kullanıcılara yaşatıyor.


“Dijitalleşme, Gelecekte de Piyasayı Domine Etmeye Devam Edecek”

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakuş:“Dijitalleşme, Gelecekte de Piyasayı Domine Etmeye Devam Edecek. Soğutma endüstrisinin dijitalleşmesi, geleceğin soğutma teknolojilerini ve süreçlerini biçimlendiriyor. Bu süreç, sektör için bugüne kadarki en kapsamlı ve en büyük dönüşüm hareketidir. Dijitalleşme, gelecekte piyasayı domine etmeye devam edecektir.”


Dijitalleşme, tercih değil zorunluluktur

İklimlendirme sektörü, dünyadaki diğer teknolojik gelişmelere paralel olarak kendisini sürekli geliştiriyor. Dernek olarak bizde bu değişime ayak uydurmak ve üyelerimizin de bu değişime hızla adapte olarak dijitalleşme konusunda sağlıklı adımlar atmaları için çalışmalar yürütüyoruz. Dijitalleşmenin, tercih değil zorunluluk olduğunu düşünüyoruz. Teknolojik gelişimde özellikle son yıllarda çok önem kazanan yapay zekâ gibi yeni alanlar, tüm işletmeleri ve endüstrileri büyük ölçüde değiştiriyor ve değiştirmeye de devam edecek.


Artık Her Şey Dijital Ortamda Yaşanıyor

“Dijital bir dünya içinde yaşarken kendimizi orada nasıl tanımlayacağız?” konusu karmaşık. Web sitesi, sosyal medyanın yeterli bir olay olmadığını hepimiz biliyoruz. Üretim ve tüketim ilişkileri, tasarım ilişkileri tümüyle değişiyor.İklimlendirme sektörünün birçok STK’sının kuruluşuna öncülük eden Metin Duruk, Dijitalleşme perspektifinden iklimlendirme sektörünün eksileri, artıları ve yapılması gerekenleri HvacPortal’a anlattı.


Mekanik Tesisat Müteahhitleri ve Dijitalleşme

"Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) olarak alanımızdaki bilgi ve becerilerimizi uluslararası standartlarda tutmak, uluslararası piyasalarda rekabet edebilir kalabilmek ve yeni pazarlara açılabilmek için dijitalleşmenin bir tercih değil bir zorunluluk olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Dünya standartlarında bilgi teknolojilerine yeterince adapte olamayan firmalar mutlaka zaman içerisinde rekabet gücünü kaybedecek ve en sonunda yok olacaklardır." Türk Tesisat Müteahhitlerinin dijitalleşme alanında yaptıkları ve yapılması gerekenleri MTMD Adına BIM Komisyonu Üyesi Levent Cimok HvacPortal'a açıkladı.


İklimlendirme Sistemlerinde Dijitalleşme - Nesnelerin İnterneti - Hasan Heperkan

Enerji verimliliği dünyada her gün üzerinde daha fazla durulan bir konu haline gelmiştir; hem endüstrinin hem de akademisyenlerin ilgisini çekmektedir. Bu kapsamda akıllı binalar, enerji verimliliğinin önemli bir aşamasını temsil etmekte ve akıllı mikro şebekenin temel öğesini oluşturmaktadır. Binalarda enerji verimliliğinin sağlanmasında iklimlendirme sistemlerinin kontrolünü sağlayan enerji yönetim sistemleri kullanılmaktadır. Planlama, uygulama, kontrol etme ve düzeltme çevriminde büyük miktarlarda verinin depolanması ve işlenmesi gerekmektedir. Bu amaçla, kablosuz sensörler ve mikro kontrol elemanlarından meydana gelen bir ağ yapısından yararlanılır.


Fütüristler Derneği İklimlendirme STK’ları ile çalışmalar yapabilir

Dijitalleşme denilince, eldeki veriyi bilgisayar ortamına aktarmış olmak gibi yanılgıya düşmemek gerekir. Örneğin, kâğıt fatura yerine elektronik fatura kullandığımızda, alış-verişi her ne kadar kalemle yazdığımız şeyleri dijitalleştirerek yapıyor olsak da işimizi dijitalleştirdiğimiz anlamını taşımıyor.


DemirDöküm’ün Dijitalleşme Yolculuğu

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna: “Verilerimizi hangi ortamda tutacağız, arkadaşlarımızın iş süreçlerini nasıl dijital ortama aktaracağız, bunların ölçümlerini nasıl yapacağız, iletişimi nasıl dijital tutacağız, diyerek başladığımız dijitalleşme yolculuğunda önce kullandığımız araçlardan yazılımlara kadar bir yenilenme süreci geçirdik.” Demir Döküm son dönemlerde dijital pazarlama konusunda önemli adımlar attı. Yapılan çalışmalar neticesinde aldığı ödüllerle de dijital dünyada adından sıkça söz ettirdi. DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna ile Dijitalleşmeye iletişim perspektifinden baktık.


Bosch Termoteknoloji Pazarlama Direktörü Ali Aktaş:"Dijitalleşme en çok pazarlamayı etkiledi."

İklimlendirme sektöründe dijital pazarlama konusunda yoğun faaliyet yürüten Bosch Termoteknoloji,dijital pazarlama alanında çok önemli başarılara imza attı. Bu başarıların ardında da Pazarlam Direktörü Ali Aktaş var. Bosch Termoteknoloji Pazarlama Direktörü Ali Aktaş bu çalışmaları HvacPortal’a anlattı.


Termoteknolojinin Geleceği” toplantıları Ankara'daydı

Toplantılarda Dijital Dönüşüm eğitimi de veren Bosch Termoteknoloji, Partner Program üyelerini hem hem dijital çağa hazırlamayı hedefliyor hem de geleceğin kombi ustalarının gelişimine verdiği önemi gösteriyor.


İSKİD, Dijitalleşme Semineri ile bilgilendirdi

İSKİD Başkan Yardımcısı Taner Yönet: “Dijitalleşmeye yeterince önem vermeyen sistem dışına itilecek.”


 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji