Kullanıcı Haber Listesi

Armatür Derneği'nden üyelerine CE ve G Sertifikaları hakkında bilgilendirme semineri

Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ve uygulama esasları ile üreticilerin üzerine düşen yükümlülüklerin anlatıldığı “Nedir Bu Ce Nedir Bu G?” adlı eğitimi, Armatür Derneği Sertifikalar ve Standartlar Komitesi Lideri Yusuf Kaya tarafından İstanbul Sanayi Odası’nda verildi. Armatür Derneği'nin üyelerinin ihracatının arttırılmasına yönelik gerçekleştirilen faaliyetlerden bir olan eğitime TSE Temsilcileri de katılarak Dernek Üyesi firmaların temsilcilerinin sorularını cevaplandırdı. Eğitim toplantısının açılışında konuşan Armatür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan, Armatür Derneği'nin, armatür-vana sektörünün cari açık veren bir sektör olduğunu belirterek, ihracatı geliştirmeye yönelik faaliyetler yapmak üzere kurulduklarını, bu yönde faaliyetlerin devam edeceğini, bu çalışmalara daha fazla firmanın katkı vermesi gerektiğini söyledi.


Masdaf logosunu ve sloganını yeniledi

Pompa Sektörünün öncü markalarından Masdaf, ISK Sodex - İstanbul Fuarı’ndaki standında düzenlediği lansman kokteyli ile yenilenen logosunu ve sloganını tanıttı. Masdaf’ın Yenilenen Logosu ile Mesajı:“Daha İleri..."


“Dijitalleşme, Gelecekte de Piyasayı Domine Etmeye Devam Edecek”

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakuş:“Dijitalleşme, Gelecekte de Piyasayı Domine Etmeye Devam Edecek. Soğutma endüstrisinin dijitalleşmesi, geleceğin soğutma teknolojilerini ve süreçlerini biçimlendiriyor. Bu süreç, sektör için bugüne kadarki en kapsamlı ve en büyük dönüşüm hareketidir. Dijitalleşme, gelecekte piyasayı domine etmeye devam edecektir.”


Qundis Sodex Fuarı’nda inovatif ürünleri ile öne çıktı

30 yılı aşkın süredir Qundis GmbH tüketim verilerinin kaydına yönelik sistemlerin geliştirilmesinde öncü rol oynayan Qundis 2-5 Ekim tarihlerinde yapılan Sodex Fuarı’nda yenilikçi ürünleri ile öne çıktı. 6 yıldır Türkiye Ofisi ile hizmet veren üstün Alman teknolojisini Türkiye’ye taşıyan marka, müşteri odaklı olarak yaptığı çalışmalarda enerji tüketimini ölçüp analiz etmeye ve kaynakları verimli kullanmaya fokuslu yepyeni ürünleri, kullandığı üstün teknoloji ve enerji verimliliği ölçeği ile pazara yön vermeye devam ediyor.


"Rekabet gücümüzü artırmak için aradığımız kaldıraç; Dijitalleşme"

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan: "Ekonomide istediğimiz dönüşümün temelini ancak nitelikli eğitimle sağlamlaştırabiliriz. Nitelikli insan kaynağına yatırım yapmazsak; teknolojik altyapıyı sağlayarak dijital dönüşümün yaratacağı faydadan yararlanamayız. Unutmamak gerekir ki; dijital dünyanın en önemli sermayesi insandır ve dijitalleşme amaç değil, kalkınma odaklı sürdürülebilir ekonomi için araçtır. Geçmiş sanayi devrimlerini kaçıran Türkiye’nin, dijitalleşme sayesinde küresel rekabette belki de ilk defa, rakipleriyle aynı seviyeyi yakalama şansı var."


ISK-SODEX İstanbul 2019’da Alarko Carrier’dan iklimlendirme sektörüne inovatif çözümler

İklimlendirme sektörünün öncü markası Alarko Carrier, 2-5 Ekim tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-Sodex İstanbul 2019 Fuarı’nda geniş ürün gamını sergiledi. Alarko Carrier, fuar kapsamında ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma sistemlerindeki yenilikçi ürünlerini, yüzden fazla ülkeden bini aşkın sayıdaki sektör profesyoneliyle buluşturdu.


Lider Rulman Tedarikçisi SKF, Ana Üretim Programını Optimize Etmek İçin Dassault Systèmes'i Seçti

İsveçli üretici AB SKF, ana üretim program ihtiyaçları için bir planlama çözümü uygulamak adına Dassault Systèmes'in DELMIA Quintiq uygulamalarını seçti. Görünürlüğü ve karar verme becerilerini artıran bu çözüm, dünya çapında piyasaya sürülmeden önce şirketin Gothenburg tesisinde uygulanacak.


KESİNTİSİZ ENERJİDE 25 YILDIR GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞI, TEKSAN 25. yılını iş ortakları ile Kapadokya’da kutladı

Yenilikçi çözümleri ile kesintisiz enerjinin güvenilir adı Teksan, sektördeki 25. Yılını iş ortakları ve çalışanları ile Kapadokya’da kutladı. 1994 yılında dizel jeneratör ile sektöre adım atan şirket, 25. Yılında hibrit güç sistemlerinden kojenerasyon ve biyogazdan enerji üretimine kadar birçok farklı alanda çözümler sunan global bir şirket haline geldi. Özel proje tasarımları ve müşteri odaklı hizmetleri ile farklılaşan şirket, 136 ülkeye ihracat yapıyor.


Buderus, uzmanlığı ile merak edilen soruları yanıtlıyor..

Isıtma ve soğutma pazarının lider markalarından Buderus, uzmanlığı ve tecrübesi ile son kullanıcılarının en çok merak ettiği soruları yanıtlamaya devam ediyor. Resmi Youtube sayfasından da birçok faydalı içeriğe ulaşabileceğiniz Buderus, yoğuşmalı kombi hakında en çok merak eden sorulara yönelik faydalı bilgiler paylaştı.


Weber ve Ytong uzmanlığı ile binalara yenilikçi bir Mantolama Çözümü geliyor!

Weber ve Ytong’un uzmanlıklarını birleştirmesiyle, Türkiye pazarı, yenilikçi ve güvenilir bir mantolama sistemi ile buluşuyor. Kullanıcılara farklı bir mantolama sistemi alternatifi oluşturan iki marka, Multipor ısı yalıtım levhası ile Weber’in yapı kimyasallarını birlikte sunuyor.


Dijitalleşme, tercih değil zorunluluktur

İklimlendirme sektörü, dünyadaki diğer teknolojik gelişmelere paralel olarak kendisini sürekli geliştiriyor. Dernek olarak bizde bu değişime ayak uydurmak ve üyelerimizin de bu değişime hızla adapte olarak dijitalleşme konusunda sağlıklı adımlar atmaları için çalışmalar yürütüyoruz. Dijitalleşmenin, tercih değil zorunluluk olduğunu düşünüyoruz. Teknolojik gelişimde özellikle son yıllarda çok önem kazanan yapay zekâ gibi yeni alanlar, tüm işletmeleri ve endüstrileri büyük ölçüde değiştiriyor ve değiştirmeye de devam edecek.


DemirDöküm, iş ortaklarını yeni rekabet koşullarına hazırlıyor

DemirDöküm, iş ortaklarının finansal beceri ve yaklaşımlarını geliştirme amacıyla Sabancı Üniversitesi EDU Yönetici Geliştirme Birimi iş birliği ile “Finans ve İş Simülasyonu” eğitimi düzenledi. İş ortaklarına farklı alanlarda değer katmak için eğitim içeriklerine yeni başlıklar eklediklerini belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; "Üç gün süren yeni eğitimimiz ile yetkili satıcılarımız aldıkları aksiyonların finansal etkisini daha iyi yorumlayabilecek. Dönemsel büyüme ve karlılıklarını daha iyi kurgulayabilecek ve hayata geçirecekleri yeni finansal politikalar ile bulundukları bölgelerde rekabet avantajı kazanacaklar" dedi.


BETA Kimya A.Ş. yeni ürünlerini ilk kez INTERMOB’da tanıtacak

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı ve tutkal üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., mobilya ve ahşap endüstrisine yönelik akılcı ürünleriyle 12-16 Ekim 2019 tarihlerinde INTERMOB fuarında yerini alacak. BETA Kimya ailesinin yeni üyesi APEL PF 380 Yangına Dayanımlı Köpük ürününün ilk kez görücüye çıkacağı fuarda, APEL ve MitreApel’in mobilya, ahşap ve orman ürünleri endüstrisine yönelik inovatif ürünleri sektör profesyonelleriyle buluşacak.


GF Hakan Plastik, yenilikçi ürünlerini ISK SODEX’te sergiledi

İsviçre merkezli Georg Fischer bünyesine geçişin ardından ilk kez ISK SODEX’e katılan GF Hakan Plastik‘in yenilikçi ürünleri büyük beğeni topladı. GF Hakan Plastik standında, tüm dünyada hızla gelişen üst yapı grubuna yönelik yeni ürünlerinin yanı sıra alt yapı ürün grupları ve GF tarafından geliştirilen otomasyon ve kontrol sistemlerini de sergiledi.


Ytong Mimari Fikir Yarışması Başladı Plan B: Akıntıya Karşı Bir Mimarlık Okulu

Türk Ytong tarafından düzenlenen Mimari Fikir Yarışması’nın bu yılki teması “Plan B: Akıntıya Karşı Bir Mimarlık Okulu” olarak açıklandı. 20’ncisi düzenlenen yarışma bu yıl mimarlık eğitimine odaklanarak, katılımcıları alternatif bir eğitim ortamının sınırlarını tartışmaya davet ediyor. Kazanan ekiplerin “Bauhaus Gezisi” ile ödüllendirileceği yarışmanın son katılım tarihi 02 Aralık 2019.


Dijitalleşmenin Temelini Oluşturan Wipelot Endüstri 4.0 Zirvesi’ndeydi

Türkiye’de endüstriyel IoT alanında üretim yapan ilk teknoloji şirketi olan Okyanus Teknoloji, dijitalleşmenin temelini oluşturan Wipelot markası ile bu yıl ikinci kez düzenlenen Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi’ne katıldı. 1-3 Ekim tarihleri arasında Yeşilköy WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen zirvede yerini alan şirket, görünmeyeni görünür kılan gerçek zamanlı konum belirleme çözümü Wipelot ile üretim ve iş süreçlerinde yaşanan yüksek katma değere dikkat çekti. Ayrıca Okyanus Teknoloji CEO’su Rifat Ok, etkinlik kapsamında gerçekleştirilen “Otomotiv ve Beyaz Eşya Sektöründe Endüstri 4.0 Uygulamaları” konulu panelde Wipelot teknolojisini anlattığı bir konuşma gerçekleştirdi.


Vaillant Türkiye, meslek lisesi öğretmenlerine iklimlendirme sektöründeki son gelişmeleri anlattı

Vaillant Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ile DOSİDER tarafından hayata geçirilen “Gaz Yakıcı Cihaz Montaj ve Servis Teknikleri Kursu” kapsamında, meslek lisesi öğretmenlerine eğitim verdi. Eğitim programına Türkiye’nin çeşitli illerinden 18 öğretmen katıldı.


Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş. Kurumsal Finans Bölümü’nün Yeni Genel Müdürü Kerem Ongan Oldu

Elektrik, elektronik, klima ve otomasyon alanındaki ileri teknoloji ve çözümleriyle dikkat çeken Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.Ş., Kurumsal Finans Bölümü’nün Genel Müdürlük koltuğunu bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı çalışmaya imza atan Kerem Ongan’a emanet etti. Multi-milyar dolar değerindeki global kuruluşlarda ve start-up şirketlerde finans ve operasyon yönetimi alanında 25 yıllık deneyime sahip olan Kerem Ongan, Eylül ayı itibariyle devraldığı yeni göreviyle şirketin finansal operasyonlarını yönetecek.


GE Yenilenebilir Enerji, 51 MW’lık Gazi-9 Rüzgâr Enerji Santrali için Cypress Türbinlerini Sağlayacak

Sanko Enerji, (Türkiye’de Çanakkale ilinde kurulacak olan) 51 MW gücündeki Gazi-9 Rüzgâr Enerji Santrali’nin türbinlerini tedarik etmesi için GE Yenilenebilir Enerji’yi tercih etti. GE Yenilenebilir Enerji, rüzgâr türbini kanatlarının üretimini LM Wind Power’ın İzmir’de bulunan Bergama tesislerinde, yerli olarak gerçekleştirecek.


ISK-Sodex Yeni İhracat Kapılarını Araladı

ISK-SODEX, 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında sektörü İstanbul’da bir araya getirdi. Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının işbirliğiyle düzenlenen fuarda Türkiye’deki üreticiler 107 ülkeden alım heyeti ile görüşerek ihracata yönelik yeni işbirlikleri gerçekleştirdi.


Artık Her Şey Dijital Ortamda Yaşanıyor

“Dijital bir dünya içinde yaşarken kendimizi orada nasıl tanımlayacağız?” konusu karmaşık. Web sitesi, sosyal medyanın yeterli bir olay olmadığını hepimiz biliyoruz. Üretim ve tüketim ilişkileri, tasarım ilişkileri tümüyle değişiyor.İklimlendirme sektörünün birçok STK’sının kuruluşuna öncülük eden Metin Duruk, Dijitalleşme perspektifinden iklimlendirme sektörünün eksileri, artıları ve yapılması gerekenleri HvacPortal’a anlattı.


Afrika’ya inşaat malzemeleri ihracatında artış

‘Türkiye İMSAD Eylül 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk yarısında ihracatın yüzde 0,5 azaldığı ve ihracat pazarlarında farklı gelişmeler yaşandığı, ithalatın ise neredeyse tüm ülkelerden benzer şekilde gerilediği vurgulandı. Avrupa pazarına ihracat yılın ilk yarısında yüzde 2,1, Amerika kıtasına yüzde 3,3, Orta Doğu ve Asya ülkelerine 2,2 azaldı. İhracatın arttığı tek bölge olan Afrika’ya ihracatın yüzde 10,6 yükseldiği belirtilen raporda, özellikle ekonomilerin yavaşladığı Avrupa ve Orta Doğu ile Amerika kıtasına ihracatın zorlaştığına dikkat çekildi.


ISK-SODEX Fuarı 35 ülkeden 1000’in üzerinde firmayı İstanbul’da bir araya getiriyor

Avrasya bölgesinin lider iklimlendirme sanayi fuarı ISK-SODEX, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının katılımıyla başladı. Dünya genelinde 35 ülkeden 1000’in üzerinde firmayı İstanbul’da bir araya getiren fuar, AB ülkeleri başta olmak üzere Afrika ve Güney Amerika kıtasından satın olma heyetlerini yeni ticari işbirlikleri için Türkiye’deki üreticilerle buluşturdu. Kombi ustalarının bilgi ve hünerlerini yarıştırdığı fuar 5 Ekim tarihine kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.


Mekanik Tesisat Müteahhitleri ve Dijitalleşme

"Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) olarak alanımızdaki bilgi ve becerilerimizi uluslararası standartlarda tutmak, uluslararası piyasalarda rekabet edebilir kalabilmek ve yeni pazarlara açılabilmek için dijitalleşmenin bir tercih değil bir zorunluluk olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Dünya standartlarında bilgi teknolojilerine yeterince adapte olamayan firmalar mutlaka zaman içerisinde rekabet gücünü kaybedecek ve en sonunda yok olacaklardır." Türk Tesisat Müteahhitlerinin dijitalleşme alanında yaptıkları ve yapılması gerekenleri MTMD Adına BIM Komisyonu Üyesi Levent Cimok HvacPortal'a açıkladı.


Eklemeli Üretim Ve İklimlendirme Sistemlerinin Geleceği

İçinde yaşadığımız dijital dünyanın endüstride yarattığı dönüşüm “Dijitalleşme” veya “Endüstri 4.0” kavramlarıyla yoğun olarak ele alınmaktadır. Yapay zekânın elleri olarak tanımlanabilecek eklemeli üretim yöntemi en esnek üretim şekli olmasının yanında, en hızlı üretim yöntemi olmaya da her geçen gün daha hızlı yaklaşmaktadır. Onlarca çeşit eklemeli üretim yöntemi farklı üretim süreçleri için sürekli olarak sınanmakta ve iyileştirilmektedir.


Öngörülebilen Bir Sanayi Devrimi: Endüstri 4.0

Endüstri 4.0, 4. Endüstri Devrimi ya da 4. Sanayi Devrimi terimi ilk olarak 2011 yılında Almanya Hannover Fuarı'nda kullanıldı. Endüstri 4.0 girişimi Alman hükumetinin yüksek teknoloji strateji aksiyon planının bir parçası olarak düşünülebilir. Endüstri 4.0’ın bu kadar ilgi görmesinin arkasında iki neden bulunmaktadır; birincisi, ilk defa bir endüstriyel devrim gerçekleştikten sonra gözlenmek yerine gerçekleşmesinden önce tahmin edilebilmektedir.


İklimlendirme ihracatı her geçen yıl büyüyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, sektör ihracatının son 6 yıllık periyotta her yıl artış yaşadığını ifade etti. Sektörün Türkiye’nin ihracattaki büyümesinin üzerinde bir büyüme elde ettiğini belirten Şanal, buna bağlı olarak dış ticaret fazlası veren bir sektör konumuna ulaştıklarını kaydetti. İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal HvacPortal'ın sorularını yanıtladı.


Türkiye İMSAD ve ‘Tüm Yönleriyle Dijitalleşme’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) inşaat malzemesi sanayisinin ihracat hedefi, büyümesi, sürdürülebilirliği ve problemlerine yönelik olarak düzenlediği toplantılar, Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmelerin konu alındığı ekonomik verilerin değerlendirdiği toplantı, konferanslar ve sempozyumlarla Türk İnşaat Malzemeleri üreticilerini sürekli olarak bilgilendiriyor. İnşaat sektörünün tüm alanlarında standartlaşma çalışmaları yürütüyor. İnşaat malzemeleri sektörünün dijitalleşmesi için de önemli çalışmalar yürüten Türkiye İMSAD’ın faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan sorularımızı cevaplandırdı.


İklimlendirme Sistemlerinde Dijitalleşme - Nesnelerin İnterneti - Hasan Heperkan

Enerji verimliliği dünyada her gün üzerinde daha fazla durulan bir konu haline gelmiştir; hem endüstrinin hem de akademisyenlerin ilgisini çekmektedir. Bu kapsamda akıllı binalar, enerji verimliliğinin önemli bir aşamasını temsil etmekte ve akıllı mikro şebekenin temel öğesini oluşturmaktadır. Binalarda enerji verimliliğinin sağlanmasında iklimlendirme sistemlerinin kontrolünü sağlayan enerji yönetim sistemleri kullanılmaktadır. Planlama, uygulama, kontrol etme ve düzeltme çevriminde büyük miktarlarda verinin depolanması ve işlenmesi gerekmektedir. Bu amaçla, kablosuz sensörler ve mikro kontrol elemanlarından meydana gelen bir ağ yapısından yararlanılır.


Fütüristler Derneği İklimlendirme STK’ları ile çalışmalar yapabilir

Dijitalleşme denilince, eldeki veriyi bilgisayar ortamına aktarmış olmak gibi yanılgıya düşmemek gerekir. Örneğin, kâğıt fatura yerine elektronik fatura kullandığımızda, alış-verişi her ne kadar kalemle yazdığımız şeyleri dijitalleştirerek yapıyor olsak da işimizi dijitalleştirdiğimiz anlamını taşımıyor.


Tesisat Mühendisliği Ve Nesnelerin İnterneti (IoT)

Dijital dönüşümün (Endüstri 4.0) bileşenlerinden üç tanesinin (Nesnelerin İnterneti-IoT, Yapay Zeka ve Robotik) hemen hemen tüm sektörlerde çevrim içinde olduğu görülmektedir. Bu üç bileşenin içinde de, operasyonel verimliliği (enerji verimliliği, bakım etkinliği) ve yeni nesil cihaz ve sistemlerin geliştirilmesi için öngörülen faydaları, bunların yanında kolay ve az maliyetli olmaları nedeniyle, nesnelerin interneti (IoT)’nin, açık ara öndedir. Isıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) endüstrisinde IoT uygulaması bir gelecek ve bir devrim olarak görülmektedir. Literatür IoT’nin, BAS veya BMS sistemlerinin yerini alacağını veya onlarla birlikte onların eksikliklerini tamamlayacağını göstermektedir. Bu çalışmada IoT teknolojisinin tesisat sistemleri ile arakesitinden örnekler verilmiş, özellikle ısıtma, soğutma ve iklimlendirme sistemleri için IoT fonksiyonlarıyla IoT’den faydalanan paydaşlar arasındaki ilişkileri ve etkileşimleri göstermek için geliştirilen bir tablo sunulmuştur.


DemirDöküm’ün Dijitalleşme Yolculuğu

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna: “Verilerimizi hangi ortamda tutacağız, arkadaşlarımızın iş süreçlerini nasıl dijital ortama aktaracağız, bunların ölçümlerini nasıl yapacağız, iletişimi nasıl dijital tutacağız, diyerek başladığımız dijitalleşme yolculuğunda önce kullandığımız araçlardan yazılımlara kadar bir yenilenme süreci geçirdik.” Demir Döküm son dönemlerde dijital pazarlama konusunda önemli adımlar attı. Yapılan çalışmalar neticesinde aldığı ödüllerle de dijital dünyada adından sıkça söz ettirdi. DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna ile Dijitalleşmeye iletişim perspektifinden baktık.


Hedefimiz BVN’i Global Bir Türk Markası Konumuna Getirmek

BVN Genel Müdür Yardımcısı Bilal Bahçıvan: “Türkiye’de fan sektörünün öncüsü olarak, yüklendiğimiz bu misyonu taşımaktan oldukça mutluyuz. Ancak bizim hedefimiz ve vizyonumuz BVN’i global bir Türk markası konumuna getirmek.”


Bosch Termoteknoloji Pazarlama Direktörü Ali Aktaş:"Dijitalleşme en çok pazarlamayı etkiledi."

İklimlendirme sektöründe dijital pazarlama konusunda yoğun faaliyet yürüten Bosch Termoteknoloji,dijital pazarlama alanında çok önemli başarılara imza attı. Bu başarıların ardında da Pazarlam Direktörü Ali Aktaş var. Bosch Termoteknoloji Pazarlama Direktörü Ali Aktaş bu çalışmaları HvacPortal’a anlattı.


Azur Yalıtım Türkiye'nin üretim gücünü yurt dışı pazarlara taşıyacak

Azur Yalıtım Kurucu Ortağı Murat Erenoğlu: “Teknik yalıtım ürünleri konusunda yurtdışındaki bağlantılarımızı, Türkiye'deki üretim gücünün rekabetçi ve kaliteli ürünleriyle birleştirip, yurt dışı bağlantılarımıza çözümler sunacağız.”


Danfoss Danimarka Çocuk Festivali

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında faaliyet gösteren Danfoss’un ana sponsorları arasında bulunduğu “Danimarka Çocuk Festivali”, “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine” dikkat çekmek amacıyla 21 Eylül Cumartesi günü Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında düzenlendi.


Daikin, Türkiye’deki hızlı büyümesini sürdürüyor

2011 yılında 260 milyon dolarlık satın alma ve 150 milyon TL ödenmiş sermayesi ile Türkiye ısıtma-soğutma pazarına giriş yapan Daikin Türkiye, 2019 yılında Türkiye’deki yatırım ve faaliyetlerini artırmak amacı ile öz sermayesini 150 milyon TL’den 1 milyar 100 milyon TL’ye çıkardı. Daikin Global tarafından alınan sermaye artırım kararı, Türk ekonomisine ve Daikin Türkiye’ye duyulan güvenin bir göstergesi olarak önem taşıyor. Sektörel basın toplantısında Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, "Sermayemizi kanal gelişimine ve yatırım planlarımızı gerçekleştirmeye ayırarak, Türkiye ekonomisine ve istihdama katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.


GF temsilcileri Türkiye’de

GF Satış Şirketleri ve GF Üretim Şirketleri, GF BT Days kapsamında GF Hakan Plastik’in ev sahipliğinde bir araya gelerek sektöre yön verecek ürünler konusunda fikir alışverişinde bulundu. İlki geçtiğimiz yıl İsviçre’de düzenlenen GF BT Days, bu yıl GF Hakan Plastik’in ev sahipliğinde Türkiye’de gerçekleşti. 21 ülkeden GF Satış Şirketleri ve GF Üretim Şirketleri yetkililerin katıldığı ve 3 gün süren organizasyon son derece verimli geçti.


Dünya Pazarlarında Bir Türk Markası

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, Türkiye'de imza attığı ilkler ve yer aldığı projelerin yanı sıra dünyada sunduğu ürünler ve işbirlikleriyle de başarılarını sürdürüyor. Türkiye’nin birçok noktasında iklimlendirme ve soğutma alanındaki ürünleriyle yer alan İmbat, ihracat projeleriyle bugün 40’ın üzerinde ülkeye ulaşıyor.


İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nın katkısıyla dayanıklı, sağlıklı ve konforlu yapılara kavuşabiliriz”

Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu’da ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenlemeye devam eden İZODER, 2019’un dördüncü seminerini Eskişehir’de gerçekleştirdi. İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Ülkemizde yalıtım ile ilgili yasal düzenlemeler henüz AB ülkeleri seviyesinde değil. Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nın da katkısıyla, ısı, su, ses ve yangın yalıtımını kaliteli malzeme ve uzman uygulamalarla gerçekleştirirsek, dayanıklı, sağlıklı ve konforlu yapılara kavuşabiliriz” dedi.


İklimlendirme sektörü Nijerya’ya ihracatı artırmayı hedefliyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 16-17 Eylül tarihleri arasında Nijerya/Lagos’ta İklimlendirme Günleri düzenledi. Türk iklimlendirme sektörünün global pazarda tanınırlığının artması ve ihracat pazarlarının genişlemesi amacı ile uzak pazarlara yönelen İSİB, bu kapsamında Nijerya’da ikili iş görüşmeleri ve seminer programları gerçekleştirdi. Türkiye’den 14 iklimlendirme ihracatçısının katıldığı programa Nijeryalı firmaların da yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.


Multipor Isı Yalıtım Sistemi ile doğalgaz faturasından tasarruf edin

Türkiye’de konutların ısınma maliyetleri her geçen yıl artıyor. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK’in açıkladığı verilere göre bireylerin yüzde 39,6’sı konutunun yetersiz izolasyonundan kaynaklanan ısı kayıpları nedeniyle ısınma sorunu yaşıyor.


BETA Kimya A.Ş.’den yangına dayanımlı köpük: APEL PF380

Kimya sektörünün öncü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., jenerik markası APEL ile ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Yanma esnasında kendi kendine sönme özelliğine sahip ve yangına dayanımlı yeni APEL PF380 PU Köpük, okullardan hastanelere kadar tüm yaşam alanlarındaki kapı, pencere ve yangın çıkışları gibi hayati bölümlerde ekstra güvenlik sağlıyor. Yangına dayanımlı B2 sınıfı poliüraten köpük APEL PF380, tüm dolgu, montaj ve izolasyon işlemlerinde kullanım olanağı sunuyor.


22. ISK-SODEX Istanbul Fuarına FORM İmzası

İklimlendirme sektörünün lider firması Form Şirketler Grubu, 2-5 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-SODEX Istanbul 2019 fuarında yaklaşık 20 farklı ürün grubunu, 575 m2’lik standında sergileyerek sektördeki 55 yıllık deneyimi ile inovatif çözümlerini profesyonellerle buluşturuyor.


Su Yalıtımında Epikon Dönemi

Yalıtımda dünya markası olma hedefiyle yatırımlarını sürdüren ODE, su yalıtımında yeni bir dönem başlattı. ODE, hammaddesinden ambalajına kadar üstün kaliteye sahip malzemeler ile üretilen “Epikon Membran” serisinin lansmanını yaptı. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Epikon serisi ile yurtdışında en üst kalite ürünleri tercih eden pazarlara ulaşma imkanı da bulacaklarını belirterek, “Su yalıtımında en iyisini arayanla için üst segmente yatırım yaparak bu seriyi geliştirdik ve piyasaya sunduk. Epikon global marka olma stratejimizde önemli bir pay sahibi olacak” dedi. ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir ise Epikon serisinin kalitesine duydukları güveni, sektörde ilk kez başlattıkları 15 yıllık garanti sistemi SafeZone ile ortaya koyduklarını söyledi.


Türk iklimlendirme sektörü Güney Afrika pazarını mercek altına aldı

İhracat pazarlarını genişletmeye ve Türk iklimlendirme ürünlerinin uzak pazarlarda yer almasını sağlamaya çalışan İSİB, bu kapsamda hedef pazarlar arasına uzun süredir izlediği Güney Afrika’yı da ekledi. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) düzenlediği Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonunda İSİB üyesi 23 firma yetkilisi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yerel temsilcilerle ikili görüşmeler gerçekleştirdiler.


Hannover Messe’de ana tema ‘Endüstriyel Dönüşüm’ olacak

Uluslararası Sanayi ve Endüstriyel Teknoloji Fuarı 'Hannover Messe", 20-24 Nisan 2020 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenecek. Alman devi Deutsche Messe A.G. tarafından düzenlenen ve "Endüstriyel Dönüşüm" temasıyla gerçekleşecek Hannover Messe’de, Türkiye'yi 200'den fazla katılımcı temsil edecek. 30 endüstri dalını bir araya getiren fuara katılan firmalar dünya genelinden 200 bin ziyaretçiyle bir araya gelecek.


Yenilenebilir Enerji Teknolojisi İle Immergas Rapax Serisi

Isıtma-Soğutma ve Sıcak Su çözümleri ile #ÜçDerdeDeva olan Immergas Isı Pompaları ürün grubundan Monoblok Kullanım Suyu Isı Pompası Rapax; sıcak su konforuna ihtiyaç duyan her mekâna yüksek standartlı çözüm sunuyor.


Yenilenebilir Enerjide Sektör Ve Akademi İş Birliği

* Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği GÜYAD, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile yenilenebilir enerji alanında mini bir MBA programına imza atıyor. * Üç ay sürecek programda GÜYAD üyesi şirket ve kurumların üst düzey yöneticileri, güneşten biyogaza kadar yenilenebilir enerjinin tüm alanlarında yönetim, finansman, verimlilik, depolama, dağıtık enerji, karbon emisyonu, mevzuat ve regülasyon gibi 11 ayrı başlıkta üniversite öğrencileriyle buluşacak.


Sanayide Enerji Kalitesi Sorunları Tarih Oluyor

Enerji kalitesi alanında 6 kıtada 60 ülkeye yüksek teknolojili çözümler sunan Elektra Elektronik, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda ürettiği Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretim aktif harmonik filtreleri ile sanayicileri büyük bir yükten kurtarıyor. Enerji kalitesi sorunları yaşayan firmalara önemli bir çözüm sunan Elektra Elektronik, aynı zamanda işletmelerin yüksek meblağlarda reaktif güç cezası ödemelerinin önüne geçiyor.


Akten Kozmetik Fabrikası’nın tercihi İmbat oldu

Üretim holleri projesinin iklimlendirmesini sağlamak için İmbat çatı tipi paket klima cihazları tercih edildi. Projede sağlıklı ve ideal iklimi sağlamak için İmbat’ın HSE serisi Eurovent sertifikalı, kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine cevap veren asimetrik kompresör devreli, buharlı ısıtma serpantinli, %20 taze havalı, inverter plug üfleme ve dönüş fanları olan, üfleme tarafında G4 filtreli, termodinamik ısı geri kazanımlı ve free cooling özelliği olan çatı tipi klima cihazları yer aldı.


Çalık Holding Hassas Klimada Yine İmbat’ı Tercih Etti

Çalık Holding İplik Laboratuvarı için, iplik laboratuvarlarında sıkça ihtiyaç duyulan RH +/-2 bağıl nem ve °C +/-0,5 koşul toleranslarında sabitlenebilen, -30 °C ve +45 °C sıcaklık aralığında rahatlıkla çalışabilen, 0,9-1 duyulur ısı oranları ile çalışan, EC plug fanlı isteğe bağlı olarak DC inverter kompresör opsiyonları ile, gerektiğinde kanal bağlantılı ve özel debide, oransal nemlendiricili, kademeli elektrikli ısıtıcılı, aynı zamanda internet üzerinden izlenebilme ve bina otomasyon sistemlerine bağlanabilme, mikroişlemci kontrol paneli, günlük ve haftalık olarak programlama özelliklerine sahip olan, yüzde yüz yerli tasarım ürünü İmbat hassas kontrollü klima tercih edildi.


“İklimlendirme sektörüne yeni iş bağlantıları sağlayacağız”

Klima sistemleri, havalandırma, yalıtım elemanları, tesisat ekipmanları ile ısıtma ve soğutma sistemlerini kapsayan iklimlendirme sektörü, 2 – 5 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta düzenlenecek olan 14 Uluslararası ISK-SODEX Fuarında buluşacak.


22. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi bu yıl uluslararası olarak gerçekleştirildi

"22. Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi" Isı bilim ve tekniği açısından yenilikçi, ileri mühendislik uygulamaları hakkındaki bilim insanlarının ortaya koymuş olduğu en son araştırma bulgularını paylaşmak amacıyla 11-14 Eylül 2019 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.


Naci Şahin, tekrar EUROVENT Derneği Başkanlığına seçildi.

İSKİD 2013-2014 Yönetim Kurulu Başkanı ve FRITERM Genel Müdürü Naci ŞAHİN, 24 Mayıs 2019’da Portekiz’in Braga şehrinde yapılan EUROVENT Genel Kurulunda, Avrupa EUROVENT Derneği’nin ikinci kez Başkanı olarak seçildi.


Buderus Star Club üyeleri Manisa’da buluştu

Buderus, “Şehir Buluşmaları” adıyla Türkiye genelinde düzenlediği toplantılarla Star Club üyeleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. 26 - 27 Ağustos tarihlerinde Manisa Fabrikasında gerçekleştirilen ve 26 iş ortağının katılım gösterdiği toplantıda; Buderus Star Club’ın son yenilikleri ve yeni ürünlerin ön plana çıkan özellikleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Bunların dışında gerçekleştirilen dijitalleşme sunumlarıyla ise dijitalleşen dünyaya iş ortaklarını mümkün olan en iyi şekilde adapte etmek hedeflendi.


MTMD, Kolombiya Expo ACAIRE 2019'daydı

MTMD, Kolombiya'daki Expo ACAIRE 2019 Fuarı'nda ülkemizi temsil etti. İSİB organizasyonuyla kurulan MTMD standında Türk Mekanik Tesisat sektörü ziyaretçilere anlatıldı. Fuar çerçevesinde gerçekleştirilen panellerde MTMD Yurt Dışı İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Fevzi Durgun tarafından Türk Mekanik Tesisat sektörü anlatıldı.


Honeywell, Türkiye’de 45.000 işçiye ulaşmayı hedefliyor

Honeywell, Türkiye'de ''İş Güvenliği İçin Yoldayız'' adlı sosyal sorumluluk projesini başlattı. Projenin amacı iş güvenliği farkındalığını arttırmak ve yüksek riskli işlerde çalışan işçilere eğitim vererek iş kazalarını önlemeye katkı sunmak. Türkiye’nin bu projeyle, bölgedeki ülkelere örnek olması ve bu alandaki yeni projelere ilham vermesi hedefleniyor.


Baymak’tan yeni pazarlarla gelen ‘ihracat rekoru’

Özbekistan ve Rusya başta olmak üzere yeni pazarlardaki yeni fırsatlara odaklanan Baymak, sekiz ay içinde ihracatını dolar bazında yüzde 50 artırdı. Baymak CEO’su Ender Çolak, ikinci yarıda da aynı ivmenin devam edeceğini söyledi.


8 aylık makine ihracatı 11,6 milyar dolara yükseldi

Yılın ilk 8 ayında ihracatı 11,6 milyar dolara ulaşan makine sektörü, ihraç ettiği ürün miktarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 13,8 artırarak 2 milyon tonun üzerine taşıdı. OECD bölgesinde yaşanan ekonomik daralmanın sabit sermaye yatırımlarını olumsuz etkilediği bir süreçte makine satışlarındaki artışın yüksek olduğuna dikkat çeken Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, “Küresel mal ticaretindeki sorunların fiyatlar üzerindeki baskısını dengeleyecek bir ihracat stratejisi yürütmek ve makine imalatçılarını iç piyasada da destekleyecek bir pozisyon almak zorundayız.” açıklamasında bulundu.


Meslek Lisesi öğrenciler bu yıl da DemirDöküm ile ders başı yaptı

DemirDöküm, Meslek Liseli öğrencilerin eğitimine destek olmaya devam ediyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Liseleri öğrencileri için hayata geçirilen ücretsiz mesleki eğitim ders kitabı dağıtım projesinin dördüncü yılında da destekçisi DemirDöküm oldu. 20 bine yakın Meslek Liseli 11'inci sınıf öğrencisi DemirDöküm sponsorluğunda hazırlanan kitaplar ile ders başı yaptı.


Küresel İklim Değişikliğine Bağlı Havalandırmanın Önemi

Küresel ısınma 5-10 yıl öncesine kadar akademisyenlerin ve uzmanların seminerlerde, konferanslarda yaptığı uyarıların ötesine geçerek artık hayatımızı olumsuz etkileyen bir seviyeye ulaşmış bulunuyor. Günlük hayatımızı etkileyen seller, fırtınalar, beklenmedik dolu yağışları, aşırı sıcaklar ya da aşırı soğuklar artık neredeyse normal karşıladığımız bir hal aldı.


Form’dan Yerli Üretim Isı Pompalarında Teknik Eğitim

Form Şirketler Grubu, kısa bir süre önce yerli üretime geçtiği su kaynaklı ısı pompası alanında yetkili servis ve satış personelinin katıldığı bir teknik eğitim gerçekleştirdi. İzmir’de Pancar OSB’de yer alan üretim tesislerinde düzenlenen eğitimde Form’un 30 yıllık deneyiminin yansıtıldığı yerli ısı pompalarının kurulum, onarım, çalışma sistematiği gibi kapsamlı konularda katılımcılarla uygulamalı ve teorik bilgi paylaşımı yapıldı.


Warmhaus'un Yeni Ürünü Ewa Full Premix Sistemi ile Az Enerji

Fark yaratan inovatif ürünleri ve dijital çözümleri ile iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Warmhaus, kombi serisine yeni bir ürün ekledi. Warmhaus’un yeni ürünü Ewa, Full Premix sistemi sayesinde daha az enerji tüketimi ile daha iyi ısınma sağlıyor.


Danfoss Sondex eşanjörü dünyada ilk kez Türkiye’de satıldı

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, amonyak bazlı endüstriyel soğutma uygulamalarında kullanılabilecek şekilde özel olarak tasarlanmış, hazırlanmış ve test edilmiş yeni yarı-kaynaklı Danfoss Sondex IRF plakalı eşanjörünü ilk kez Türkiye’de sattı.


Danfoss, “Bölgesel Enerjinin Dijitalleşmesi Zirvesi”ni gerçekleştirdi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Kapadokya’da 20-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen “Bölgesel Enerjinin Dijitalleşmesi Zirvesi”ne ev sahipliği yaptı. Bölgesel enerji alanında görev yapan yaklaşık 80 kişiyi ağırlayan zirvede Danfoss, “Bölgesel Enerji” bölümünden ürün yöneticileri ve iş geliştirme ekiplerinin liderliğinde en yeni trendleri ve Danfoss’un dijital çözümlerini anlattı.


Cvsair Kuveyt Pazarında

Yurt dışı faaliyetlerini arttıran Cvsair, 40 ülkede yaptığı başarılı işleri, 2019 hedefleri doğrultusunda Kuveyt pazarına da taşıyor


Alarko Carrier Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması devam ediyor

Alarko Carrier’ın küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerini vurgulamak amacıyla gelenekselleştirdiği 6. Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması sürüyor. Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların çalışmaları, www.yarisma.alarko-carrier.com.tr sitesinde yayınlanıyor, beğenilen fotoğraflara oy verilebiliyor.


GÜNDER, GENSED ve GÜYAD, Enerji Bakanı Dönmez’i ziyaret etti

Güneş enerjisi sektörünün dernekleri GÜNDER, GENSED ve GÜYAD, Türkiye’nin güneş enerjisi sektöründeki son gelişmeleri, sektörün beklentilerini ve planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere, Enerji Bakanı Fatih Dönmez’i makamında ziyaret etti.


Danfoss, Soğutkan Haftası’nda en güncel gelişmeleri aktaracak

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, geleneksel olarak gerçekleştirdiği Soğutkan Haftası’nı bu yıl 16-20 Eylül tarihleri arasında kutlayacak. Danfoss hafta boyunca dünyanın geleceğini ilgilendiren bu önemli konuda bilgilendirmeye ve dileyenlere çözümlerini tanıtmaya odaklanıyor.


Ağustos ayında yeni iş siparişlerinin 2,9 puan birden yükselmesiyle sınırlı bir toparlanma yaşandı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu’nda; 2019 yılının ilk yarısında üretimin yüzde 20,3 gerilemesi ile yaklaşık beşte birlik bir üretim kaybı ortaya çıktığı, ihracattaki miktar artışının ise üretim kaybını telafi edemediği vurgulandı.İnşaat sektöründe alınan yeni iş siparişlerinin ise 2019 yılı Temmuz ayında ilk kez aylık bazda artış gösterdikten sonra Ağustos ayında da 2,9 puan birden yükseldiğine dikkat çekilen raporda, yeni alınan inşaat işlerinde sınırlı bir toparlanmayla dip seviyeden dönüldüğü belirtildi.


Wilo Roadshow etkinliği tamamlandı

Pompa sistemleri sektörünün en büyük ve köklü markası Wilo, yeni ürün gamı Initial Line serisini tanıtmak amacıyla “Daima yanınızda” sloganıyla çıktığı roadshow etkinliğini tamamladı. Roadshow kapsamında 121 gün boyunca 16 bin kilometre yol kat eden Wilo roadshow ekibi 16 il ve 57 ilçede pompa sektöründen temsilciler ve son kullanıcılarla bir araya geldi.


GF Hakan Plastik, ISK SODEX 2019’da

GF Hakan Plastik, uzun bir aradan sonra 2-5 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek ISK SODEX İstanbul 2019‘da yerini alıyor. GF Hakan Plastik fuarda, mevcut ürünlerin yanı sıra yeni ürünlerinin lansmanlarını yaparken GF’in yenilikçi ürünlerini de sergiliyor olacak.


Form, Isı Pompalarında ‘’Yerli Malı’’ Sertifikasını Aldı

İklimlendirme sektörünün lider firmalarından Form Şirketler Grubu, yerli üretime başladığı su kaynaklı ısı pompaları için “Yerli Malı’’ sertifikası aldı. 30 yıla yakın bir süredir ısı pompaları alanında öncülük eden Form, İzmir Pancar O.S.B.’ndeki üretim tesislerinde Form markası ile ürettiği yerli ısı pompaları sayesinde ürün yelpazesini genişletiyor ve her türlü kurumsal iklimlendirme ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor.


2019’un ilk yarısında yabancıya konut satışı 20 bine ulaştı

Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER, gayrimenkul sektörünün alt segmentlerini üçer aylık dönemler halinde irdelediği, ‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2019-2. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. ‘GYODER Gösterge’de; 2019 yılı ikinci çeyrek sonu itibarıyla, yabancıya yapılan konut satışlarının 2018 yılının aynı dönemine göre %68,86 arttığı vurgulandı. 2019 yılı ikinci çeyrek konut satışlarının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık %27’lik bir düşüş göstererek 249 bin 363 adet seviyesinde gerçekleştiği ifade edilen raporda; taleplerde yaşanan daralmada aynı dönemde %60,2'lik bir düşüş gösteren ipotekli satışların etkili olduğu belirtildi.


Türkiye’nin Mühendis Kızlarını Eğitmek

Kadınların mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlayarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında Limak Vakfı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) ortaklığında hayata geçirilen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin Lise Programı kapsamında düzenlenen “Eğitimcinin Eğitimi” modülü, 24-27 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi.


İnşaatı yabancı ayakta tutacak

KPMG Türkiye’nin hazırladığı Sektörel Bakış – İlk Yarı serisinin İnşaat raporu yayımlandı. Yılın ilk altı ayında sektörden gelen öncü veriler zayıf seyrin devam edeceğini gösteriyor. Yabancıya satış yüzde 76,9’luk artışla sektördeki en yüksek performans…


Buderus, Alman Marka Ödülü’nün Sahibi Oldu!

Alman Tasarım Konseyi ve Alman Marka Enstitüsü'nün başarılı markaları, tutarlı marka yönetimi ve sürdürülebilir marka iletişiminin onurlandırıldığı Alman Marka Ödülü için Berlin’de buluştu.


Türk Telekom Refahiye Anaokulu ve Kültür Merkezi İmbat Çatı Tipi Klima ile İklimlendirilecek

Türk Telekom Refahiye Anaokulu ve Kültür Merkezi karma yatırım projesinde iklimlendirme için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tercih edildi.


Galataport İstanbul için geri sayım başladı

Karaköy sahil şeridine 200 yıl sonra erişim imkânı verecek, turizmden kültür-sanata kadar hayatın her alanına dokunacak bir dünya projesi olan Galataport İstanbul, 2020’nin ikinci çeyreğinde açılmaya hazırlanıyor. Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ferit F. Şahenk ev sahipliğinde ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili’nin katılımıyla gerçekleştirilen Galataport İstanbul tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüsnü Akhan yaptı. Akhan konuşmasında, “2014 yılında çıktığımız bu yolculukta artık geri sayıma başladık. Projemizin 2020’nin ikinci çeyreğinde açılacak olmasının heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.


Doğu İklimlendirme’nin ilk Rooftop’ları Sevk Edilmeye Hazır

Malta Empire Cinema'nın çatı tipi paket klima cihazları Doğu İklimlendirme tarafından üretilip teslim edildi. Doğu İklimlendirme’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı rooftopların Avrupa pazarına ilk satışı olan bu proje, tropik bölgeler için geliştirilmeye devam edilen modellere de hız verecek.


Red Dot Yılın Markası;Grohe

Global sıhhi tesisat ürünleri markası Grohe, sektördeki en iyi markaya verilen “Red Dot: Yılın Markası” unvanını aldı. Grohe ödüle, tasarım kalitesi ve kendi değerlerini yansıtması nedeniyle ödüle layık görüldü.


Mutlu DemirDökümlüler için...

DemirDöküm'ün müşteri, çalışan ve iş ortakları tercihinde en değerli şirket olmak için yeni bir vizyonla çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Pazarlama Direktörü Bilge Kıran; "Sanayinin ilk şirketlerinden biri olan DemirDöküm’ü asırlık hedeflerine taşıyacak tüketicilerinin memnuniyeti için ilmek ilmek ördüğümüz müşteri deneyimi ağı ile sektördeki öncülüğümüzü farklı bir noktaya taşıyacağız."


Türkiye'yi Dünya İkinciliğine Taşıyan Projeler

Türkiye, küresel pazarda süren durgunluğa ve artan risklere rağmen “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, 44 firma ile yer alarak dünya liginde Çin’in ardından ikinciliğini korudu. Zirvedeki 10 Türk firmasının gerçekleştirdiği projeler arasında; Rönesans'ın Aşkabat’ta yürüttüğü ve alanında en büyük olma iddiası taşıyan Doğalgazdan Benzin Üretim Tesisi Projesi, Limak'ın bir Türk müteahhitlik firması tarafından kazanılan en büyük kontrat bedeline sahip Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal Projesi, TAV'ın Avrupa’nın üçüncü büyük havalimanı olan Amsterdam Schiphol Havalimanı’nın genişleme çalışmaları, Yapı Merkezi'nin Doğu Afrika'da inşa edilen en hızlı demiryolu hattı olması hedeflenen Darüsselam Morogoro Projesi de yer alıyor.


Creavit geliştirdi; Ultra Hijyen Teknolojisi

Banyolara yenilikçi fikirlerle yaklaşan Creavit’in geliştirdiği, seramik ürünler üzerine uygulanan özel sır kaplama ve bu kaplamanın içerisinde yer alan gümüş iyonlarıyla bakteri barınmasını %99 oranında engelleyen Ultra Hijyen teknolojisi, TSE tarafından da onaylandı.


Türkiye genelinde temmuzda satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 66.7 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temmuz ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Türkiye genelinde temmuzda satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 66.7 arttı, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 17.5 azaldı. Temmuzda satılan konut sayısı 102 bin 236 oldu.


Toshiba klimalarda yazı serinletecek kampanya

Alarko Carrier’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Toshiba klimalarda yazı serinletecek kampanya başladı. İki Adet Toshiba Shorai Klima Alana, İlkinin KDV’si Alarko Carrier’dan, İkincisi %50 İndirimli... İndirim kampanyası 31 Ağustos’a kadar devam ediyor.


Gensed Başkanı Halil Demirdağ, Türkiye’nin Güneş Enerjisi Potansiyeline Dikkat Çekti

“Karadenizimiz bile Almanya’dan daha şanslı, bunu değerlendirmeliyiz” Güneş enerjisindeki ivmenin sürdürülmesi gerektiğini vurgulayan GENSED Başkanı Halil Demirdağ; Türkiye’nin en az güneş alan bölgesi Karadeniz’in, Türkiye’den daha fazla kurulu güce sahip Almanya’dan daha şanslı olduğuna dikkat çekti.


Klima pazarında “rüzgar” Baymak’tan yana

Sıcaklıkların arttığı Haziran ayından itibaren yaşanan canlanmaya rağmen klima pazarı ilk 6 ayı %30 adetsel daralmayla kapattı. Sektörün aksine aynı dönemde satışlarını adetsel bazda %12 artıran Baymak, bir kez daha yaz sıcaklarında konfor ve serinlik arayanların ilk tercihi oldu.


İklimlendirme Sektörü 2 – 5 Ekim’de İstanbul’da Buluşmaya Hazırlanıyor

İklimlendirme sektörü, Ekim ayında 14. Uluslararası “ISK-SODEX” Fuarı ile İstanbul TÜYAP’ta buluşacak. 2 – 5 Ekim Uluslararası “ISK-SODEX” 2019 Fuarı, AB ülkeleri başta olmak üzere Afrika ve Güney Amerika kıtasından satın alma heyetlerini de yeni ticari işbirlikleri için Türkiye’deki üreticilerle bir araya getirecek.


Termoteknolojinin Geleceği” toplantıları Ankara'daydı

Toplantılarda Dijital Dönüşüm eğitimi de veren Bosch Termoteknoloji, Partner Program üyelerini hem hem dijital çağa hazırlamayı hedefliyor hem de geleceğin kombi ustalarının gelişimine verdiği önemi gösteriyor.


Çin’de “En İyi Büyüme” ödülü Alarko markasının

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren yüzden fazla işletme, uzmanlar, ticaret birlikleri, il ve belediye “ısıtma ve havalandırma birlikleri”’nin katıldığı ve China Comfort Home-2019” konferansında yapılan anketle bilinirliği hızlı bir şekilde yükselen ALARKO Markası “En İyi Büyüme” ödülüne layık görüldü.


İZODER Başkanı Levent Pelesen: "Ülkemizde binaların korozyona karşı korunması hayati önem taşıyor”

Yatılım sektörünün çatı örgütü İZODER, '17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20’nci yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, “Deprem kuşağında yer alan ülkemizde, yapıyı oluşturan ana elemanlar demir ve betonu ömrü boyunca koruyan su yalıtımı, binalarda hayati önem taşıyor” dedi.


Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni ‘Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor”

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20’nci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye’de riski depremin değil güvensiz yapıların oluşturduğunu belirterek, “2019’da yürürlüğe giren ‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor.


Yatırımlarını hızla sürdüren Akfen Yenilenebilir Enerji’nin Çanakkale’deki üçüncü projesi Hasanoba RES rüzgârdan elektrik üretimine başladı

2020 yılına kadar yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından 1000 MW’lık enerji üretim santrali portföyüne ulaşmak için yatırımlarına ara vermeden devam eden Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale’deki üçüncü rüzgâr santrali projesi Hasanoba RES’in 23,8 MW’lık ilk fazını devreye aldı.


Isı pay ölçer ve kalorimetrede pazar lideri, Qundis

Çevreye duyarlı, inovatif yapısı ile yenilikçi ürünler geliştiren firma, Almanya başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde su ve ısınma maliyetlerinin faturalandırılmasında ölçüm cihazlarının ve okuma sistemlerinin en büyük tedarikçisidir. Özellikle konut sektörünün en büyük tedarikçisi olan firmanın Türkiye Ülke Müdürü Emrah Erken ile sektörü değerlendirdik.


İZODER: “Korkmak yerine güvenli binalarla depreme hazırlıklı olmalıyız”

Yatılım sektörünün çatı örgütü İZODER, 8 Ağustos’ta Ege Bölgesi’nde yaşanan depremler ve '17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20’nci yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Kuşadası Körfezi’nde 4.8, hemen ardından Denizli’de 6.0 büyüklüğünde meydana gelen depremlerin, bölgede yaşayan halkta büyük korkuya yol açtığını ifade eden İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, “Ülke olarak depremle yaşamayı öğrenmeli, güvenli ve kaliteli yapılaşma bilinciyle hareket etmeliyiz.


File Market’e Mitsubishi Heavy İmzasi

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden Form MHI İklimlendirme Sistemleri, yenilikçi ve kaliteli çözümleriyle yeni başarılara imza atmaya devam ediyor.


Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Meslek Lisesi Öğretmenleri GFS Tesislerini Gezdi

Türkiye genelinde Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında görev yapan teknik öğretmenlerin iklimlendirme sektöründeki son gelişmelerden haberdar olmaları, teknik bilgi ve becerilerini geliştirmelerini amaçlayan "Gaz Yakıcı Cihaz Montaj ve Servis Teknikleri Kursu" 29 Temmuz - 02 Ağustos 2019 Tarihleri arasında İstanbul’da Immergas Türkiye ve GFS Gas Flex System firmalarında gerçekleştirildi. Gaz Yakıcı Cihaz Montaj ve Servis Teknikleri Kursu Gaz Yakıcı Cihaz Montaj ve Servis Teknikleri Kursu’nun ikinci etabı 02 Ağustos 2019 tarihinde GFS Gas Flex System Fabrikasında düzenlendi.


Avrupalı Şirketler Enerji İhtiyaçlarını Rüzgar Santrallerinden Karşılıyor

Avrupa’daki şirketlerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için başvurduğu adreslerin başında rüzgar santralleri geliyor. Wind Europe’a göre, son 5 yılda rüzgar santralleri ile şirketler arasında 5 GW enerji alım sözleşmesi (PPA) imzalandı.


LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerini İş Ortaklarına Tanıttı

LG Electronics (LG)iklimlendirme ve enerji çözümleri alanındaki yeni ürünlerini Çeşme’de iş ortaklarına tanıttı. İklimlendirme sektöründe trendleri belirleyen LG, çevreci bakış açısıyla geliştirdiği ürünleri sergileyerek R32 soğutucu gazla ilgili bilgi verdi.


Alarko Carrier’ın 6. Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması başladı!

Halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucu belirlenecek yarışmada; jüri üyesi olarak Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih, Alarko Taahhüt Grubu İcra Kurulu BaşkanıAlper Kaptanoğlu, Alarko Carrier Klima Arge Proje Müdürü Harun Özkara ve fotoğraflarıyla Instagram’ın öne çıkan isimlerinden Ahmet Erdem görev alacak.


ALDAĞ A.Ş. Klima Santrallerinin Büyük Başarısı TB1 (Isı Köprüsüzlük)-T2 (Isı Geçirgenlik) Değerleri, Eurovent Tarafından Belgelendirildi

İklimlendirme sektörünün en fazla kabul gören sertifikasyon kuruluşu Eurovent’in, klima santrallerinin mekanik performansını değerlendirirken referans aldığı EN 1886 standardına göre gerçekleştirilen testler sonucu ALDAĞ A.Ş. Klima Santralleri, büyük bir başarıyı yansıtan karneye sahip oldu. EN 1886 Standardında sınıflandırması yapılan değerler; ısı köprüsü (Tb), ısıl iletkenlik (T), gövde hava kaçağı (L), filtre bypass kaçağı (F), gövde mekanik dayanımı (D) ve akustik değerlerdir.


Mesleki ve Teknik Eğitimde Farkındalık

Mesleki ve teknik eğitimde farkındalık oluşturmak için düzenlenen Gaz Yakıcı Cihaz Montaj ve Servis Teknikleri Kursu 29 Temmuz - 02 Ağustos 2019 Tarihleri arasında İstanbul’da Immergas Türkiye ve GFS Gas Flex System firmalarında gerçekleştirildi. Gaz Yakıcı Cihaz Montaj ve Servis Teknikleri Kursu’nun ilk etabı 29 Temmuz - 01 Ağustos 2019 Tarihleri Arasında Immergas Türkiye Yenilenebilir Enerji Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde düzenlendi.


Vaillant Türkiye “WhatsApp Vaillant?” uygulaması ile müşterilerine bir mesaj kadar yakın

Isıtma sektörünün öncü kuruluşlarından Vaillant Türkiye, müşterilerine 7 gün 24 saat WhatsApp üzerinden hizmet alma olanağı sunan “WhatsApp Vaillant?” uygulamasını hayata geçirdi. İlk çağrının Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel tarafından gelmesiyle hayata geçirilen “WhatsApp Vaillant?” uygulaması ile Vaillant müşterileri çağrı merkezinde sunulan tüm hizmetlere WhatsApp üzerinden de ulaşabilecek.


Tek Üründe Isıtma-Soğutma ve Sıcak Su İhtiyacına Çözüm Sunarak Üç Önemli Derde Deva Olan Dünya’ Da İlk Immergas Audax Erp Monoblock Hibrit Isı Pompası Sizlerle!

Isıtma-soğutma ve sıcak su çözümlerinde geliştirdiği yüksek teknolojiler ile sektöründe dünyanın önde gelen markaları arasında yer alan Immergas, #ÜçDerdeDeva olan ısı pompası sistemleriyle, tüketicisini yüksek konfor sunan çevreci ürünler ile buluşturmaya devam ediyor!


Akfen Yenilenebilir Enerji, Van Gölü kıyısındaki 3 güneş santralinde 37 MW’lık kurulu güce ulaştı

2020’ye kadar yerli ve yenilenebilir kaynaklardan 1000 MW’lık enerji üretim santrali portföyüne ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Van’daki üçüncü projesi 13 MW gücündeki PSI Engil güneş enerji santrali elektrik üretimine başlayan Akfen Yenilenebilir Enerji'nin toplam kurulu gücü 480 MW oldu.


AİRONN Fan Test Laboratuvarı, Fan Alanında Uluslararası Otorite AMCA Tarafından Akredite Edildi

Türkiye’deki ve yurtdışındaki birçok büyük proje için fan sistemi üreten yerli yatırımcı Aironn Havalandırma ve Klima Sistemlerinin, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan fabrikasında geliştirdiği Fan Performans Test Laboratuvarı, AMCA tarafından akredite edildi.


Alarko Carrier Yetkili Satıcısı Çözüm Teknik Silivri’de açıldı.

Türkiye genelinde yaygın yetkili satıcı ve servis ağıyla hizmet veren Alarko Carrier ailesi büyümeye devam ediyor. Son olarak Alarko Carrier ve Toshiba markalı ürünleri Silivri’deki tüketicilerle buluşturacak olan Çözüm Teknik Yetkili Satıcısı geniş katılımlı bir törenle hizmete açıldı. Açılışa Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Silivri Birleşik Esnaflar ve Sanatkârlar Odası Başkanı Nuray Koçer, Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren ve çok sayıda davetli katıldı.


WILO’YA EN YENİLİKÇİ ŞİRKET ÖDÜLÜ

Pompa sektörünün teknoloji uzmanı Wilo, Almanya’da düzenlenen Top 100 inovasyon ödülleri yarışmasında "Yenilikçi Süreçler / Organizasyon" kategorisinde ödüle layık görüldü.


İklimlendirmesi FORM Tarafından Sağlanan Ankara Hızlı Tren Garı, LEED Sertifikası Aldı

Form Şirketler Grubu tarafından iklimlendirme sistemleri sağlanan Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, LEED Gold sertifikası aldı. FORM’un ürün gamı içerisinde yer alan LENNOX Paket Klimalar, CLIVET Sudan Suya Isı Pompaları, DECSA Soğutma Kuleleri ve CLIMATE MASTER Su Kaynaklı Isı Pompaları ile iklimlendirme ihtiyacını yüksek verim ve enerji tasarrufuyla karşılayan proje, Türkiye’nin LEED Gold sertifikalı ilk tren istasyonu oldu.


QUNDİS Türkiye yatırımı 6 yıldır büyüyerek devam ediyor

Almanya’nın öncü markalarından Qundis, Avrupada ki tecrübesini 6 yıldır Türkiye piyasalarında paylaşmaya, müşteri merkezli hizmet üretmeye devam ediyor. Geleceğe dayalı İNOVATİF ürünleri ile değişen ekonomik zeminlerde bile sağlam ve güvenli adımlarla ilerlemeye devam eden QUNDİS, yepyeni ürünleri ile Sodex fuarına hazırlanıyor.


İklimlendirme sektörü ihracat/ithalat dengesinde artıya geçti

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, iklimlendirme sektörünün 2019 Ocak-Mayıs döneminde ihracat fazlası verdiğini açıkladı. Sektörün İSİB’in kuruluşundan beri ihracatta olumlu bir seyir izlediğini ve ilk kez ihracatın ithalatı karşılama oranının artıya geçtiğini belirten Şanal, hedeflerinin dış ticaret fazlası oranındaki artışı yıl sonuna kadar korumak ve devam ettirmek olduğunu söyledi.


İmbat, Eğitim Kurumlarında Verimli İklimlendirme Sağlıyor

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri yüksek verimli ürünleriyle, eğitim alanındaki projelerde de tercih ediliyor. İmbat çatı tipi klimalar, üniversiteler ve diğer eğitim kurumlarında sağlıklı ve ideal iklim koşullarını sağlıyor.


DemirDöküm yeni reklamı ile kalplere dokunmaya devam ediyor

Geçtiğimiz yıl hayatta yapılan doğru seçimlerin bir ömür sürdüğüne dikkat çektiği reklam kampanyası ile pazarlama sektörünün en prestijli ödüllerini alan DemirDöküm, "Doğru Seçim" filmlerinin yenisini yayımladı. Kompüter imzasını taşıyan yeni filmde bu kez hayatta yapılan doğru seçimlerin verdiği huzur paylaşılıyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da cast kullanılmadan gerçek kişilere yer verilen yeni filmde hayvan sahiplenmenin insan hayatına kattığı huzur vurgulanıyor.


İNSANLARIN %92’Sİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN YAKININDA YAŞAMAKTAN MEMNUN

RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN YAKININDA YAŞAM, DİĞER ENERJİ KAYNAKLARINA TERCİH EDİLİYOR Rüzgar santrallerinin yaklaşık 8 kilometre yakınında yaşayanlar üzerinde yapılan yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların %92’si bu durumdan oldukça memnun olduğunu açıklıyor. Türkiye ve çevre coğrafyadaki rüzgar enerjisi yatırımlarına yönelik işletme ve bakım hizmetleri sunan Ülke Enerji’nin Genel Müdürü Ali Aydın, tükettiği her şeyi sorgulayan bilinçli toplumların tükettikleri enerjinin üretimine de duyarlı yaklaştığını belirtiyor.


GF Hakan Plastik’den ihracatta her bölgeye özel çözümler

Son olarak 04-06 Temmuz tarihlerinde Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlenen Build Expo Kenya Fuarı’nda büyük ilgi gören GF Hakan Plastik, Irak ve Vietnam’da katıldığı fuarlarla da yenilikçi ürünlerini sektör profesyonellerine tanıttı.


Klima Kullanırken Elektrik Faturanızı Şişirmeyin

Klimalar yazın kurtarıcımız ancak klimalar hem doğaya zarar veriyor hem de elektrik faturalarını kabartıyor. Türkiye’nin elektrik tedarikçileri karşılaştırma internet sitesi EnCazip tarafından yapılan hesaplamalara göre klima kullanımından kaynaklı elektrik harcamaları yaz ayları için hane başına 670 TL’ye kadar ulaşıyor. Yaz aylarında Türkiye genelinde evlerde 107 milyon TL daha fazla elektrik faturası ödeniyor. EnCazip, elektrik faturasını şişirmeden, tasarruf ederek klima kullanımı için bazı önerilerde bulunuyor.


Türkiye sanayisi 2020 yılı stratejisinde WIN EURASIA’ya özel önem veriyor

Dünyanın en önemli altı sanayi fuarını tek çatı altında buluşturan ve Mart ayında bin 400’e yakın katılımcı ile 122 ülkeden 78 bine yakın ziyaretçiyi İstanbul’da buluşturan WIN EURASIA, 2020 yılında Türkiye’nin sanayi ürünleri ihracatında stratejik öneme sahip olan sektörlere odaklandı. Fuarda sac işleme, metal kesme ve şekillendirme sektörlerinde ileri teknolojili, endüstriyel ve ticari uygulamalara geniş yer ayırdıklarını ve bu alanda Makine İmalatçıları Birliği ile özel işbirliği geliştirdiklerini belirten Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel, “Bu yıl ekonomide önemli reformları hayata geçiren Türkiye ekonomisi, 2020 yılından itibaren önemli bir çıkış yakalayacak. Bu ivmenin artmasında uluslararası sanayi fuarlarımız büyük rol oynayacak” dedi.


GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, EPDK’NIN SON KARARINI DEĞERLENDİRDİ

“Güneş enerjisinde elde ettiğimiz başarıyı destekleyen her adım çok önemli” GENSED Başkanı Halil Demirdağ, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında önemli atılımlar yaptığını belirterek, “Sürdürülebilirlik adına atılan her bir adımı çok önemli buluyoruz” dedi. Demirdağ, EPDK’nın aylık mahsuplaşmayla ilgili en son kararının sektörde olumlu karşılandığını da belirtti.


Buderus’tan eski kombileri geleceğe kazandıran kampanya!

Isıtma sistemleri uzmanı Buderus’un geri dönüşümü destekleyen kampanyası pilot şehir olarak seçilen İstanbul’da başlatıldı. 1 Temmuz tarihinde İstanbul’da başlatılan Buderus geri dönüşüm kampanyası kapsamında eski kombiler marka ve model gözetmeksizin kullanıcılardan teslim alınıyor ve geri dönüşüme kazandırılıyor. Teslim alınan her kombi için Buderus sadakat kulübü üyesi bayiler, 220 TL değerinde hediye puan kazanıyor. Geri dönüşüm kampanyası sayesinde doğal kaynakların ve doğanın korunması hedefleniyor. Aynı zamanda teslim alınan eski kombilerin kontrol edilen yedek parçaları tekrar kullanılabiliyor ve ikinci el kombilerden kullanıcıların zarar görmesini engelliyor.


İSİB, Afrika pazarlarında emin adımlarla ilerliyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Nijerya’da düzenlenen Mega Clima 2019 Fuarı’na katıldı. Bu yıl 3. Düzenlenen fuarda toplam 15 Türk firması yer aldı. İklimlendirme sektörünün global pazarlarda tanınırlığının artması, rekabet gücünün gelişmesi ve ihracat pazarının genişlemesi amacı ile uzak pazarları hedef edinen İSİB, bu kapsamda Afrika’nın önemli fuar organizasyonu olan Mega Clima Fuarı'nda yerini aldı.


Her 2 Kişiden 1’inin Kliması Var

Duvar tipi klimalarda sektörün önemli oyuncularından Form MHI Klima Sistemleri, ‘Dünya Soğutma Günü’nde gerçekleştirdiği araştırma ile Türkiye’de klima kullanım alışkanlıklarını ortaya koydu. Form’un Instagram ve Facebook üzerinden gerçekleştirdiği sosyal medya anketinde toplam 12 soruya 30 bin 802 yanıt verildi.


TÜRKİYE İMSAD ‘İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ HAZİRAN 2019’ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü. Geçen yılın aynı çeyreğine göre küçülme yüzde 23,9 oranında oldu. Endekste, önümüzdeki üç aya ilişkin alınan ihracat siparişleri ise Haziran ayında artış gösterdi. Önümüzdeki üç ayın üretim beklentisi de sınırlı ölçüde artarken, sektörün özellikle ihracat siparişlerine dayalı üretim konusunda iyimserlik içinde olduğu görüldü. Ayrıca sektöre yönelik hazırlanan ‘barter’ verilerine göre, yılın ikinci çeyreğinde inşaat malzemeleri satışlarında ‘barter’ uygulaması sanayicilerde azaldı, bayilerde arttı.


DemirDöküm, düzenlediği eğitimlerle iş ortaklarını geleceğe hazırlıyor

DemirDöküm, iş ortaklarının değişen dünyada stratejik düşünme becerilerini geliştirme amacıyla Sabancı Üniversitesi EDU Yönetici Geliştirme Birimi iş birliği ile VUCA’da Satış Kanalı Yönetimi eğitimi düzenledi. Eğitimde iş ortaklarıyla devamlı değişen, rekabetin arttığı iş dünyasında başarılı olmalarını sağlayacak tavsiyeler ve ipuçları paylaşıldı. DemirDöküm'ün başarısının ardında iş ortaklarının katkısının büyük olduğunun altını çizen DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; "Şirketimizi gelecek hedeflerine taşıyacak olan iş ortaklarımızın yetkinliğini artırarak gelişimlerini desteklemeye devam ediyoruz" dedi.


Bosch Termoteknoloji, Türkiye genelinde Partner Program üyeleri ile buluşuyor!

Bosch Termoteknoloji; Türkiye genelinde düzenleyeceği “Termoteknolojinin Geleceği” toplantılarında, sadakat kulübü Bosch Partner Program üyeleri ile bir araya gelecek.


Trabzon'da 13 Bin Hanenin Elektriği Çöpten Karşılanacak

Mimsan’ın öncülüğünü yaptığı atık bertarafı teknolojisi, Türkiye’yi, “vahşi depolama”nın çevresel zararlarından kurtarıyor. Biyokütle enerji sektöründe Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri olan Mimsan, Malatya’da kurduğu tesisinden sonra şimdi de Trabzon’da evleri atıklardan elde edilecek elektrikle aydınlatmaya hazırlanıyor.


30 yılı aşkın süredir değişen dünyaya uyum sağlayan: ADAP-KOOL® soğutma kontrol sistemi

ADAP-KOOL®, Danfoss tarafından tüm perakende gıda uygulamaları için geliştirilmiş son teknolojiye sahip adaptif soğutma kontrolleri ailesindendir.Dünya’daki soğutucular, yönetmelikler ve teknoloji değiştiğinden Danfoss’ta her durumda sınıfının en iyi performansını sağlamak için bunlara adapte oldu.


Vaillant, Bursa ve Tekirdağ’daki yetkili satıcıları ile markanın gelecek vizyonunu konuştu

Vaillant, Türkiye’nin dört bir yanındaki yetkili satıcılarıyla bir araya geldiği ziyaretler kapsamında Bursa ve Tekirdağ’daki iş ortakları ile buluştu. Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, Vaillant için stratejik öneme sahip Bursa ve Tekirdağ pazarlarındaki yetkili satıcıları ile 2019 yılı ilk dönemini değerlendirdi, bölgedeki gelişmeler ve gelecek hedefleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu.


DemirDöküm’den Müşteri Memnuniyeti Mükemmellik Ödülü

Türkiye'nin dört bir yanında kusursuz bir müşteri deneyimi sunmak için “Müşterinin Yıldızları Programı”nı hayata geçiren DemirDöküm, mağaza içi hizmet kalitesinin yanı sıra kombi satışı ve montajına kadar en başarılı iş ortaklarına Müşteri Memnuniyeti Mükemmellik Ödülü vermeye başladı. Ipsos tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre müşteri memnuniyetinde yüzde 90 ve üzeri puan alan DemirDöküm iş ortakları, ödüllendirilecek. Program kapsamında tüketiciler, kusursuz müşteri deneyimi sunan DemirDöküm mağazalarını girişte yer alan ödül logolarından tanıyabilecek.


Yeni Carrier AquaEdge 19DV Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu İç ortam iklimlendirmesinde uzay mekiği teknolojisi

Dünyanın ilk iklimlendirme uygulamasını geliştiren Carrier; yeni Carrier AquaEdge 19DV Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu ile üst düzey performansı, yüksek verimlilik seviyelerini ve gelişmiş çevresel sorumluluk anlayışını bir araya getiriyor. Yüksek performansları sebebiyle uzay mekiklerinde yer alan seramik rulmanların kullanıldığı AquaEdge 19DV cihazlar ile Carrier sektöre öncülük etmeyi sürdürüyor.


İŞ DÜNYASININ YENİ GÖZDESİ TOGO KULELERİ’NDE WILO’NUN UL LİSTELİ FM ONAYLI YANGIN POMPALARI TERCİH EDİLDİ

Müşterilerine farklı kategorilerde entegre çözümler sunan Wilo, ürün ve hizmet zenginliği ile Türkiye'nin en prestijli projelerinde çözüm ortağı oluyor. Wilo'nun yangınla mücadele için kendi fabrikasında ürettiği UL listeli ve FM onaylı yangın pompaları, Ankara’nın ticari hayatında hem AVM hem ofis olarak dikkat çeken Togo Kuleleri tarafından tercih edildi.


Termo Teknik Silüet Serisi, panel radyatör kullanma alışkanlığını değiştiriyor

Termo Teknik’in Çorlu’daki üretim tesislerinde üretilen dekoratif radyatör grubu Silüet Serisi, verimli ve uzun ömürlü ısıtmanın yanı sıra, mekanlara sıcak ve dekoratif bir dokunuş sağlıyor.


FORM’dan Japonya Çıkarması

İklimlendirme sektörünün lider firmalarından Form Şirketler Grubu, bu yıl iş ortaklığı gerçekleştirdiği Japon Mitsubishi Heavy Industries’i Tokyo’daki yeni merkez binasında ziyaret etti. Ortaklık kapsamında kurulan yeni firma Form MHI Klima Sistemleri hakkında geleceğe yönelik değerlendirmelerde bulunan ekip aynı zamanda MHI’nin üst yönetimine Form ve Türkiye pazarı hakkında detaylı bilgi aktardı.


Armacell’in Yeni Nesil Ağır Katmanları İle Ses Yalıtım Çözümü: Armacomfort®

Çalışma ortamlarında, kamu binalarında, açık havada veya evde hepimiz gürültüye maruz kalırız. Etkin bir iletişim ve çalışanların güvenliğini sağlamak, verimliliği artırmak için ses yalıtımı esastır. Şehirlerde binaların akustik yalıtımı güvenlik duygusu ve konfor yaratır. Armacell'in çevre dostu, halojen ve bitüm içermeyen ArmaComfort®, sağlıklı ortamlar yaratmak amacıyla ses yalıtım ve akustik düzenleme için tasarlandı.


Akfen Yenilenebilir Enerji iki RES projesi ile yarım milyondan fazla kişiye sadece rüzgârdan elektrik sağlıyor

2020 yılına kadar Türkiye’de sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1000 MW’lık enerji üretim santrali kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale’de 143 milyon dolarlık yatırıma sahip 112 MW’lık Üçpınar Rüzgâr Enerji Santrali (RES) projesinin tamamını devreye aldı.


FORM, YERLİ ISI POMPASI ÜRETECEK

İklimlendirme sektörünün lider firmalarından Form Şirketler Grubu , su kaynaklı ısı pompaları alanında yerli üretime başladı. Form, 30 yıla yakın bir süredir distribütörlüğünü gerçekleştirdiği ClimateMaster ısı pompaları ve üretimi İzmir Pancar O.S.B.’ndeki üretim tesislerinde gerçekleştirilen Euroform markalı yerli ısı pompaları ile ürün yelpazesini genişletiyor ve her türlü kurumsal iklimlendirme ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor.


WILO, YANGINLA MÜCADELEDE EN İYİ ÇÖZÜMLERİ SUNAN UL LİSTELİ FM ONAYLI YANGIN POMPALARINI ÜRETİYOR

Müşterilerine bütünleşik bir çözüm ortağı olabilmek için tüm segmentlerde hizmet vermeyi hedefleyen Wilo, yangın pompası segmentinde de atağa kalktı. Yangınla mücadele ihtiyaçları için doğru sistem çözümleri sunan NFPA20 uygun UL listeli ve FM onaylı yangın pompalarını müşterileriyle buluşturan Wilo, bu gelişmiş ürünleri kendi fabrikalarında üretiyor.


LG, HVAC Çözümleri ile Akıllı Enerji Sektörüne Liderlik Ediyor

LG Electronics, yüksek verimlilik sunan benzersiz akıllı enerji çözümleri ile Orta Doğu ve Afrika (MEA) bölgelerini hedefliyor. HVAC endüstrisinin lideri LG Electronics (LG), Orta Doğu ve Afrika (MEA) pazarında akıllı enerji çözümlerinin öncüsü olarak yerini sağlamlaştırıyor.


Vira Isı ürünlerini tanıttı

Hava ve tortu-pislik ayırıcıları ve buhar cihazları alanında uzman, genç ve dinamik bir firma olan Vira Isı ve Endüstriyel Ürünler A.Ş.’nin Ürün Tanıtım Toplantısı, 15 Haziran Cumartesi günü Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel İstanbul'da gerçekleşti.


TÜRKİYE İMSAD GÜNDEM BULUŞMALARI: ‘FIRTINALI HAVADA DÜMENDE OLMAK’

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısı, ‘Fırtınalı Havada Dümende Olmak’ başlığı altında gerçekleştirildi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, enerji verimliliği ve sera gazı salımının daha da önem kazandığı günümüzde, “Atığı yöneteceksek binanın kendisini atık haline getirmeye yani binayı önce moloza çevirip sonra yeniden yapmaya gerek yok. Mevcut binaların hepsini yenilemek, hatta yeşil bina haline getirmek bile mümkün” dedi.


SOSİAD, Dünya Soğutma Günü’nde UNIDO Projesinin Lansmanını Yaptı

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği), iklim değişikliği ile mücadelede uluslararası bir projeye daha imza attı. Bir UNIDO (Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü) projesi olan “Küresel Isınmayla Mücadelede Çevre Dostu Soğutma” farkındalık projesinin tanıtım toplantısı, Taksim Point Hotel’de, soğutma endüstrisi için anlamlı bir günde, 26 Haziran’da yapıldı.


Schneider Electric, Gartner'ın 2019 Tedarik Zinciri En İyi 25 listesinde 11. sırada yer aldı

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Gartner'ın 2019 Tedarik Zinciri En İyi 25 listesinde 11. sıraya yükseldi. Şirket aynı zamanda Gartner’ın 2019 Tedarik Zinciri Yenilikçileri Ödülleri’nde, 2019 Endüstriyel Üretim Tedarik Zinciri Yenilikçileri ödülünü kazandı. Bu ödül, endüstriyel üretim sektöründeki yenilikçi ve güçlü bir etki yaratan tedarik zinciri inisiyatiflerini onurlandırmak için veriliyor. Ödül sahipleri ise Arizona-Phoenix’te düzenlenen 2019 Gartner Tedarik Zinciri Yöneticileri Konferansı’nda duyuruldu.


Hava Dağıtım Uygulamalarında “Akıllı Çözüm”

FabricAir Projelerinize Özel Ekonomik, Uzun Ömürlü ve Sağlıklı Hava Dağıtım Çözümleri Sunuyor. 1973 yılında Danimarka’da kurulan FabricAir, 40 yıldan fazla bir süredir yüksek kaliteli ve yenilikçi kumaş kanal teknolojilerini üretiyor. Çeşitli sektörlerde farklı faaliyetlere ve ihtiyaçlara göre özel olarak tasarlanan ve üretilen FabricAir tekstil bazlı hava dağıtım sistemleri aynı zamanda geleneksel hava dağıtım sistemlerinin ekonomik, hijyenik ve sağlıklı alternatifi.


İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Bursa, Anadolu’ya açılma stratejimizin önemli bir halkasıdır”

Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu’da ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenlemeye devam eden İZODER, 2019’un üçüncü seminerini Bursa’da gerçekleştiriyor.


İmbat ile Enerji Sektöründe Verimli İklimlendirme

Kaynakların sürdürülebilirliği ve sağlıklı bir Dünya için doğru enerji kullanımının önemi her geçen gün artıyor. Çevreyle uyumlu ve verimli enerji sağlamak, doğal enerji kaynaklarının etkin kullanımıyla mümkün. Modern teknolojiyle donatılan bu önemli yatırımlarda, tesislerin verimliliği ve çevreciliği nasıl sağlanıyor? İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, yüksek verimli ürünleriyle, enerji sektörü projelerinde ideal iklimlendirmeyi sağlamak için yer alıyor.


Erbay’ın yeni fabrikasının temeli atıldı

Hadımköy Teskoop ve Özar Özel Endüstri Bölgeleri açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Aynı programda Erbay İklimlendirme ve Soğutma Cihazları Fabrikası’nın yeni fabrika temel atma töreni de gerçekleştirildi.


Danfoss’ta üst düzey atama

Danfoss, güçlenmeye devam ediyor. Sektörde uzun yıllardır yer alan Mert Kalafatoğlu, Danfoss Türkiye Soğutma Segmenti Satış Direktörü olarak göreve başladı.


Alt yapı projelerinde hız ve tasarruf

Altyapı boruları sistemleri ile projeler için uzun ömürlü çözümler üreten GF Hakan Plastik, geliştirdiği ek parçalarla da güvenli ve hızlı kurulum, zaman tasarrufu gibi avantajları birlikte sunuyor. GF tarafından geliştirilen ve GF Hakan Plastik ürün grubuna yeni eklenen GF Waga MULTI/JOINT® 3000 Plus, stok maliyetlerinde de tasarruf edilmesini sağlıyor.


İmbat Yenilikleri Ar-Ge Merkezi ile Devam Edecek

Soğutma ve iklimlendirme sektöründe yeniliklerin öncüsü İmbat’ın Ar-Ge Merkezi, resmiyet kazandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi Belgesi'ni alan İmbat, yeniliklerini Ar-Ge Merkezi ile sürdürecek.


Mitsubishi Heavy Industries İstanbul'daki İlk Konsept Mağazasını Açtı

İklimlendirme sektörünün lider markalarından Form MHI Klima Sistemleri, İstanbul’daki ilk konsept mağazasını Bahçelievler’de açtı. Sektörde 25 yıllık bir tecrübeye sahip Gelişim Mühendislik tarafından hizmete açılan mağazada Mitsubishi Heavy Industries marka split, multi split ve VRF klimalar tüketicilerle buluşacak.


İzocam, çevre dostu ürünleriyle her türlü yalıtım ihtiyacına çözüm sunuyor

Çevre korumaya katkı sağlayan ürünler geliştiren ve bu konudaki bilinçlenmeyi çok önemseyen İzocam, doğru malzeme ile yapılan yalıtım uygulamalarıyla enerji tüketiminin düşürülebileceğini vurguluyor.


Isıtma-soğutma sektörünün yenilikçi markası Baymak, 50’nci yaşını görkemli bir törenle kutladı

Faaliyetine 1969 yılında başlayan Baymak, 50’nci yaşını görkemli bir törenle kutladı. Çırağan Sarayı’nda yapılan kutlamada konuşan Baymak CEO’su Ender Çolak, 50 yılın verdiği güveni yeni dönemde müşteri deneyimine verdikleri önemle pekiştirerek Türkiye’nin yenilikçi markası olduklarını söyledi. Yeni ürünlerle ürün gamımızı daha da genişletip bayilerimize 4 mevsim iş yapabilme imkanı sunmaya devam edeceğiz” diyen Çolak, ‘ müşteri deneyimini odağımıza aldık, bütün kanallarımızı da bu doğrultuda şekillendirmeyi sürdüreceğiz.” dedi. Gecede Baymak’la 25 ve 50 yıldır çalışan bayiler plaketle ödüllendirilirken, ünlü ses sanatçısı Sertab Erener unutulmaz bir konser verdi.


Form Endüstri Ürünleri A.Ş. Genel Müdürü Toni Timirci, “Yeni müjdelerimiz olacak”

Form Şirketler Grubu şirketlerinden Form Endüstri Ürünleri A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirilen Toni Timirci, Form Şirketler Grubu’nun sektörde büyük ilgi ile takip edilen yeni yapılanması hakkında Hvac Portal’a özel açıklamalarda bulundu. Form Endüstri Ürünleri A.Ş. Genel Müdürü Toni Timirci’nin açıklamalarının daha fazlasını YouTube sayfamızdan izleyebilirsiniz.


Kontrolyum, HVAC Otomasyonunda yenilikçi yaklaşımlarıyla büyüyor!

Kontrolyum Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Levent Sezen: “Otomasyon biraz lego gibidir. Sizin bir ihtiyacınız var ve bu ihtiyaca çözüm üretmeniz gerekiyor. Biz hem ekipman hem de bilgi ve tecrübe açısından çözümü çok iyi biliyoruz.” "Kontrol Bizde" sloganı ile otomasyon konusunda birçok yeniliği hayata geçiren Kontrolyum Otomasyon Sistemleri firmasının Genel Müdürü Levent Sezen’le Hvac sektöründe otomasyon sistemleri ve Kontrolyum firmasının sektöre sunduğu hizmetleri konuştuk.


WILO TÜRKİYE GELENEKSEL AİLE PİKNİĞİ İLE YAZA "MERHABA" DEDİ

Pompa sistemleri sektörüne ürün, servis ve teknoloji liderliği yapan Wilo, her biri kendi alanında yetkin isimlerden oluşan çalışanlarına yönelik sosyal etkinlikler düzenliyor. Bu etkinlikler arasında yer alan ve artık gelenekselleşen aile pikniği 15 Haziran’da Polonezköy’de yapıldı. Tüm çalışanların eğlenceli vakit geçirdiği Wilo’nun aile pikniğine yaklaşık 200 kişi katıldı.


TURİZM SEKTÖRÜNDE YENİLEME HAREKETİNİN İLK ADIMI YAPI FUARI’NDA ATILDI

İnşaat malzemesi sanayicileri ve turizm sektörü temsilcileri, ITE Turkey bünyesindeki YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da buluşarak ‘yenileme pazarı’nda iş birliği için harekete geçti. Yapılan ortak açıklamada, Türkiye’deki turizm tesislerinin bir bölümünün ekonomik ömrünü tamamladığını vurgulayan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, turizm sektöründe ciddi bir yenilemeye ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. TTYD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, turizmde yenileme-dönüşüm hamlesiyle turist sayısını 100 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. ITE EMEA Bölge Direktörü Kemal Ülgen ise “18 Haziran’da kapılarını açan Yapı Fuarı, inşaat malzemesi üreticileri ile tesislerinde geniş kapsamlı yenileme planlayan turizm sektörü temsilcilerinin iş birliğine ivme kazandıracaktır” dedi.


Akfen Yenilenebilir Enerji’nin 530 milyon dolarlık güneş ve rüzgar portföyüne EMEA Finance’dan iki büyük ödül

Akfen Yenilenebilir Enerji, geçen yıl yapımına başladığı toplam 530 milyon dolar değerindeki 4 rüzgâr ve 9 güneş santrali projesi ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Project Finance Awards 2018 etkinliğinde 2 prestijli ödül aldı.


Vaillant, HOPİ ile ‘Paracık’ dağıtmaya devam ediyor

Yeniliklerin öncüsü Vaillant’ın HOPİ işbirliğiyle hayata geçirdiği, HOPİ Paracık Kampanyası ile kombi alan tüketiciler paracık kazanmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında “ecoTEC Plus” veya “ecoTEC Pro” ve “ecoTEC Pure” alan tüketiciler 150, 200 ve 250 TL değerinde Paracık kazanacak.


DemirDöküm, ‘Müşterinin Yıldızları’nı Bozüyük Fabrikasında Ağırladı

Türkiye iklimlendirme pazarında 65 yılda birçok ilke imza atan DemirDöküm, sektörde müşteri memnuniyetinde de referans noktası olmak için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini ekledi. "Müşterinin Yıldızları" programını hayata geçiren DemirDöküm, müşteri memnuniyetinde üstün başarı gösteren iş ortaklarını Bozüyük fabrikasında ağırladı. İki gün süren organizasyonda DemirDöküm fabrikasını gezen iş ortaklarına, Ar-Ge departmanında onlara özel hazırlanan kombi, şofben ve panel ürünlerinin küçük prototipleri hediye edildi.


Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması Finalistlerinin Fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde Sergilendi

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün "ÇÖL MACERASI PROJESİ" kapsamında Sarayköy ilçesi Sakarya İlkokulu ve Acıpayam ilçesi Alaattin İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Alarko Carrier'ın gelenekselleşen "5. Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren fotoğraflar da öğrencilerin beğenisine sunuldu.


TEKSAN TÜRKİYE’NİN İLK KOMPOZİT KABİNİNİ TASARLADI

Teksan’ın çizgi ötesi kabin tasarımı teknoloji ve estetiği buluşturuyor Enerji sektöründe inovatif ürünleri ile öne çıkan Teksan, jeneratörü tasarım ile buluşturduğu yeni kompozit kabini ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Alışılmış kalıpların dışında çizgi ötesi bir tasarıma sahip olan kompozit jeneratör kabini özellikle dış mekan kullanımlarında estetik arayanların tercihi olmaya aday.


Bosch Termoteknik, 2019 yılında eğitime destek vermeye devam ediyor!

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik, Bosch Termoteknik Akademi ile 2019 yılında da verdiği eğitimlerle sektöre katkı sağlamaya devam ediyor.


Danfoss’un kompresör teknolojisine yaptığı yatırımlar devam ediyor

Danfoss kompresör teknolojisine yaptığı yatırımlar sayesinde daha çok uygulamanın günümüzün zorlu çevre standartlarına uyumlu olmasını sağlıyor. Danfoss, yeni ve gelişmiş kompresör yelpazesi ile kısmi yük verimliliği ve soğutucu değişimi baskısını hafifletiyor. Danfoss kompresör ürün yelpazesi, mevcut sistemlerin yeniden tasarlanması konusunda asgari gerekliliğe sahip Ara Tahliye Valfi (IDV) teknolojisi de dahil olmak üzere, esnek çözümlerden ve yenilikçi yağsız teknolojilerden faydalanma şansı sağlıyor.


Naci Şahin tekrar EUROVENT Başkanı oldu

İSKİD 2013-2014 Yönetim Kurulu Başkanı ve FRITERM Genel Müdürü Naci ŞAHİN, Avrupa EUROVENT Derneği’nin ikinci kez Başkanı olarak seçildi.


İklimlendirme ihracatında artış mayıs ayında da sürdü

İklimlendirme Sanayi ihracatı mayıs ayında yüzde 16,7 artışla 473 milyon dolara ulaştı. Böylelikle yılın 5 aylık ihracat geliri de 2 milyar 203 milyon dolar olarak gerçekleşti. Sektör ihracatı yılın ilk 5 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 5,7 oranında büyüdü.


Vaillant ‘Hikayeleştirme’ müşteri deneyimini ‘XCO’19’da anlattı

Müşterilerine 145 yıldır ürünün yanı sıra komple “Deneyim” sunan Vaillant, “Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO’19”da, pazarlamada müşteri deneyimini üst noktaya taşıyan “Hikayeleştirme”yi anlattı. Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, artık ürün ve hizmetin arkasındaki hikayenin ön plana çıktığına dikkat çekerek “Pazarlama departmanlarının hikaye anlatımında üst aşamaya gelmiş olmaları gerekiyor” dedi.


Demirdöküm'ün müşterilerine sunduğu deneyim ödülle taçlandırıldı

DemirDöküm, bu yıl 5’incisi düzenlenen ve müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların belirlendiği A.L.F.A. Ödülleri’nde, “Isıtma Kategorisi”nde büyük ödülün sahibi oldu. Müşteri deneyimi alanında hayata geçirdiği kapsamlı çalışmalarıyla ön plana çıkan DemirDöküm, ısıtma sektörünün “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası-Customer Brand” oldu.


Enerjide Dönüşüm ve Değişim

Enerji piyasasında dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularına odaklanacak olan ve bu yıl 25. kez düzenlenen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Kamu, özel sektör ve akademi, enerjinin bugününü ve geleceğini tartışmak üzere bir araya geldi.


İSKİD, Marmara Üniversitesi’ndeydi

İSKİD üniversite ve sanayi iş birliği etkinlikleri kapsamında, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencileriyle buluştu. İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Onbaşıoğlu, Res Enerji Sistemleri firmasından Erdi Çelikkaya ve Daikin firmasından Dr. Andaç Yakut, iklimlendirme sektörünü ve dernek faaliyetlerini tanıtan sunumlarını öğrencilerle paylaştı.


MTMD Yeni Yönetimin Belirledi

MTMD Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: MTMD Başkanı: İbrahim Biner, Yönetim Kurulu Asıl Üyeler; Barış Şevketbeyoğlu, Gürkan Arı, Önder Polat, İrfan Çelimli, Murat Suiçmez, Şeref Gençer.


DemirDöküm müşteri memnuniyetinde sektörün referans noktası olacak

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Müşteri Deneyim Platformu’yla da sektörde fark yaratacak. Beş yıllık gelişim planı dahilinde geçen yıl dönüşüm çalışmalarına hız veren DemirDöküm, Türkiye genelindeki iş ortakları için Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile hayata geçen “Müşteri Deneyimi Odaklı Satış Akademisi” ile müşteri memnuniyetini kusursuzlaştırmayı hedefliyor. DemirDöküm’ün müşteri deneyimi ve memnuniyet süreçlerindeki iddiasını, hayata geçirilen çalışmalarla bir adım öteye taşıdığını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “Pazar araştırmaları, müşteri beklentileri ve iş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz ve 2022 yılına kadar devam ettireceğimiz projeler için her yıl 1 milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz. Programın ilk yılında önemli kazanımlarımız oldu. Müşteri memnuniyetinde yüzde 15 artış elde ederek pazar payımızı ve satışlarımızı artırdık. Aynı zamanda iş ortaklarımızın finansallarına da katkı sağladık” dedi.


İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı

ASHRAE Turkish Chapter, “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı” İSİB sponsorluğunda düzenlendi. Marmara Üniversitesi Sultanahmet Kampüsünde gerçekleştirilen Konferansta HVAC ve soğutma uzmanı Cihanda Nilhan Dalugoda, Prof. Roberto R. Aguilo ve HVAC Satış Mühendisi Karine Leblanc Yeşil Binalar ve HVAC konularında sunumlar gerçekleştirdiler.


AVENS AIR İş Geliştirme Müdürü Rahim Kula, AVENS'i anlattı

AVENS, 3 yıl önce kurulmuş, havalandırma cihazları ve fan konusunda uzmanlaşmış bir firma… AVENS markasıyla havalandırma alanında birçok ürün grubu sunuyor. İtalyan Havalandırma Sistemleri ürünleri üreticisi Vortice’nin de Türkiye Temsilcisi durumunda. AVENS AIR İş Geliştirme Müdürü Rahim Kula, Hvac Portal’a konuştu.


Danfoss Link:Akıllı Isıtma Sisteminde mükemmel çözüm

Elektrikli, sulu ve radyatör tipi ısıtma modellerinin tümünü hem merkezi bir noktadan hem de uzaktan kontrolüne imkan tanıyan ısıtma otomasyonu Danfoss Link, kullanıcıya % 23’e varan enerji tasarrufu yanı sıra yüksek konfor da sağlıyor.


Alarko Carrier, Burdurlu çiftçilerle bir araya geldi

Geniş ürün yelpazesiyle su basınçlandırma alanında farklı ihtiyaçlara cevap veren Alarko Carrier’ın Antalya Dalgıç Pompa ihtisas bayisi AKS Pompa, bu yıl 5'incisi düzenlenen Burdur Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılarak Alarko’nun pazara sunduğu dalgıç pompaları fuar ziyaretçileriyle buluşturdu.


F-Gazlar Yönetmeliği Soğutma Sektöründeki Değişime Yön Veriyor

SOSİAD, (Soğutma Sanayi İş Adamları Derneği) 4 Ocak 2018 tarihli ve 30291 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik ile soğutma sektörünün uyumlanması gereken değişikliklere dikkat çekmeye devam ediyor.


Evaporatif Soğutma Sistemi ve Aiolos Air

Yaklaşık 25 yıl iklimlendirme sektöründe profesyonel olarak çeşitli yerli ve yabancı firmaların üst düzey yöneticiliğini yapan Ozan Atasoy, 2 Alman ortağı ile birlikte iklimlendirme sektöründe global bir marka yaratmak üzere yola çıktı. Atasoy Aiolos Air markası ile Evaporatif Soğutma Sistemiyle merkezi sistem klima cihazlarını anlattı.


İzmir'de üretiliyor, Ortadoğu ve Avrupa'ya gidiyor

Johnson Controls Türkiye ve Hazar Bölge Müdürü Alp Yılmaz ve Johnson Controls İzmir Fabrika Müdürü Müjdat Paydos 3 yıl önce Ege Serbest Bölge'de kurulan, Johnson Controls üretim tesislerinde gerçekleştirilen Basın Toplantısı'nda Johnson Controls’un Türkiye’deki gelişim sürecini anlattılar.


Aiolos Air yenilikçi çözümleri ile faaliyete geçti

İklimlendirme sektöründe yenilikçi çözüm ve teknolojiler ile faaliyete geçen Aiolos Air İleri Havalandırma Teknolojileri A.Ş. yaklaşık 8 ay süren hazırlık sürecinin ardından ürünlerini iklimlendirme sektörünün hizmetine sunmaya başladı.


Erbay, Veri Merkezleri için üretilen Inrow Klima Cihazlarını Tanıttı

1987 yılından beri iklimlendirme & soğutma makine imalatı yapan ERBAY Veri Merkezleri için Inrow Klima Cihazlarını tanıttı.


Akfen Yenilenebilir Enerji’nin Çanakkale’deki Üçpınar RES projesi enerji üretmeye başladı

2020 yılına kadar Türkiye’de sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1000 MW’lık enerji üretim santrali kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale’de 143 milyon dolarlık yatırıma sahip 112 MW’lık Üçpınar Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesinin 51 MW’lık ilk fazını devreye aldı.


Şişecam Düzcam ‘Intersolar Europe 2019 Fuarı’nda Yüksek Performanslı Güneş Enerjisi Camlarını Tanıttı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 15-17 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleşen Intersolar Europe 2019 Fuar’ındaki yerini aldı. Şişecam Düzcam, fuarda güneş panellerinde maksimum verimlilik sağlayan yüksek geçirgenliğe sahip Anti-Reflektif kaplamalı güneş enerjisi camlarını tanıttı.


Doğu İklimlendirme'den 19 Mayıs için özel film

Doğu İklimlendirme 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve İstiklal Savaşı'mızın 100. Yılı dolayısıyla Doğu İklimlendirme Tesislerinde çalışanlarının rol aldığı "Geleceğin Havası, Gençlerimizle Değişiyor" başlığında kısa bir film hazırladı.


Türk iklimlendirme sektörü Polonya’da

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen Polonya Sektörel Ticari Heyet Organizasyonu 19 üyenin katılımı ile 7-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Heyete başkanlık yapan İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş, Polonya iklimlendirme sektöründe 2018 yılında 8,5 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirildiğini söyleyerek, en fazla ithalat gerçekleştirdiği ilk 5 ülkenin sırasıyla Almanya, Çin, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Fransa olduğunu belirtti.


Danfoss TMMOB Makine Mühendisleri Gaziantep Şubesi semineri büyük ilgi gördü

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nde ‘Döşemeden Isıtma Sistemleri ve Isıtma Kontrolü’ konulu bir seminer gerçekleştirdi.


Nisan ayında beklenen canlılık Bileşik Endeks’e yansımadı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Nisan ayı sonuçları açıklandı. 12 ay sonra Mart ayında ilk kez artış gösteren Bileşik Endeks, Nisan ayında yeniden gerileyerek bir önceki aya göre 1,11 puan düştü.


İş ortaklarını dijital dünyaya hazırlamaya devam ediyor

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, dijital dönüşüm stratejisi kapsamında iş ortakları için eğitimler düzenlemeye devam ediyor. Dijital dönüşüm çalışmalarına yatırımı sürdüren DemirDöküm, Ankara ve İzmir'deki iş ortakları için "Dijital Pazarlama Eğitimi" düzenledi.


LENNOX’TAN FORM’A PAKET KLİMADA EN İYİ ORTAK ÖDÜLÜ

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, 36 yıldır iş ortaklığı gerçekleştirdiği paket klima üreticisi Lennox tarafından ‘’En Önemli Paket Klima Partneri’’ (Key Rooftop Partner) ödülüne layık görüldü. Yakın zamanda Lennox için İzmir Pancar OSB’deki tesislerinde üretime başlayan Form, aynı zamanda Lennox’un dünyada kendi tesisleri dışında paket klima üretim lisansı verdiği ilk ve tek marka olma özelliğine sahip.


ATEŞ ÇELİK’İN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden Form MHI İklimlendirme Sistemleri, yenilikçi ve kaliteli çözümleriyle yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan Ateşçelik Rüzgar Enerji Santrali Kule Üretim Tesisi’nin iklimlendirme ihtiyaçları bu günden itibaren Mitsubishi Heavy Industries’in son teknoloji ürünleriyle karşılanacak.


12. MTMD Hakan Altepe Çalıştayı - "İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi"

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği 12. Çalıştayı genç yaşta vefat eden Ekin Proje Mühendislik kurucusu Hakan Altepe adına ATC Air Trade Centre sponsorluğunda düzenlendi. MTMD Başkan Yardımcısı İbrahim Biner'in sunumunu üstlendiği "İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi" başlığında düzenlenen çalıştayda Ekonomist Can Gürlesel, Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu ve Taşkın Danışmanlık Kurucusu Levent Taşkın sunumlar gerçekleştirdi. Çalıştayın açılış Konuşmasında MTMD Yönetim Kurulu Başkanı İrfan ÇELİMLİ Mekanik Tesisat Müteahhitlerinin sıkıntıları hakkında açıklamalarda bulundu.


Danfoss soğuk zincir sistemleri ile gıda kaybını azaltmak mümkün

Danfoss’un inovatif,çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlar sayesinde soğuk zincir gıda ürünlerinin bozulmaları önleniyor ve her yıl milyonlarda gıda atığının önüne geçiliyor.


Schneider Electric, yüksek verimlilik ve kullanım kolaylığına sahip yeni Easy UPS 3M’i kesintisiz güç kaynağını portföyüne ekledi

3 fazlı Easy UPS serisinin bu yeni üyesi, uygun maliyetle yüksek teknik özellikler ve ECO enerji tasarrufu modunda %99'a kadar verimlilik sağlıyor. Easy UPS 3M, ayrıca kolay kurulum, kullanım ve servis özelliklerine sahip.


Solar Decathlon Afrika Yarışması’nda, Türkiye'yi Team Bosphorus ReYard’la temsil edecek

2019 Eylül ayında Fas’ın Ben Guerir şehrinde gerçekleşecek olan Solar Decathlon Afrika Yarışması’nda, Türkiye’yi Team Bosphorus takımı başarıyla temsil etmeye hazırlanıyor. 26 Nisan’da Zemin İstanbul’da gerçekleşen lansmanda mikro-yosun teknolojisi, sürdürülebilir yapı malzemesi; toprak ve enerji teknolojilerini içeren ReYard isimli konut projesi, katılımcıların beğenisini topladı.


Alarko Carrier, TTMD Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminerde sektör profesyonelleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.

Alarko Carrier, ısıtma ve soğutma alanındaki 65 yıllık bilgi birikimini ve teknik uzmanlığını, sektör profesyonelleriyle paylaşmaya devam ediyor. Bu amaçla Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminere katılarak bir sunum yaptı.


Buderus Logamatic TC100 Yeni Nesil Akıllı Oda Kumandası Yenilendi!

Geçtiğimiz yıllarda geliştirilen Buderus Logamatic TC100 akıllı oda kumandası, Buderus uzmanlığıyla yenilendi ve gelişmiş versiyonu kullanıcılara sunuldu.


Doğu İklimlendirme bu yıl da omurilik felçlileri için koştu

Wings For Life World Run 2019 etkinliği kapsamında 5 Mayıs Pazar günü tüm dünyada aynı anda gerçekleşen etkinliğe Doğu İklimlendirme bu yıl da koşu takımı ile katılarak destekte bulundu.


Vaillant Türkiye’den Ramazan kampanyası

Vaillant Türkiye’nin, Ramazan’a özel olarak düzenlediği #BizimEvdeRamazan kampanyası bu sene de devam ediyor. Vaillant, Ramazan ayının kendileri için anlamını ve Ramazan deneyimlerini #BizimEvdeRamazan hashtag’i ile Vaillant’ın Instagram hesabı @vaillanttr’yi etiketleyerek paylaşan takipçilerinden belirlenecek 40 kişiye 100 TL değerinde Migros hediye çeki verecek. Kampanya 6-31 Mayıs tarihleri arasında devam edecek.


DemirDöküm, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazdan karşılıyor

DemirDöküm, ısı pompasındaki iddiasını MaxiAir Plus ile taçlandırdı. Geçen yıl ısı pompası pazarına MaxiAir ile giren DemirDöküm, serinin yeni üyelerini MaxiAir Plus ile satışa sundu. Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacına tek cihazda çözüm sunan MaxiAir Plus, havadaki ısı enerjisini minimum elektrik enerjisi ile harmanlayarak kullanıcısına maksimum enerji tasarrufu sağlıyor. Dört farklı kapasite seçeneği ile satışa sunulan MaxiAir Plus serisi, sahip olduğu oda sensörüyle enerji tasarrufunu kullanıcı inisiyatifine bırakmıyor.


İklimlendirme İhracatı Ocak-Nisan döneminde yükseldi

İklimlendirme Sanayi ihracatı 2019 yılının Ocak-Nisan döneminde hem kg başına ihracatta hem de değer bazında yükselişini sürdürdü.


Mart ayında tarihin en yüksek aylık inşaat malzemeleri ihracatı gerçekleşti

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Mart 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre inşaat malzemeleri ihracatının yeniden artışa geçtiği Mart ayında, miktar olarak tarihin en yüksek aylık ihracatı gerçekleşti. İhracatta, 4,18 milyon tonluk miktar rekoruna rağmen, değerde 1,79 milyar dolar seviyesi ile aylık rekorların uzağında kalınmasına, ihracat birim fiyatlarında yaşanan gerileme neden oldu. Geçen yılın Mart ayında 0,59 dolar olan ihracat birim fiyatları, bu yıl Mart ayında 0,43 dolar seviyesine indi.


Akfen Yenilenebilir Enerji’ye EMEA Finance’dan büyük ödül

2020 yılına kadar Türkiye’de sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1000 MW’lık elektrik üretim santrali kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yatırım atağı, EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Project Finance Awards 2018’de prestijli bir ödülle taçlandı.


ASHRAE Turkish Chapter “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Bina Trendleri Konferansı” 22 Mayıs’ta

ASHRAE Turkish Chapter tarafından organize edilen İklimlendirme Sektöründe Yeşil Bina Trendleri Konferansının ilki 22 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Uluslararası davetli konuşmacıların yer alacağı konferansın her yıl düzenleneceği açıklandı.


GF Hakan Plastik, 2018 yılında Koçtaş ile başlatılan Tesisat Ustası Seminerleri’ne tüm hızıyla devam ediyor

Uzun ömürlü ve sağlıklı işleyen bir tesisatta, ürünlerin performansı ve kalitesi kadar uygulamayı yapan tesisat ustaları da önem kazanıyor. Bu yaklaşımla bayileri, iş ortakları ile düzenli olarak eğitimler gerçekleştiren GF Hakan Plastik, Koçtaş ile de Tesisat Ustası Seminerleri adı altında işbirliği yürütüyor.


Termo Teknik bayileri hem Belgrad’ı gezdi, hem de akaryakıt hediyesi kazandı

Termo Teknik, bayilerini 8-10 Mart tarihleri arasında, Osmanlı ve Balkan kültürünün önemli merkezlerinden birisi olan Belgrad’da ağırladı. Bayiler ayrıca 1.500 TL’lik akaryakıt hediyesinden de faydalandı.


Social Media Awards’tan Bosch Termoteknoloji’ye ödül!

Bosch Termoteknoloji, Türkiye’nin en büyük ve prestijli sosyal medya ödülleri Social Media Awards tarafından iklimlendirme sektöründe altın ödüle layık görüldü.


TTMD Enerji Depolama ve Isı Pompası Komitesi Kuruldu

TTMD Enerji Depolama ve Isı Pompası Komitesi’nin, Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Depolamasıyla Enerji Tasarrufu Teknoloji İşbirliği Programı çerçevesinde Annex-27 ulusal çalışma grubuyla iş birliği yapması hedefleniyor. Komite, “Siz de dünyamız için çok geç olmadan temiz enerji çözümleri arıyorsanız, bize katılın.” çağrısında bulundu.


Danfoss ve Haliç Mekanik Slovenya’da

Danfoss, Haliç Mekanik ve müşterileri; mekanik uygulayıcı, yatırımcı ve alt bayiileri ile Slovenya’da bulunan Trata fabrikasına eğitim ziyaretinde bulundu.


Bosch Termoteknik Olarak Geleceği Şekillendirmeye Devam Ediyoruz!

Geleceğin ısıtma sistemleri vizyonuyla yola çıkarak sektörün gelişimi ve geleceğe hazırlanması için yatırımlar yapan Bosch Termoteknik, gelecek odaklı çözümler sunmaya devam ediyor.


İklimlendirme Sektörü İhracatı, 2019 yılında da yükselmeye devam edecek

Friterm İş Geliştirme Müdürü Hayati Can: “İnşaat sektörü küçülüyor, diğer sanayi dallarında ortalama yüzde 7 civarında bir küçülme söz konusu. Fakat iklimlendirme sektörü şuanda herhangi bir küçülme ile karşı karşıya değil. İklimlendirme sektöründe küçülme olarak ifade edilen rakam 0.021 mertebelerinde. Yani iklimlendirme sektöründe bir küçülme yok.”


Arçelik dijital dönüşüm yolculuğunda edindiği deneyimi tüm ekosistemine yayıyor

İnovasyon Haftası’nı bu yıl da Stratejik Partner olarak destekleyen Arçelik, akıllı, bağlı teknolojilerini, görsel, yapay zeka uygulamalarını ve sensör teknolojileri alanındaki yeni çalışmalarını sergiledi. Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, İnovasyon Haftası ile ilgili değerlendirmesinde, “150’ye yakın ülkede 22 üretim tesisi ve 17 Ar-Ge merkezi ile faaliyet gösteren bir şirket olarak, dijital dönüşüm yolculuğumuzda dünya çapında edindiğimiz deneyimleri, tüm ekosistemimize yayarak sektörümüzde dijital devrimin bayraktarlığını yapıyoruz” dedi.


Mitsubishi Heavy Industries Klimalar Özlüce’de

54 yıllık tecrübesi ile iklimlendirme sektörüne yön veren Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form MHI Klima Sistemleri’nin Bursa’daki yetkili satıcısı Vedel Klima Ltd. Şti., mağazalarına bir yenisini daha ekledi. Yeni şubesini 3 Mayıs 2019’da Nilüfer-Özlüce Mahallesi’nde açan Vedel Klima, Mitsubishi Heavy Industries marka split ve multi split klimaları tüketicileriyle buluşturacak.


HVAC Sektöründe F-Gaz Çalıştayı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye’de Soğutma ve İklimlendirme Sektörlerinde F-Gaz Alternatiflerinin Kullanım Çalıştayı 29-30 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Çalıştayın ilk gününde proje ortakları ve yürütücüleri olan Çevre Bakanlığı, UNIDO ve GFA Konsorsiyumu yetkililerince AB Tüzüğünün F-Gazlar bağlamında değerlendirilmesi, Montreal Protokolü ve F-Gaz başlığıyla bugüne kadar oluşan gelişmeler gündeme getirildi.


WILO ROADSHOW 4-6 MAYIS’TA ESKİŞEHİR’DE

Pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo, hizmet alanını genişleten ürün gamı Initial Line serisini Türkiye’nin farklı bölgelerinde tanıtmak amacıyla roadshow organizasyonu düzenliyor. “Daima Yanınızda” mottosuyla 8 Nisan’da İstanbul’dan hareket eden Wilo Roadshow, 4-6 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin yükselen yıldızı Eskişehir’de olacak. Eskişehir’de Hasan Polatkan Caddesi’nde sektör temsilcileri ile bulaşacak Wilo uzmanları, markanın yeni ürün gamı ‘Initial Line’ serisinin özelliklerini anlatacak.


Nisan ayı mevcut inşaat işlerinde 2,3 puan artış yaşandı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu’nda; mevcut inşaat işlerinde mevsimselliğin de etkisiyle 2,3 puan artış yaşandığı, bundan sonraki artışta yeni inşaat başlangıçlarının önemli olacağı belirtildi. İnşaat malzemeleri sanayi üretimindeki gerilemenin Ocak ayından sonra Şubat ayında da devam ettiği bilgisine yer verilen raporda, yılın ilk iki ayında gerçekleşen üretimin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,1 gerilemesiyle, üretimde dörtte bire yakın bir kayıp oluştuğuna dikkat çekildi.


TTMD Üyeleri kahvaltıda bir araya geldi

TTMD İstanbul İl Temsilciliği, Üye İlişkileri ve Sosyal Organizasyonlar Komisyonunun, TTMD Üyeleri ve aileleri için Danfoss ve Daf Enerji sponsorluğunda düzenlediği Kahvaltı Etkinliği 28 Nisan Pazar günü Ada Baro Bahçe'de gerçekleştirildi. Etkinliğe TTMD üyeleri ve aileleri katıldı. Etkinlikte TTMD Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Arzu Atik ve TTMD İstanbul İl Temsilcisi Gülmetan Savaş kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptılar, birlik mesajı verdiler.


İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, Olağan Genel Kurul’da birlik ve beraberlik mesajı verdi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu, İSİB üyelerinin katılımı ile Orta Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği hizmet binasındanda gerçekleştirildi. Genel Kurul’da İSİB’in 2018 Yılı çalışma raporları, bilanço gelir-gider hesapları, denetim kurulu raporu, 2019 yılı çalışma programı ve bütçesi ve yönetim kurulu ibrası oylamaya sunuldu. Gündem maddelerinin oy birliği ile kabul edildiği genel kurulda İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakkı Şanal da sektörün 2018 yılı performansı ve 2019 yılı hedeflerini üyelerle paylaştı.


İklimlendirme ihracatçısı Peru-Kolombiya kapısını araladı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) ihracatı artırmak ve pazar yelpazesini genişletmek amacı ile 2018 yılında başladığı uzak pazarlara yönelme faaliyetlerine 2019 yılında da hızla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Güney Amerika’da Şili ve Arjantin kapısını aralayan iklimlendirme ihracatçısı 2019 yılında da Peru ve Kolombiya sektörel ticari heyet organizasyonu ile yola devam ediyor. 21-28 Nisan tarihleri arasında Peru ve Kolombiya’yı ziyaret eden 22 kişilik heyet, proje firmaları ve ithalatçılar ile 200’ün üzerinde B2B görüşmesi gerçekleştirirken, İSİB’in organizasyonunun oldukça başarılı olduğunu, yapılan iş görüşmelerinin çok verimli ve ümit verici geçtiğini de belirtti.


İSKİD üniversite ve sanayi iş birliği faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor

İSKİD, Yeditepe Üniversitesi ve Arel Üniversiteleri’nin Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencileriyle buluştu. 26 Nisan Cuma günü Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği amfisinde gerçekleşen etkinlikte, İSKİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayk Didonyan, İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Onbaşıoğlu, İSKİD Endüstriyel ve Ticari Soğutma Sistemleri Komisyonu Üyeleri olan Savaşlar Soğutma firmasından Selçuk Savaş ve Daikin firmasından Ömer Kovanlık, iklimlendirme sektörünü ve dernek faaliyetlerini tanıtan sunumlarını öğrencilerle paylaştı.


İSKİD, 14.Türk Tesisat Mühendisleri Kongresi ve Teskon + SODEX Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu.

İklimlendirme sektörünün en önemli buluşmalarından birine ev sahipliği yapan 14.Türk Tesisat Mühendisleri Kongresi ve Teskon + SODEX Fuarı “Mekanik Tesisat’ta Gerçekler ve Gelecek ana temasıyla 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında İZMİR Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde, sektörü bir araya getirdi.


Danfoss’tan ILBANK’a eğitim

Danfoss, İLBANK’a denizden su arıtma prosesinde kullanılan yüksek basınçlı pompalar ve kontrollerini kapsayan bir eğitim verdi.


HAYAT KURTARAN DUMAN TAHLİYE SİSTEMLERİ

İnsanlık tarihinin devrim niteliğindeki buluşu ateş, her ne kadar insanlar tarafından yönetilebilse de kontrol altına alınamayan yangınlar gibi canlılar için tehlike arz eden birçok felaketin önünü açabiliyor. Özellikle fabrikalar, depo alanları gibi yüksek risk faktörü barındıran çalışma ortamlarında olası bir yangın için alınacak önlemler büyük önem taşıyor. Yangınla mücadele edebilmek adına son dönemlerde, sunduğu inovatif çözümlerle özellikle endüstriyel tesislerin ilgi gösterdiği duman tahliye sistemleri, can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesinde hayati önem taşıyor.


Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması Buderus Sponsorluğunda Gerçekleştirildi!

Isıtma, Soğutma ve Havalandırma sektöründe ustalara yönelik olarak gerçekleştirilen ilk yarışma olarak değer gören ve 2.si düzenlenen Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası yarışması bu yıl Buderus sponsorluğunda gerçekleştirildi.


Yüzde Yüz Yerli Tasarımlarla İmbat, Teskon+Sodex 2019’da İlgi Odağı Oldu

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, yüzde yüz yerli tasarımlarıyla katıldığı Teskon+Sodex 2019 fuarında ilgi odağı oldu. 17-20 Nisan tarihlerinde, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe sektörün önemli isimleri katılırken İmbat, İzmir’de doğan ve ürünlerini dünyaya sunan yerli bir marka olarak duyduğu gururu vurguladı.


Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Sanayinin sürdürülebilir büyümesini sağlamak için topyekûn çözüm planlanmalı”

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen:“Krizde maliyet yönetilmez, iyi zamanda yönetilir. Eğer krizde maliyet yönetimine girdiyseniz çok geç”


Makro Test Teskon+Sodex Fuarındaydı

Etkinlik kapsamında Makro Test Genel Müdürü Sn. Işık Yücesoy “Commissining Süreci: Uluslararası Uygulamalardaki Farklı Yaklaşımlar” konulu çalışmasını sunmuş ve katılımcıları commissining kavramının ne anlama geldiği ve anlaşılması, commissioning sürecinde tarafların sorumlulukları, dünyadaki mevcut farklı yaklaşımların incelenmesi ve karşılaştırılması, commissioning sürecinin bir kalite güvence sistemi olduğu konuları hakkında bilgilendirdi.


Mekanik Tesisat ve İnşaat Sektörünün Dört Bileşeni Four Effects 2019’da Buluştu

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ve ana teması “Mekanik Tesisat; Türkiye ve Global Yolculuk” olan etkinlik, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da mekanik tesisat profesyonellerini buluşturdu. Teknik bir platform oluşturan Four Effects kapsamında, mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçi firmalar bir araya geldi. Etkinlik boyunca paneller, özel oturumlar düzenlenirken aynı zamanda fuaye alanında kurulan katılımcı standlarıyla firmaların ürün ve hizmetlerini doğru kitleye yerinde tanıtma imkanı verildi.


MCE Milano’da Partner Ülke Türkiye

Türkiye, iklimlendirme sektörünün en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort’a partner ülke oldu.


Schneider Electric, Bir Kez Daha İhracatın Yıldızları Arasında

Schneider Electric, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) üyeleri arasında ihracata liderlik eden şirketlere sunulan İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, elektrik-elektronik sektöründe ikinci oldu. Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayan üye şirketlerin ödüllendirildiği gecede Schneider Electric Manisa Fabrika Genel Direktörü Denis Schuler şirket adına ödülü kabul etti.


Bosch Termoteknik, 2019 yılında da eğitime destek vermeye devam ediyor!

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik, Bosch Termoteknik Akademi ile verdiği eğitimlerle 2019 yılında da sektöre katkı sağlamaya devam ediyor.


FORM, EGE’NİN İNCİSİ İZMİR’DE ÇÖZÜM ORTAKLARIYLA BULUŞTU

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, iştirakleri arasında yer alan Form Endüstri Tesisleri’nin İzmir’deki fabrikasında çözüm ortaklarıyla bir araya geldi. Form Şirketler Grubu’nun ilkini gerçekleştirdiği eğitim ve bilgilendirme toplantısına 15 farklı çözüm ortağı firmadan temsilciler katıldı. Katılımcılardan büyük ilgi gören etkinlikte Form Endüstri Tesisleri’nin ürün gamında yer alan inovatif ürünler tanıtıldı.


Alarko Carrier, Teskon-Sodex 2019 Fuarı’nda yoğun ilgi görüyor

Vaillant’ın Kurucusu Johann Vaillant’ın bir Paskalya günü rastladığı yumurtadan çıkan tavşan figürünü logo olarak seçmesinin üzerinden 120 yıl geçti. Vaillant tavşanı, bugün halen milyonlarca eve konfor getiriyor.


AR-GE ÇALIŞMALARI MEYVESİNİ VERDİ, TÜRKİYE GÜNEŞ PANELİ İHRACATINDA İDDİASINI ARTTIRDI

Smart Energy’nin hedefi; Türk malı panelleri dünyaya ihraç etmek Avrupa ve Türkiye’deki güneş enerjisi yatırımlarıyla güneş enerjisi sektörünün önemli yatırımcılarından biri olmayı başaran Smart Energy, Ar-Ge çalışmalarına hız verdi. Türkiye’deki üretim tesisinde son teknoloji yeni nesil paneller üreten şirket, bunları Avrupa’ya ihraç etmeyi başardı.


Sıcağa Takılma: LG, Yeni Klima Çeşitleriyle MEA Bölgesi’ni Serinletiyor

En son üretim DUALCOOL klimalar, en üst düzey rahatlık düşünülerek tasarlandı. LG Electronics (LG), 2019 yılı içerisinde piyasaya süreceği yeni Split Duvar ve Salon Tipi DUALCOOL klimalarla InnoFest MEA’ya gelen ziyaretçileri kendisine hayran bıraktı. Devrim yaratan ikisi bir arada DUALCOOL Split Klimalar evleri serinletirken sahip olduğu geniş çaplı hava temizleme özelliğiyle havayı da verimli bir şekilde temizleyerek rakiplerinden farklılaşıyor.


SOSİAD, Küresel Isınmanın Hızını Kesecek AB Projesini Basına Tanıttı

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği), küresel ısınma ile mücadele konusunda, Avrupa Birliği’nin çevre ve iklim konularına yönelik finansman birimi tarafından fonlanan “Real Alternatives 4 LIFE projesini, tanıttığı bir basın toplantısı düzenledi. 15 Nisan 2019 Pazartesi günü, Taksim Point Otel’de düzenlenen basın toplantısında küresel ısınmanın vahim sonuçlarına dikkat çekilerek, soğutucu cihazlar ve klimalarda da kullanılan, küresel ısınma potansiyeli yüksek soğutucu akışkan gazların “gerçek alternatifleri”nin yaygınlaşması doğrultusunda proje kapsamındaki çalışmalar anlatıldı.


Schneider Electric, global çapta kadınların güçlendirilmesi çalışmalarına hız katıyor

Schneider Electric, şirket içi öncü çalışmaları ve dünyanın farklı bölgelerinde uyguladığı programlarıyla kadınların güçlendirilmesi için çalışıyor. Şirketin cinsiyet eşitliği ve çeşitlilik politikaları uluslararası kurumlar tarafından ödüllere layık bulunurken, dezavantajlı gruplara sunduğu destek programları sosyal dönüşüm yaratmaya devam ediyor.


BEBEKLER İÇİN DOĞRU KLİMA KULLANIMI

Küresel ısınmanın olumsuz etkileri ani sıcaklık değişimlerine sebep olurken, klimaya duyulan ihtiyaç günden güne artıyor. Isıtma ve soğutma bakımından hayatımızı kolaylaştıran klimaların doğru kullanımı çeşitli hastalıkları engellemek ve cihazlardan en verimli sonucu alabilmek adına büyük önem taşıyor.


ISKAV Mütevelli Heyeti Mali Genel Kurulu 8 Nisan’da Gerçekleştirildi

Yönetim, Çalışma Komisyonları ve Denetleme Kurulu Faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda Divan Başkanının açılış konuşmasının ardından, ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Taner YÖNET söz aldı. Taner YÖNET konuşmasında vakfın sürdürülebilirliği açısından bağışların önemini vurguladı. Yeni dönemde yapılan ve yapılmakta olan çalışmalarda üyelerin maksimum seviyede katkılarını beklediklerini ifade etti.


Baymak’a Muse Awards’tan 2 Ödül

Baymak’ın çocukların eğlenceli yorumlarıyla hazırladığı sosyal medya videolarıyla Muse Creative Awards’ta iki ödülün sahibi oldu. International Awards Associates (IAA) tarafından desteklenen ve bu yıl 42 ülkeden 2000 projenin değerlendirildiği Muse Creative Awards’ta Baymak, ‘Çocuk Videoları’ ve ‘Marka Stratejisi’ kategorilerinde ödüle layık görüldü.


Alarko Carrier’ın ihracat başarısı ödüllendirildi

Alarko Carrier, 2018 yılında gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle, İklimlendirme Sanayicileri İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından “En Çok Klima Santrali, Rooftop, Fancoil, Paket Tipi Klima İhracatı Yapan Firma” ödülüne layık görüldü.


Bosch Termoteknik’ten Tüm Yetkili Servislerine “Google Benim İşletmem” Desteği

Bosch Termoteknik, kurduğu “Online Danışmalık Desteği” ekibi ile talepleri doğrultusunda iş ortaklarına dijital konularda destek oluyor. Ekip ilk projesiyle tüm yetkili servislere “Google Benim İşletmem” hesabının kurulması ve geliştirilmesi konusunda destek olacak. Proje sayesinde yetkili servislerin son kullanıcılar tarafından Google aramalarında hızlı ve kolay bir şekilde bulunabilmesi amaçlanıyor.


Gürültü sağlığımızı tahrip ederek, toplumsal uyum ve verimliliğimizde derin yaralar açıyor

Yalıtım bilincini Türkiye çapında yaygınlaştırmayı hedefleyen İZODER, ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında yaptığı açıklamada; sağlıklı, güvenli ve konforlu bir yaşam için ses yalıtımının önemine dikkat çekti. İZODER Başkanı Levent Pelesen, "Gürültü, ruhsal ve fiziksel açıdan sağlığımızı 35 kritik etki ile tahrip ederek, toplumsal uyum ve verimliliğimizde derin yaralar açıyor. Özellikle çocuklarımızı fizyolojik, bilişsel ve duygusal açıdan olumsuz etkiliyor” dedi.


En Önemli Küresel Sorun: İklim Değişikliği

Sompo Japan Sigorta, iklim değişikliği konusunda toplumsal bilinç seviyesini artırma, bireylerde davranış değişikliği oluşturmak amacıyla ‘Yerküreye Saygı’ projesine imza atıyor.


Vaillant eloBLOCK elektrikli ısıtma cihazları ile yüksek enerji tasarrufu sağlıyor

Vaillant, yeni nesil elektrikli ısıtma cihazı eloBLOCK ile tüketicisine konfor sağlarken aynı zamanda yüksek enerji tasarrufu da sağlıyor. eloBLOCK, tüketicisine 9 kW’tan 18 kW’a kadar 4 farklı kapasite seçeneği sunuyor.


Kombinin mucidi Vaillant’ın tavşanı 120 yaşında

Vaillant’ın Kurucusu Johann Vaillant’ın bir Paskalya günü rastladığı yumurtadan çıkan tavşan figürünü logo olarak seçmesinin üzerinden 120 yıl geçti. Vaillant tavşanı, bugün halen milyonlarca eve konfor getiriyor.


İklimlendirme Rüzgarı Bu Kez İzmir’den Esti

Isıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, pompa ve vana sektörlerinde faaliyet gösteren 100’e yakın firmanın katıldığı fuar 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi-TESKON’a da ev sahipliği yaptı. Alanında ve bölgesinde en büyük sektör buluşmalarından biri olan teskon+Sodex, kongre kapsamında ele aldığı konularla yaşadığımız çağın en önemli konularından olan iklimlendirme ve tesisat konusunda yeni farkındalıklar yaratıyor.


Wilo’nun, Gaziantep ve Adana’da düzenlediği seminerlere yeni nesil pompalar damgasını vurdu

Wilo, Türkiye’nin farklı şehirlerinde teknik seminerler düzenleyerek yeni nesil pompa teknolojilerini tanıtmaya devam ediyor. Wilo’nun Gaziantep’te ve Adana’da düzenlediği seminerlerde, yapay zekâlı pompaların ve yangın pompalarının fark yaratan özellikleri katılımcılarla paylaşıldı.


Türkiye Çöpüne Sahip Çıkıyor mu?

Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Türkiye genelinde benzeri olmayan araştırmasıyla çöp atma ve geri dönüşüm konularında toplumun nabzını tutuyor.


Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek oldu

Wilo Türkiye’de, üst düzey bir atama gerçekleşti. Mehmet Ürek, Wilo Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Mehmet Ürek, Wilo’nun sektöründe yenilikçi, lider olma ve büyüme stratejisini Türkiye’de gerçekleştirecek.


Baymak’tan Kombide 7 Yıl Garanti

Baymak, tam yoğuşmalı kombi ailesi üyeleri idee, Duotec, Duotec Compact, Novadens ve Novadens Extra’nın montajı yapıldıktan sonra ilk çalıştırma işlemini 31 Mayıs 2019 tarihine kadar yaptıran kullanıcılarına 7 yıl garanti sunuyor.


SOSİAD'dan, Küresel Isınmanın Hızını Kesecek AB Projesi

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği), küresel ısınma ile mücadele konusunda, Avrupa Birliği’nin çevre ve iklim konularına yönelik finansman birimi tarafından fonlanan “Real Alternatives 4 LIFE projesini, tanıttı.


Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de üst düzey atama

Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de üst düzey bir atama gerçekleşti. 9 senedir Form VRF Sistemleri Genel Müdürlüğünü sürdüren Mehmet Oral, Japon devi Mitsubishi Heavy Industries ile gerçekleştirilen iş ortaklığının ardından Form MHI Klima Sistemleri A.Ş. olarak hizmete başlayan firmanın Genel Müdür görevine getirildi.


Bu yaz Baymak Klimalarla Cebiniz de Serinleyecek

Estetikliği ve sessizliği ile dikkat çeken Baymak klimalar 5 yıl garanti süresi, yüksek tasarruf sağlayan ECO Mod ve ortamı istediğiniz sıcaklığa ulaştıran “I feel” teknolojisiyle bu yazın vazgeçilmezlerinden olacak.


Danfoss 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda göz doldurdu

Danfoss, 11 – 12 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na (EVF) ısıtma segmentinin ürün ve çözümleri ile katıldı.


İSKİD, Dijitalleşme Semineri ile bilgilendirdi

İSKİD Başkan Yardımcısı Taner Yönet: “Dijitalleşmeye yeterince önem vermeyen sistem dışına itilecek.”


Armacell 2018 yılında stratejik yatırımlar ile büyüdü

Stratejik yatırım programının bir parçası olarak, Armacell üretim ayağını yeniden düzenledi ve 2018 yılında üç kıtada üç şirkete yatırım yaptı.


DemirDöküm Akademi Eğitimleri ile Türkiye'yi dolaşmaya devam ediyor

DemirDöküm, Sabancı Üniversitesi EDU Yönetici Geliştirme Birimi iş birliği ile hayata geçirdiği DemirDöküm Akademi eğitimlerine bu yıl da devam ediyor. “Değer Odaklı Satış Eğitimleri” ile geçen yıl 10 ilde 355 iş ortağı için eğitim düzenleyen DemirDöküm, bu yılki eğitimi “Etkili Satış Teknikleri” üzerine gerçekleştirecek. 17 farklı şehirde düzenlenecek eğitimlere 500’ü aşkın iş ortağının katılması planlanıyor.


ARÇELİK’E ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NDAN BAŞARI ÖDÜLÜ

Arçelik,bu yıl 10’uncusu düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda Arçelik Kurumsal Çözümler kategorisindeki ürünleriyle yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Enerji Verimli Danışmanlık Şirketi (EVD) statüsünü kazanan Arçelik’in Kompresör İşletmesi’nde yürüttüğü ‘Verimlilik Artırıcı Projesi’ forum kapsamında düzenlenen törende Başarı Plaketine layık görüldü.


Rehau Akademi, yeni nesil mühendisleri teknolojisiyle tanıştırıyor

Bayiler, tesisatçılar, inşaat firmaları ve mimarlar gibi birçok farklı iş koluna yönelik seminerler ve eğitimler veren Rehau Akademi, üniversitelerden sonra şimdi de meslek liselerinde eğitimlerine devam ediyor


Enerji Sektörü 10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nda Buluştu

Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, 11-12 Nisan tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Enerji Bakanı Özdil Nami, Malta Enerji ve Su Yönetimi Bakanı Hon Joseph Mizzi ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla 10. kez gerçekleştirildi.


İZODER, ‘10. ENERJİ VERİMLİLİĞİ FORUMU VE FUARI’NDA KTMMOB İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ AÇIKLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: “Uzun vadeli kredi ile ısı yalıtımı işini kökünden çözeceğiz” KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami: “İZODER ile Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odası’nın başlattığı iş birliğini destekliyoruz” İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Enerji verimliliği konusundaki birikim ve deneyimimizi, KTMMOB ile paylaşacağız”


Enervis İkinci Kez “Düşük Karbon Kahramanları Ödülü”nün Sahibi Oldu!

Enerji verimliliği danışmanlık ve uygulama şirketi Enervis, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde, demir - çelik sektörüne yönelik “Alüminyum Ergitme Fırınlarında Atık Isı Geri Kazanımı Projesi” ile ikinci kez Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’nü kazandı.


Pa-Flex Four Effec'te Misafirlerini Ağırladı

İkincisi düzenlenen Four Effect etkinliğinde yer alan firmalardan birisi olan Pa-Flex Kauçuk Pazarlama Müdürü Cafer Basık, etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


AYGAZ 4’ÜNCÜ KEZ İHRACATIN YILDIZI OLDU

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en güvenilir LPG markası Aygaz, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 4’üncü kez düzenlediği İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nden bu yıl da ödülle döndü. Aygaz, “Mineral Yakıtlar İhracatı” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.


CEZAYİR’DE FORM RÜZGARI

Form MHI Klima Sistemleri, 24- 28 Mart 2019 tarihleri arasında Cezayir’de gerçekleştirilen Batimatec Uluslararası İnşaat Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı’na katıldı. Bu yıl 22.’si düzenlenen fuara Cezayir’deki iş ortağı Sarl Aton ile birlikte katılan Form MHI Klima Sistemleri, son teknoloji Mitsubishi Heavy Industries Split ve VRF klima sistemlerini ziyaretçilerle buluşturdu.


İnşaat malzemeleri ihracat performansı yatay seyirde, ithalat sert düşüşte!

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Şubat 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre ihracat performansı yatay seyirde iken, ithalat performansı sert düşüş gösterdi ve birim fiyatları yüksek ürünler öne çıktı. İhracat birim fiyatları ise Şubat ayında durağan kaldı.


TESKON 2019, 17-20 NİSAN’DA İZMİR’DE

TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Teskon+Sodex Fuarı öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi


Wilo Türkiye, Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’na renk kattı

Wilo, “Nisan'da Adana'da – Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”na katıldı.Bu yıl 7'ncisi 3-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte pek çok katılımcı yer alırken, yerli ve yabancı turistler karnaval alanına akın etti.


Toshiba’dan Aile Boyu Serinlik!

İklimlendirme sektörünün öncü markası Alarko Carrier’ın pazara sunduğu Toshiba multi sistem klimalarda, yaz sıcaklarını konforlu geçirtecek kampanya başladı. Tek bir dış üniteyle, aynı anda evin farklı odalarında isteğe uygun sıcaklık sağlayan multi sistem, 1 klima fiyatına 2 iç üniteli multi split klima kampanyasıyla satışa sunuluyor. Üstelik Bonus’a özel, peşin fiyatına 8 taksit avantajıyla…


Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası’na En iyi Fabrika Ödülü!

Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası, 2018 yılında sektöründeki başarıları ve verimliliği göz önünde bulundurularak Bosch Global tarafından verilen “En iyi Fabrika_No1@TTPlant” ödülüne layık görüldü.


İZODER, ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda KKTC ile iş birliği protokolünü açıklayacak

İZODER, ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami’nin katılımıyla, KTMMOB ile imzalanan iş birliği protokolünü açıklayacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, yalıtımla ilgili İZODER ile birlikte yürütülecek kampanya hakkında açıklama yapmasının da beklendiği İZODER standında, sektöre yönelik önemli gelişmeler katılımcılarla paylaşılacak.


Wilo “Daima Yanınızda” Olmak İçin Yola Çıkıyor

Wilo, bir roadshow organizasyonu ile yola çıkarak Türkiye'nin 16 ilini dolaşacak. 8 Nisan’da İstanbul’da başlayıp 31 Temmuz’da yine İstanbul’da bitecek uzun soluklu etkinlikte, Wilo'nun ev tipi su pompalarının bulunduğu Initial Line pompa grubu tanıtılacak.


Ytong’dan alevlere geçit vermeyen Yangın Duvarı Çözümü

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu Türk Ytong, sanayi yapılarını güvenli yangın çözümleriyle buluşturuyor. Alevlerin yayılmasını Ytong Yangın Duvarı ile önlüyor.


IFAT Türkiye’ye Danfoss damgası

Danfoss, 28-30 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen IFAT Eurasia 2019’a katıldı. Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı IFAT Eurasia 2019’a katılarak en yeni ürünlerini tanıtma imkanı buldu.


Türkiye’nin Global Yolcuğuna Samsung’dan Tam Destek

Türkiye Mekanik Tesisat sektörünün global pazarlara açılma yolunda atması gereken adımlar Four Effects Mühendislik Toplantısı’nda masaya yatırıldı 08.04.2019 – Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenen, mekanik ve tesisat sektörünün en önemli isimlerinin bir araya geldiği Four Effects Mühendislik Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Four Effects Mühendislik Toplantısı’nın bu yılki ana teması Türkiye ve Global Yolculuk olarak belirlendi.


3’üncü İstanbul İç Tesisat Buluşması DemirDöküm sponsorluğunda gerçekleşti

“Kombi kullanım alışkanlıkları olumlu yönde değişti” Türkiye iklimlendirme sektörüne 65 yıldır öncülük eden DemirDöküm, bu yıl 3'üncüsü gerçekleşen İstanbul İç Tesisat Buluşması'nın ana sponsoru oldu. Enerji verimliliği, bölgesel mevzuatlar, enerji sektöründe ulusal yeterlilik sisteminin gelişimi, yeni nesil ürünler, tüketici yaklaşımı ve regülasyon konularının ele alındığı etkinlikte DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan ve DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran konuşmacı olarak katıldı.


Türk iklimlendirme sektörü Mısır’ı mercek altına aldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Pazar yelpazesini genişletme kapsamında oluşturduğu hedef Pazar ülkelerinden Mısır’a Ticari Heyet organizasyonu düzenledi. 30 kişilik iklimlendirme heyetine TİM Başkan Vekili ve İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Poyraz ile İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Duruk başkanlık etti.


Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER), 13. Olağan Genel Kurul Toplantısını 5 Nisan 2019 günü gerçekleştirdi.

Kurulduğu 1993 yılından bu yana, ülkemizde doğal gaz sektörünün gelişmesi için hizmet veren Türk doğal gaz cihazları sektörünün en önemli yerli ve yabancı sanayi ve ticari kuruluşlarını bünyesinde bulunduran ve sektörün %95’ini kapsayan Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER), 13. Olağan Genel Kurul Toplantısını 5 Nisan 2019 günü Elite World Asia Otel’de gerçekleştirdi.


MGT Filtre, yine “En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar” arasında yerini aldı

MGT Filtre dünyanın farklı bölgelerine gerçekleştirdiği ihracatıyla 2018 yılında da “En Çok Hava Temizleyiciler-Filtreler İhracatı Yapan Firma” dalında 2.lik ödülünü kazandı.


Bosch Termoteknik Manisa Fabrika’ya İSİB’den ihracat ödülü

Bosch Grubu’nun önemli ihracat üslerinden biri olan ve 41 ülkeye ihracat yapan Bosch Termoteknik Türkiye, İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından iklimlendirme sektöründe en çok ihracat yapan ve en çok kombi -su ısıtıcısı ihracatı yapan firma olarak 2 ayrı ödüle layık görüldü.


AIRONN “Uzmanlar Buluşuyor” Seminer Dizisini Uluslararası Platforma Taşıdı

AIRONN, mesleklerinin en yetkin uzmanlarının konuşmacı olarak katıldığı, birbirinden ilgi çekici konuların ele alındığı “Uzmanlar Buluşuyor” seminerlerini uluslararası arenaya taşıdı.


Türkiye Karbon Ticaretine Hazır mı?

Dünyamızda enerji talebi artarak sanayi büyürken iklim değişiminin sebebi karbon salımları da hızla artıyor. Karbon salımlarını kontrol altına almak için başvurulan emisyon ticareti, karbon piyasasının doğmasına neden oldu. Peki, Türkiye karbon piyasasından nasıl pay alacak? 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde, Türkiye’nin karbon ticareti potansiyeli ve iklim değişimiyle mücadelesi tartışılacak.


Wilo, pompa sektöründe çığır açan akıllı sistem çözümlerini IFAT Eurasia Fuarı’nda sergiledi

Geleceğin teknolojilerini geliştiren Wilo, altyapı uygulamalarına yönelik akıllı sistem çözümleriyle IFAT Eurasia 2019 - Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’na katıldı. 15’e yakın farklı ürünle fuarda katılımcılarla buluşan Wilo’nun, özellikle yapay zekâlı dalgıç su pompası Wilo-Rexa Solid Q ile katı madde ayırıcı atık su terfi istasyonu EMUport Core sistemi ilgi odağı oldu.


Aygaz’a En İyi Kurum İçi Girişim Projesi Ödülü

Aygaz tarafından geliştirilen Aykargo; startup dünyasına yön veren liderler, şirketler ve startup’ların katıldığı “Corporate&Startup Day” kapsamında verilen “En İyi Kurum İçi Girişim Projesi” ödülüne layık görüldü. Aygaz’ın ödülünü Aygaz Pazarlama ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar aldı.


Vaillant’tan yetkili satıcılarına ziyaret

Vaillant, Türkiye’nin dört bir yanındaki yetkili satıcılarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. 26-28 Mart 2019 tarihlerinde Adana, Gaziantep ve Mersin‘deki yetkili satıcılarını ziyaret eden Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel ve Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu ilk üç ayda gerçekleşen başarılı iş sonuçlarını değerlendirdi.


Marmara Bölgesi’nde yeni konut projeleri DemirDöküm teknolojisi ile ısınıyor

DemirDöküm, üstün teknolojiye sahip yenilikçi ürünleriyle sıcak yuvaların gözdesi olmaya devam ediyor. Çevreye saygılı, sürdürülebilir ekonomiye uygun ve yenilikçi yoğuşmalı ürün grubuyla tüketicilerin doğal gaz faturalarını kontrol altına alan DemirDöküm, Marmara Bölgesi'ndeki Semt Kocaeli, 11’inci Mahalle ve Bahçe Evler konut projelerinin de tercihi oldu.


TTMD 13 Dönem Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği 13 Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Mart 2019 tarihinde TTMD üyelerinin katılımlarıyla Ankara Latanya Otel’de yapıldı. Açılışın ardından Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Sayın Ethem Özbakır, yardımcılıklarına Samet Uslu ve Gülmetan Atagün Savaş seçildi. Gündem maddelerinin karara bağlanmasından sonra, sırasıyla MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli, TOBB İklimlendirme Meclisi Başkanı Zeki Poyraz, İSKİD Başkan Vekili Ayk Didonyan, MTMD Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Çelimli ve MMO Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener genel kurula hitaben birer konuşma yaptı.


TÜRKİYE İMSAD MART 2019 SEKTÖR RAPORU AÇIKLANDI

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Mart 2019 Sektör Raporu’nda; 2018 yılını yüzde 2 küçülme ile kapatan inşaat malzemeleri sanayi üretimindeki gerilemenin 2019 yılında da devam ettiği belirtildi. Üretimdeki gerilemede inşaat işlerindeki küçülme ve iç talepteki keskin daralmanın etkili olduğu Ocak ayında, inşaat malzemesi ortalama sanayi üretiminin, 2018 yılının Ocak ayına göre yüzde 24,3 küçüldüğü ifade edildi. Raporda inşaat sektöründe yaşanan mali sıkışıklığın 2019 yılının ilk 3 ayında da sürdüğü, talep ve satışlardaki gerileme ile birlikte, nakit akışlarında daralmanın yeni yılda da devam ettiğine yer verildi.


Danfoss, ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün yakından takip ettiği Frankfurt ISH Fuarı’na katıldı

Danfoss, 22 – 26 Mart tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenen dünyanın en büyük enerji ve su fuarı ISH’ye katıldı. Danfoss “Bağlı Dünya” temalı standı yoğun ilgi görürken yeni AB-QM 4.0 ile NovoCon ürünleri fuar ziyaretçilerinin beğenisini topladı.


Schneider Electric, Dijital Bakım Zirvesi 2019’da Endüstrinin Geleceğini Konuştu

· Schneider Electric, Konya’da gerçekleştirilen Dijital Bakım Zirvesi 2019’da yer aldı. · Schneider Electric OEM Kanal Müdürü Hakan Şençiçek düzenlenen panelde Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüme dair soruları yanıtladı.


Alarko Carrier’dan gençlere kariyer ipuçları

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na katılan Alarko Carrier Ankara Bayilik Satış Müdürü Ali İsmet Koçak, üniversitelilere, kariyer yolculuklarında başarıyı yakalamaları için çeşitli ipuçları verdi.


KBSB 2. Sektör Buluşması gerçekleştirildi

Kazan ve Basınçlı Kaplar sektörünün önemli temsilcileri, KBSB'nin düzenlediği 2. Sektör Buluşması'nda Yakacık Valf’in sponsorluğunda bir araya geldi.


LG, Yapay Zekanın Ev Yaşamına Katkısını Anlatacak

LG'nin ThinQ teknolojisi bölge için daha fazla esneklik ve rahatlık dolu bir geleceği ifade edecek.


Parker Hannifin Yeni Ürünlerini Hannover Fuarı’nda Görücüye Çıkarıyor

İstanbul, 1 Nisan 2019- Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, bu yılki Hannover Fuarı’nda yeni Sessiz Hava Yağ Soğutucu’yu (QAC serisi) ve Global Torba Akümülatörlerini (EHV serisi) tanıtacak.


İklimlendirme Sektörü İhracatçıları ödüllendirildi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 2018 yılında başarı gösteren ihracatçılarını ödüllendirdi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Enerji Devleriyle Buluştu

Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarlarından biri olan Petroleum İstanbul Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla başladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz açılış töreninden sonra LPG sektörünün lider markası Aygaz, akaryakıt dağıtım sektörünün müşteri memnuniyeti lideri OPET ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu Tüpraş’ın ortak standını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.


DemirDöküm, Adana’da büyümeye devam ediyor

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm’ün Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki toptancı yetkili satıcılarından Rota İklimlendirme’nin Adana showroom açılışı DemirDöküm üst yönetimi ve satış ekibi yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi. DemirDöküm’ün 2019 yılında yatırımlarına devam edeceğini söyleyen CEO Alper Avdel, “Yatırım stratejimiz doğrultusunda bu yıl da 40 milyon TL yatırım hedefimizi gerçekleştireceğiz” dedi.


Schneider Electric Akıllı Fabrikalar ve Proses Yönetimi Konferansı’nda Yeni Nesil Çözümleri Tanıttı

•Schneider Electric, Akıllı Fabrikalar ve Proses Yönetimi Konferansı’nda yer aldı. •Schneider Electric Son Kullanıcı & Sistem Entegratörü Kanal Müdürü Kerem Barlak ‘Sanayide Dijitalleşme Süreçlerinde EcoStruxure’ adlı konuşmasıyla yeni nesil çözümleri katılımcılarla paylaştı.


İDEAL KENT ÖDÜLLÜ PROJE YÜZDE 90 ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLAYACAK

Teksan kojenerasyon sistemi ile G.Antep’te hayvansal atıklar ısı ve elektriğe dönüşüyor


Bosch Termoteknik tarafından iş ortaklarına ‘Teknik Destek Merkezi’ hizmeti!

Bosch Termoteknik tarafından iş ortaklarına ‘Teknik Destek Merkezi’ hizmeti!


Form Endüstri Ürünleri, 2018’deki satış performansı ile ödüle layık görüldü

FORM’A DUNHAM-BUSH’TAN SATIŞ ÖDÜLÜ İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, 47 yıldır temsilciliğini yaptığı Amerikan kökenli Dunham-Bush firması tarafından Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesi distribütörleri toplantısında ödüle layık görüldü. Form Şirketler Grubu bünyesindeki Form Endüstri Ürünleri, 19 Mart’ta Dubai’de gerçekleştirilen bu toplantıda 2018 yılında gösterdiği üstün satış performansı sayesinde ödülün sahibi oldu.


Sütün tüketiciye ulaşma yolculuğunda Danfoss güvencesi

İnovatif ve çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlarla soğutma zincirinin tüm aşamalarında bulunan Danfoss soğutma sistemleri, hassas bir gıda olan sütün besin değerini ve tazeliğini koruyarak son tüketiciye ulaşmasını sağlıyor.


İSİB, ISH fuarında Türk firmalarına destek oldu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 11-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen Isıtma, Soğutma, Havalandırma fuarı ISH’da yerini aldı. 161 ülkeden yaklaşık 190 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda İSİB de üyelerine, üyesi olmayan katılımcılara ve tüm ziyaretçilere info standında ve fuar firması tarafından temin edilen toplantı salonlarında ikili iş görüşmeleri yapılabilmesi kapsamında imkanlar sundu.


Sadece Dünya Su Gününde Değil, Yılın Her Günü Her Damlası Kıymetli

GROHE’nin inovasyonları, sürdürülebilir su yönetimine katkı sağlıyor. Suyun sürdürülebilir kullanımında GROHE’nin geliştirdiği ürünler ve inovasyon çok önemli bir rol oynuyor. GROHE su sistemleri ve filtreli bataryalar, sürdürülebilir ve güvenli bir su keyfi sunarken, dijitalleşme, akıllı ve sürdürülebilir su yönetimine imkan veriyor.


Bosch Termoteknik Ticari Satış Kanalı İş Ortakları Toplantısı

Bosch Termoteknik çalışanları ve ticari bayileri İş Ortakları Toplantısı’nda bir araya gelerek hem 2018 yılını değerlendirdi hem de 2019 yılı için motivasyon buldu.


Vaillant, Satış Sonrası Hizmetler ekibine Medline işbirliği ile 7/24 sağlık hizmeti sunuyor

Sadakat programı Vaillant Club ile müşterilerine birçok ayrıcalık sunan Vaillant, Medline Acil Sağlık ile işbirliğine çalışanlarını da dahil etti. Vaillant, Medline ile işbirliğinin ikinci yılında, Satış Sonrası Hizmetler ekibine de 7/24 acil sağlık hizmeti olanaklarından yararlanma olanağı sunuyor.


PA-FLEX KAUÇUK MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ARTIRIYOR

2019 Yılı itibari ile markamız bilinirliği açısından olumlu gelişmeler yaşıyoruz.Gerek proje satışlarımız ile gerek yurtiçi-yurtdışı pazarlama faaliyetlerimizle geleceğe daha emin adımlarla yürüyoruz.


Alarko Carrier’ın e-ticaret platformu açıldı

Alarko Carrier e-ticaret platformunu yayına aldı. www.alarko-carrier.com.tr ziyaretçileri, 7/24 kombi, klima ve aksesuarlarını inceleyebilecek ve birkaç tık ile sipariş verebilecek.


ŞİŞECAM BİLİM, TEKNOLOJİ VE TASARIM MERKEZİ’NİN ÇATISINA GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULDU

Şişecam Topluluğu’ndan ikinci güneş enerjisi santrali Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Mersin’deki Düzcam fabrikasının ardından Gebze – Kocaeli’nde bulunan Şişecam Bilim, Teknoloji ve Tasarım Merkezi’nin çatısına da güneş enerjisi santrali kurdu. Kurulu gücü 87.45 kWp olan güneş enerjisi santralinden yıllık yaklaşık114 bin kWh elektrik üretimi gerçekleştirilmesi, böylece yılda yaklaşık 45 ton karbondioksit salımının önüne geçilmesi hedefleniyor.


Arçelik, Singer Bangladesh’i Satın Alıyor

Arçelik, Bangladeş beyaz eşya pazarının en büyük perakende ağına sahip oyuncusu Singer Bangladesh’in çoğunluk hisselerini 75 milyon dolara almak üzere anlaştı.


ISH 2019, MGT Filtre için verimli bir fuar oldu

İki yılda bir düzenlenen ISH Frankfurt Fuarı’na 4. Kez katılan MGT Filtre, HVAC sektörüne yönelik özel filtrasyon ürünleriyle yine başarılı bir fuar geçirdi.


Bosch Grup şirketleri güçlerini birleştirdi ve ortak bir kampanya başlattı

15 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında Bosch yoğuşmalı kombi satın alan ve devreye almasını yaptıran kullanıcılar; Bosch Car Sevice’lerde yaptırabilecekleri motor yağı, işçilik, yağ, yakıt, hava ve polen filtrelerini içeren periyodik araç bakımında fatura tutarı üzerinden %30 işçilik indirimi ve 15 nokta kontrolünü içeren check-up kazanıyor.


Doğru sıhhi tesisat seçimi, su tüketimini yüzde 56 azaltıyor

Tasarruflu sıhhi tesisat ürünlerinin kullanımıyla 4 kişilik bir ailenin toplam 189 bin 800 litre olan yıllık tüketimi, yüzde 56 düşüşle 84 bin 480 litreye geriliyor.


“Kimseyi geride bırakmamak” için koruma ve dönüşüm şart

22 Mart Dünya Su Günü nedeni ile bir açıklama yapan GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, 2019 yılının teması olan “Kimseyi geride bırakmamak” için mevcut temiz su kaynaklarının korunmasının ve kullanılmış suların sağlıklı şekilde dönüştürülmesinin şart olduğunu söyledi.


Wilo Türkiye yeni nesil pompalarıyla IFAT Eurasia 2019 Fuarı’nda

Wilo, son dönemde öne çıkan ürünleriyle IFAT Eurasia 2019 - Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’na katılacak. Wilo, başta yeni nesil pompa “Rexa Solid Q” olmak üzere pek çok ürünüyle fuarda boy gösterecek.


İSKİD İstatistikleri ISH Fuarı'nda açıklandı

1994 yılından beri düzenli olarak İSKİD tarafından hazırlanan İSKİD İstatistikleri, ilk kez ISH Frankfurt Fuarı'nda uluslararası katılımla gerçekleşen resepsiyonda paylaşıldı.


ISH Energy Fuarı'nda Bosch, ticari ve endüstriyel sektörlerde dijitalleşmeyi ve ağ oluşturmayı desteklemeye devam ediyor.

Bina, enerji, iklimlendirme teknolojisi ve yenilenebilir enerji sektörleri için dünyanın önde gelen ticaret fuarı ISH Energy'de Bosch, ticari ve endüstriyel sektörlerde dijitalleşmeyi ve ağ oluşturmayı desteklemeye devam ediyor.


İmbat, ISH 2019 Fuarı’ndan mutlu ayrıldı.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, 11-15 Mart 2019 tarihlerinde Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleşen ISH 2019 fuarından mutlu ayrıldı.


Yabancıya konut satışlarında yeni gözde Türkiye

Geçen yıl 1 milyon 375 bin 398 adet satışla bir önceki yılın rekoruyla başa baş gelen konut sektörü, 2019'a düşüşle başlasa da yabancılara satış yüzleri güldürüyor.


Sanayideki Yeni Meslekler İçin Nitelikli İş Gücü Şart

Sanayinin dijital dönüşümüne ivme kazandıran Endüstri 4.0’ı gelecek vizyonunun merkezine koyan Askaynak, kaynaklı imalat endüstrisinde nitelikli iş gücünün öneminin giderek arttığına dikkat çekiyor.


İnşaat malzemeleri sanayisinde 11 aydır süren gerileme Şubat ayında yavaşladı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Şubat ayı sonuçları açıklandı. Şubat ayında, bir önceki aya göre 1,28 puan düşerek 76,51 puan seviyesine inen endekste, sektörde 11 aydır süren gerilemenin Şubat ayında önemli ölçüde yavaşladığı belirtildi.


İSİB ihracatçısına hedef ülke araştırmalarında bilgi desteği

İSİB'in Ülke İthalat Raporları ve verilerine isib.org.tr resmi sitesinden Bilgi Merkezi başlığı altından ulaşılabiliyor.


Güneş sektöründe aylık mahsuplaşma bekleniyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın, aylık bazda mahsuplaşmaya imkan verecek yönetmelik taslağı üzerindeki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu açıklaması, güneş enerjisi sektöründe heyecanlı bir bekleyişe neden oldu. GENSED, aylık mahsuplaşmanın öz tüketim amaçlı projeleri hızlandıracağına dikkat çekiyor.


Vaillant’a ‘Sikayetvar.com’dan birincilik ödülü

Kombinin mucidi Vaillant, Sikayetvar.com’un müşteri deneyimini ölçmek amacıyla her yıl düzenlediği ‘Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde Isı Sistemleri kategorisinde birinci oldu.


Alarko Carrier yetkili satıcısı Ünsal Makine’den “engelsiz yaşam” için destek

Alarko Carrier’ın İzmir yetkili satıcı Ünsal Makine, ihtiyaç sahibi engellilere destek vermek için başlattığı “Hepimiz Birlikteyiz” projesine bu yıl da devam ediyor.


ISUBÜ Teknoloji Fakültesi “Enerji Verimliliği ve Sektör” Etkinliği, Üniversite ve Sanayiyi Bir Araya Getirdi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından 26 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen “Enerji Verimliliği ve Sektör” konulu etkinlik, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler’in katılımıyla gerçekleştirildi.


Mekanik Tesisat ve İnşaat Sektörünün Dört Bileşeni Four Effects 2019’da Buluşuyor

Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenecek olan Four Effects Engineering Meeting, 4 Nisan 2019’da Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleştirilecek.


Temiz Havayla Sağlıklı Yaşa

MGT Filtre özellikle çocuklara, ağaç sevgisi ve temiz hava bilinci aşılamak için “Temiz Havayla Sağlıklı Yaşa” adlı bir çizgi film hazırlattı.


Makro Teknik ISH Frankfurt Fuarı 2019'a Katılımını Gerçekleştirdi

İki yılda bir düzenlenen ISH Frankfurt Fuarı’na 6. Kez katılan Makro Teknik, ürünlerini fuar ziyaretçilerine tanıttı.


Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi (MÜRGEMER) açıldı

MÜRGEMER, KOBİ’ler için; üniversite sanayi iş birliği, üniversitedeki araştırma geliştirme faaliyetlerinin ve bilgi birikimlerinin sanayiye aktarılması ve yüksek teknoloji değerine sahip ürünlerin geliştirilmesini amaçlıyor.


2018’de Doğal Gazla Tanışan Her 4 Aileden 1’i Aksa Doğalgaz Abonesi

Türkiye’de 27 il, 180 ilçe ve beldede hizmet veren Aksa Doğalgaz, 2018 yılında 300 binden fazla aileyi doğal gaz konforuyla tanıştırdı. Sadece geçtiğimiz yıl, 1 milyon 185 binden fazla abonenin ilk kez doğal gaz kullanmaya başladığı Türkiye’de, her 4 yeni doğal gaz abonesinden 1’i, Aksa Doğalgaz’ın faaliyet bölgesinde bulunuyor.


30,6 MW’LIK PROJE TEK BAŞINA 120 BİN KİŞİNİN YILLIK ENERJİ İHTİYACINI RÜZGARDAN KARŞILAYACAK

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin Çanakkale’deki Kocalar RES projesi elektrik üretimine başladı


Aksa enerjisi Londra’da

Dünyanın en büyük 5 jeneratör üreticisi arasında yer alan ve Türkiye’deki jeneratör pazarının lideri olan Aksa, sektörün liderlerinin buluştuğu, Data Center World’e katıldı. Aksa Jeneratör, 20 bini aşkın sektör çalışanı, yüzlerce veri merkezi ve teknoloji sağlayıcısı ile alanında öncü endüstri uygulayıcılarının bir araya geldiği fuarda, büyük ilgi gördü.


AB projesi REAL Alternatives 4 LIFE 12-14 Mart 2019 tarihlerinde Friterm Akademi’de gerçekleştirildi.

AB projesi REAL Alternatives 4 LIFE 12-14 Mart 2019 tarihlerinde Friterm Akademi’de gerçekleştirildi.


TEKSAN TÜRKİYE’NİN İLK KOMPOZİT KABİNİNİN LANSMANINI YAPTI

Teksan’ın çizgi ötesi kabin tasarımı katma değeri yüksek üretimde öncü olacak


Y.T.Ü., Makine Mühendisliğine Giriş Dersi’nde Rebii Dağoğlu’nu Ağırladı

ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğine Giriş dersine konuk konuşmacı olarak katıldı.


DemirDöküm 2019'a ‘İddialı’ başladı “Küresel pazardaki iddiamızı artıracağız”

DemirDöküm’ün yetkili satıcıları için geleneksel olarak düzenlediği "Liderler Zirvesi" bu yıl Kıbrıs'ta gerçekleşti. Türkiye genelinde 200 iş ortağının katılımı ile gerçekleşen organizasyonda DemirDöküm'ün 2018 iş sonuçları ile 2019 yılı stratejileri paylaşıldı. Dönüşüm yılı olarak ilan ettikleri 2018'de toplam ciroda yüzde 46 büyüdüklerini belirten DemirDöküm CEO'su Alper Avdel; "2019 yılında iddiamızı artırıyoruz. Ürün, hizmet ve iş ortaklarımız için hazırladığımız projelerle 2019'a hızlı bir başlangıç yaptık. Mevcut ürünlerimizin yanı sıra yeni ürünlerimiz ile Türkiye'de ve dünyada fark yaratacağız" dedi.


Evleri daha akıllıca ısıtmak mümkün mü?

Danfoss’un yeni nesil dijital termostatı ECO2’nin hassas ısıtma kontrolü sayesinde, ev ısıtmasında %30’a varan enerji tasarrufu sağlanıyor.


Vaillant Türkiye, Kombi Avcıları kampanyası ile ‘Aradığın her şey Vaillant’ta var’ diyor

Müşteri odaklı iş anlayışıyla hayata geçirdiği projelere devam eden Vaillant, yeni sosyal medya kampanyası ‘Kombi Avcıları’ ile müşterilerine ‘Nelere önem verdiğini biliyoruz. Aradığın her şey Vaillant’ta var’ diyor. Müşterilerini beklenti ve ihtiyaçlarına göre 4 kategoriye ayıran Vaillant, ‘Kombininmucidi.com’ adresinden sıkça sorulan sorular hakkında tavsiyeler veriyor, ücretsiz keşif olanağı sunuyor.


Tema İstanbul havuz iklimlendirmesi tercihi: İmbat

Mesa, Artaş, Öztaş ve Kantur-Akdaş Ortak Girişim Grubu tarafından İstanbul'un Avrupa yakası Atakent Bölgesi'nde 1,5 milyon metrekare alan üzerinde yerleşim, eğlence ve sosyal yaşam alanını bütünleştiren özel bir proje olan Tema İstanbul...


Danfoss 2018 yılında güçlü bir büyümeye ve geleceğe daha fazla yatırıma imza attı

2018 yılını güçlü bir finansal tablo ile bitiren Danfoss, büyümesini devam ettirmek ve müşterilerine daha faydalı olabilmek adına yeni teknoloji yatırımlarına devam ediyor.


2019'un ilk "YALITIM SEMİNERİ" Erzurum'da gerçekleşti

İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Erzurum'da ısıtma amaçlı tüketilen yakıtta yüzde 50 tasarruf ancak yalıtımla mümkün olabilir”


Türkiye İMSAD ‘Geleceğe Yatırım Ödülleri’ sahiplerini buldu

‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri-2018, kuruluşunun 35’inci yılını kutlayan Türkiye İMSAD’ın Üye Buluşması’nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “Amacımız inşaat malzemeleri sanayicilerinin sürdürülebilir kalkınmaya destek olmalarını sağlamak” dedi.


Climate World Fuarı İSİB’in de katılımı ile açıldı

4-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen Climate Word Fuarı, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, Rusya İklimlendirme Endüstrisi Derneği Başkanı Dimitry Kuzin, Rus Soğutma Endüstrisi Derneği Başkanı Yuri Dubrovin, Eurexpo Ceo’su Kirill Anisimov, Rusya Ticaret ve Sanayi Odaları İcra Müdürü Bikov Vladimir’in katıldığı tören ile açıldı.


ERBAY, Ekonomik ve Enerji Dostu Free Cooling (Doğal Soğutma) entegresi ile yüksek oranda enerji verimliliği sağlayan ürününü tanıttı

Erbay, enerji tasarrufunun yanı sıra birçok avantajı olan Free Cooling (Doğal Soğutma) Teknolojisi üzerinde yoğunlaşarak dizayn ettiği yeni ürünü ile müşterilerine rekabet avantajı sunuyor.


Made in Turkey By Form Under Licence Of Lennox

Form Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun: “Söz konusu üretimin Türkiye ekonomisine yatırım ve istihdam anlamında katkı sağlayacağını bilmekten de büyük mutluluk duyuyoruz.”Form Şirketler Grubu, Amerika’nın en büyük klima üreticilerinden Lennox ile 36 yıldır devam eden iş birliği kapsamında yerli üretime geçeceğini 5 Mart 2019 tarihinde düzenlediği bir basın toplantısı ile duyurdu.


Aygaz'dan Asya'da yatırım

Türkiye’nin lider LPG şirketi Aygaz, dünya evsel LPG tüketiminde en yüksek paya ve büyüme trendine sahip Asya pazarına giriyor. Aygaz, Bangladeş’te LPG temini, dolumu ve dağıtımı yapmak üzere ülkenin en büyük şirketlerinden United Enterprises ile anlaşma imzaladı. Aygaz ile United Enterprises’ın yüzde 50-50 pay sahibi olacağı şirket ortak yönetim esaslarına göre faaliyette bulunacak.


Alarko Carrier, Demre Tarım Fuarı’ndaki standında ziyaretçilerini ağırladı

Alarko Carrier, Demre Tarım Fuarı’ndaki standında ziyaretçilerini ağırladı.


ISH Fuarı'nda Rekor Sayıda Yenilik: GROHE, Suyun Geleceğini Şekillendiriyor

Almanya'nın Frankfurt kentinde 11 Mart günü başlayacak 2019 ISH Fuarı'nda 2400' aşkın uluslararası katılımcı, mutfak ve banyo çözümleri ve diğer yenilikleri ziyaretçilerle buluşturacak. GROHE ilk kez komple banyo çözümleri, mutfak sistemleri ve akıllı su yönetimi alanlarında lider global marka olarak konumlanıyor.


Vaillant iş ortakları ile Kıbrıs’ta bir araya geldi

Vaillant Türkiye, yetkili satıcıları ile birlikte moral depoladığı geleneksel Aile Toplantısını bu yıl 4-6 Şubat 2019 tarihleri arasında Kıbrıs’ta gerçekleştirdi. ‘Vaillant ile Gelecek Yolunda” mottosuyla düzenlenen toplantıda 2018 yılı değerlendirilirken, 2019 yılının planları da paylaşıldı.


İnşaat malzemelerinde 2018’de üretim 23 alt sektörün 8’inde arttı, 15’inde azaldı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri sanayi üretiminin, yılın ikinci yarısında başlayan gerileme ile birlikte 2018 yılını, 2017 yılına göre sadece yüzde 2 küçülme ile kapattığı belirtildi.


Buderus, tüm dijital platformlarına tek bir şifre ile erişim sağlayan uzmanlar portalını İş Ortakları Toplantısı’nda tanıttı

Isıtma sistemleri uzmanı Buderus iş ortaklarının da dijital dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla tüm dijital platformlarını https://uzmanlarportali.buderus-tr.com adresinde yayına aldı.


Katar’da villa, Kuveyt’te kule yapacak

Aralık ayında Katar’da ofis açan Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yumus Emre Gül, sekiz ayda 25 milyon TL’lik yabancıya satış yaparak ekonomiye katkıda bulunduklarını söyledi. Firmanın ayrıca Katar’da 34 villalık bir projesi bulunuyor.


Knauf Türkiye’de üst düzey atama

İnşaat sektöründe 24 yıldır üst düzey yöneticilik pozisyonları da dahil olmak üzere pek çok stratejik görevde bulunan Ali Türker, 1 Mart 2019 tarihi itibariyle Knauf Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.


DemirDöküm, MECTALKS Leaders etkinliğinde gençlerle buluştu

DemirDöküm, İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen "MECTALKS Leaders” etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi. Üniversitenin Kavacık Güney Kampüs'te gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak katılan DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, DemirDöküm’ün 65 yıllık başarı hikayesini gençlerle paylaşarak; gençlere iş hayatı için tavsiyelerde bulundu.


Mitsubishi Electric “Evden Uzaya” kadar Türkiye’ye yatırım yapıyor

Klima, otomasyon, asansör, yürüyen merdiven, görsel veri, ulaştırma, enerji, otomotiv ekipmanları, yarı iletkenler, kamu sistemleri ve uydu teknolojileri ile dikkat çeken marka Türkiye için üretiyor.


Weidmüller Türkiye’ye yeni Genel Müdür

8 ülkenin bağlı olduğu bölgesel üs Weidmüller Türkiye’yi Birol Atay yönetecek. Elektrik bağlantı elemanları sektörünün lider firmalarından Weidmüller bünyesinde 19 yıldır önemli sorumluluklar üstlenen Birol Atay, 8 ülkenin bağlı olduğu bölgesel üs konumunda olan Weidmüller Türkiye’nin Genel Müdürü oldu.


Bosch Termoteknik tüm dijital platformlarını bir arada topladığı iş ortakları portalını yayına aldı

Odaklandığı konular kapsamında yer alan dijital dönüşüme katkı sağlamak amacıyla tüm dijital platformlarını http://isortaklari.boschtermoteknoloji.com/ adresinde tek bir portalda bir araya getiren Bosch Termoteknik, iş ortaklarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.


Aygaz’dan soğuk havalara şık çözümler

Aygaz; dış mekan ısıtıcıları ürün portföyüne, tasarımında ve teknik özelliklerinde büyük yenilikler yaptığı LPG’li dört yeni ısıtıcı ekledi. Fener ve piramit tasarımındaki dış mekan ısıtıcıları soğuk havalar için geliştirilen şık çözümlerle tüketicilerin beğenisine sunuldu.


İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Erzurum’da yalıtım hayati öneme sahip”

Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu’da ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenlemeye devam eden İZODER, 2019’un ilk seminerini Erzurum’da gerçekleştirecek.


Danfoss ürünleri ile her 1 derecede % 6 enerji tasarrufu

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bakırköy Şubesi üyeleri, geçtiğimiz gün Danfoss tarafından verilen eğitim ile Danfoss’un sulu döşemeden ısıtma sistemleri ile her 1 derecede %6 enerji tasarrufu sağlanabildiğini görme imkanı buldular.


Türkiye Emlak Katılım Bankası inşaat malzemesi sanayisinin finansal açıdan güçlenmesi ve büyümesine katkı sağlayacak

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşuna izin verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın, inşaat malzemesi sektörünü sanayiciler üzerinden büyütmek vizyonu ile çalışacağına inanıyoruz.


Soyak Grubu’na enerji finansmanında 1.lik ödülü

Soyak Grubu, GFC Media Grup tarafından organize edilen 2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri ödül gecesinde 1.lik Ödülüne layık görüldü.


Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu sene de yüzde 50 devlet teşviği kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak.


Gayrimenkul 2019' da İstanbul beylikdüzü ve gaziantep' te toplam 600 milyon TL yatırımla iki projeye başlayacak

‘’ 2019' da GYO Kurup Halka arz planımız vardı; yüksek faiz ve kur ortamı nedeniyle ertenenecek gibi görünüyoruz.‘’


Teksan yeni kabin teknolojisinin lansmanını Dubai’de yapacak

TEKSAN Middle East Electricity fuarı’nın altın sponsoru oldu.


Alarko Carrier, ısıtma ve su grubu ürünleriyle Karaçi’deki HVACR Expo fuarı’nda yerini aldı

Alarko Carrier, Pakistan’ın Karaçi kentinde bu yıl 26’ıncısı düzenlenen HVACR Expo’da sergilediği yüksek teknolojili ürünleriyle beğeni topladı.


Türkiye İMSAD dış ticaret endeksi aralık 2018 sonuçları açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin 2018 Aralık ayı sonuçları açıklandı. Miktar olarak 183 bin ton ithalatın yapıldığı Aralık ayında, son 5 yılın en düşük ithalatı gerçekleşti.


Tersane İstanbul Projesi’nin temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atıldı

Haliç kıyılarındaki 600 yıllık Tersane-i Amire’yi dünyanın en önemli kültür ve turizm merkezlerinden birine dönüştürecek Tersane İstanbul Projesi’nin temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı.


Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini alan Akfen Yenilenebilir Enerji’ye iki ödül

Türkiye’nin 5 bölgesine 530 milyon dolar değerinde 378 MW gücünde tamamı yerli ve yenilenebilir 13 rüzgar ve güneş enerjisi santrali kurmak için yerli – yabancı 6 bankanın güçlerini birleştirip...


Buderus’un sponsorluğunda gerçekleşen Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması başladı

2019 yılında Buderus’un sponsorluğunda gerçekleşecek olan Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması 20 Şubat tarihinde ilk adımı olan online etabı ile başladı.


Rönesans, Hollanda yollarından ödülle döndü

Avrupa’nın stratejik projelerine imza atan Rönesans, iştiraki Ballast Nedam ile Hollanda’nın en büyük PPP projesi “Blankenburg Bağlantı Yolu”nun inşasını sürdürüyor.


BETA Kimya A.Ş.’den 3 inovatif ürün birden

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı ve tutkal üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlarla yeni nesil ürünler geliştirmeye devam ediyor.


Türkiye İMSAD İnşaat malzemeleri sanayi birleşik endeksi ocak 2019 sonuçlarını açıkladı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ocak ayında bir önceki aya göre 2,40 puan düşerek 77,79 puan seviyesine indi. Böylece Bileşik Endeks’te geçen yılın Nisan ayında başlayan gerileme onuncu ayına taşındı


PA-FLEX KAUÇUK bölgenin yükselen markası

2019 yılı Şubat ayı itibari ile ürünlerimizle yine çok saygın projelerde yer almaya devam ediyoruz. Son 2 yıldır satış stratejisini yurtdışı pazardan pay almak üzerine kuran ve bunu da cirosal anlamda başarmış olan Pa-Flex, ihracat satışlarını yeni bayii kanallarıyla güçlendiriyor.


Bosch A sınıfı ve yeni nesil yoğuşmalı kombisi Condens 2300i W sessizliğiyle de öne çıkıyor

Condens 2300i W yoğuşmalı kombi, üstün teknolojisi ve 24 Kw kapasitesiyle enerji verimliliğinde A sınıfında yer alıyor. Yenilikçi tasarımı ile Bosch’un yeni nesil kombisi düşük ses seviyesiyle evlerdeki konforu da artırıyor.


Sektörün liderleri bir arada

Ulaştırma Sektörünün Uluslararası Tek Organizasyonu Intertraffic İstanbul, Ulaştırma Sektörü Liderlerini İstanbul Fuar merkezi’nde buluşturuyor.


MGT Filtre ülke ihracatına katkı için AHR EXPO ve KARACİ HVAC EXPO’daydı

Eurovent sertifikalı ürünleriyle Amerika ve Asya kıtasındaki etkinliğini arttırmayı hedefleyen MGT Filtre, 14-16 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen AHR Expo Atlanta ve 13-15 Şubat tarihleri arasında Pakistan Karaçi’de düzenlenen HVAC Expo fuarına katıldı.


Vaillant Group Türkiye Ataşehir’deki yeni genel merkezine taşındı

204 kişiyi tek çatı altında toplayan Vaillant Group Türkiye’nin Ataşehir’deki yeni genel merkezi, modern yaşam alanları ve merkezi konumuyla çalışanlara daha da konforlu bir çalışma ortamı sunuyor.


Cirosu 460 Milyon TL' ye, ihracat yaptığı ülke sayısı 133' e ulaştı

Jeneratör üretiminde Türkiye lideri Teksan, küresel ekonomiyi etkisi altına alan yavaşlamaya rağmen 2018 yılını yüzde 18 büyüme ile kapadı. Faaliyetlerini İstanbul ve Kocaeli’deki fabrikalarında yüzde 100 yerli sermaye ile yürüten şirket,2018 yılında 460 milyon TL konsolide ciroya ulaştı.


Buderus Star Club uzmanlarına tüm Türkiye’de geçerli 2 kat puan kampanyası

Sektörün uzman sadakat kulübü Buderus Star Club, 11 Şubat-31 Mart tarihleri arasında devreye alımı gerçekleştirilen tüm yoğuşmalı kombilerden bayilerine 2 kat puan kazandırıyor.


Arazi özelleştirmesine hazırlanan Özbekistan, Türk müteahhitlerine fırsat sunuyor

Resmi ziyareti kapsamında TMB’yi ziyaret eden Özbekistan İnşaat Birinci Bakan Yardımcısı Erkin İskandarov, yeni bir düzenleme ile ülkesinde arazi özelleştirmesine başlanacağını, bu gelişmenin Türk müteahhitler için de yeni fırsatlar sunacağını belirtti.


İSKİD yeni dönem vizyonunu paylaştı

İSKİD 14 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy yeni dönemde gelişen teknolojiyi takip ederek sektörün kalite anlayışına yönelik çalışmaları yürüteceğini belirtti. İSKİD, 14 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy ev sahipliğinde düzenlenen basın buluşmasında, 2018 yılı sektör değerlendirmesi yapılırken 2019 yılı öngörüleri paylaşıldı.


Isı sayaçlarına damga ve muayene zorunluluğu getirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 30470 sayılı Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliği, 6 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle merkezi sistemle ısıtılan binalarda, enerji maliyetlerinin paylaştırılmasında kullanılan ısı sayaçlarına muayene şartı getirildi.


Arçelik’ten 500 milyon TL’lik tahvil ihracı

Arçelik, tarihinde ilk kez yurt içinde tahvil ihracı gerçekleştirdi. Yatırımcılardan yoğun ilgi gören Arçelik, 500 milyon TL’lik satış ile yurtiçi özel sektör tahvil piyasasında bir reel sektör şirketi tarafından bugüne dek tek kalemde yapılan en büyük işleme imza attı.


Mitsubishi Electric’ten Yeni Reklam Kampanyası “Evinizden Uzaya Kadar Her Yerde”

Global reklam kampanyasını Türkiye’de de hayata geçiren Mitsubishi Electric, “evden uzaya” kadar uzanan geniş faaliyet alanına dikkat çekiyor.


İnşaat sektörünün tüm paydaşları ‘buildingSMART Türkiye’yi kurdu

Bir projenin, en başından sonuna kadar bir bütün olarak ele alındığı bütünsel yapı tasarım yaklaşımı olan BIM’in, artık Türkiye’de de sistemli bir şekilde kullanılmasının önü açıldı.


Türkiye’nin ilk karanlık fabrikası İstanbul’da inşa edilecek

Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden, Alman Devi Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından, Endüstri 4.0 çatısı altında düzenlenen 360 derece imalat sanayinin buluşma noktası, Avrasya Bölgesinin lider sanayii fuarı 14 – 17 Mart “WIN EURASIA” 2019’da.


Bosch Termoteknik, sektörün ilk klima sistemleri tasarımı ve ürün seçim programı AirSelect’i kullanıcılara sundu

Online ya da Web tabanlı klima sistem tasarımı ve ürün seçim programı Bosch AirSelect, kullanıcıların hem hayatını kolaylaştırıyor hem de onlara farklı bir tecrübe sunuyor.


Alarko’dan farklı mekanlar için, güvenilir ve yüksek teknolojili yeni hidroforlar

Su basınçlandırma alanında yarım yüzyıla yaklaşan deneyimiyle ürünler geliştiren Alarko, son olarak ALDP S/F serisi yüksek kapasiteli ve tasarruflu, su ile temas eden tüm yüzeyler paslanmaz çelik, eş eksenli hidroforları pazara sundu.


LG Türkiye, yeni nesil ısıtma ve soğutma sistemlerini iş ortaklarına tanıttı

LG Electronics (LG) klima ve iklimlendirme çözümleri alanındaki iş ortakları ile İzmir Swissôtel Büyük Efes’de gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi.


Schneider Electric, kesintisiz iş ve enerji için EcoStruxure Facility Expert Small Business’ı geliştirdi

Schneider Electric, küçük işletmelerde enerji kullanımının izlenmesi ve gerekli durumlarda anlık uyarı verilmesi için EcoStruxure Facility Expert Small Business uygulamasını sunuyor.


DAP Yapı’nın Almanya’daki fuara özel kampanyaları büyük ilgi gördü

Bugüne kadar gerçekleştirdiği sıra dışı ve öncü projelerle ilkleri hayata geçiren DAP Yapı’nın, 7 projesi ile Almanya’nın Düsseldorf kentinde katıldığı Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na özel kampanyaları yoğun ilgi ile karşılaştı.


Baymak’ın tam yoğuşmalı küçük kombi ailesi büyüyor

Baymak’ın tam yoğuşmalı küçük kombi ailesi büyüyor.


İklimlendirme ihracatının yeni yüzü “www.isib.org.tr”

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) yeni web sitesi yayıma girdi


Arçelik 3’üncü kez FTSE4Good gelişmekte olan piyasalar endeksi’nde

Arçelik, Londra Borsası bünyesindeki küresel endeks ve veri sağlayıcısı FTSE Russell tarafından güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim performansı gösteren şirketlerin ölçümlendiği FTSE4Good Gelişmekte olan Piyasalar Endeksi’ne 3.kez girerek önemli bir başarıya imza attı.


DemirDöküm, İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu’nda gençlerle buluştu

DemirDöküm, İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü tarafından bu yıl 26'ncı kez düzenlenen "Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu"na katıldı.


Bosch termoteknoloji, yeni nesil kablosuz oda kumandaları ile tasarrufu artırıyor!

Doğalgaz faturalarında daha fazla tasarruf sağlamak için Bosch, kablosuz oda kumandaları kullanımını öneriyor.


Sarıyer’i uçuracak 50 proje açıklanıyor

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Sarıyer için hazırlanan 50’nin üzerinde projesini 10 Şubat 2019 Pazar günü kamuoyuna açıklayacak.


DAP Yapı’dan sürprizlerle dolu Almanya çıkarması

DAP Yapı, 7 projesi ile 08 – 10 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na katılacak.


“Yılın ilk büyük kampanyasına imzamızı attık”

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılara ve maliyet artışına rağmen, teslimleri zamanında yaparak yatırımcılarına verdikleri sözü tuttuklarını vurgulayan Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “Maliyetlerdeki artış yüzde 60’a tırmandı.


HOM Design Center’ın ev sahipliği yaptığı “İçten Konuşmalar” başladı!

Skyland İstanbul bünyesinde yer alan tasarım ve dekorasyon dünyasının yeni merkezi HOM Design Center’ın ev sahipliğini yaptığı, MIMARSIV işbirliğindeki “İçten Konuşmalar” serisinin ilki gerçekleşti.


Türkiye’nin ilk ‘Akıllı Fabrikası WIN EURASIA’ da görücüye çıkıyor

Dünyanın imalat sanayiinde lider 6 sanayi fuarını, Endüstri 4.0 konseptiyle tek çatı altında buluşturan WIN EURASIA önemli bir ilke imza atıyor.


Bosch Termoteknik Akademi, mesleki ve teknik anadolu liseleri ile buluşmaya devam ediyor!

Bosch Termoteknik bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bosch Termoteknik Akademi; şirket eğitim faaliyetleri ve sektöre katkılarının yanı sıra, meslek liselerinde de çalışmalarını sürdürüyor.


Türkiye Müteahhitler Birliği, inşaat sektörü analizini açıkladı

Rusya liderlik koltuğuna yeniden oturdu yurtdışı müteahhitlik güçlü tırmanışa geçti.


GROHE TIR’ının yeni durağı UNICERA fuarı

Seramik, banyo, mutfak sektörünün en önemli buluşma noktalarından olan UNICERA Fuarı’na bu yıl ilk kez katılan GROHE, yenilikçi bir yaklaşımla sektörün karşısına çıkıyor.


Prosegur Alarm'dan sabote edilemez güvenlik hizmeti

Alarm sektörünün lider markası Prosegur Alarm, ‘Standart Paket’ içerisinde yer alan jammer kırıcı Anti-Jammer ve sabotaj algılayıcı Anti-Sabotaj ürünleriyle tam koruma sağlıyor.


İTO Başkanı Avdagiç: Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ekonomiye yönelik olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün açıkladığı tedbirler için, “Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir” dedi.


Türk sanayisi enerji verimliliğinde dünya lideri İsveç’le işbirliğinde

İsveç Konsolosluğu ve Business Sweden enerji verimliliği firmalarını bir araya getirdi 2019’da yeni İsveçli firmalar mevcut yatırımlarını artıracak.


Daikin'den en küçük kombi

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, sektöre yön veren buluşları ve geniş ürün gamıyla tüketicilerin gözdesi olmaya devam ediyor. 2 yıl önce Daikin Premix Kombi ile ısıtma sektöründe iddiasını ortaya koyan Daikin Türkiye, ürünün özellikleriyle adeta ezber bozdu.


Bosch Termoteknik’ten referans proje platformu

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik referans projeleri için dijital platform oluşturdu.


DemirDöküm'ün reklam kampanyasına bir ödül de Felis’ten

DemirDöküm'ün hayatta yapılan doğru seçimlerin bir ömür boyu mutluluk vaat ettiğine dikkat çeken "Doğru Seçim Bir Ömür Sürer" reklam filmi serisi, "Kristal Elma"dan sonra ikinci ödülünü Felis'ten kazandı.


İpragaz’a kurumsal sosyal sorumluluk ödülü

Türkiye enerji sektörünün köklü ve öncü kuruluşu İpragaz, karbon ayak izini azaltan ve enerji tasarrufu sağlayan “Isı Geri Kazanım Projesi” ile 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde ödül aldı.


Bosch Termoteknik’ten tüm yetkili servislerine website desteği!

Bosch Termoteknik, tüm yetkili servislerine kendi kurumsal tasarımı ile website oluşturarak hem online dünyada yer almalarına katkıda bulunuyor hem de yetkili olmayan servisler ile mücadele konusunda büyük bir adım atıyor.


TİM Balkanı Gülle: İhracatımızın gerçek uzmanı TİM'dir

TİM Yönetim Kurulu, İsmail Gülle başkanlığında TİM’in Yenibosna’daki merkezinde toplandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı toplantıda; TİM’in 2019 hedefleri, TİM’in dijitalleşmesi ve projeleri masaya yatırıldı.


Bosch partner program’dan hayatınızı kolaylaştıran bir yenilik daha!

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün en iddialı ve kazandıran sadakat kulüplerinden biri olan Bosch Partner Program, bir yeniliğe daha imza attı.


Schneider Electric, yeni nesil çalışma modelleri tasarlıyor

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, çalışanlarının mutluluğunu ve refahını temel alan yeni nesil çalışma yöntemleri geliştirdiğini açıkladı.


Daikin’in Sakura kadın teknisyenleri tabuları yıktı

Daikin Türkiye, 2017 yılında eğitimlerine başladığı Sakura Kadın Teknisyenler Projesi ile iklimlendirme sektöründe ‘erkek işi’ olarak bilinen teknisyenlik alanına kalifiye kadın iş gücü kazandırdı.


Baymak'tan artık su terfi istasyonları

Baymak, teknolojide çözüm ortağı olan DAB firmasının kullanıcı dostu ürünleri Fekabox ve Fekafos ile kolaylık sağlıyor.


Bölgenin en önemli güneş enerjisi santrali kayseri'de açıldı

Türkiye, güneş enerjisi açısından dünyanın en avantajlı bölgelerinden birinde yer alıyor. Dolayısıyla ülkemizde yenilenebilir enerji kaynakları arasında önemli bir yeri bulunan güneş enerjisi alanına yapılan yatırımlar da her geçen gün artıyor.


Prysmian kablo ekonomiye değer katıyor Prysmian kablo’ya, “Sektör Liderleri” ödülü

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar-2018 Ödül Töreni” Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımı ile gerçekleştirildi.


AYGAZ'a kristal baret ödülü

Aygaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş sağlığı ve güvenliği kültürüne katkı sağlamak amacıyla düzenlediği, Kristal Baret Ödülleri’nde Kamu ve Özel Sektör kategorisinde ödüle layık görüldü.


Gökhan İşbitiren, Schneider Electric Türkiye strateji ve dijital dönüşüm direktörü oldu

Schneider Electric Türkiye Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörlüğü görevine Gökhan İşbitiren atandı.


İnşaat ve konut konferansı 1 hafta sonra kapılarını açıyor

Türk inşaat sektörünün buluşma noktası İnşaat ve Konut Konferansı, 15 Ocak 2019 Salı günü Sheraton Grand Hotel Ataşehir İstanbul’da kapılarını açıyor


Geberit Monolith Plus ile bütün duyularını harekete geçir

Birbirinden şık ve inovatif tasarımların altına imza atan Geberit, her tarza uygun fonksiyonel ve tasarımsal ürünler sunmaya devam ediyor.


Schneider Electric, uluslararası enerji ajansı icra direktörü Fatih Birol ile Türkiye enerji gündemini değerlendirdi

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer, şirketin Pozitif Enerji Ödülü’nü takdim ettiği Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Dr. Fatih Birol’la bir araya gelerek Türkiye enerji dünyası, gelişmeler ve fırsatları konuştu.


GMW MIMARLIK “PORTONOVI LUXURY RESORT” projesi ile balkanlar’da!

Dünya genelinde 20’den fazla ülkede edindiği proje tecrübesiyle, uluslararası platformlarda çok uluslu ekipleri yöneten mimari tasarım & uygulama ofisi GMW MIMARLIK (GMWM) “PORTONOVI LUXURY RESORT” projesi ile balkanlar’da.


PANASONIC'ten hayata değer katan enerji verimliliği projesi, 7 yılda 620 bin öğrenci...

Toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin artırılmasına yönelik olarak 1981 yılından bu yana her yıl Ocak ayının ikinci haftası Enerji Tasarrufu Haftası olarak kutlanıyor.


Hizmet ihracatı şampiyonlarına ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katıldığı törenle sahiplerini buldu.


2019 enflasyonla mücadale yılı olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatıldığının müjdesini verdi. TÜMSİAD (Tüm Sanayici İşadamları Derneği) Genel Başkanı Yaşar Doğan ise alınan tüm kararların ekonomiye dinamizm katacağını söyledi.


Koç üniversitesi'nden iklim değişikliğiyle mücadele sempozyumu

Koç Üniversitesi ve Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteğiyle düzenlenen ‘Karbondioksit Yakalama ve Dönüştürme Teknolojileri ile İklim Değişikliğiyle Mücadele’ başlıklı sempozyum, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsünde gerçekleşti.


Danfoss, kapasite kontrollü HVAC eğitimi düzenledi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss’un Soğutma Sistemleri, yılın son eğitimini kapasite kontrollü HVAC üzerine düzenledi. HVAC sektöründen 9 farklı OEM firmasının katıldığı eğitim Danfoss Türkiye Ofisi’nde gerçekleşti.


Solimpeks ihracatın yıldızları arasına girdi

Yenilenebilir enerji sektörünün lider şirketlerinden Solimpeks, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından verilen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde “Nitelikli Ürün” kategorisinde ödüle layık görüldü.


Vaillant Group’tan Alper Avdel'e uluslararası görev

Geçtiğimiz yıl Vaillant Group Türkiye ve DemirDöküm'ün CEO'su olarak göreve getirilen Alper Avdel, Vaillant Group'un tüm ihracat çalışmalarının yürütüldüğü Vaillant International'ın da yönetimini üstlendi.


Pa-Flex Kauçuk özel imalatları ile Uluslararası Arena’da

Geçtiğimiz 4 yıl da sektörün tercih edilen markalarından biri olmayı başaran Pa-Flex Kauçuk özel imalatları ile uluslararası arena’da.


PA-FLEX Kauçuk ürünleri projelerde

Pa-Flex Kauçuk yine kamu ve özel sektör projelerinin kauçuk izolasyon tedarikçisi olmaya devam ediyor.


Makro Teknik A.Ş ortadoğu’nun en büyük yapı fuarı Dubai BIG 5'te katılımlarını gerçekleştirdi.

Makro Teknik A.Ş Ortadoğu’nun En Büyük Yapı Fuarı Dubai BIG 5'te katılımlarını gerçekleştirildi.


Pa-Flex Kauçuk Dubai Big 5 fuarındaydı.

Pa-Flex Kauçuk Dubai Big 5 Fuarındaydı, 26-29 Kasım tarihlerinde düzenlenen fuar tüketicileri ile buluştu.


İran Hvac&R Fuarında Pa-Flex Kauçuk imzası!

23-26 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenen İranHVAC&R fuarına İran bayiimiz ile katılım sağladık.


E.C.A. THERMO SAFE Bataryalar ilk kez Unicera’da Lanse Edildi

E.C.A. THERMO SAFE Bataryalar ilk kez Unicera’da Lanse Edildi


Samsung En Yeni Klima ve İklimlendirme Çözümlerini ISK-SODEX 2018 İstanbul Fuarı’nda Sergileyecek

Samsung Electronics, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde sektörün en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan ISK-SODEX’te yenilikçi teknolojileriyle yer alacak


SODEX ANKARA 2015 FUARI

TÜM SEKTÖR SODEX ANKARA FUARINDA BULUŞTU...


 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji