AHR Expo Şikago: Uluslararası İklimlendirme, Isıtma ve Soğutma Fuarı

06.03.2018 tarihinde
DTK Dergisi / Elif Ersoy Aras Paylaştı
359 Görüntüleme
logo
AHR Expo Şikago:  Uluslararası İklimlendirme, Isıtma ve Soğutma Fuarı

AHR Expo Şikago:

Uluslararası İklimlendirme, Isıtma ve Soğutma Fuarı

 

Her yıl ABD’nin önde gelen şehirlerinde düzenlenen Uluslararası İklimlendirme, Isıtma ve Soğutma Fuarı (AHR Expo) 2018 yılında ABD’nin nüfus bakımından en büyük üçüncü şehri olan Şikago şehrinde, 2100’den fazla katılımcı firma ve Amerika’nın her bir eyaleti ile dünyanın 165 ülkesinden gelen 70.000’i aşkın ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti.
İkinci kez katılımcı olarak yer aldığımız AHR Expo fuarında ABD pazarı ve global pazar ile ilgili birçok yeni kazanımlarımız oldu. Fuarın ilk gününde bizleri standımızda ziyaret ederek onurlandıran Şikago Başkonsolosumuz Umut Bey bir Türk firması olarak teknolojik bir ürün ile fuara katılmamızın ülkemiz adına çok gurur verici olduğunu ifade etti. Şikago ticari ateşeliğimizin ABD pazarına giriş yapmak isteyen girişimci Türk firmalarına sunduğu hizmetler ile ilgili bizi bilgilendiren Başkonsolusumuz Umut Bey’e nazik ziyaretinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

ABD ülke temsilciliği için gelen taleplerin yanı sıra, ABD dışı ülke ziyaretçilerinden standımızı ziyaret eden misafirlerimiz ile kendi ülkeleri için temsilcilik ön görüşmeleri yapmamıza imkan sunan organizasyonda, Meksika, Kanada, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, Arjantin, Gana ve Ürdün gibi ülkelerden gelen ziyaretçilerimiz ile ülke hedeflerimizi ve stratejilerimizi paylaşarak iletişim sürecimizi başlatmış olduk. 2018 yılı içerisinde bu ülkeler ile temsilcilik oluşturma sürecimizi tamamlamayı planlamaktayız.  Devamı >

 

Yakın Mercek: Ateş Hırdavat A.Ş.

 

Yaklaşık 60 yıldır hırdavat sektöründe faaliyetine devam eden Ateş Hırdavat A.Ş, dinamizm ve yenilikçiliğini yılların tecrübesi ile harmanlayarak global pazara açılmış bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.
2017 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde 24.000 m2kapalı alana sahip merkezi depolama alanını faaliyete geçiren Ateş Hırdavat A.Ş. firma yetkilileri, 2018 yılı içerisinde hortum rekorlama imalatı üzerine bir yatırım planladıklarından bahsediyor. Bu yatırımla ilgili İtalya’daki partnerleriyle görüşme halinde olduklarını belirten firma yetkilileri ayrıca şirket olarak yeni yatırımlara açık, büyüme hedefi olan bir firma olduklarının altını çiziyor.  Devamı >

 

Bayi Eğitim Çalışmamızı Tamamladık

 

Zafer Tel Çivi firmasının satış kadrosu ile mühendislik yapıştırıcıları ve yapısal yapıştırıcılar başlığı altında düzenlenen uygulamalı teknik eğitim çalışmamızı tamamladık.
Mühendislik yapıştırıcıları ve yapısal yapıştırıcılar ile ilgili teknik bilgilerin paylaşımı, kür mekanizmalarına göre yapıştırıcıların oluşumunun incelenmesi, uygulama yöntemleri ve yüzey tipine göre yapıştırıcıların seçimi ve başarılı uygulama yöntemleri gibi konuları uygulamalı örnek çalışmalar ile desteklemeye çalıştık.  Devamı > 

Misafirlerimizi Ağırlıyoruz

 


Misafirlerimizi ağırlıyoruz
Değerli dostlarımızı üretim tesislerimizde ağırlamaya devam ediyoruz. Fabrikamızı gezerken üretim ve teknik sorumlularımız ile birebir görüşme imkânı bulan konuklarımız hem üretim koşullarımız hem de ürünlerimiz ile ilgili merak ettikleri konuları bizzat görerek deneyimleme fırsatı buluyor. 
Yoğun programlarının arasında bizleri ziyaret eden misafirlerimiz Faik Başlığ, Hasan Başlığ (Çelebi Hırdavat), Erdal Vural, Emre Altun (Işık Perde Rayları), Hayri Civelek, Serkan Kaya (Yeykim Yapı Kimyasalları), Bülent Gencer, İbrahim Civan (Yaşar Teknik Hırdavat), Ahmet Pişkin, Tarık Pişkin (Pişkinler İnşaat Malzemeleri), Metin Özkul, Yusuf İnamoğlu (404 Kimya),  Muhammet Erdağ ve Şinasi Çolak'a (Siba Yapı Kimyasalları) en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

Vaka Analizi: Masa ve Sandalye Montajı

 

Üzerinde çalışma yapılan malzeme:
Masa ve sandalye birleşim yerlerinde kullanılan cıvata ve somunlar

Problem:
Masa, sandalyele birleşim yerlerinde kullanılan cıvata - somunlar zaman içerisinde gevşiyor, deformasyon ve dengesizlikler oluşuyordu. Üretici firma yetkilileri bu sorunun hem ürünlerinin kalite imajını zedelediğini düşünüyor hem de bu nedenle istenmeyen kazaların oluşumu ve kişisel yaralanmalara yol açabilecek bir durumun oluşmasının önüne geçmek istiyorlardı. 

 

Çözüm:
Montaj sırasında parçaların birleşim noktalarında kullanılan cıvata ve somunların üzerine EMS Force anaerobik cıvata sabitleyici bileşeni uygulandı.

 
logo 06.03.2018 tarihinde
DTK Dergisi / Elif Ersoy Aras Paylaştı
359 Görüntüleme

 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji