DAIKIN, BÜYÜKYALI İSTANBUL’UN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

06.03.2018 tarihinde
DTK DERGİSİ / NEFİSE ÇALIK Paylaştı
344 Görüntüleme
logo
DAIKIN, BÜYÜKYALI İSTANBUL’UN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

DAIKIN, BÜYÜKYALI İSTANBUL’UN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

 

Büyükyalı İstanbul’da Daikin ile 
doğru hava konforu

 

İklimlendirmenin Japon devi Daikin, Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında, Emlak Konut güvencesiyle hayata geçirilen markalı konut ve rezidans projesi Büyükyalı İstanbul’un soğutma sistemleri çözüm ortağı oldu. Tarihi Yarımada’nın yanı başında yer alan Büyükyalı İstanbul’un sakinleri, Daikin’in üstün teknolojiye sahip VRV IV sistemleri sayesinde sıcaklara meydan okurken, yüzde 28’e varan enerji tasarrufu yapabilecek.

Türkiye’de ve dünyada birbirinden önemli projelerin iklimlendirmesinde imzası bulunan Daikin, Marmara Denizi’nin kıyısında “iyi yaşam” konseptiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul’un da çözüm ortağı oldu. Zeytinburnu, Kazlıçeşme Sahil Yolu’nda, Tarihi Yarımada’nın hemen yanı başında 111 dönümlük arazi üzerine inşa edilen Büyükyalı İstanbul, tercihini çevre dostu, sessiz ve kompakt tasarıma sahip Daikin VRV IV sistemlerden yana kullandı. Aynı güzergahta yer alan Yalı Ataköy ve Pruva 34 projeleri gibi Büyükyalı İstanbul sakinleri de Daikin cihazları ile iklimlendirme konforu yaşayacak. 

 

TEKNOLOJİ, VERİMLİLİK VE GÜVENLİK BİR ARADA

 

Birbirinden farklı konsept ve büyüklüklerde konutların yer aldığı Büyükyalı İstanbul’un soğutma ihtiyacını karşılamak için üstün teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan Daikin VRV IV cihazlar tercih edildi. Projede kullanılan cihazlar arasında VRT (Değişken Soğutucu Akışkan Sıcaklığı) özelliğine sahip RXYQ-T model ısı pompası tipi dış ünite ve RXYSCQ-T ve RXYSQ-T model Mini VRV IV ısı pompası tipi dış ünitelerin yanı sıra, konutların alan özelliklerine uygun olarak seçilen iç üniteler yer alıyor. 

 

Her daire büyüklüğüne uygun kapasitede seçilen dış ünitelerle mekanların birbirinden bağımsız bir şekilde soğutulması sağlanırken, dış ünite klima santrali ile DX batarya bağlantısı yapılarak taze hava ihtiyacı da karşılanabiliyor. Projede tercih edilen Mini VRV IV dış ünite modelleri ise geniş kapasite aralığıyla kullanıcıların her türlü soğutma ihtiyacını karşılarken, kompakt yapısıyla da yer sıkıntısı yaşanabilecek yerlere kolaylıkla sığıyor. Çevre dostu R410A soğutucu gazı kullanan dış üniteler sayesinde atmosfere salınan gaz miktarı azaltılırken, VRT teknolojisiyle optimum sezonsal enerji verimliliğine ulaşmak mümkün oluyor. Düşük işletim ve bakım maliyetli, uzun ömürlü, sessiz ve yüksek güvenlikli Daikin VRV IV cihazlar ile soğutma ve havalandırma uzun yıllar boyunca endişe edilmesi gereken bir konu olmaktan çıkıyor. 

 

Geniş iç ünite aralığına sahip dış üniteler, Daikin Emura ve Nexura gibi şık iç ünitelerle birlikte rahatlıkla kullanılabiliyor. Estetik görünümü bozmadan klima keyfi sağlayan gizli tavan, yatay hava üfleme ve sensör özelliğiyle üstün soğutma konforu sağlayan dairesel atışlı kaset, tavanlara sorunsuzca monte edilebilen tam düz kaset ve zemin alanı kısıtlı olan odalara uyumlu duvar tipi gibi farklı özelliklerdeki modelleriyle konutların tasarımına uygun çözümler sunan iç üniteler, düşük enerji tüketen özel DC fan motoruyla düşük ses seviyelerinde çalışarak huzurlu bir ortam sağlıyor. İç üniteler, yıkanabilen ve küf önleyici özelliği bulunan hava filtresi sayesinde bulundukları mekanın hava kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

 

AKILLI PROJEYE, AKILLI SOĞUTMA

 

Daikin’in hızlı ve kolay erişim özelliğine sahip VRV IV cihazları, tasarımı dünyaca ünlü İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor tarafından gerçekleştirilen Büyükyalı İstanbul’un akıllı ev konseptini tamamlıyor. Özel olarak geliştirilen ‘I-Touch Manager’ merkezi otomasyon sistemi ile akıllı enerji yönetiminden uzaktan erişimle kontrole kadar pek çok kolaylığı bir arada sunan Daikin VRV IV cihazları sayesinde geleceğin ev konforu bugünden yaşanıyor. ‘I-Touch Manager’ ile kullanıcılar enerji tüketimi ve faturalandırma, enerji kayıp kaynağını tanımlama, uzaktan internet erişimi, tüm iç-dış ünitelerin uzaktan arıza ve bakım için takibi, sistemin diğer sistemlerle uyumlu çalışabilmesi ve otomatik iç ünite kaydı gibi tüm fonksiyonları kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

 

MONTAJ KOLAYLIĞI İLE ZAMANDAN TASARRUF

 

Daikin VRV IV ısı pompası tipi dış ünitelerde standart olarak bulunan otomatik şarj ve soğutucu akışkan testi özellikleri ile devreye alma sırasında hem zamandan tasarruf etmek, hem de cihazlarda en iyi performansa ulaşmak mümkün oluyor. Geniş kapasite çeşitliliği ve yüksek borulama limit avantajı sayesinde kolay montaja imkan vermesi de Daikin VRV IV cihazları projeler için vazgeçilmez kılan özellikler arasında yer alıyor.

 

 

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Ezgi Aktaş (0216) 9702129/ (0553) 7470711/ ezgiaktas@domedya.com.tr
Hülya Dinçer (0216 )453 27 00 / (0530) 961 93 10 / h.dincer@daikin.com.tr

 

 

DAIKIN TÜRKİYE HAKKINDA

Türkiye'de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011'de Airfel'i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye'nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, ısı pompaları, VRV, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul'da bulunan Daikin Türkiye; Sakarya'da bulunan üretim tesisleri, 7 bölge müdürlüğü, 300 bayi, 22 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500'ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye'nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa'nın ilk, dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi Solution Plaza fuha İstanbul'u sektörüne kazandırmıştır. İstanbul'da bulunan Daikin Akademi ise bünyesinde her türlü hedef kitleye yönelik eğitim fırsatı sunmaktadır. Türkiye'nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

 

DAIKIN HAKKINDA

Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 150 ülkede 20 milyar doları bulan cirosu, 60.000’den fazla çalışanı ve 90 üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve florokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye'nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 5.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere'deki 7 üretim tesisiyle Avrupa'nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir. Bugüne kadar 500.000’in üzerinde kurulumu gerçekleştirilen Daikin Altherma, Avrupa'da en çok satan ısı pompası sistemleridir. 

www.daikin.com.tr

 
logo 06.03.2018 tarihinde
DTK DERGİSİ / NEFİSE ÇALIK Paylaştı
344 Görüntüleme

 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji