MGA TEKNİK & MEKANİK, REKABET GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

09.12.2016 tarihinde
DTK DERGİSİ / Seval Sezer Paylaştı
1560 Görüntüleme
logo
MGA TEKNİK & MEKANİK, REKABET GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

MGA Teknik & Mekanik, rekabet gücünü artırıyor

2000 yılından beri havalandırma sektörünün içinde bulunan ve 1992 yılında Özge İnşaat ile havalandırma sektöründeki faaliyetlerine başlayan Murat Oğuzorhan, 2011 yılında MGA Teknik & Mekanik’i kurduklarını belirtti. Türkiye genelinde ciddi bir network’e sahip olduklarını vurgulayan MGA Teknik Genel Müdürü Murat Oğuzorhan, yıllar geçtikçe sektörün daha da kötüye gittiğini ifade etti.

MGA Teknik & Mekanik’in sektördeki konumuna ve yurtdışındaki projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Murat Oğuzorhan, yan faaliyet alanları olan uygulama ve projelendirme çalışmaları sayesinde daha geniş bir alana hizmet verdiklerini belirtti.  Murat Oğuzorhan, çeşitli engelleri aşarak kurdukları MGA Teknik & Mekanik’in tamamladığı uygulama ve projelere ilişkin,  “Dünyanın çeşitli ülkelerinde büyük projelere imza attık. En büyük projemiz ise Rusya’daydı. Yaklaşık 14 milyon dolarlık bir projeyi tamamladık. Türkiye’den 350’ye yakın işçi götürdük. Oranın yerel halkıyla birlikte toplamda 600 kişilik bir kadro kurduk. Aynı dönemde İran’da Divan Park Otel’in şantiyesini kurduk. 80 kişilik bir ekip de orada çalıştı. Türkiye’de devam eden şantiyelerimizde ise elektromekanik olarak ilerlemeyi hedefliyoruz. Klima, tesisat, havalandırma, mekanik, alt yapı ve projelendirme aşamalarında hizmet veriyoruz” açıklamasında bulundu.

“Üretici ve müşteriyi aynı çizgide buluşturmayı hedefliyoruz”

MGA Teknik & Mekanik’in ürün gruplarına ilişkin bilgiler veren Murat Oğuzorhan, “Ana ürün gruplarımız: yalıtım malzemeleri, havalandırma boruları, hava kanalları, fan çeşitleri, anemostad-menfez-difizör ve elemanları. Bunlara ek olarak hırdavat, bant çeşitleri ve askı elemanları da ürün gruplarımız arasında yer alıyor. Metal ürünlerden bazıları fason imalatlarımız. Bazı malzemeleri, kendi adımızla fason imal ediyoruz. Barter usulü ile çalıştığımız imalatçılarımız mevcut. Bu bizi daha da güçlendiriyor. Ürün çeşitliliğimizi sürekli artırıyoruz. İş kollarımızı değiştiriyoruz ve geliştiriyoruz. Kalite standartlarımızı daha da yukarılara taşıyabilmek adına çaba sarf ediyoruz. Büyük karlar gözetmeksizin, kaliteli ürünleri tedarik ederek üretici ve müşteriyi aynı çizgide buluşturmayı hedefliyoruz. Bu konuda başarılı olduğumuzu da söyleyebiliriz” dedi.

“Fason imalatlara daha fazla ağırlık vermeye çalışıyoruz”

Son olarak MGA Teknik & Mekanik’in 2016 yılı ile kısa ve orta vadeli hedeflerine ilişkin öngörülerde bulunan Murat Oğuzorhan, “2016 yılında, 2015 yılındaki hedeflerimizi yüzde 20 oranında kontrollü bir şekilde artırmayı planladık ancak 2016 yılını hedef ve beklentilerimizin üzerinde yaklaşık yüzde 60’lık bir artışla kapatacağız. 2017 hedeflerimiz ise yüzde 30 oranında bir büyüme kaydetmek. Ürün gamımızı biraz daha artırabilmeyi de arzuluyoruz. Fason imalatlara daha fazla ağırlık vermeye çalışıyoruz. Üreticilerle olan barter çalışmalarımızda daha kararlı adımlar atıyoruz. Daha çok; eli güçlü olan imalatçılarla barter çalışmaları yapıyoruz. Bu da bizim rekabet gücümüzü artırıyor” diyerek sözlerini noktaladı.  

 
logo 09.12.2016 tarihinde
DTK DERGİSİ / Seval Sezer Paylaştı
1560 Görüntüleme

 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji