Türkiye’nin Sembol Projesi Tema İstanbul’un Tercihi AFS Fanları

13.01.2015 tarihinde
AFS İstanbul Fleksibıl A.Ş / Sevgi Kavut Paylaştı
1107 Görüntüleme
logo
Türkiye’nin Sembol Projesi Tema İstanbul’un Tercihi AFS Fanları

Türkiye’nin ilk master planlı ve en büyük karma projesi olan Tema İSTANBUL’un havalandırma ihtiyacında çözüm ortağı AFS Boru Sanayi A.Ş oldu.

 Ülkemizin ilk ve en büyük uluslararası temalı eğlence parkının yer alacağı Tema İstanbul projesinin havalandırmasında AFS’nin Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Soler&Palau fanları tercih edildi. Projenin; egzoz, duman egzoz, merdiven basınçlandırma, sığınak havalandırma ve ortak yaşam mahalleri havalandırma fanları AFS tarafından karşılandı.

Aksiyal, radyal, hücreli, kanal tipi vb. hemen her çeşit fanın kullanıldığı projede; sığınak havalandırmasında kullanılan sığınak havalandırma üniteleri nükleer saldırılarda dahi sağlıklı taze hava sağlayabiliyor. Bununla beraber kazan daireleri; ex-proof özellikli, patlamaya karşı korumalı fanlar ile havalandırılıyor. Blok koridorları ve galeri duman egzoz havalandırmasında F 200 ve F 400 özellikli yüksek sıcaklığa dayanıklı fanlar kullanıldı.

Toplam 1,5 milyon metrekare alan üzerinde yükselen ve konut alanı 333 bin metrekare olan proje, 1+1’den 4+1’e kadar değişen 3531 daire seçeneği ile hayata geçiriliyor. Mega karma proje kapsamında Konutlar, Tema WORLD Eğlence Alanı ve Ticari Birimler yer alıyor.

Yeni bir yaşam kültürü sunan Konut Bölgesi, sosyal buluşma merkezi Tema PLAZA ve Türkiye’nin gerçek anlamdaki ilk temalı eğlence parkı Tema WORLD olmak üzere üç ana fonksiyondan oluşan Tema İstanbul’un havalandırma fanları ihtiyacını AFS, Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Solar&Palau fanları ile karşıladı.

Teslim tarihi Temmuz 2015 olan Tema İSTANBUL’un ilk etabı olan Konut Bölgesi, 3 ila 12 kat ile 18 ila 30 kat arasında değişen alçak ve yüksek bloklarda yer alan toplam 3531 konuttan oluşuyor.

 
logo 13.01.2015 tarihinde
AFS İstanbul Fleksibıl A.Ş / Sevgi Kavut Paylaştı
1107 Görüntüleme

 

Yorum Yapın

 
 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji