Kullanıcı Haber Listesi

Vaillant, HOPİ ile ‘Paracık’ dağıtmaya devam ediyor

Yeniliklerin öncüsü Vaillant’ın HOPİ işbirliğiyle hayata geçirdiği, HOPİ Paracık Kampanyası ile kombi alan tüketiciler paracık kazanmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında “ecoTEC Plus” veya “ecoTEC Pro” ve “ecoTEC Pure” alan tüketiciler 150, 200 ve 250 TL değerinde Paracık kazanacak.


DemirDöküm, ‘Müşterinin Yıldızları’nı Bozüyük Fabrikasında Ağırladı

Türkiye iklimlendirme pazarında 65 yılda birçok ilke imza atan DemirDöküm, sektörde müşteri memnuniyetinde de referans noktası olmak için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini ekledi. "Müşterinin Yıldızları" programını hayata geçiren DemirDöküm, müşteri memnuniyetinde üstün başarı gösteren iş ortaklarını Bozüyük fabrikasında ağırladı. İki gün süren organizasyonda DemirDöküm fabrikasını gezen iş ortaklarına, Ar-Ge departmanında onlara özel hazırlanan kombi, şofben ve panel ürünlerinin küçük prototipleri hediye edildi.


Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması Finalistlerinin Fotoğrafları, Çöl Macerası Projesi’nde Sergilendi

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün "ÇÖL MACERASI PROJESİ" kapsamında Sarayköy ilçesi Sakarya İlkokulu ve Acıpayam ilçesi Alaattin İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Alarko Carrier'ın gelenekselleşen "5. Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren fotoğraflar da öğrencilerin beğenisine sunuldu.


TEKSAN TÜRKİYE’NİN İLK KOMPOZİT KABİNİNİ TASARLADI

Teksan’ın çizgi ötesi kabin tasarımı teknoloji ve estetiği buluşturuyor Enerji sektöründe inovatif ürünleri ile öne çıkan Teksan, jeneratörü tasarım ile buluşturduğu yeni kompozit kabini ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Alışılmış kalıpların dışında çizgi ötesi bir tasarıma sahip olan kompozit jeneratör kabini özellikle dış mekan kullanımlarında estetik arayanların tercihi olmaya aday.


Bosch Termoteknik, 2019 yılında eğitime destek vermeye devam ediyor!

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik, Bosch Termoteknik Akademi ile 2019 yılında da verdiği eğitimlerle sektöre katkı sağlamaya devam ediyor.


Danfoss’un kompresör teknolojisine yaptığı yatırımlar devam ediyor

Danfoss kompresör teknolojisine yaptığı yatırımlar sayesinde daha çok uygulamanın günümüzün zorlu çevre standartlarına uyumlu olmasını sağlıyor. Danfoss, yeni ve gelişmiş kompresör yelpazesi ile kısmi yük verimliliği ve soğutucu değişimi baskısını hafifletiyor. Danfoss kompresör ürün yelpazesi, mevcut sistemlerin yeniden tasarlanması konusunda asgari gerekliliğe sahip Ara Tahliye Valfi (IDV) teknolojisi de dahil olmak üzere, esnek çözümlerden ve yenilikçi yağsız teknolojilerden faydalanma şansı sağlıyor.


Naci Şahin tekrar EUROVENT Başkanı oldu

İSKİD 2013-2014 Yönetim Kurulu Başkanı ve FRITERM Genel Müdürü Naci ŞAHİN, Avrupa EUROVENT Derneği’nin ikinci kez Başkanı olarak seçildi.


İklimlendirme ihracatında artış mayıs ayında da sürdü

İklimlendirme Sanayi ihracatı mayıs ayında yüzde 16,7 artışla 473 milyon dolara ulaştı. Böylelikle yılın 5 aylık ihracat geliri de 2 milyar 203 milyon dolar olarak gerçekleşti. Sektör ihracatı yılın ilk 5 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 5,7 oranında büyüdü.


Vaillant ‘Hikayeleştirme’ müşteri deneyimini ‘XCO’19’da anlattı

Müşterilerine 145 yıldır ürünün yanı sıra komple “Deneyim” sunan Vaillant, “Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO’19”da, pazarlamada müşteri deneyimini üst noktaya taşıyan “Hikayeleştirme”yi anlattı. Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, artık ürün ve hizmetin arkasındaki hikayenin ön plana çıktığına dikkat çekerek “Pazarlama departmanlarının hikaye anlatımında üst aşamaya gelmiş olmaları gerekiyor” dedi.


Demirdöküm'ün müşterilerine sunduğu deneyim ödülle taçlandırıldı

DemirDöküm, bu yıl 5’incisi düzenlenen ve müşteri deneyimini en iyi yöneten markaların belirlendiği A.L.F.A. Ödülleri’nde, “Isıtma Kategorisi”nde büyük ödülün sahibi oldu. Müşteri deneyimi alanında hayata geçirdiği kapsamlı çalışmalarıyla ön plana çıkan DemirDöküm, ısıtma sektörünün “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markası-Customer Brand” oldu.


Enerjide Dönüşüm ve Değişim

Enerji piyasasında dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularına odaklanacak olan ve bu yıl 25. kez düzenlenen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Kamu, özel sektör ve akademi, enerjinin bugününü ve geleceğini tartışmak üzere bir araya geldi.


İSKİD, Marmara Üniversitesi’ndeydi

İSKİD üniversite ve sanayi iş birliği etkinlikleri kapsamında, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencileriyle buluştu. İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Onbaşıoğlu, Res Enerji Sistemleri firmasından Erdi Çelikkaya ve Daikin firmasından Dr. Andaç Yakut, iklimlendirme sektörünü ve dernek faaliyetlerini tanıtan sunumlarını öğrencilerle paylaştı.


MTMD Yeni Yönetimin Belirledi

MTMD Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: MTMD Başkanı: İbrahim Biner, Yönetim Kurulu Asıl Üyeler; Barış Şevketbeyoğlu, Gürkan Arı, Önder Polat, İrfan Çelimli, Murat Suiçmez, Şeref Gençer.


DemirDöküm müşteri memnuniyetinde sektörün referans noktası olacak

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Müşteri Deneyim Platformu’yla da sektörde fark yaratacak. Beş yıllık gelişim planı dahilinde geçen yıl dönüşüm çalışmalarına hız veren DemirDöküm, Türkiye genelindeki iş ortakları için Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile hayata geçen “Müşteri Deneyimi Odaklı Satış Akademisi” ile müşteri memnuniyetini kusursuzlaştırmayı hedefliyor. DemirDöküm’ün müşteri deneyimi ve memnuniyet süreçlerindeki iddiasını, hayata geçirilen çalışmalarla bir adım öteye taşıdığını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “Pazar araştırmaları, müşteri beklentileri ve iş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz ve 2022 yılına kadar devam ettireceğimiz projeler için her yıl 1 milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz. Programın ilk yılında önemli kazanımlarımız oldu. Müşteri memnuniyetinde yüzde 15 artış elde ederek pazar payımızı ve satışlarımızı artırdık. Aynı zamanda iş ortaklarımızın finansallarına da katkı sağladık” dedi.


İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı

ASHRAE Turkish Chapter, “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı” İSİB sponsorluğunda düzenlendi. Marmara Üniversitesi Sultanahmet Kampüsünde gerçekleştirilen Konferansta HVAC ve soğutma uzmanı Cihanda Nilhan Dalugoda, Prof. Roberto R. Aguilo ve HVAC Satış Mühendisi Karine Leblanc Yeşil Binalar ve HVAC konularında sunumlar gerçekleştirdiler.


AVENS AIR İş Geliştirme Müdürü Rahim Kula, AVENS'i anlattı

AVENS, 3 yıl önce kurulmuş, havalandırma cihazları ve fan konusunda uzmanlaşmış bir firma… AVENS markasıyla havalandırma alanında birçok ürün grubu sunuyor. İtalyan Havalandırma Sistemleri ürünleri üreticisi Vortice’nin de Türkiye Temsilcisi durumunda. AVENS AIR İş Geliştirme Müdürü Rahim Kula, Hvac Portal’a konuştu.


Danfoss Link:Akıllı Isıtma Sisteminde mükemmel çözüm

Elektrikli, sulu ve radyatör tipi ısıtma modellerinin tümünü hem merkezi bir noktadan hem de uzaktan kontrolüne imkan tanıyan ısıtma otomasyonu Danfoss Link, kullanıcıya % 23’e varan enerji tasarrufu yanı sıra yüksek konfor da sağlıyor.


Alarko Carrier, Burdurlu çiftçilerle bir araya geldi

Geniş ürün yelpazesiyle su basınçlandırma alanında farklı ihtiyaçlara cevap veren Alarko Carrier’ın Antalya Dalgıç Pompa ihtisas bayisi AKS Pompa, bu yıl 5'incisi düzenlenen Burdur Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılarak Alarko’nun pazara sunduğu dalgıç pompaları fuar ziyaretçileriyle buluşturdu.


F-Gazlar Yönetmeliği Soğutma Sektöründeki Değişime Yön Veriyor

SOSİAD, (Soğutma Sanayi İş Adamları Derneği) 4 Ocak 2018 tarihli ve 30291 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik ile soğutma sektörünün uyumlanması gereken değişikliklere dikkat çekmeye devam ediyor.


Evaporatif Soğutma Sistemi ve Aiolos Air

Yaklaşık 25 yıl iklimlendirme sektöründe profesyonel olarak çeşitli yerli ve yabancı firmaların üst düzey yöneticiliğini yapan Ozan Atasoy, 2 Alman ortağı ile birlikte iklimlendirme sektöründe global bir marka yaratmak üzere yola çıktı. Atasoy Aiolos Air markası ile Evaporatif Soğutma Sistemiyle merkezi sistem klima cihazlarını anlattı.


İzmir'de üretiliyor, Ortadoğu ve Avrupa'ya gidiyor

Johnson Controls Türkiye ve Hazar Bölge Müdürü Alp Yılmaz ve Johnson Controls İzmir Fabrika Müdürü Müjdat Paydos 3 yıl önce Ege Serbest Bölge'de kurulan, Johnson Controls üretim tesislerinde gerçekleştirilen Basın Toplantısı'nda Johnson Controls’un Türkiye’deki gelişim sürecini anlattılar.


Aiolos Air yenilikçi çözümleri ile faaliyete geçti

İklimlendirme sektöründe yenilikçi çözüm ve teknolojiler ile faaliyete geçen Aiolos Air İleri Havalandırma Teknolojileri A.Ş. yaklaşık 8 ay süren hazırlık sürecinin ardından ürünlerini iklimlendirme sektörünün hizmetine sunmaya başladı.


Erbay, Veri Merkezleri için üretilen Inrow Klima Cihazlarını Tanıttı

1987 yılından beri iklimlendirme & soğutma makine imalatı yapan ERBAY Veri Merkezleri için Inrow Klima Cihazlarını tanıttı.


Akfen Yenilenebilir Enerji’nin Çanakkale’deki Üçpınar RES projesi enerji üretmeye başladı

2020 yılına kadar Türkiye’de sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1000 MW’lık enerji üretim santrali kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale’de 143 milyon dolarlık yatırıma sahip 112 MW’lık Üçpınar Rüzgar Enerji Santrali (RES) projesinin 51 MW’lık ilk fazını devreye aldı.


Şişecam Düzcam ‘Intersolar Europe 2019 Fuarı’nda Yüksek Performanslı Güneş Enerjisi Camlarını Tanıttı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 15-17 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleşen Intersolar Europe 2019 Fuar’ındaki yerini aldı. Şişecam Düzcam, fuarda güneş panellerinde maksimum verimlilik sağlayan yüksek geçirgenliğe sahip Anti-Reflektif kaplamalı güneş enerjisi camlarını tanıttı.


Doğu İklimlendirme'den 19 Mayıs için özel film

Doğu İklimlendirme 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve İstiklal Savaşı'mızın 100. Yılı dolayısıyla Doğu İklimlendirme Tesislerinde çalışanlarının rol aldığı "Geleceğin Havası, Gençlerimizle Değişiyor" başlığında kısa bir film hazırladı.


Türk iklimlendirme sektörü Polonya’da

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen Polonya Sektörel Ticari Heyet Organizasyonu 19 üyenin katılımı ile 7-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Heyete başkanlık yapan İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş, Polonya iklimlendirme sektöründe 2018 yılında 8,5 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirildiğini söyleyerek, en fazla ithalat gerçekleştirdiği ilk 5 ülkenin sırasıyla Almanya, Çin, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Fransa olduğunu belirtti.


Danfoss TMMOB Makine Mühendisleri Gaziantep Şubesi semineri büyük ilgi gördü

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nde ‘Döşemeden Isıtma Sistemleri ve Isıtma Kontrolü’ konulu bir seminer gerçekleştirdi.


Nisan ayında beklenen canlılık Bileşik Endeks’e yansımadı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Nisan ayı sonuçları açıklandı. 12 ay sonra Mart ayında ilk kez artış gösteren Bileşik Endeks, Nisan ayında yeniden gerileyerek bir önceki aya göre 1,11 puan düştü.


İş ortaklarını dijital dünyaya hazırlamaya devam ediyor

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, dijital dönüşüm stratejisi kapsamında iş ortakları için eğitimler düzenlemeye devam ediyor. Dijital dönüşüm çalışmalarına yatırımı sürdüren DemirDöküm, Ankara ve İzmir'deki iş ortakları için "Dijital Pazarlama Eğitimi" düzenledi.


LENNOX’TAN FORM’A PAKET KLİMADA EN İYİ ORTAK ÖDÜLÜ

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, 36 yıldır iş ortaklığı gerçekleştirdiği paket klima üreticisi Lennox tarafından ‘’En Önemli Paket Klima Partneri’’ (Key Rooftop Partner) ödülüne layık görüldü. Yakın zamanda Lennox için İzmir Pancar OSB’deki tesislerinde üretime başlayan Form, aynı zamanda Lennox’un dünyada kendi tesisleri dışında paket klima üretim lisansı verdiği ilk ve tek marka olma özelliğine sahip.


ATEŞ ÇELİK’İN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden Form MHI İklimlendirme Sistemleri, yenilikçi ve kaliteli çözümleriyle yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan Ateşçelik Rüzgar Enerji Santrali Kule Üretim Tesisi’nin iklimlendirme ihtiyaçları bu günden itibaren Mitsubishi Heavy Industries’in son teknoloji ürünleriyle karşılanacak.


12. MTMD Hakan Altepe Çalıştayı - "İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi"

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği 12. Çalıştayı genç yaşta vefat eden Ekin Proje Mühendislik kurucusu Hakan Altepe adına ATC Air Trade Centre sponsorluğunda düzenlendi. MTMD Başkan Yardımcısı İbrahim Biner'in sunumunu üstlendiği "İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi" başlığında düzenlenen çalıştayda Ekonomist Can Gürlesel, Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu ve Taşkın Danışmanlık Kurucusu Levent Taşkın sunumlar gerçekleştirdi. Çalıştayın açılış Konuşmasında MTMD Yönetim Kurulu Başkanı İrfan ÇELİMLİ Mekanik Tesisat Müteahhitlerinin sıkıntıları hakkında açıklamalarda bulundu.


Danfoss soğuk zincir sistemleri ile gıda kaybını azaltmak mümkün

Danfoss’un inovatif,çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlar sayesinde soğuk zincir gıda ürünlerinin bozulmaları önleniyor ve her yıl milyonlarda gıda atığının önüne geçiliyor.


Schneider Electric, yüksek verimlilik ve kullanım kolaylığına sahip yeni Easy UPS 3M’i kesintisiz güç kaynağını portföyüne ekledi

3 fazlı Easy UPS serisinin bu yeni üyesi, uygun maliyetle yüksek teknik özellikler ve ECO enerji tasarrufu modunda %99'a kadar verimlilik sağlıyor. Easy UPS 3M, ayrıca kolay kurulum, kullanım ve servis özelliklerine sahip.


Solar Decathlon Afrika Yarışması’nda, Türkiye'yi Team Bosphorus ReYard’la temsil edecek

2019 Eylül ayında Fas’ın Ben Guerir şehrinde gerçekleşecek olan Solar Decathlon Afrika Yarışması’nda, Türkiye’yi Team Bosphorus takımı başarıyla temsil etmeye hazırlanıyor. 26 Nisan’da Zemin İstanbul’da gerçekleşen lansmanda mikro-yosun teknolojisi, sürdürülebilir yapı malzemesi; toprak ve enerji teknolojilerini içeren ReYard isimli konut projesi, katılımcıların beğenisini topladı.


Alarko Carrier, TTMD Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminerde sektör profesyonelleri ve öğretim üyeleriyle buluştu.

Alarko Carrier, ısıtma ve soğutma alanındaki 65 yıllık bilgi birikimini ve teknik uzmanlığını, sektör profesyonelleriyle paylaşmaya devam ediyor. Bu amaçla Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen seminere katılarak bir sunum yaptı.


Buderus Logamatic TC100 Yeni Nesil Akıllı Oda Kumandası Yenilendi!

Geçtiğimiz yıllarda geliştirilen Buderus Logamatic TC100 akıllı oda kumandası, Buderus uzmanlığıyla yenilendi ve gelişmiş versiyonu kullanıcılara sunuldu.


Doğu İklimlendirme bu yıl da omurilik felçlileri için koştu

Wings For Life World Run 2019 etkinliği kapsamında 5 Mayıs Pazar günü tüm dünyada aynı anda gerçekleşen etkinliğe Doğu İklimlendirme bu yıl da koşu takımı ile katılarak destekte bulundu.


Vaillant Türkiye’den Ramazan kampanyası

Vaillant Türkiye’nin, Ramazan’a özel olarak düzenlediği #BizimEvdeRamazan kampanyası bu sene de devam ediyor. Vaillant, Ramazan ayının kendileri için anlamını ve Ramazan deneyimlerini #BizimEvdeRamazan hashtag’i ile Vaillant’ın Instagram hesabı @vaillanttr’yi etiketleyerek paylaşan takipçilerinden belirlenecek 40 kişiye 100 TL değerinde Migros hediye çeki verecek. Kampanya 6-31 Mayıs tarihleri arasında devam edecek.


DemirDöküm, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazdan karşılıyor

DemirDöküm, ısı pompasındaki iddiasını MaxiAir Plus ile taçlandırdı. Geçen yıl ısı pompası pazarına MaxiAir ile giren DemirDöküm, serinin yeni üyelerini MaxiAir Plus ile satışa sundu. Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacına tek cihazda çözüm sunan MaxiAir Plus, havadaki ısı enerjisini minimum elektrik enerjisi ile harmanlayarak kullanıcısına maksimum enerji tasarrufu sağlıyor. Dört farklı kapasite seçeneği ile satışa sunulan MaxiAir Plus serisi, sahip olduğu oda sensörüyle enerji tasarrufunu kullanıcı inisiyatifine bırakmıyor.


İklimlendirme İhracatı Ocak-Nisan döneminde yükseldi

İklimlendirme Sanayi ihracatı 2019 yılının Ocak-Nisan döneminde hem kg başına ihracatta hem de değer bazında yükselişini sürdürdü.


Mart ayında tarihin en yüksek aylık inşaat malzemeleri ihracatı gerçekleşti

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Mart 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre inşaat malzemeleri ihracatının yeniden artışa geçtiği Mart ayında, miktar olarak tarihin en yüksek aylık ihracatı gerçekleşti. İhracatta, 4,18 milyon tonluk miktar rekoruna rağmen, değerde 1,79 milyar dolar seviyesi ile aylık rekorların uzağında kalınmasına, ihracat birim fiyatlarında yaşanan gerileme neden oldu. Geçen yılın Mart ayında 0,59 dolar olan ihracat birim fiyatları, bu yıl Mart ayında 0,43 dolar seviyesine indi.


Akfen Yenilenebilir Enerji’ye EMEA Finance’dan büyük ödül

2020 yılına kadar Türkiye’de sadece yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1000 MW’lık elektrik üretim santrali kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yatırım atağı, EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Project Finance Awards 2018’de prestijli bir ödülle taçlandı.


ASHRAE Turkish Chapter “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Bina Trendleri Konferansı” 22 Mayıs’ta

ASHRAE Turkish Chapter tarafından organize edilen İklimlendirme Sektöründe Yeşil Bina Trendleri Konferansının ilki 22 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Uluslararası davetli konuşmacıların yer alacağı konferansın her yıl düzenleneceği açıklandı.


GF Hakan Plastik, 2018 yılında Koçtaş ile başlatılan Tesisat Ustası Seminerleri’ne tüm hızıyla devam ediyor

Uzun ömürlü ve sağlıklı işleyen bir tesisatta, ürünlerin performansı ve kalitesi kadar uygulamayı yapan tesisat ustaları da önem kazanıyor. Bu yaklaşımla bayileri, iş ortakları ile düzenli olarak eğitimler gerçekleştiren GF Hakan Plastik, Koçtaş ile de Tesisat Ustası Seminerleri adı altında işbirliği yürütüyor.


Termo Teknik bayileri hem Belgrad’ı gezdi, hem de akaryakıt hediyesi kazandı

Termo Teknik, bayilerini 8-10 Mart tarihleri arasında, Osmanlı ve Balkan kültürünün önemli merkezlerinden birisi olan Belgrad’da ağırladı. Bayiler ayrıca 1.500 TL’lik akaryakıt hediyesinden de faydalandı.


Social Media Awards’tan Bosch Termoteknoloji’ye ödül!

Bosch Termoteknoloji, Türkiye’nin en büyük ve prestijli sosyal medya ödülleri Social Media Awards tarafından iklimlendirme sektöründe altın ödüle layık görüldü.


TTMD Enerji Depolama ve Isı Pompası Komitesi Kuruldu

TTMD Enerji Depolama ve Isı Pompası Komitesi’nin, Uluslararası Enerji Ajansı Enerji Depolamasıyla Enerji Tasarrufu Teknoloji İşbirliği Programı çerçevesinde Annex-27 ulusal çalışma grubuyla iş birliği yapması hedefleniyor. Komite, “Siz de dünyamız için çok geç olmadan temiz enerji çözümleri arıyorsanız, bize katılın.” çağrısında bulundu.


Danfoss ve Haliç Mekanik Slovenya’da

Danfoss, Haliç Mekanik ve müşterileri; mekanik uygulayıcı, yatırımcı ve alt bayiileri ile Slovenya’da bulunan Trata fabrikasına eğitim ziyaretinde bulundu.


Bosch Termoteknik Olarak Geleceği Şekillendirmeye Devam Ediyoruz!

Geleceğin ısıtma sistemleri vizyonuyla yola çıkarak sektörün gelişimi ve geleceğe hazırlanması için yatırımlar yapan Bosch Termoteknik, gelecek odaklı çözümler sunmaya devam ediyor.


İklimlendirme Sektörü İhracatı, 2019 yılında da yükselmeye devam edecek

Friterm İş Geliştirme Müdürü Hayati Can: “İnşaat sektörü küçülüyor, diğer sanayi dallarında ortalama yüzde 7 civarında bir küçülme söz konusu. Fakat iklimlendirme sektörü şuanda herhangi bir küçülme ile karşı karşıya değil. İklimlendirme sektöründe küçülme olarak ifade edilen rakam 0.021 mertebelerinde. Yani iklimlendirme sektöründe bir küçülme yok.”


Arçelik dijital dönüşüm yolculuğunda edindiği deneyimi tüm ekosistemine yayıyor

İnovasyon Haftası’nı bu yıl da Stratejik Partner olarak destekleyen Arçelik, akıllı, bağlı teknolojilerini, görsel, yapay zeka uygulamalarını ve sensör teknolojileri alanındaki yeni çalışmalarını sergiledi. Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, İnovasyon Haftası ile ilgili değerlendirmesinde, “150’ye yakın ülkede 22 üretim tesisi ve 17 Ar-Ge merkezi ile faaliyet gösteren bir şirket olarak, dijital dönüşüm yolculuğumuzda dünya çapında edindiğimiz deneyimleri, tüm ekosistemimize yayarak sektörümüzde dijital devrimin bayraktarlığını yapıyoruz” dedi.


Mitsubishi Heavy Industries Klimalar Özlüce’de

54 yıllık tecrübesi ile iklimlendirme sektörüne yön veren Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form MHI Klima Sistemleri’nin Bursa’daki yetkili satıcısı Vedel Klima Ltd. Şti., mağazalarına bir yenisini daha ekledi. Yeni şubesini 3 Mayıs 2019’da Nilüfer-Özlüce Mahallesi’nde açan Vedel Klima, Mitsubishi Heavy Industries marka split ve multi split klimaları tüketicileriyle buluşturacak.


HVAC Sektöründe F-Gaz Çalıştayı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye’de Soğutma ve İklimlendirme Sektörlerinde F-Gaz Alternatiflerinin Kullanım Çalıştayı 29-30 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Çalıştayın ilk gününde proje ortakları ve yürütücüleri olan Çevre Bakanlığı, UNIDO ve GFA Konsorsiyumu yetkililerince AB Tüzüğünün F-Gazlar bağlamında değerlendirilmesi, Montreal Protokolü ve F-Gaz başlığıyla bugüne kadar oluşan gelişmeler gündeme getirildi.


WILO ROADSHOW 4-6 MAYIS’TA ESKİŞEHİR’DE

Pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo, hizmet alanını genişleten ürün gamı Initial Line serisini Türkiye’nin farklı bölgelerinde tanıtmak amacıyla roadshow organizasyonu düzenliyor. “Daima Yanınızda” mottosuyla 8 Nisan’da İstanbul’dan hareket eden Wilo Roadshow, 4-6 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin yükselen yıldızı Eskişehir’de olacak. Eskişehir’de Hasan Polatkan Caddesi’nde sektör temsilcileri ile bulaşacak Wilo uzmanları, markanın yeni ürün gamı ‘Initial Line’ serisinin özelliklerini anlatacak.


Nisan ayı mevcut inşaat işlerinde 2,3 puan artış yaşandı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu’nda; mevcut inşaat işlerinde mevsimselliğin de etkisiyle 2,3 puan artış yaşandığı, bundan sonraki artışta yeni inşaat başlangıçlarının önemli olacağı belirtildi. İnşaat malzemeleri sanayi üretimindeki gerilemenin Ocak ayından sonra Şubat ayında da devam ettiği bilgisine yer verilen raporda, yılın ilk iki ayında gerçekleşen üretimin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,1 gerilemesiyle, üretimde dörtte bire yakın bir kayıp oluştuğuna dikkat çekildi.


TTMD Üyeleri kahvaltıda bir araya geldi

TTMD İstanbul İl Temsilciliği, Üye İlişkileri ve Sosyal Organizasyonlar Komisyonunun, TTMD Üyeleri ve aileleri için Danfoss ve Daf Enerji sponsorluğunda düzenlediği Kahvaltı Etkinliği 28 Nisan Pazar günü Ada Baro Bahçe'de gerçekleştirildi. Etkinliğe TTMD üyeleri ve aileleri katıldı. Etkinlikte TTMD Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Arzu Atik ve TTMD İstanbul İl Temsilcisi Gülmetan Savaş kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptılar, birlik mesajı verdiler.


İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, Olağan Genel Kurul’da birlik ve beraberlik mesajı verdi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu, İSİB üyelerinin katılımı ile Orta Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği hizmet binasındanda gerçekleştirildi. Genel Kurul’da İSİB’in 2018 Yılı çalışma raporları, bilanço gelir-gider hesapları, denetim kurulu raporu, 2019 yılı çalışma programı ve bütçesi ve yönetim kurulu ibrası oylamaya sunuldu. Gündem maddelerinin oy birliği ile kabul edildiği genel kurulda İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakkı Şanal da sektörün 2018 yılı performansı ve 2019 yılı hedeflerini üyelerle paylaştı.


İklimlendirme ihracatçısı Peru-Kolombiya kapısını araladı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) ihracatı artırmak ve pazar yelpazesini genişletmek amacı ile 2018 yılında başladığı uzak pazarlara yönelme faaliyetlerine 2019 yılında da hızla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Güney Amerika’da Şili ve Arjantin kapısını aralayan iklimlendirme ihracatçısı 2019 yılında da Peru ve Kolombiya sektörel ticari heyet organizasyonu ile yola devam ediyor. 21-28 Nisan tarihleri arasında Peru ve Kolombiya’yı ziyaret eden 22 kişilik heyet, proje firmaları ve ithalatçılar ile 200’ün üzerinde B2B görüşmesi gerçekleştirirken, İSİB’in organizasyonunun oldukça başarılı olduğunu, yapılan iş görüşmelerinin çok verimli ve ümit verici geçtiğini de belirtti.


İSKİD üniversite ve sanayi iş birliği faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor

İSKİD, Yeditepe Üniversitesi ve Arel Üniversiteleri’nin Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencileriyle buluştu. 26 Nisan Cuma günü Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği amfisinde gerçekleşen etkinlikte, İSKİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayk Didonyan, İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Onbaşıoğlu, İSKİD Endüstriyel ve Ticari Soğutma Sistemleri Komisyonu Üyeleri olan Savaşlar Soğutma firmasından Selçuk Savaş ve Daikin firmasından Ömer Kovanlık, iklimlendirme sektörünü ve dernek faaliyetlerini tanıtan sunumlarını öğrencilerle paylaştı.


İSKİD, 14.Türk Tesisat Mühendisleri Kongresi ve Teskon + SODEX Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu.

İklimlendirme sektörünün en önemli buluşmalarından birine ev sahipliği yapan 14.Türk Tesisat Mühendisleri Kongresi ve Teskon + SODEX Fuarı “Mekanik Tesisat’ta Gerçekler ve Gelecek ana temasıyla 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında İZMİR Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde, sektörü bir araya getirdi.


Danfoss’tan ILBANK’a eğitim

Danfoss, İLBANK’a denizden su arıtma prosesinde kullanılan yüksek basınçlı pompalar ve kontrollerini kapsayan bir eğitim verdi.


HAYAT KURTARAN DUMAN TAHLİYE SİSTEMLERİ

İnsanlık tarihinin devrim niteliğindeki buluşu ateş, her ne kadar insanlar tarafından yönetilebilse de kontrol altına alınamayan yangınlar gibi canlılar için tehlike arz eden birçok felaketin önünü açabiliyor. Özellikle fabrikalar, depo alanları gibi yüksek risk faktörü barındıran çalışma ortamlarında olası bir yangın için alınacak önlemler büyük önem taşıyor. Yangınla mücadele edebilmek adına son dönemlerde, sunduğu inovatif çözümlerle özellikle endüstriyel tesislerin ilgi gösterdiği duman tahliye sistemleri, can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesinde hayati önem taşıyor.


Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması Buderus Sponsorluğunda Gerçekleştirildi!

Isıtma, Soğutma ve Havalandırma sektöründe ustalara yönelik olarak gerçekleştirilen ilk yarışma olarak değer gören ve 2.si düzenlenen Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası yarışması bu yıl Buderus sponsorluğunda gerçekleştirildi.


Yüzde Yüz Yerli Tasarımlarla İmbat, Teskon+Sodex 2019’da İlgi Odağı Oldu

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, yüzde yüz yerli tasarımlarıyla katıldığı Teskon+Sodex 2019 fuarında ilgi odağı oldu. 17-20 Nisan tarihlerinde, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe sektörün önemli isimleri katılırken İmbat, İzmir’de doğan ve ürünlerini dünyaya sunan yerli bir marka olarak duyduğu gururu vurguladı.


Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Sanayinin sürdürülebilir büyümesini sağlamak için topyekûn çözüm planlanmalı”

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen:“Krizde maliyet yönetilmez, iyi zamanda yönetilir. Eğer krizde maliyet yönetimine girdiyseniz çok geç”


Makro Test Teskon+Sodex Fuarındaydı

Etkinlik kapsamında Makro Test Genel Müdürü Sn. Işık Yücesoy “Commissining Süreci: Uluslararası Uygulamalardaki Farklı Yaklaşımlar” konulu çalışmasını sunmuş ve katılımcıları commissining kavramının ne anlama geldiği ve anlaşılması, commissioning sürecinde tarafların sorumlulukları, dünyadaki mevcut farklı yaklaşımların incelenmesi ve karşılaştırılması, commissioning sürecinin bir kalite güvence sistemi olduğu konuları hakkında bilgilendirdi.


Mekanik Tesisat ve İnşaat Sektörünün Dört Bileşeni Four Effects 2019’da Buluştu

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ve ana teması “Mekanik Tesisat; Türkiye ve Global Yolculuk” olan etkinlik, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da mekanik tesisat profesyonellerini buluşturdu. Teknik bir platform oluşturan Four Effects kapsamında, mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçi firmalar bir araya geldi. Etkinlik boyunca paneller, özel oturumlar düzenlenirken aynı zamanda fuaye alanında kurulan katılımcı standlarıyla firmaların ürün ve hizmetlerini doğru kitleye yerinde tanıtma imkanı verildi.


MCE Milano’da Partner Ülke Türkiye

Türkiye, iklimlendirme sektörünün en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort’a partner ülke oldu.


Schneider Electric, Bir Kez Daha İhracatın Yıldızları Arasında

Schneider Electric, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) üyeleri arasında ihracata liderlik eden şirketlere sunulan İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, elektrik-elektronik sektöründe ikinci oldu. Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayan üye şirketlerin ödüllendirildiği gecede Schneider Electric Manisa Fabrika Genel Direktörü Denis Schuler şirket adına ödülü kabul etti.


Bosch Termoteknik, 2019 yılında da eğitime destek vermeye devam ediyor!

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik, Bosch Termoteknik Akademi ile verdiği eğitimlerle 2019 yılında da sektöre katkı sağlamaya devam ediyor.


FORM, EGE’NİN İNCİSİ İZMİR’DE ÇÖZÜM ORTAKLARIYLA BULUŞTU

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, iştirakleri arasında yer alan Form Endüstri Tesisleri’nin İzmir’deki fabrikasında çözüm ortaklarıyla bir araya geldi. Form Şirketler Grubu’nun ilkini gerçekleştirdiği eğitim ve bilgilendirme toplantısına 15 farklı çözüm ortağı firmadan temsilciler katıldı. Katılımcılardan büyük ilgi gören etkinlikte Form Endüstri Tesisleri’nin ürün gamında yer alan inovatif ürünler tanıtıldı.


Alarko Carrier, Teskon-Sodex 2019 Fuarı’nda yoğun ilgi görüyor

Vaillant’ın Kurucusu Johann Vaillant’ın bir Paskalya günü rastladığı yumurtadan çıkan tavşan figürünü logo olarak seçmesinin üzerinden 120 yıl geçti. Vaillant tavşanı, bugün halen milyonlarca eve konfor getiriyor.


AR-GE ÇALIŞMALARI MEYVESİNİ VERDİ, TÜRKİYE GÜNEŞ PANELİ İHRACATINDA İDDİASINI ARTTIRDI

Smart Energy’nin hedefi; Türk malı panelleri dünyaya ihraç etmek Avrupa ve Türkiye’deki güneş enerjisi yatırımlarıyla güneş enerjisi sektörünün önemli yatırımcılarından biri olmayı başaran Smart Energy, Ar-Ge çalışmalarına hız verdi. Türkiye’deki üretim tesisinde son teknoloji yeni nesil paneller üreten şirket, bunları Avrupa’ya ihraç etmeyi başardı.


Sıcağa Takılma: LG, Yeni Klima Çeşitleriyle MEA Bölgesi’ni Serinletiyor

En son üretim DUALCOOL klimalar, en üst düzey rahatlık düşünülerek tasarlandı. LG Electronics (LG), 2019 yılı içerisinde piyasaya süreceği yeni Split Duvar ve Salon Tipi DUALCOOL klimalarla InnoFest MEA’ya gelen ziyaretçileri kendisine hayran bıraktı. Devrim yaratan ikisi bir arada DUALCOOL Split Klimalar evleri serinletirken sahip olduğu geniş çaplı hava temizleme özelliğiyle havayı da verimli bir şekilde temizleyerek rakiplerinden farklılaşıyor.


SOSİAD, Küresel Isınmanın Hızını Kesecek AB Projesini Basına Tanıttı

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği), küresel ısınma ile mücadele konusunda, Avrupa Birliği’nin çevre ve iklim konularına yönelik finansman birimi tarafından fonlanan “Real Alternatives 4 LIFE projesini, tanıttığı bir basın toplantısı düzenledi. 15 Nisan 2019 Pazartesi günü, Taksim Point Otel’de düzenlenen basın toplantısında küresel ısınmanın vahim sonuçlarına dikkat çekilerek, soğutucu cihazlar ve klimalarda da kullanılan, küresel ısınma potansiyeli yüksek soğutucu akışkan gazların “gerçek alternatifleri”nin yaygınlaşması doğrultusunda proje kapsamındaki çalışmalar anlatıldı.


Schneider Electric, global çapta kadınların güçlendirilmesi çalışmalarına hız katıyor

Schneider Electric, şirket içi öncü çalışmaları ve dünyanın farklı bölgelerinde uyguladığı programlarıyla kadınların güçlendirilmesi için çalışıyor. Şirketin cinsiyet eşitliği ve çeşitlilik politikaları uluslararası kurumlar tarafından ödüllere layık bulunurken, dezavantajlı gruplara sunduğu destek programları sosyal dönüşüm yaratmaya devam ediyor.


BEBEKLER İÇİN DOĞRU KLİMA KULLANIMI

Küresel ısınmanın olumsuz etkileri ani sıcaklık değişimlerine sebep olurken, klimaya duyulan ihtiyaç günden güne artıyor. Isıtma ve soğutma bakımından hayatımızı kolaylaştıran klimaların doğru kullanımı çeşitli hastalıkları engellemek ve cihazlardan en verimli sonucu alabilmek adına büyük önem taşıyor.


ISKAV Mütevelli Heyeti Mali Genel Kurulu 8 Nisan’da Gerçekleştirildi

Yönetim, Çalışma Komisyonları ve Denetleme Kurulu Faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda Divan Başkanının açılış konuşmasının ardından, ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Taner YÖNET söz aldı. Taner YÖNET konuşmasında vakfın sürdürülebilirliği açısından bağışların önemini vurguladı. Yeni dönemde yapılan ve yapılmakta olan çalışmalarda üyelerin maksimum seviyede katkılarını beklediklerini ifade etti.


Baymak’a Muse Awards’tan 2 Ödül

Baymak’ın çocukların eğlenceli yorumlarıyla hazırladığı sosyal medya videolarıyla Muse Creative Awards’ta iki ödülün sahibi oldu. International Awards Associates (IAA) tarafından desteklenen ve bu yıl 42 ülkeden 2000 projenin değerlendirildiği Muse Creative Awards’ta Baymak, ‘Çocuk Videoları’ ve ‘Marka Stratejisi’ kategorilerinde ödüle layık görüldü.


Alarko Carrier’ın ihracat başarısı ödüllendirildi

Alarko Carrier, 2018 yılında gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle, İklimlendirme Sanayicileri İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından “En Çok Klima Santrali, Rooftop, Fancoil, Paket Tipi Klima İhracatı Yapan Firma” ödülüne layık görüldü.


Bosch Termoteknik’ten Tüm Yetkili Servislerine “Google Benim İşletmem” Desteği

Bosch Termoteknik, kurduğu “Online Danışmalık Desteği” ekibi ile talepleri doğrultusunda iş ortaklarına dijital konularda destek oluyor. Ekip ilk projesiyle tüm yetkili servislere “Google Benim İşletmem” hesabının kurulması ve geliştirilmesi konusunda destek olacak. Proje sayesinde yetkili servislerin son kullanıcılar tarafından Google aramalarında hızlı ve kolay bir şekilde bulunabilmesi amaçlanıyor.


Gürültü sağlığımızı tahrip ederek, toplumsal uyum ve verimliliğimizde derin yaralar açıyor

Yalıtım bilincini Türkiye çapında yaygınlaştırmayı hedefleyen İZODER, ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında yaptığı açıklamada; sağlıklı, güvenli ve konforlu bir yaşam için ses yalıtımının önemine dikkat çekti. İZODER Başkanı Levent Pelesen, "Gürültü, ruhsal ve fiziksel açıdan sağlığımızı 35 kritik etki ile tahrip ederek, toplumsal uyum ve verimliliğimizde derin yaralar açıyor. Özellikle çocuklarımızı fizyolojik, bilişsel ve duygusal açıdan olumsuz etkiliyor” dedi.


En Önemli Küresel Sorun: İklim Değişikliği

Sompo Japan Sigorta, iklim değişikliği konusunda toplumsal bilinç seviyesini artırma, bireylerde davranış değişikliği oluşturmak amacıyla ‘Yerküreye Saygı’ projesine imza atıyor.


Vaillant eloBLOCK elektrikli ısıtma cihazları ile yüksek enerji tasarrufu sağlıyor

Vaillant, yeni nesil elektrikli ısıtma cihazı eloBLOCK ile tüketicisine konfor sağlarken aynı zamanda yüksek enerji tasarrufu da sağlıyor. eloBLOCK, tüketicisine 9 kW’tan 18 kW’a kadar 4 farklı kapasite seçeneği sunuyor.


Kombinin mucidi Vaillant’ın tavşanı 120 yaşında

Vaillant’ın Kurucusu Johann Vaillant’ın bir Paskalya günü rastladığı yumurtadan çıkan tavşan figürünü logo olarak seçmesinin üzerinden 120 yıl geçti. Vaillant tavşanı, bugün halen milyonlarca eve konfor getiriyor.


İklimlendirme Rüzgarı Bu Kez İzmir’den Esti

Isıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, pompa ve vana sektörlerinde faaliyet gösteren 100’e yakın firmanın katıldığı fuar 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi-TESKON’a da ev sahipliği yaptı. Alanında ve bölgesinde en büyük sektör buluşmalarından biri olan teskon+Sodex, kongre kapsamında ele aldığı konularla yaşadığımız çağın en önemli konularından olan iklimlendirme ve tesisat konusunda yeni farkındalıklar yaratıyor.


Wilo’nun, Gaziantep ve Adana’da düzenlediği seminerlere yeni nesil pompalar damgasını vurdu

Wilo, Türkiye’nin farklı şehirlerinde teknik seminerler düzenleyerek yeni nesil pompa teknolojilerini tanıtmaya devam ediyor. Wilo’nun Gaziantep’te ve Adana’da düzenlediği seminerlerde, yapay zekâlı pompaların ve yangın pompalarının fark yaratan özellikleri katılımcılarla paylaşıldı.


Türkiye Çöpüne Sahip Çıkıyor mu?

Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Türkiye genelinde benzeri olmayan araştırmasıyla çöp atma ve geri dönüşüm konularında toplumun nabzını tutuyor.


Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek oldu

Wilo Türkiye’de, üst düzey bir atama gerçekleşti. Mehmet Ürek, Wilo Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Mehmet Ürek, Wilo’nun sektöründe yenilikçi, lider olma ve büyüme stratejisini Türkiye’de gerçekleştirecek.


Baymak’tan Kombide 7 Yıl Garanti

Baymak, tam yoğuşmalı kombi ailesi üyeleri idee, Duotec, Duotec Compact, Novadens ve Novadens Extra’nın montajı yapıldıktan sonra ilk çalıştırma işlemini 31 Mayıs 2019 tarihine kadar yaptıran kullanıcılarına 7 yıl garanti sunuyor.


SOSİAD'dan, Küresel Isınmanın Hızını Kesecek AB Projesi

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği), küresel ısınma ile mücadele konusunda, Avrupa Birliği’nin çevre ve iklim konularına yönelik finansman birimi tarafından fonlanan “Real Alternatives 4 LIFE projesini, tanıttı.


Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de üst düzey atama

Form Şirketler Grubu iştiraklerinden Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’de üst düzey bir atama gerçekleşti. 9 senedir Form VRF Sistemleri Genel Müdürlüğünü sürdüren Mehmet Oral, Japon devi Mitsubishi Heavy Industries ile gerçekleştirilen iş ortaklığının ardından Form MHI Klima Sistemleri A.Ş. olarak hizmete başlayan firmanın Genel Müdür görevine getirildi.


Bu yaz Baymak Klimalarla Cebiniz de Serinleyecek

Estetikliği ve sessizliği ile dikkat çeken Baymak klimalar 5 yıl garanti süresi, yüksek tasarruf sağlayan ECO Mod ve ortamı istediğiniz sıcaklığa ulaştıran “I feel” teknolojisiyle bu yazın vazgeçilmezlerinden olacak.


Danfoss 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda göz doldurdu

Danfoss, 11 – 12 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na (EVF) ısıtma segmentinin ürün ve çözümleri ile katıldı.


İSKİD, Dijitalleşme Semineri ile bilgilendirdi

İSKİD Başkan Yardımcısı Taner Yönet: “Dijitalleşmeye yeterince önem vermeyen sistem dışına itilecek.”


Armacell 2018 yılında stratejik yatırımlar ile büyüdü

Stratejik yatırım programının bir parçası olarak, Armacell üretim ayağını yeniden düzenledi ve 2018 yılında üç kıtada üç şirkete yatırım yaptı.


DemirDöküm Akademi Eğitimleri ile Türkiye'yi dolaşmaya devam ediyor

DemirDöküm, Sabancı Üniversitesi EDU Yönetici Geliştirme Birimi iş birliği ile hayata geçirdiği DemirDöküm Akademi eğitimlerine bu yıl da devam ediyor. “Değer Odaklı Satış Eğitimleri” ile geçen yıl 10 ilde 355 iş ortağı için eğitim düzenleyen DemirDöküm, bu yılki eğitimi “Etkili Satış Teknikleri” üzerine gerçekleştirecek. 17 farklı şehirde düzenlenecek eğitimlere 500’ü aşkın iş ortağının katılması planlanıyor.


ARÇELİK’E ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NDAN BAŞARI ÖDÜLÜ

Arçelik,bu yıl 10’uncusu düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda Arçelik Kurumsal Çözümler kategorisindeki ürünleriyle yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Enerji Verimli Danışmanlık Şirketi (EVD) statüsünü kazanan Arçelik’in Kompresör İşletmesi’nde yürüttüğü ‘Verimlilik Artırıcı Projesi’ forum kapsamında düzenlenen törende Başarı Plaketine layık görüldü.


Rehau Akademi, yeni nesil mühendisleri teknolojisiyle tanıştırıyor

Bayiler, tesisatçılar, inşaat firmaları ve mimarlar gibi birçok farklı iş koluna yönelik seminerler ve eğitimler veren Rehau Akademi, üniversitelerden sonra şimdi de meslek liselerinde eğitimlerine devam ediyor


Enerji Sektörü 10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nda Buluştu

Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, 11-12 Nisan tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Enerji Bakanı Özdil Nami, Malta Enerji ve Su Yönetimi Bakanı Hon Joseph Mizzi ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla 10. kez gerçekleştirildi.


İZODER, ‘10. ENERJİ VERİMLİLİĞİ FORUMU VE FUARI’NDA KTMMOB İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ AÇIKLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: “Uzun vadeli kredi ile ısı yalıtımı işini kökünden çözeceğiz” KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami: “İZODER ile Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odası’nın başlattığı iş birliğini destekliyoruz” İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Enerji verimliliği konusundaki birikim ve deneyimimizi, KTMMOB ile paylaşacağız”


Enervis İkinci Kez “Düşük Karbon Kahramanları Ödülü”nün Sahibi Oldu!

Enerji verimliliği danışmanlık ve uygulama şirketi Enervis, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde, demir - çelik sektörüne yönelik “Alüminyum Ergitme Fırınlarında Atık Isı Geri Kazanımı Projesi” ile ikinci kez Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’nü kazandı.


Pa-Flex Four Effec'te Misafirlerini Ağırladı

İkincisi düzenlenen Four Effect etkinliğinde yer alan firmalardan birisi olan Pa-Flex Kauçuk Pazarlama Müdürü Cafer Basık, etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.


AYGAZ 4’ÜNCÜ KEZ İHRACATIN YILDIZI OLDU

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en güvenilir LPG markası Aygaz, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 4’üncü kez düzenlediği İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nden bu yıl da ödülle döndü. Aygaz, “Mineral Yakıtlar İhracatı” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.


CEZAYİR’DE FORM RÜZGARI

Form MHI Klima Sistemleri, 24- 28 Mart 2019 tarihleri arasında Cezayir’de gerçekleştirilen Batimatec Uluslararası İnşaat Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı’na katıldı. Bu yıl 22.’si düzenlenen fuara Cezayir’deki iş ortağı Sarl Aton ile birlikte katılan Form MHI Klima Sistemleri, son teknoloji Mitsubishi Heavy Industries Split ve VRF klima sistemlerini ziyaretçilerle buluşturdu.


İnşaat malzemeleri ihracat performansı yatay seyirde, ithalat sert düşüşte!

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Şubat 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre ihracat performansı yatay seyirde iken, ithalat performansı sert düşüş gösterdi ve birim fiyatları yüksek ürünler öne çıktı. İhracat birim fiyatları ise Şubat ayında durağan kaldı.


TESKON 2019, 17-20 NİSAN’DA İZMİR’DE

TMMOB Makina Mühendisleri Odası tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek olan Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Teskon+Sodex Fuarı öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi


Wilo Türkiye, Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’na renk kattı

Wilo, “Nisan'da Adana'da – Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”na katıldı.Bu yıl 7'ncisi 3-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte pek çok katılımcı yer alırken, yerli ve yabancı turistler karnaval alanına akın etti.


Toshiba’dan Aile Boyu Serinlik!

İklimlendirme sektörünün öncü markası Alarko Carrier’ın pazara sunduğu Toshiba multi sistem klimalarda, yaz sıcaklarını konforlu geçirtecek kampanya başladı. Tek bir dış üniteyle, aynı anda evin farklı odalarında isteğe uygun sıcaklık sağlayan multi sistem, 1 klima fiyatına 2 iç üniteli multi split klima kampanyasıyla satışa sunuluyor. Üstelik Bonus’a özel, peşin fiyatına 8 taksit avantajıyla…


Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası’na En iyi Fabrika Ödülü!

Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası, 2018 yılında sektöründeki başarıları ve verimliliği göz önünde bulundurularak Bosch Global tarafından verilen “En iyi Fabrika_No1@TTPlant” ödülüne layık görüldü.


İZODER, ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda KKTC ile iş birliği protokolünü açıklayacak

İZODER, ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami’nin katılımıyla, KTMMOB ile imzalanan iş birliği protokolünü açıklayacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, yalıtımla ilgili İZODER ile birlikte yürütülecek kampanya hakkında açıklama yapmasının da beklendiği İZODER standında, sektöre yönelik önemli gelişmeler katılımcılarla paylaşılacak.


Wilo “Daima Yanınızda” Olmak İçin Yola Çıkıyor

Wilo, bir roadshow organizasyonu ile yola çıkarak Türkiye'nin 16 ilini dolaşacak. 8 Nisan’da İstanbul’da başlayıp 31 Temmuz’da yine İstanbul’da bitecek uzun soluklu etkinlikte, Wilo'nun ev tipi su pompalarının bulunduğu Initial Line pompa grubu tanıtılacak.


Ytong’dan alevlere geçit vermeyen Yangın Duvarı Çözümü

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu Türk Ytong, sanayi yapılarını güvenli yangın çözümleriyle buluşturuyor. Alevlerin yayılmasını Ytong Yangın Duvarı ile önlüyor.


IFAT Türkiye’ye Danfoss damgası

Danfoss, 28-30 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen IFAT Eurasia 2019’a katıldı. Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı IFAT Eurasia 2019’a katılarak en yeni ürünlerini tanıtma imkanı buldu.


Türkiye’nin Global Yolcuğuna Samsung’dan Tam Destek

Türkiye Mekanik Tesisat sektörünün global pazarlara açılma yolunda atması gereken adımlar Four Effects Mühendislik Toplantısı’nda masaya yatırıldı 08.04.2019 – Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenen, mekanik ve tesisat sektörünün en önemli isimlerinin bir araya geldiği Four Effects Mühendislik Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Four Effects Mühendislik Toplantısı’nın bu yılki ana teması Türkiye ve Global Yolculuk olarak belirlendi.


3’üncü İstanbul İç Tesisat Buluşması DemirDöküm sponsorluğunda gerçekleşti

“Kombi kullanım alışkanlıkları olumlu yönde değişti” Türkiye iklimlendirme sektörüne 65 yıldır öncülük eden DemirDöküm, bu yıl 3'üncüsü gerçekleşen İstanbul İç Tesisat Buluşması'nın ana sponsoru oldu. Enerji verimliliği, bölgesel mevzuatlar, enerji sektöründe ulusal yeterlilik sisteminin gelişimi, yeni nesil ürünler, tüketici yaklaşımı ve regülasyon konularının ele alındığı etkinlikte DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan ve DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran konuşmacı olarak katıldı.


Türk iklimlendirme sektörü Mısır’ı mercek altına aldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Pazar yelpazesini genişletme kapsamında oluşturduğu hedef Pazar ülkelerinden Mısır’a Ticari Heyet organizasyonu düzenledi. 30 kişilik iklimlendirme heyetine TİM Başkan Vekili ve İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Poyraz ile İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Duruk başkanlık etti.


Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER), 13. Olağan Genel Kurul Toplantısını 5 Nisan 2019 günü gerçekleştirdi.

Kurulduğu 1993 yılından bu yana, ülkemizde doğal gaz sektörünün gelişmesi için hizmet veren Türk doğal gaz cihazları sektörünün en önemli yerli ve yabancı sanayi ve ticari kuruluşlarını bünyesinde bulunduran ve sektörün %95’ini kapsayan Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER), 13. Olağan Genel Kurul Toplantısını 5 Nisan 2019 günü Elite World Asia Otel’de gerçekleştirdi.


MGT Filtre, yine “En Çok Filtre İhracatı Yapan Firmalar” arasında yerini aldı

MGT Filtre dünyanın farklı bölgelerine gerçekleştirdiği ihracatıyla 2018 yılında da “En Çok Hava Temizleyiciler-Filtreler İhracatı Yapan Firma” dalında 2.lik ödülünü kazandı.


Bosch Termoteknik Manisa Fabrika’ya İSİB’den ihracat ödülü

Bosch Grubu’nun önemli ihracat üslerinden biri olan ve 41 ülkeye ihracat yapan Bosch Termoteknik Türkiye, İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından iklimlendirme sektöründe en çok ihracat yapan ve en çok kombi -su ısıtıcısı ihracatı yapan firma olarak 2 ayrı ödüle layık görüldü.


AIRONN “Uzmanlar Buluşuyor” Seminer Dizisini Uluslararası Platforma Taşıdı

AIRONN, mesleklerinin en yetkin uzmanlarının konuşmacı olarak katıldığı, birbirinden ilgi çekici konuların ele alındığı “Uzmanlar Buluşuyor” seminerlerini uluslararası arenaya taşıdı.


Türkiye Karbon Ticaretine Hazır mı?

Dünyamızda enerji talebi artarak sanayi büyürken iklim değişiminin sebebi karbon salımları da hızla artıyor. Karbon salımlarını kontrol altına almak için başvurulan emisyon ticareti, karbon piyasasının doğmasına neden oldu. Peki, Türkiye karbon piyasasından nasıl pay alacak? 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde, Türkiye’nin karbon ticareti potansiyeli ve iklim değişimiyle mücadelesi tartışılacak.


Wilo, pompa sektöründe çığır açan akıllı sistem çözümlerini IFAT Eurasia Fuarı’nda sergiledi

Geleceğin teknolojilerini geliştiren Wilo, altyapı uygulamalarına yönelik akıllı sistem çözümleriyle IFAT Eurasia 2019 - Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’na katıldı. 15’e yakın farklı ürünle fuarda katılımcılarla buluşan Wilo’nun, özellikle yapay zekâlı dalgıç su pompası Wilo-Rexa Solid Q ile katı madde ayırıcı atık su terfi istasyonu EMUport Core sistemi ilgi odağı oldu.


Aygaz’a En İyi Kurum İçi Girişim Projesi Ödülü

Aygaz tarafından geliştirilen Aykargo; startup dünyasına yön veren liderler, şirketler ve startup’ların katıldığı “Corporate&Startup Day” kapsamında verilen “En İyi Kurum İçi Girişim Projesi” ödülüne layık görüldü. Aygaz’ın ödülünü Aygaz Pazarlama ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar aldı.


Vaillant’tan yetkili satıcılarına ziyaret

Vaillant, Türkiye’nin dört bir yanındaki yetkili satıcılarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. 26-28 Mart 2019 tarihlerinde Adana, Gaziantep ve Mersin‘deki yetkili satıcılarını ziyaret eden Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel ve Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu ilk üç ayda gerçekleşen başarılı iş sonuçlarını değerlendirdi.


Marmara Bölgesi’nde yeni konut projeleri DemirDöküm teknolojisi ile ısınıyor

DemirDöküm, üstün teknolojiye sahip yenilikçi ürünleriyle sıcak yuvaların gözdesi olmaya devam ediyor. Çevreye saygılı, sürdürülebilir ekonomiye uygun ve yenilikçi yoğuşmalı ürün grubuyla tüketicilerin doğal gaz faturalarını kontrol altına alan DemirDöküm, Marmara Bölgesi'ndeki Semt Kocaeli, 11’inci Mahalle ve Bahçe Evler konut projelerinin de tercihi oldu.


TTMD 13 Dönem Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği 13 Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Mart 2019 tarihinde TTMD üyelerinin katılımlarıyla Ankara Latanya Otel’de yapıldı. Açılışın ardından Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Sayın Ethem Özbakır, yardımcılıklarına Samet Uslu ve Gülmetan Atagün Savaş seçildi. Gündem maddelerinin karara bağlanmasından sonra, sırasıyla MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli, TOBB İklimlendirme Meclisi Başkanı Zeki Poyraz, İSKİD Başkan Vekili Ayk Didonyan, MTMD Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Çelimli ve MMO Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener genel kurula hitaben birer konuşma yaptı.


TÜRKİYE İMSAD MART 2019 SEKTÖR RAPORU AÇIKLANDI

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Mart 2019 Sektör Raporu’nda; 2018 yılını yüzde 2 küçülme ile kapatan inşaat malzemeleri sanayi üretimindeki gerilemenin 2019 yılında da devam ettiği belirtildi. Üretimdeki gerilemede inşaat işlerindeki küçülme ve iç talepteki keskin daralmanın etkili olduğu Ocak ayında, inşaat malzemesi ortalama sanayi üretiminin, 2018 yılının Ocak ayına göre yüzde 24,3 küçüldüğü ifade edildi. Raporda inşaat sektöründe yaşanan mali sıkışıklığın 2019 yılının ilk 3 ayında da sürdüğü, talep ve satışlardaki gerileme ile birlikte, nakit akışlarında daralmanın yeni yılda da devam ettiğine yer verildi.


Danfoss, ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün yakından takip ettiği Frankfurt ISH Fuarı’na katıldı

Danfoss, 22 – 26 Mart tarihlerinde Frankfurt’ta düzenlenen dünyanın en büyük enerji ve su fuarı ISH’ye katıldı. Danfoss “Bağlı Dünya” temalı standı yoğun ilgi görürken yeni AB-QM 4.0 ile NovoCon ürünleri fuar ziyaretçilerinin beğenisini topladı.


Schneider Electric, Dijital Bakım Zirvesi 2019’da Endüstrinin Geleceğini Konuştu

· Schneider Electric, Konya’da gerçekleştirilen Dijital Bakım Zirvesi 2019’da yer aldı. · Schneider Electric OEM Kanal Müdürü Hakan Şençiçek düzenlenen panelde Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüme dair soruları yanıtladı.


Alarko Carrier’dan gençlere kariyer ipuçları

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na katılan Alarko Carrier Ankara Bayilik Satış Müdürü Ali İsmet Koçak, üniversitelilere, kariyer yolculuklarında başarıyı yakalamaları için çeşitli ipuçları verdi.


KBSB 2. Sektör Buluşması gerçekleştirildi

Kazan ve Basınçlı Kaplar sektörünün önemli temsilcileri, KBSB'nin düzenlediği 2. Sektör Buluşması'nda Yakacık Valf’in sponsorluğunda bir araya geldi.


LG, Yapay Zekanın Ev Yaşamına Katkısını Anlatacak

LG'nin ThinQ teknolojisi bölge için daha fazla esneklik ve rahatlık dolu bir geleceği ifade edecek.


Parker Hannifin Yeni Ürünlerini Hannover Fuarı’nda Görücüye Çıkarıyor

İstanbul, 1 Nisan 2019- Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin, bu yılki Hannover Fuarı’nda yeni Sessiz Hava Yağ Soğutucu’yu (QAC serisi) ve Global Torba Akümülatörlerini (EHV serisi) tanıtacak.


İklimlendirme Sektörü İhracatçıları ödüllendirildi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 2018 yılında başarı gösteren ihracatçılarını ödüllendirdi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Enerji Devleriyle Buluştu

Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarlarından biri olan Petroleum İstanbul Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla başladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz açılış töreninden sonra LPG sektörünün lider markası Aygaz, akaryakıt dağıtım sektörünün müşteri memnuniyeti lideri OPET ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu Tüpraş’ın ortak standını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.


DemirDöküm, Adana’da büyümeye devam ediyor

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm’ün Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki toptancı yetkili satıcılarından Rota İklimlendirme’nin Adana showroom açılışı DemirDöküm üst yönetimi ve satış ekibi yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi. DemirDöküm’ün 2019 yılında yatırımlarına devam edeceğini söyleyen CEO Alper Avdel, “Yatırım stratejimiz doğrultusunda bu yıl da 40 milyon TL yatırım hedefimizi gerçekleştireceğiz” dedi.


Schneider Electric Akıllı Fabrikalar ve Proses Yönetimi Konferansı’nda Yeni Nesil Çözümleri Tanıttı

•Schneider Electric, Akıllı Fabrikalar ve Proses Yönetimi Konferansı’nda yer aldı. •Schneider Electric Son Kullanıcı & Sistem Entegratörü Kanal Müdürü Kerem Barlak ‘Sanayide Dijitalleşme Süreçlerinde EcoStruxure’ adlı konuşmasıyla yeni nesil çözümleri katılımcılarla paylaştı.


İDEAL KENT ÖDÜLLÜ PROJE YÜZDE 90 ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLAYACAK

Teksan kojenerasyon sistemi ile G.Antep’te hayvansal atıklar ısı ve elektriğe dönüşüyor


Bosch Termoteknik tarafından iş ortaklarına ‘Teknik Destek Merkezi’ hizmeti!

Bosch Termoteknik tarafından iş ortaklarına ‘Teknik Destek Merkezi’ hizmeti!


Form Endüstri Ürünleri, 2018’deki satış performansı ile ödüle layık görüldü

FORM’A DUNHAM-BUSH’TAN SATIŞ ÖDÜLÜ İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, 47 yıldır temsilciliğini yaptığı Amerikan kökenli Dunham-Bush firması tarafından Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesi distribütörleri toplantısında ödüle layık görüldü. Form Şirketler Grubu bünyesindeki Form Endüstri Ürünleri, 19 Mart’ta Dubai’de gerçekleştirilen bu toplantıda 2018 yılında gösterdiği üstün satış performansı sayesinde ödülün sahibi oldu.


Sütün tüketiciye ulaşma yolculuğunda Danfoss güvencesi

İnovatif ve çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlarla soğutma zincirinin tüm aşamalarında bulunan Danfoss soğutma sistemleri, hassas bir gıda olan sütün besin değerini ve tazeliğini koruyarak son tüketiciye ulaşmasını sağlıyor.


İSİB, ISH fuarında Türk firmalarına destek oldu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 11-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen Isıtma, Soğutma, Havalandırma fuarı ISH’da yerini aldı. 161 ülkeden yaklaşık 190 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda İSİB de üyelerine, üyesi olmayan katılımcılara ve tüm ziyaretçilere info standında ve fuar firması tarafından temin edilen toplantı salonlarında ikili iş görüşmeleri yapılabilmesi kapsamında imkanlar sundu.


Sadece Dünya Su Gününde Değil, Yılın Her Günü Her Damlası Kıymetli

GROHE’nin inovasyonları, sürdürülebilir su yönetimine katkı sağlıyor. Suyun sürdürülebilir kullanımında GROHE’nin geliştirdiği ürünler ve inovasyon çok önemli bir rol oynuyor. GROHE su sistemleri ve filtreli bataryalar, sürdürülebilir ve güvenli bir su keyfi sunarken, dijitalleşme, akıllı ve sürdürülebilir su yönetimine imkan veriyor.


Bosch Termoteknik Ticari Satış Kanalı İş Ortakları Toplantısı

Bosch Termoteknik çalışanları ve ticari bayileri İş Ortakları Toplantısı’nda bir araya gelerek hem 2018 yılını değerlendirdi hem de 2019 yılı için motivasyon buldu.


Vaillant, Satış Sonrası Hizmetler ekibine Medline işbirliği ile 7/24 sağlık hizmeti sunuyor

Sadakat programı Vaillant Club ile müşterilerine birçok ayrıcalık sunan Vaillant, Medline Acil Sağlık ile işbirliğine çalışanlarını da dahil etti. Vaillant, Medline ile işbirliğinin ikinci yılında, Satış Sonrası Hizmetler ekibine de 7/24 acil sağlık hizmeti olanaklarından yararlanma olanağı sunuyor.


PA-FLEX KAUÇUK MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ARTIRIYOR

2019 Yılı itibari ile markamız bilinirliği açısından olumlu gelişmeler yaşıyoruz.Gerek proje satışlarımız ile gerek yurtiçi-yurtdışı pazarlama faaliyetlerimizle geleceğe daha emin adımlarla yürüyoruz.


Alarko Carrier’ın e-ticaret platformu açıldı

Alarko Carrier e-ticaret platformunu yayına aldı. www.alarko-carrier.com.tr ziyaretçileri, 7/24 kombi, klima ve aksesuarlarını inceleyebilecek ve birkaç tık ile sipariş verebilecek.


ŞİŞECAM BİLİM, TEKNOLOJİ VE TASARIM MERKEZİ’NİN ÇATISINA GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURULDU

Şişecam Topluluğu’ndan ikinci güneş enerjisi santrali Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Mersin’deki Düzcam fabrikasının ardından Gebze – Kocaeli’nde bulunan Şişecam Bilim, Teknoloji ve Tasarım Merkezi’nin çatısına da güneş enerjisi santrali kurdu. Kurulu gücü 87.45 kWp olan güneş enerjisi santralinden yıllık yaklaşık114 bin kWh elektrik üretimi gerçekleştirilmesi, böylece yılda yaklaşık 45 ton karbondioksit salımının önüne geçilmesi hedefleniyor.


Arçelik, Singer Bangladesh’i Satın Alıyor

Arçelik, Bangladeş beyaz eşya pazarının en büyük perakende ağına sahip oyuncusu Singer Bangladesh’in çoğunluk hisselerini 75 milyon dolara almak üzere anlaştı.


ISH 2019, MGT Filtre için verimli bir fuar oldu

İki yılda bir düzenlenen ISH Frankfurt Fuarı’na 4. Kez katılan MGT Filtre, HVAC sektörüne yönelik özel filtrasyon ürünleriyle yine başarılı bir fuar geçirdi.


Bosch Grup şirketleri güçlerini birleştirdi ve ortak bir kampanya başlattı

15 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında Bosch yoğuşmalı kombi satın alan ve devreye almasını yaptıran kullanıcılar; Bosch Car Sevice’lerde yaptırabilecekleri motor yağı, işçilik, yağ, yakıt, hava ve polen filtrelerini içeren periyodik araç bakımında fatura tutarı üzerinden %30 işçilik indirimi ve 15 nokta kontrolünü içeren check-up kazanıyor.


Doğru sıhhi tesisat seçimi, su tüketimini yüzde 56 azaltıyor

Tasarruflu sıhhi tesisat ürünlerinin kullanımıyla 4 kişilik bir ailenin toplam 189 bin 800 litre olan yıllık tüketimi, yüzde 56 düşüşle 84 bin 480 litreye geriliyor.


“Kimseyi geride bırakmamak” için koruma ve dönüşüm şart

22 Mart Dünya Su Günü nedeni ile bir açıklama yapan GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, 2019 yılının teması olan “Kimseyi geride bırakmamak” için mevcut temiz su kaynaklarının korunmasının ve kullanılmış suların sağlıklı şekilde dönüştürülmesinin şart olduğunu söyledi.


Wilo Türkiye yeni nesil pompalarıyla IFAT Eurasia 2019 Fuarı’nda

Wilo, son dönemde öne çıkan ürünleriyle IFAT Eurasia 2019 - Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı’na katılacak. Wilo, başta yeni nesil pompa “Rexa Solid Q” olmak üzere pek çok ürünüyle fuarda boy gösterecek.


İSKİD İstatistikleri ISH Fuarı'nda açıklandı

1994 yılından beri düzenli olarak İSKİD tarafından hazırlanan İSKİD İstatistikleri, ilk kez ISH Frankfurt Fuarı'nda uluslararası katılımla gerçekleşen resepsiyonda paylaşıldı.


ISH Energy Fuarı'nda Bosch, ticari ve endüstriyel sektörlerde dijitalleşmeyi ve ağ oluşturmayı desteklemeye devam ediyor.

Bina, enerji, iklimlendirme teknolojisi ve yenilenebilir enerji sektörleri için dünyanın önde gelen ticaret fuarı ISH Energy'de Bosch, ticari ve endüstriyel sektörlerde dijitalleşmeyi ve ağ oluşturmayı desteklemeye devam ediyor.


İmbat, ISH 2019 Fuarı’ndan mutlu ayrıldı.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, 11-15 Mart 2019 tarihlerinde Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleşen ISH 2019 fuarından mutlu ayrıldı.


Yabancıya konut satışlarında yeni gözde Türkiye

Geçen yıl 1 milyon 375 bin 398 adet satışla bir önceki yılın rekoruyla başa baş gelen konut sektörü, 2019'a düşüşle başlasa da yabancılara satış yüzleri güldürüyor.


Sanayideki Yeni Meslekler İçin Nitelikli İş Gücü Şart

Sanayinin dijital dönüşümüne ivme kazandıran Endüstri 4.0’ı gelecek vizyonunun merkezine koyan Askaynak, kaynaklı imalat endüstrisinde nitelikli iş gücünün öneminin giderek arttığına dikkat çekiyor.


İnşaat malzemeleri sanayisinde 11 aydır süren gerileme Şubat ayında yavaşladı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Şubat ayı sonuçları açıklandı. Şubat ayında, bir önceki aya göre 1,28 puan düşerek 76,51 puan seviyesine inen endekste, sektörde 11 aydır süren gerilemenin Şubat ayında önemli ölçüde yavaşladığı belirtildi.


İSİB ihracatçısına hedef ülke araştırmalarında bilgi desteği

İSİB'in Ülke İthalat Raporları ve verilerine isib.org.tr resmi sitesinden Bilgi Merkezi başlığı altından ulaşılabiliyor.


Güneş sektöründe aylık mahsuplaşma bekleniyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın, aylık bazda mahsuplaşmaya imkan verecek yönetmelik taslağı üzerindeki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu açıklaması, güneş enerjisi sektöründe heyecanlı bir bekleyişe neden oldu. GENSED, aylık mahsuplaşmanın öz tüketim amaçlı projeleri hızlandıracağına dikkat çekiyor.


Vaillant’a ‘Sikayetvar.com’dan birincilik ödülü

Kombinin mucidi Vaillant, Sikayetvar.com’un müşteri deneyimini ölçmek amacıyla her yıl düzenlediği ‘Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nde Isı Sistemleri kategorisinde birinci oldu.


Alarko Carrier yetkili satıcısı Ünsal Makine’den “engelsiz yaşam” için destek

Alarko Carrier’ın İzmir yetkili satıcı Ünsal Makine, ihtiyaç sahibi engellilere destek vermek için başlattığı “Hepimiz Birlikteyiz” projesine bu yıl da devam ediyor.


ISUBÜ Teknoloji Fakültesi “Enerji Verimliliği ve Sektör” Etkinliği, Üniversite ve Sanayiyi Bir Araya Getirdi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından 26 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen “Enerji Verimliliği ve Sektör” konulu etkinlik, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler’in katılımıyla gerçekleştirildi.


Mekanik Tesisat ve İnşaat Sektörünün Dört Bileşeni Four Effects 2019’da Buluşuyor

Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenecek olan Four Effects Engineering Meeting, 4 Nisan 2019’da Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleştirilecek.


Temiz Havayla Sağlıklı Yaşa

MGT Filtre özellikle çocuklara, ağaç sevgisi ve temiz hava bilinci aşılamak için “Temiz Havayla Sağlıklı Yaşa” adlı bir çizgi film hazırlattı.


Makro Teknik ISH Frankfurt Fuarı 2019'a Katılımını Gerçekleştirdi

İki yılda bir düzenlenen ISH Frankfurt Fuarı’na 6. Kez katılan Makro Teknik, ürünlerini fuar ziyaretçilerine tanıttı.


Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi (MÜRGEMER) açıldı

MÜRGEMER, KOBİ’ler için; üniversite sanayi iş birliği, üniversitedeki araştırma geliştirme faaliyetlerinin ve bilgi birikimlerinin sanayiye aktarılması ve yüksek teknoloji değerine sahip ürünlerin geliştirilmesini amaçlıyor.


2018’de Doğal Gazla Tanışan Her 4 Aileden 1’i Aksa Doğalgaz Abonesi

Türkiye’de 27 il, 180 ilçe ve beldede hizmet veren Aksa Doğalgaz, 2018 yılında 300 binden fazla aileyi doğal gaz konforuyla tanıştırdı. Sadece geçtiğimiz yıl, 1 milyon 185 binden fazla abonenin ilk kez doğal gaz kullanmaya başladığı Türkiye’de, her 4 yeni doğal gaz abonesinden 1’i, Aksa Doğalgaz’ın faaliyet bölgesinde bulunuyor.


30,6 MW’LIK PROJE TEK BAŞINA 120 BİN KİŞİNİN YILLIK ENERJİ İHTİYACINI RÜZGARDAN KARŞILAYACAK

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin Çanakkale’deki Kocalar RES projesi elektrik üretimine başladı


Aksa enerjisi Londra’da

Dünyanın en büyük 5 jeneratör üreticisi arasında yer alan ve Türkiye’deki jeneratör pazarının lideri olan Aksa, sektörün liderlerinin buluştuğu, Data Center World’e katıldı. Aksa Jeneratör, 20 bini aşkın sektör çalışanı, yüzlerce veri merkezi ve teknoloji sağlayıcısı ile alanında öncü endüstri uygulayıcılarının bir araya geldiği fuarda, büyük ilgi gördü.


AB projesi REAL Alternatives 4 LIFE 12-14 Mart 2019 tarihlerinde Friterm Akademi’de gerçekleştirildi.

AB projesi REAL Alternatives 4 LIFE 12-14 Mart 2019 tarihlerinde Friterm Akademi’de gerçekleştirildi.


TEKSAN TÜRKİYE’NİN İLK KOMPOZİT KABİNİNİN LANSMANINI YAPTI

Teksan’ın çizgi ötesi kabin tasarımı katma değeri yüksek üretimde öncü olacak


Y.T.Ü., Makine Mühendisliğine Giriş Dersi’nde Rebii Dağoğlu’nu Ağırladı

ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğine Giriş dersine konuk konuşmacı olarak katıldı.


DemirDöküm 2019'a ‘İddialı’ başladı “Küresel pazardaki iddiamızı artıracağız”

DemirDöküm’ün yetkili satıcıları için geleneksel olarak düzenlediği "Liderler Zirvesi" bu yıl Kıbrıs'ta gerçekleşti. Türkiye genelinde 200 iş ortağının katılımı ile gerçekleşen organizasyonda DemirDöküm'ün 2018 iş sonuçları ile 2019 yılı stratejileri paylaşıldı. Dönüşüm yılı olarak ilan ettikleri 2018'de toplam ciroda yüzde 46 büyüdüklerini belirten DemirDöküm CEO'su Alper Avdel; "2019 yılında iddiamızı artırıyoruz. Ürün, hizmet ve iş ortaklarımız için hazırladığımız projelerle 2019'a hızlı bir başlangıç yaptık. Mevcut ürünlerimizin yanı sıra yeni ürünlerimiz ile Türkiye'de ve dünyada fark yaratacağız" dedi.


Evleri daha akıllıca ısıtmak mümkün mü?

Danfoss’un yeni nesil dijital termostatı ECO2’nin hassas ısıtma kontrolü sayesinde, ev ısıtmasında %30’a varan enerji tasarrufu sağlanıyor.


Vaillant Türkiye, Kombi Avcıları kampanyası ile ‘Aradığın her şey Vaillant’ta var’ diyor

Müşteri odaklı iş anlayışıyla hayata geçirdiği projelere devam eden Vaillant, yeni sosyal medya kampanyası ‘Kombi Avcıları’ ile müşterilerine ‘Nelere önem verdiğini biliyoruz. Aradığın her şey Vaillant’ta var’ diyor. Müşterilerini beklenti ve ihtiyaçlarına göre 4 kategoriye ayıran Vaillant, ‘Kombininmucidi.com’ adresinden sıkça sorulan sorular hakkında tavsiyeler veriyor, ücretsiz keşif olanağı sunuyor.


Tema İstanbul havuz iklimlendirmesi tercihi: İmbat

Mesa, Artaş, Öztaş ve Kantur-Akdaş Ortak Girişim Grubu tarafından İstanbul'un Avrupa yakası Atakent Bölgesi'nde 1,5 milyon metrekare alan üzerinde yerleşim, eğlence ve sosyal yaşam alanını bütünleştiren özel bir proje olan Tema İstanbul...


Danfoss 2018 yılında güçlü bir büyümeye ve geleceğe daha fazla yatırıma imza attı

2018 yılını güçlü bir finansal tablo ile bitiren Danfoss, büyümesini devam ettirmek ve müşterilerine daha faydalı olabilmek adına yeni teknoloji yatırımlarına devam ediyor.


2019'un ilk "YALITIM SEMİNERİ" Erzurum'da gerçekleşti

İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Erzurum'da ısıtma amaçlı tüketilen yakıtta yüzde 50 tasarruf ancak yalıtımla mümkün olabilir”


Türkiye İMSAD ‘Geleceğe Yatırım Ödülleri’ sahiplerini buldu

‘Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri-2018, kuruluşunun 35’inci yılını kutlayan Türkiye İMSAD’ın Üye Buluşması’nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, “Amacımız inşaat malzemeleri sanayicilerinin sürdürülebilir kalkınmaya destek olmalarını sağlamak” dedi.


Climate World Fuarı İSİB’in de katılımı ile açıldı

4-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen Climate Word Fuarı, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, Rusya İklimlendirme Endüstrisi Derneği Başkanı Dimitry Kuzin, Rus Soğutma Endüstrisi Derneği Başkanı Yuri Dubrovin, Eurexpo Ceo’su Kirill Anisimov, Rusya Ticaret ve Sanayi Odaları İcra Müdürü Bikov Vladimir’in katıldığı tören ile açıldı.


ERBAY, Ekonomik ve Enerji Dostu Free Cooling (Doğal Soğutma) entegresi ile yüksek oranda enerji verimliliği sağlayan ürününü tanıttı

Erbay, enerji tasarrufunun yanı sıra birçok avantajı olan Free Cooling (Doğal Soğutma) Teknolojisi üzerinde yoğunlaşarak dizayn ettiği yeni ürünü ile müşterilerine rekabet avantajı sunuyor.


Made in Turkey By Form Under Licence Of Lennox

Form Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun: “Söz konusu üretimin Türkiye ekonomisine yatırım ve istihdam anlamında katkı sağlayacağını bilmekten de büyük mutluluk duyuyoruz.”Form Şirketler Grubu, Amerika’nın en büyük klima üreticilerinden Lennox ile 36 yıldır devam eden iş birliği kapsamında yerli üretime geçeceğini 5 Mart 2019 tarihinde düzenlediği bir basın toplantısı ile duyurdu.


Aygaz'dan Asya'da yatırım

Türkiye’nin lider LPG şirketi Aygaz, dünya evsel LPG tüketiminde en yüksek paya ve büyüme trendine sahip Asya pazarına giriyor. Aygaz, Bangladeş’te LPG temini, dolumu ve dağıtımı yapmak üzere ülkenin en büyük şirketlerinden United Enterprises ile anlaşma imzaladı. Aygaz ile United Enterprises’ın yüzde 50-50 pay sahibi olacağı şirket ortak yönetim esaslarına göre faaliyette bulunacak.


Alarko Carrier, Demre Tarım Fuarı’ndaki standında ziyaretçilerini ağırladı

Alarko Carrier, Demre Tarım Fuarı’ndaki standında ziyaretçilerini ağırladı.


ISH Fuarı'nda Rekor Sayıda Yenilik: GROHE, Suyun Geleceğini Şekillendiriyor

Almanya'nın Frankfurt kentinde 11 Mart günü başlayacak 2019 ISH Fuarı'nda 2400' aşkın uluslararası katılımcı, mutfak ve banyo çözümleri ve diğer yenilikleri ziyaretçilerle buluşturacak. GROHE ilk kez komple banyo çözümleri, mutfak sistemleri ve akıllı su yönetimi alanlarında lider global marka olarak konumlanıyor.


Vaillant iş ortakları ile Kıbrıs’ta bir araya geldi

Vaillant Türkiye, yetkili satıcıları ile birlikte moral depoladığı geleneksel Aile Toplantısını bu yıl 4-6 Şubat 2019 tarihleri arasında Kıbrıs’ta gerçekleştirdi. ‘Vaillant ile Gelecek Yolunda” mottosuyla düzenlenen toplantıda 2018 yılı değerlendirilirken, 2019 yılının planları da paylaşıldı.


İnşaat malzemelerinde 2018’de üretim 23 alt sektörün 8’inde arttı, 15’inde azaldı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri sanayi üretiminin, yılın ikinci yarısında başlayan gerileme ile birlikte 2018 yılını, 2017 yılına göre sadece yüzde 2 küçülme ile kapattığı belirtildi.


Buderus, tüm dijital platformlarına tek bir şifre ile erişim sağlayan uzmanlar portalını İş Ortakları Toplantısı’nda tanıttı

Isıtma sistemleri uzmanı Buderus iş ortaklarının da dijital dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla tüm dijital platformlarını https://uzmanlarportali.buderus-tr.com adresinde yayına aldı.


Katar’da villa, Kuveyt’te kule yapacak

Aralık ayında Katar’da ofis açan Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yumus Emre Gül, sekiz ayda 25 milyon TL’lik yabancıya satış yaparak ekonomiye katkıda bulunduklarını söyledi. Firmanın ayrıca Katar’da 34 villalık bir projesi bulunuyor.


Knauf Türkiye’de üst düzey atama

İnşaat sektöründe 24 yıldır üst düzey yöneticilik pozisyonları da dahil olmak üzere pek çok stratejik görevde bulunan Ali Türker, 1 Mart 2019 tarihi itibariyle Knauf Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.


DemirDöküm, MECTALKS Leaders etkinliğinde gençlerle buluştu

DemirDöküm, İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen "MECTALKS Leaders” etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi. Üniversitenin Kavacık Güney Kampüs'te gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak katılan DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, DemirDöküm’ün 65 yıllık başarı hikayesini gençlerle paylaşarak; gençlere iş hayatı için tavsiyelerde bulundu.


Mitsubishi Electric “Evden Uzaya” kadar Türkiye’ye yatırım yapıyor

Klima, otomasyon, asansör, yürüyen merdiven, görsel veri, ulaştırma, enerji, otomotiv ekipmanları, yarı iletkenler, kamu sistemleri ve uydu teknolojileri ile dikkat çeken marka Türkiye için üretiyor.


Weidmüller Türkiye’ye yeni Genel Müdür

8 ülkenin bağlı olduğu bölgesel üs Weidmüller Türkiye’yi Birol Atay yönetecek. Elektrik bağlantı elemanları sektörünün lider firmalarından Weidmüller bünyesinde 19 yıldır önemli sorumluluklar üstlenen Birol Atay, 8 ülkenin bağlı olduğu bölgesel üs konumunda olan Weidmüller Türkiye’nin Genel Müdürü oldu.


Bosch Termoteknik tüm dijital platformlarını bir arada topladığı iş ortakları portalını yayına aldı

Odaklandığı konular kapsamında yer alan dijital dönüşüme katkı sağlamak amacıyla tüm dijital platformlarını http://isortaklari.boschtermoteknoloji.com/ adresinde tek bir portalda bir araya getiren Bosch Termoteknik, iş ortaklarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.


Aygaz’dan soğuk havalara şık çözümler

Aygaz; dış mekan ısıtıcıları ürün portföyüne, tasarımında ve teknik özelliklerinde büyük yenilikler yaptığı LPG’li dört yeni ısıtıcı ekledi. Fener ve piramit tasarımındaki dış mekan ısıtıcıları soğuk havalar için geliştirilen şık çözümlerle tüketicilerin beğenisine sunuldu.


İZODER Başkanı Levent Pelesen: “Erzurum’da yalıtım hayati öneme sahip”

Ülke genelinde yalıtım bilincini artırmak, kamu ile sektör temsilcilerini buluşturmak ve vatandaşlara çözüm önerileri sunmak amacıyla Anadolu’da ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenlemeye devam eden İZODER, 2019’un ilk seminerini Erzurum’da gerçekleştirecek.


Danfoss ürünleri ile her 1 derecede % 6 enerji tasarrufu

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bakırköy Şubesi üyeleri, geçtiğimiz gün Danfoss tarafından verilen eğitim ile Danfoss’un sulu döşemeden ısıtma sistemleri ile her 1 derecede %6 enerji tasarrufu sağlanabildiğini görme imkanı buldular.


Türkiye Emlak Katılım Bankası inşaat malzemesi sanayisinin finansal açıdan güçlenmesi ve büyümesine katkı sağlayacak

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın kuruluşuna izin verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın, inşaat malzemesi sektörünü sanayiciler üzerinden büyütmek vizyonu ile çalışacağına inanıyoruz.


Soyak Grubu’na enerji finansmanında 1.lik ödülü

Soyak Grubu, GFC Media Grup tarafından organize edilen 2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri ödül gecesinde 1.lik Ödülüne layık görüldü.


Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu sene de yüzde 50 devlet teşviği kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak.


Gayrimenkul 2019' da İstanbul beylikdüzü ve gaziantep' te toplam 600 milyon TL yatırımla iki projeye başlayacak

‘’ 2019' da GYO Kurup Halka arz planımız vardı; yüksek faiz ve kur ortamı nedeniyle ertenenecek gibi görünüyoruz.‘’


Teksan yeni kabin teknolojisinin lansmanını Dubai’de yapacak

TEKSAN Middle East Electricity fuarı’nın altın sponsoru oldu.


Alarko Carrier, ısıtma ve su grubu ürünleriyle Karaçi’deki HVACR Expo fuarı’nda yerini aldı

Alarko Carrier, Pakistan’ın Karaçi kentinde bu yıl 26’ıncısı düzenlenen HVACR Expo’da sergilediği yüksek teknolojili ürünleriyle beğeni topladı.


Türkiye İMSAD dış ticaret endeksi aralık 2018 sonuçları açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin 2018 Aralık ayı sonuçları açıklandı. Miktar olarak 183 bin ton ithalatın yapıldığı Aralık ayında, son 5 yılın en düşük ithalatı gerçekleşti.


Tersane İstanbul Projesi’nin temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atıldı

Haliç kıyılarındaki 600 yıllık Tersane-i Amire’yi dünyanın en önemli kültür ve turizm merkezlerinden birine dönüştürecek Tersane İstanbul Projesi’nin temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı.


Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini alan Akfen Yenilenebilir Enerji’ye iki ödül

Türkiye’nin 5 bölgesine 530 milyon dolar değerinde 378 MW gücünde tamamı yerli ve yenilenebilir 13 rüzgar ve güneş enerjisi santrali kurmak için yerli – yabancı 6 bankanın güçlerini birleştirip...


Buderus’un sponsorluğunda gerçekleşen Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması başladı

2019 yılında Buderus’un sponsorluğunda gerçekleşecek olan Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması 20 Şubat tarihinde ilk adımı olan online etabı ile başladı.


Rönesans, Hollanda yollarından ödülle döndü

Avrupa’nın stratejik projelerine imza atan Rönesans, iştiraki Ballast Nedam ile Hollanda’nın en büyük PPP projesi “Blankenburg Bağlantı Yolu”nun inşasını sürdürüyor.


BETA Kimya A.Ş.’den 3 inovatif ürün birden

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı ve tutkal üreticilerinden BETA Kimya A.Ş., Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlarla yeni nesil ürünler geliştirmeye devam ediyor.


Türkiye İMSAD İnşaat malzemeleri sanayi birleşik endeksi ocak 2019 sonuçlarını açıkladı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ocak ayında bir önceki aya göre 2,40 puan düşerek 77,79 puan seviyesine indi. Böylece Bileşik Endeks’te geçen yılın Nisan ayında başlayan gerileme onuncu ayına taşındı


PA-FLEX KAUÇUK bölgenin yükselen markası

2019 yılı Şubat ayı itibari ile ürünlerimizle yine çok saygın projelerde yer almaya devam ediyoruz. Son 2 yıldır satış stratejisini yurtdışı pazardan pay almak üzerine kuran ve bunu da cirosal anlamda başarmış olan Pa-Flex, ihracat satışlarını yeni bayii kanallarıyla güçlendiriyor.


Bosch A sınıfı ve yeni nesil yoğuşmalı kombisi Condens 2300i W sessizliğiyle de öne çıkıyor

Condens 2300i W yoğuşmalı kombi, üstün teknolojisi ve 24 Kw kapasitesiyle enerji verimliliğinde A sınıfında yer alıyor. Yenilikçi tasarımı ile Bosch’un yeni nesil kombisi düşük ses seviyesiyle evlerdeki konforu da artırıyor.


Sektörün liderleri bir arada

Ulaştırma Sektörünün Uluslararası Tek Organizasyonu Intertraffic İstanbul, Ulaştırma Sektörü Liderlerini İstanbul Fuar merkezi’nde buluşturuyor.


MGT Filtre ülke ihracatına katkı için AHR EXPO ve KARACİ HVAC EXPO’daydı

Eurovent sertifikalı ürünleriyle Amerika ve Asya kıtasındaki etkinliğini arttırmayı hedefleyen MGT Filtre, 14-16 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen AHR Expo Atlanta ve 13-15 Şubat tarihleri arasında Pakistan Karaçi’de düzenlenen HVAC Expo fuarına katıldı.


Vaillant Group Türkiye Ataşehir’deki yeni genel merkezine taşındı

204 kişiyi tek çatı altında toplayan Vaillant Group Türkiye’nin Ataşehir’deki yeni genel merkezi, modern yaşam alanları ve merkezi konumuyla çalışanlara daha da konforlu bir çalışma ortamı sunuyor.


Cirosu 460 Milyon TL' ye, ihracat yaptığı ülke sayısı 133' e ulaştı

Jeneratör üretiminde Türkiye lideri Teksan, küresel ekonomiyi etkisi altına alan yavaşlamaya rağmen 2018 yılını yüzde 18 büyüme ile kapadı. Faaliyetlerini İstanbul ve Kocaeli’deki fabrikalarında yüzde 100 yerli sermaye ile yürüten şirket,2018 yılında 460 milyon TL konsolide ciroya ulaştı.


Buderus Star Club uzmanlarına tüm Türkiye’de geçerli 2 kat puan kampanyası

Sektörün uzman sadakat kulübü Buderus Star Club, 11 Şubat-31 Mart tarihleri arasında devreye alımı gerçekleştirilen tüm yoğuşmalı kombilerden bayilerine 2 kat puan kazandırıyor.


Arazi özelleştirmesine hazırlanan Özbekistan, Türk müteahhitlerine fırsat sunuyor

Resmi ziyareti kapsamında TMB’yi ziyaret eden Özbekistan İnşaat Birinci Bakan Yardımcısı Erkin İskandarov, yeni bir düzenleme ile ülkesinde arazi özelleştirmesine başlanacağını, bu gelişmenin Türk müteahhitler için de yeni fırsatlar sunacağını belirtti.


İSKİD yeni dönem vizyonunu paylaştı

İSKİD 14 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy yeni dönemde gelişen teknolojiyi takip ederek sektörün kalite anlayışına yönelik çalışmaları yürüteceğini belirtti. İSKİD, 14 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy ev sahipliğinde düzenlenen basın buluşmasında, 2018 yılı sektör değerlendirmesi yapılırken 2019 yılı öngörüleri paylaşıldı.


Isı sayaçlarına damga ve muayene zorunluluğu getirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 30470 sayılı Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliği, 6 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle merkezi sistemle ısıtılan binalarda, enerji maliyetlerinin paylaştırılmasında kullanılan ısı sayaçlarına muayene şartı getirildi.


Arçelik’ten 500 milyon TL’lik tahvil ihracı

Arçelik, tarihinde ilk kez yurt içinde tahvil ihracı gerçekleştirdi. Yatırımcılardan yoğun ilgi gören Arçelik, 500 milyon TL’lik satış ile yurtiçi özel sektör tahvil piyasasında bir reel sektör şirketi tarafından bugüne dek tek kalemde yapılan en büyük işleme imza attı.


Mitsubishi Electric’ten Yeni Reklam Kampanyası “Evinizden Uzaya Kadar Her Yerde”

Global reklam kampanyasını Türkiye’de de hayata geçiren Mitsubishi Electric, “evden uzaya” kadar uzanan geniş faaliyet alanına dikkat çekiyor.


İnşaat sektörünün tüm paydaşları ‘buildingSMART Türkiye’yi kurdu

Bir projenin, en başından sonuna kadar bir bütün olarak ele alındığı bütünsel yapı tasarım yaklaşımı olan BIM’in, artık Türkiye’de de sistemli bir şekilde kullanılmasının önü açıldı.


Türkiye’nin ilk karanlık fabrikası İstanbul’da inşa edilecek

Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden, Alman Devi Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından, Endüstri 4.0 çatısı altında düzenlenen 360 derece imalat sanayinin buluşma noktası, Avrasya Bölgesinin lider sanayii fuarı 14 – 17 Mart “WIN EURASIA” 2019’da.


Bosch Termoteknik, sektörün ilk klima sistemleri tasarımı ve ürün seçim programı AirSelect’i kullanıcılara sundu

Online ya da Web tabanlı klima sistem tasarımı ve ürün seçim programı Bosch AirSelect, kullanıcıların hem hayatını kolaylaştırıyor hem de onlara farklı bir tecrübe sunuyor.


Alarko’dan farklı mekanlar için, güvenilir ve yüksek teknolojili yeni hidroforlar

Su basınçlandırma alanında yarım yüzyıla yaklaşan deneyimiyle ürünler geliştiren Alarko, son olarak ALDP S/F serisi yüksek kapasiteli ve tasarruflu, su ile temas eden tüm yüzeyler paslanmaz çelik, eş eksenli hidroforları pazara sundu.


LG Türkiye, yeni nesil ısıtma ve soğutma sistemlerini iş ortaklarına tanıttı

LG Electronics (LG) klima ve iklimlendirme çözümleri alanındaki iş ortakları ile İzmir Swissôtel Büyük Efes’de gerçekleştirilen etkinlikte bir araya geldi.


Schneider Electric, kesintisiz iş ve enerji için EcoStruxure Facility Expert Small Business’ı geliştirdi

Schneider Electric, küçük işletmelerde enerji kullanımının izlenmesi ve gerekli durumlarda anlık uyarı verilmesi için EcoStruxure Facility Expert Small Business uygulamasını sunuyor.


DAP Yapı’nın Almanya’daki fuara özel kampanyaları büyük ilgi gördü

Bugüne kadar gerçekleştirdiği sıra dışı ve öncü projelerle ilkleri hayata geçiren DAP Yapı’nın, 7 projesi ile Almanya’nın Düsseldorf kentinde katıldığı Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na özel kampanyaları yoğun ilgi ile karşılaştı.


Baymak’ın tam yoğuşmalı küçük kombi ailesi büyüyor

Baymak’ın tam yoğuşmalı küçük kombi ailesi büyüyor.


İklimlendirme ihracatının yeni yüzü “www.isib.org.tr”

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) yeni web sitesi yayıma girdi


Arçelik 3’üncü kez FTSE4Good gelişmekte olan piyasalar endeksi’nde

Arçelik, Londra Borsası bünyesindeki küresel endeks ve veri sağlayıcısı FTSE Russell tarafından güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim performansı gösteren şirketlerin ölçümlendiği FTSE4Good Gelişmekte olan Piyasalar Endeksi’ne 3.kez girerek önemli bir başarıya imza attı.


DemirDöküm, İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu’nda gençlerle buluştu

DemirDöküm, İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü tarafından bu yıl 26'ncı kez düzenlenen "Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu"na katıldı.


Bosch termoteknoloji, yeni nesil kablosuz oda kumandaları ile tasarrufu artırıyor!

Doğalgaz faturalarında daha fazla tasarruf sağlamak için Bosch, kablosuz oda kumandaları kullanımını öneriyor.


Sarıyer’i uçuracak 50 proje açıklanıyor

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Sarıyer için hazırlanan 50’nin üzerinde projesini 10 Şubat 2019 Pazar günü kamuoyuna açıklayacak.


DAP Yapı’dan sürprizlerle dolu Almanya çıkarması

DAP Yapı, 7 projesi ile 08 – 10 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na katılacak.


“Yılın ilk büyük kampanyasına imzamızı attık”

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılara ve maliyet artışına rağmen, teslimleri zamanında yaparak yatırımcılarına verdikleri sözü tuttuklarını vurgulayan Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “Maliyetlerdeki artış yüzde 60’a tırmandı.


HOM Design Center’ın ev sahipliği yaptığı “İçten Konuşmalar” başladı!

Skyland İstanbul bünyesinde yer alan tasarım ve dekorasyon dünyasının yeni merkezi HOM Design Center’ın ev sahipliğini yaptığı, MIMARSIV işbirliğindeki “İçten Konuşmalar” serisinin ilki gerçekleşti.


Türkiye’nin ilk ‘Akıllı Fabrikası WIN EURASIA’ da görücüye çıkıyor

Dünyanın imalat sanayiinde lider 6 sanayi fuarını, Endüstri 4.0 konseptiyle tek çatı altında buluşturan WIN EURASIA önemli bir ilke imza atıyor.


Bosch Termoteknik Akademi, mesleki ve teknik anadolu liseleri ile buluşmaya devam ediyor!

Bosch Termoteknik bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bosch Termoteknik Akademi; şirket eğitim faaliyetleri ve sektöre katkılarının yanı sıra, meslek liselerinde de çalışmalarını sürdürüyor.


Türkiye Müteahhitler Birliği, inşaat sektörü analizini açıkladı

Rusya liderlik koltuğuna yeniden oturdu yurtdışı müteahhitlik güçlü tırmanışa geçti.


GROHE TIR’ının yeni durağı UNICERA fuarı

Seramik, banyo, mutfak sektörünün en önemli buluşma noktalarından olan UNICERA Fuarı’na bu yıl ilk kez katılan GROHE, yenilikçi bir yaklaşımla sektörün karşısına çıkıyor.


Prosegur Alarm'dan sabote edilemez güvenlik hizmeti

Alarm sektörünün lider markası Prosegur Alarm, ‘Standart Paket’ içerisinde yer alan jammer kırıcı Anti-Jammer ve sabotaj algılayıcı Anti-Sabotaj ürünleriyle tam koruma sağlıyor.


İTO Başkanı Avdagiç: Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ekonomiye yönelik olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün açıkladığı tedbirler için, “Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir” dedi.


Türk sanayisi enerji verimliliğinde dünya lideri İsveç’le işbirliğinde

İsveç Konsolosluğu ve Business Sweden enerji verimliliği firmalarını bir araya getirdi 2019’da yeni İsveçli firmalar mevcut yatırımlarını artıracak.


Daikin'den en küçük kombi

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, sektöre yön veren buluşları ve geniş ürün gamıyla tüketicilerin gözdesi olmaya devam ediyor. 2 yıl önce Daikin Premix Kombi ile ısıtma sektöründe iddiasını ortaya koyan Daikin Türkiye, ürünün özellikleriyle adeta ezber bozdu.


Bosch Termoteknik’ten referans proje platformu

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik referans projeleri için dijital platform oluşturdu.


DemirDöküm'ün reklam kampanyasına bir ödül de Felis’ten

DemirDöküm'ün hayatta yapılan doğru seçimlerin bir ömür boyu mutluluk vaat ettiğine dikkat çeken "Doğru Seçim Bir Ömür Sürer" reklam filmi serisi, "Kristal Elma"dan sonra ikinci ödülünü Felis'ten kazandı.


İpragaz’a kurumsal sosyal sorumluluk ödülü

Türkiye enerji sektörünün köklü ve öncü kuruluşu İpragaz, karbon ayak izini azaltan ve enerji tasarrufu sağlayan “Isı Geri Kazanım Projesi” ile 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde ödül aldı.


Bosch Termoteknik’ten tüm yetkili servislerine website desteği!

Bosch Termoteknik, tüm yetkili servislerine kendi kurumsal tasarımı ile website oluşturarak hem online dünyada yer almalarına katkıda bulunuyor hem de yetkili olmayan servisler ile mücadele konusunda büyük bir adım atıyor.


TİM Balkanı Gülle: İhracatımızın gerçek uzmanı TİM'dir

TİM Yönetim Kurulu, İsmail Gülle başkanlığında TİM’in Yenibosna’daki merkezinde toplandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı toplantıda; TİM’in 2019 hedefleri, TİM’in dijitalleşmesi ve projeleri masaya yatırıldı.


Bosch partner program’dan hayatınızı kolaylaştıran bir yenilik daha!

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün en iddialı ve kazandıran sadakat kulüplerinden biri olan Bosch Partner Program, bir yeniliğe daha imza attı.


Schneider Electric, yeni nesil çalışma modelleri tasarlıyor

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, çalışanlarının mutluluğunu ve refahını temel alan yeni nesil çalışma yöntemleri geliştirdiğini açıkladı.


Daikin’in Sakura kadın teknisyenleri tabuları yıktı

Daikin Türkiye, 2017 yılında eğitimlerine başladığı Sakura Kadın Teknisyenler Projesi ile iklimlendirme sektöründe ‘erkek işi’ olarak bilinen teknisyenlik alanına kalifiye kadın iş gücü kazandırdı.


Baymak'tan artık su terfi istasyonları

Baymak, teknolojide çözüm ortağı olan DAB firmasının kullanıcı dostu ürünleri Fekabox ve Fekafos ile kolaylık sağlıyor.


Bölgenin en önemli güneş enerjisi santrali kayseri'de açıldı

Türkiye, güneş enerjisi açısından dünyanın en avantajlı bölgelerinden birinde yer alıyor. Dolayısıyla ülkemizde yenilenebilir enerji kaynakları arasında önemli bir yeri bulunan güneş enerjisi alanına yapılan yatırımlar da her geçen gün artıyor.


Prysmian kablo ekonomiye değer katıyor Prysmian kablo’ya, “Sektör Liderleri” ödülü

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar-2018 Ödül Töreni” Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımı ile gerçekleştirildi.


AYGAZ'a kristal baret ödülü

Aygaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş sağlığı ve güvenliği kültürüne katkı sağlamak amacıyla düzenlediği, Kristal Baret Ödülleri’nde Kamu ve Özel Sektör kategorisinde ödüle layık görüldü.


Gökhan İşbitiren, Schneider Electric Türkiye strateji ve dijital dönüşüm direktörü oldu

Schneider Electric Türkiye Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörlüğü görevine Gökhan İşbitiren atandı.


İnşaat ve konut konferansı 1 hafta sonra kapılarını açıyor

Türk inşaat sektörünün buluşma noktası İnşaat ve Konut Konferansı, 15 Ocak 2019 Salı günü Sheraton Grand Hotel Ataşehir İstanbul’da kapılarını açıyor


Geberit Monolith Plus ile bütün duyularını harekete geçir

Birbirinden şık ve inovatif tasarımların altına imza atan Geberit, her tarza uygun fonksiyonel ve tasarımsal ürünler sunmaya devam ediyor.


Schneider Electric, uluslararası enerji ajansı icra direktörü Fatih Birol ile Türkiye enerji gündemini değerlendirdi

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer, şirketin Pozitif Enerji Ödülü’nü takdim ettiği Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Dr. Fatih Birol’la bir araya gelerek Türkiye enerji dünyası, gelişmeler ve fırsatları konuştu.


GMW MIMARLIK “PORTONOVI LUXURY RESORT” projesi ile balkanlar’da!

Dünya genelinde 20’den fazla ülkede edindiği proje tecrübesiyle, uluslararası platformlarda çok uluslu ekipleri yöneten mimari tasarım & uygulama ofisi GMW MIMARLIK (GMWM) “PORTONOVI LUXURY RESORT” projesi ile balkanlar’da.


PANASONIC'ten hayata değer katan enerji verimliliği projesi, 7 yılda 620 bin öğrenci...

Toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin artırılmasına yönelik olarak 1981 yılından bu yana her yıl Ocak ayının ikinci haftası Enerji Tasarrufu Haftası olarak kutlanıyor.


Hizmet ihracatı şampiyonlarına ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katıldığı törenle sahiplerini buldu.


2019 enflasyonla mücadale yılı olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatıldığının müjdesini verdi. TÜMSİAD (Tüm Sanayici İşadamları Derneği) Genel Başkanı Yaşar Doğan ise alınan tüm kararların ekonomiye dinamizm katacağını söyledi.


Koç üniversitesi'nden iklim değişikliğiyle mücadele sempozyumu

Koç Üniversitesi ve Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteğiyle düzenlenen ‘Karbondioksit Yakalama ve Dönüştürme Teknolojileri ile İklim Değişikliğiyle Mücadele’ başlıklı sempozyum, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsünde gerçekleşti.


Danfoss, kapasite kontrollü HVAC eğitimi düzenledi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss’un Soğutma Sistemleri, yılın son eğitimini kapasite kontrollü HVAC üzerine düzenledi. HVAC sektöründen 9 farklı OEM firmasının katıldığı eğitim Danfoss Türkiye Ofisi’nde gerçekleşti.


Solimpeks ihracatın yıldızları arasına girdi

Yenilenebilir enerji sektörünün lider şirketlerinden Solimpeks, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından verilen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde “Nitelikli Ürün” kategorisinde ödüle layık görüldü.


Vaillant Group’tan Alper Avdel'e uluslararası görev

Geçtiğimiz yıl Vaillant Group Türkiye ve DemirDöküm'ün CEO'su olarak göreve getirilen Alper Avdel, Vaillant Group'un tüm ihracat çalışmalarının yürütüldüğü Vaillant International'ın da yönetimini üstlendi.


Pa-Flex Kauçuk özel imalatları ile Uluslararası Arena’da

Geçtiğimiz 4 yıl da sektörün tercih edilen markalarından biri olmayı başaran Pa-Flex Kauçuk özel imalatları ile uluslararası arena’da.


PA-FLEX Kauçuk ürünleri projelerde

Pa-Flex Kauçuk yine kamu ve özel sektör projelerinin kauçuk izolasyon tedarikçisi olmaya devam ediyor.


Makro Teknik A.Ş ortadoğu’nun en büyük yapı fuarı Dubai BIG 5'te katılımlarını gerçekleştirdi.

Makro Teknik A.Ş Ortadoğu’nun En Büyük Yapı Fuarı Dubai BIG 5'te katılımlarını gerçekleştirildi.


Pa-Flex Kauçuk Dubai Big 5 fuarındaydı.

Pa-Flex Kauçuk Dubai Big 5 Fuarındaydı, 26-29 Kasım tarihlerinde düzenlenen fuar tüketicileri ile buluştu.


İran Hvac&R Fuarında Pa-Flex Kauçuk imzası!

23-26 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenen İranHVAC&R fuarına İran bayiimiz ile katılım sağladık.


E.C.A. THERMO SAFE Bataryalar ilk kez Unicera’da Lanse Edildi

E.C.A. THERMO SAFE Bataryalar ilk kez Unicera’da Lanse Edildi


Samsung En Yeni Klima ve İklimlendirme Çözümlerini ISK-SODEX 2018 İstanbul Fuarı’nda Sergileyecek

Samsung Electronics, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde sektörün en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan ISK-SODEX’te yenilikçi teknolojileriyle yer alacak


SODEX ANKARA 2015 FUARI

TÜM SEKTÖR SODEX ANKARA FUARINDA BULUŞTU...


 

Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.

Argenova Teknoloji